STUDIJOS 2016

2016 02.04 – 02.06

Bilieto kaina

Internetu:

  • paprastas bilietas 4 EUR
  • bilietas su nuolaida 3 EUR

Kasose:

  • paprastas bilietas 4 EUR
  • bilietas su nuolaida 3
Pirkti bilietą internetu

Renginio informacija

XIV tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda
STUDIJOS 2016
Data: 2016 m. vasario 4 - 6 dienomis.
Vieta: Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO, 3, 4, 5 salės (Laisvės pr. 5, Vilnius)
 
IŠEINI SU ATSAKYMU!
________________________________________
Tūkstančiai abiturientų ir jaunų žmonių kasmet svarsto ir kuria ateities planus, ieškodami tinkamiausio sprendimo kur mokytis. Jiems ir skirta tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda STUDIJOS, supažindinanti su studijų galimybėmis Lietuvoje ir užsienyje, su reikalingiausiomis profesijomis ir specialybėmis, su karjeros ir verslo perspektyvomis, su stažuotėmis ir savanoryste.
 
 
Parodos STUDIJOS 2016 tema – „Sprendimą priimi ne vienas“
2016 m. parodoje skiriamas didelis dėmesys tėvų bei mokytojų auditorijai: vyks specialūs seminarų ciklai apie tai, kokį vaidmenį jie turi užimti vaiko apsisprendime, kur studijuoti, kaip motyvuoti vaiką mokytis, kaip padėti jam surasti savo kelią.
 
 
PARODOS TENDENCIJOS
Paroda „Studijos“ kasmet plečiasi ir auga, pasipildo naujomis teminėmis erdvėmis, naujais renginiais. Renginiai užims visas LITEXPO konferencijų sales ir papildomas renginių erdves – IDĖJŲ INKUBATORIŲ, 3K, PAŽINK SAVE zonas, INOVACIJŲ ALĖJĄ, PROFESIJOS KALBA, VERSLAS JAUNIEMS erdves. 
 
 
PARODOS FORMATAS IR NAUDOS
Koncentruotas parodos turinys apimantis karjeros planavimą, reikalingas profesijas, perspektyvias specialybes, visų pakopų studijas Lietuvoje ir užsienyje, kalbų mokymosi galimybes, studijų kokybę, verslumo įgūdžių ugdymą, verslo įmonių lūkesčius būsimam darbuotojui, asmeninių savybių išgryninimą, tikslų išsikėlimą, savęs pažinimą.
 
Patrauklus jaunimui parodos formatas, aktualią informaciją pateikiantis per tiesioginį bendravimą dalyvių stenduose, paskaitas, seminarus, neformalius susitikimus su mokymo įstaigų ir verslo atstovais, karjeros konsultantais, psichologais, moksleivių ir studentų organizacijų nariais, garsių žmonių patirtį, siekiant tikslo, įkvepiančias sėkmės istorijas.
 
Abiturientams ši paroda – puiki galimybė susipažinti su Lietuvos aukštųjų mokyklų – universitetų, kolegijų siūlomomis specialybėmis ir studijų sąlygomis, reikalingiausiomis profesijomis ir amatais, užsienio universitetų ir kolegijų studijų programomis, sužinoti kaip pradėti nuosavą verslą, išmokti geriau pažinti save, formuoti tikslus, planuoti ateitį.
 
Studentams ši paroda padeda atsakyti į klausimą „kas toliau?“. Čia galima gauti informaciją apie aukštesnių pakopų studijas, galimybes tęsti studijas užsienyje, atlikti praktiką didžiausiose Lietuvos kompanijose, sužinoti apie savanorystės projektus Lietuvoje ir užsienyje.
 
Tėvams paroda padės įgyti žinių, kaip padėti vaikui apsispręsti, kur studijuoti, kaip motyvuoti vaiką mokytis ir siekti savo tikslų, kaip padėti jam juos formuoti neprimetant savo nuomonės.
 
Dirbantiems žmonėms paroda suteikia gausybę informacijos apie įvairiausius pasiūlymus kelti kvalifikaciją, tęsti nebaigtas studijas, studijuoti nuotoliniu būdu, mokytis užsienio kalbų ir keisti arba gerinti karjerą.  
 
 
TEMATINĖS PARODOS SALĖS
 
5 salė - aukštasis mokslas Lietuvoje, studijų finansavimas, švietimo ekspertinės ir koordinuojančios institucijos, karjeros ir psichologų konsultacijų erdvė, 3K – KRYPTIS, KALBĖTOJAS, KAVA – moksleivių susitikimų ir diskusijų su aukštojo mokslo ir verslo atstovais erdvė. 
 
5 salės galerija – POILSIO ZONA
 
4 salė – reikalingiausios profesijos ir amatai. Profesinių mokyklų absolventų sėkmės istorijos.
 
3 salės galerija - aukštojo mokslo ir verslo ekspozicija „Inovacijų alėja“, skirta sudominti jaunimo technologiniais mokslais, pademonstruoti galimybes, paskatinti studijuoti, kelti aukštojo mokslo Lietuvoje vertę, supažindinti jaunimą su įvairiomis naujųjų medijų kultūros formomis, pademonstruoti meno sąsajas su informacijos ir komunikacijos technologijomis, žinių ekonomika, naujųjų medijų įtaką įvairiose visuomenės gyvenimo srityse – miesto erdvėse, versle, kultūroje, e-komercijoje.  
 
3 salė – studijos užsienyje, užsienio kalbų kursai, tarptautiniai egzaminai.  IDĖJŲ INKUBATORIUS - čia susipina garsių žmonių patirtis, įkvepiančios istorijos, diskusijos, seminarai, keliautojų pasakojimai ir žaidimai. INTERAKTYVI ZONA "PAŽINK SAVE", kurioje viskas tris dienas vyks susitikimai su psichologais, karjeros konsultantais, darbdaviais. 
 
 
 
DRAUGAUKIME  
 

Vasario 4 d. (ketvirtadieins) - 10:00-17:00

Vasario 5 d. (penktadienis) - 10:00-17:00

Vasario 6 d. (šeštadienis) - 10:00-16:00

CERN paroda

Į parodą STUDIJOS 2016 atvyksta didžiausia pasaulyje dalelių fizikos laboratorija CERN!

 
 
Parodoje STUDIJOS 2016 turite išskirtinę galimybę susipažinti su didžiausia pasaulyje dalelių fizikos laboratorija CERN ir jos atliekamais mokslo eksperimentais, supažindinančiais su Visatos bei subatominio pasaulio paslaptimis. CERN parodos ekspoziciją sudaro dvi dalys – tai plakatų paroda „CERN in images“ ir interaktyvi instaliacija „Interactive LHC tunnel“, demonstruojanti Didžiojo hadronų greitintuvo (Large Hadron Collider, LHC) eksperimentų veikimą ir kartu pristatanti didžiausią pasaulyje mokslo eksperimentą fizikos srityje. Šioje ekspozicijos dalyje galite patys išbandyti protonų greitinimą ir didžiuliame ekrane matyti, kaip nuo protonams suteiktos energijos priklauso jų susidūrimo pasekmės. Taip pat visus lankytojus kviečiame pamiklinti kojas ir žaidžiant protonų futbolą daugiau sužinoti apie vieną svarbiausių Didžiojo hadronų greitintuvo uždavinių - Higso bozono atradimą. 
 
 
 
Ekspozicija sudomins ne tik besiruošiančius studijuoti, bet visus, kurie domisi Visatos bei subatominio pasaulio paslaptimis, CERN veikla. Nors fizika ir technika yra dažniausiai pabrėžiamos sritys kalbant apie CERN, laboratorijoje atliekami tyrimai įkvepia ir rašytojus bei menininkus.

 

 

Susipažinkite su Interaktyviuoju LHC tuneliu!

 


 

Bendradarbiaujant su:

 

 

LR Nuolatine atstovybe prie Jungtinių Tautų biuro ir kitų tarptautinių organizacijų Ženevoje 

RENGINIAI TĖVAMS

Ar Tau kartais atrodo, kad esi nesuprastas artimiausių žmonių - tėvų? Nejauti jų palaikymo arba matai, kad jie nors ir nori, tačiau nežino, kaip galėtų Tau palengvinti apsisprendimo, ką veikti baigus mokyklą, naštą? O galbūt kartais jauti jų "spaudimą" rinktis tokį gyvenimo kelią, kokio Tu visai nenori? 
 
Jeigu skaitydamas bent vieną šių klausimų atpažinai save - tuomet pakviesk savo tėvus apsilankyti parodoje STUDIJOS 2016! Taip taip, šiais metais parodoje renginiai bus skirti ne tik moksleiviams, tačiau ir jų tėvams! 
 
Renginių tėvams programa:
 
Šeštadienis (vasario 4 d.), 5.3 konferencijų salė
 
11.45-12.45
 
 
1) Kaip kalbėti su vaiku, kad jis girdėtų?
2) Svajonės ir lūkesčiai: ar tikrai žinau apie ką svajoja mano vaikas?
3) Kaip padėti vaikui pasirinkti ir efektyviai planuoti savo karjerą? Ar įmanoma patarti nenurodinėjant?
 
Pranešėjos: dr. Rūta Klimašauskienė ir psichologė Sigita Novikovienė
 
 
Kiekvienas tėtis ir mama savo vaikui linki kuo didžiausios sėkmės ir nori apsaugoti nuo klaidų. Renginio organizatoriams tenka konsultuoti moksleivius, jaunuolius, kurie neretai sako jaučiantys tėvų spaudimą rinktis tam tikrą profesiją. Tuo tarpu tėvai dažnai nurodo, jog norėtų palengvinti savo vaikui karjeros pasirinkimo procesą, bet nežino, kaip. Šio seminaro metu bus dalinamasi įžvalgomis, patirtimi ir keletu praktinių priemonių, kaip palengvinti vaiko pirmuosius žingsnius sėkmingu karjeros keliu.
 
Organizatorius: Švietimo mainų paramos fondas
 
13:00-14.00
 
 
Renginys tėvams ir vaikams. "Išmok išgirsti mane" - pranešėjas Mindaugas Vidugiris (Whatansu, Lietuvos  Karjeros specialistų asociacija)
 
Pranešėjas teigia: "Kalbame apie bendravimą su vaiku, kokybiškus klausimus - t.y. kaip klausti vaiko, kad jis norėtų atsakyti. Išmokus bendrauti su savo paaugliu galima gerokai pasilengvinti kasdienybę ir nuspalvinti ją gražesnėmis spalvomis"
 

VERSLAS JAUNIEMS

Parodos STUDIJOS 2016 naujiena - renginių erdvė VERSLAS JAUNIEMS. Čia galėsite pasisemti žinių iš jau didelę patirtį turinčių verslininkų, susitiksite su žinomais žmonėmis ir klausysitės jų sėkmės istorijų, pamatysite, susipažinsite su moksleivių įkurtais verslais.

 
VERSLAS JAUNIEMS renginių organizatorius:
 

 

 

 

VERSLAS JAUNIEMS renginių programa:

 

Vasario 4 diena (ketvirtadienis)

 

SĖKMINGO VERSLO PASLAPTYS:

 

 
 
11.00-11.45 Kęstutis Mikolajūnas (verslininkas, koučingo specialistas, karjeros konsultantas)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
12.00-12.45 Milda Mitkutė (vieno sėkmingiausių Lietuvos startuolių vinted.lt įkūrėja)
 
 
 
 
 
 
13.00-13.45 Ignas Vaitkunskas (verslininkas įkūręs savo pirmąjį verslą dar studijuodamas universitete. Šiuo metu Ignas vysto prabangaus nekilnojamojo turto agentūrą Rebaltic, kuri yra viena iš prestižinių butų Vilniuje pardavimo lyderių)
 
 
 
 
 
 
JAUNASIS VERSLININKAS. MISIJA (NE)ĮMANOMA?
 
 
14.00-14.30 Augustė Kaknevičiūtė ir Šarūnė Vaidelinskaitė (Įmonės So Cheeky įkūrėjos- vis dar moksleivės. Merginos atskleis paslaptį kaip joms pavyko įkurti verslą dar nesulaukus 18-os)
14.30-15.00 Juozas Mikulėnas (Juozas teigia, kad mokykloje dažnai buvo nesuprastas tiek mokytojų, tiek bendraamžių. Šiuo metu Juozas jau yra įsteigęs savo įmonę FAST FOCUS)
15.00-15.30 Julius Pauliukevičius (Personalizuoto istorijos korepetitoriaus internete GoHisto įkūrėjas). Julius kalbės apie tai, kaip keli neteisingi atsakymai „pagimdė“ verslo idėją?
15.30-16.00 Karolis Antanas Stankevičius (Kelias nuo alternatyvaus laisvalaikio iki sėkmingo verslo).
 

 

 
Vasario 5 diena (penktadienis)

 

 

„MANO KARJEROS KELIAS“. Žinomų Lietuvos žmonių istorijos:

 

 
 
10.30-11.15 Susitikimas su VAIDU BAUMILA
 
 
 
 
 
 
 
 
 
11.15-12.00 Susitikimas su VIRGILIJUMI ALEKNA
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
12.00-13:00 Susitikimas su TADU VIDMANTU
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
13:15-14:15 Susitikimas su JUSTINU JANKEVIČIUMI
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


 
ASMENINIŲ SAVYBIŲ SVARBA VERSLE ARBA KODĖL NE VISKAS MATUOJAMA PELNU?
 
 
14.15-15.00 Pranešėjas: Algirdas Stonys (UAB ,,TeleSoftas‘‘ įkūrėjas, istorija kaip keli studentai subūrė rimtą programuotojų komandą, kuriančią sistemas didžiausioms užsienio bendrovėms)
 
 
 
 
 
 
 
15.00-15.45 "Dar neprasidėjo robotų era, arba kodėl minkštosios kompetencijos turi būti ugdomos"
Pranešėja Greta Šiaučiūnaitė, įmonių grupės „Girteka“ vidinių mokymų trenerė bei viešojo kalbėjimo ir lyderystės klubo „First Toastmasters of Lithuania“ viceprezidentė mokymams)
 
 
 
 
 

 

Vasario 6 diena (šeštadienis)

 

10.00-15.00 MOKSLEIVIŲ MOKOMŲJŲ BENDROVIŲ MUGĖ

 
 

 

 

 

 

INOVACIJŲ ALĖJA

Veiklos Vilniaus Gedimino technikos universiteto "Inovacijų alėjos" stende 3.02. 

 

1.      Naujo gaminio kūrimas: 3D modeliavimas ir sparčioji gamyba

. Darbas organizuojamas kūrybinių dirbtuvių forma, iš anksto užsiregistravus. Metodinę medžiagą namų darbams ir registracijos formą patogiausia rasti adresu: http://steam.vgtu.lt

Kūrybinės dirbtuvės veiks: vasario 4–5 d. – 13–17 val., vasario 6 d. – 10–16 val.; užsiėmimo trukmė – 1 val.

 

2.      Multimedija ir kompiuterinis dizainas: 3D modeliavimas ir kompiuterinių žaidimų kūrimas

Darbas organizuojamas kūrybinių dirbtuvių forma, dalyviams iš anksto užsiregistravus. Metodinę medžiagą namų darbams ir registracijos formą patogiausia rasti adresu: http://steam.vgtu.lt

Kūrybinės dirbtuvės veiks: vasario 4–5 d. 10–13 val.; užsiėmimo trukmė – 1 val.

 

3.      Išmanioji elektronika: esminė šiuolaikinės inžinerijos sritis

4.      Infraraudonųjų spindulių technologijos praktiniams uždaviniams spręsti

5.      Daugiasraigčio orlaivio valdymas

 

PARSISIŲSKITE IŠSAMŲ VEIKLŲ APRAŠYMĄ

 


 

Veiklos Vilniaus universiteto "Inovacijų alėjos" stende 3.02:

 

1. Stende bus demonstruojamas 3D spausdintuvas, leidžiantis formuoti įvairius funkcinius mikrodarinius

2. Komunikacijos kūrybinių dirbtuvių metu bus surengtos trimačio vaizdo dirbtuvės, kuriose daug dėmesio bus skiriama šiuolaikinėms kultūros komunikacijos priemonėms – 3D vaizdui ir išplėtotajai realybei.

3. Redaktoriaus kūrybinės dirbtuvės

4. Išmaniojo kietakūnio apšvietimo sistemos (tyrimai).

5. Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto studentai pristato programą, kurioje – srove kaitinamos vinys, kylantys žaibai, šviečiantys agurkai ir, žinoma, skystas azotas. Lankytojai ir patys galės atlikti šiuos bandymus.

6. Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto studentai pristato savo sukurtus kompiuterinius žaidimus.

7. „Mobilioji bioklasė“ – tai pirmoji šalyje mobili laboratorija, Lietuvos moksleivius supažindinanti su naujausiais gyvybės mokslų laimėjimais. 

 

PARSISIŲSKITE IŠSAMŲ VEIKLŲ APRAŠYMĄ

 


 

Veiklos Lietuvos sporto universiteto "Inovacijų alėjos" stende 3.05:

 

Parodos „Studijos 2016“ dalyviai, užsukę į LSU stendą Inovacijų alėjoje, galės sužinoti savo kūno masę ir kompoziciją, kojų raumenų jėgą ir galingumą, įvertinti kognityvines funkcijas. Susipažins ir su profesionalia žmogaus emocijų tyrinėjimo įranga.

 

1. Segmentinis kūno analizatorius Tanita  greitai ir išsamiai atlieka dešimt skirtingų kūno kompozicijos matavimų tik per 15 sekundžių! 

2. Kognityvinių funkcijų (dėmesio, atminties, erdvinės orientacijos bei kalbos plastiškumo) testavimas.  

3. Šuolio analizės OptoJump platforma. Tai profesionali, naujoviška, daug funkcijų galinti atlikti  sportininkų testavimo sistema. 

4. FaceReader profesionali žmogaus emocijų tyrinėjimo įranga, kuria galima nustatyti, kaip žmogus reaguoja į tam tikrus stimuliatorius.

 

PARSISIŲSKITE IŠSAMŲ VEIKLŲ APRAŠYMĄ

 


 

Veiklos Kauno technologijos universiteto "Inovacijų alėjos" stende 3.04:

 

·        Virtualus irklavimas su Oculuc VR akiniais

·        Virtualios realybės akinius Samsung Gear

·        Žvilgsniu valdomas įrenginys

·        Robotai

·        Breathcount išmanus spirometras padedantis suvaldyti astmą

·        Solid Education

·        Parkingo sensorius

·        Poledinei žūklei skirta avižėlė

·        Sintetinis kaulo pakaitalas

 

PARSISIŲSKITE IŠSAMŲ VEIKLŲ APRAŠYMĄ

 


 

Veiklos Vytauto Didžiojo universiteto "Inovacijų alėjos" stende 3.03:

 

Vytauto Didžiojo universiteto Inovacijų alėjos stende moksleiviai kviečiami susipažinti su virtualia ir papildyta realybe, 3D modeliavimu, vizualizavimu ir spausdinimu, moderniomis žmogaus ir kompiuterio sąsajomis, animatronika, IT technologijomis muziejuose bei neurotechnologijomis.

 


 

STUDIJOS UŽSIENYJE

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
 
 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

Kiti užsienio universitetai ir studijų, stovyklų užsienyje atstovai:

 

BALTIC COUNCIL FOR INTERNATIONAL EDUCATION

BRITŲ TARYBA/ BRITISH COUNCIL

BUNDESAGENTUR FÜR ARBEIT

DEUTSCHER AKADEMISCHER AUSTAUSCH DIEST

DNS NECESSARY TEACHER TRAINING COLLEGE

READY, STUDY, GO! POLAND.

GLOBAL HORIZONS USA LLC.

GOETHE-INSTITUT

YFU LIETUVA VŠĮ

JAUNIMO KELIONĖS, VŠĮ

JAUNIMO TARPTAUTINIO BENDRADARBIAVIMO AGENTŪRA

KALININGRAD STATE TECHNICAL UNIVERSITY

LCC TARPTAUTINIS UNIVERSITETAS / LCC INTERNATIONAL UNIVERSITY

LENKIJOS  INSTITUTAS VILNIUJE/ INSTYTUT POLSKI

MAASTRICHT UNIVERSITEIT

PRANCŪZŲ INSTITUTAS LIETUVOJE

RIGA GRADUATE SCHOOL OF LAW

STUDIJŲ EKSPERTAI, VŠĮ

STUDIJŲ UŽSIENYJE INFORMACIJOS CENTRAS

ŠVIETIMO MAINŲ PARAMOS FONDAS

THE STOCKHOLM SCHOOL OF ECONOMICS IN RIGA

UNIVERSITAET GREIFSWALD

UNIVERSITY COLLEGE BIRMINGHAM

UNIVERSITY OF ESSEX

UNIVERSITY OF LIMERICK

UNIVERSITY OF NORTHAMPTON

 

KONFERENCIJA MOKYTOJAMS

 

Tarptautinė konferencija mokytojams

"ATEITIES MOKYKLA. POKYČIAI ŠIANDIEN"

 

 

Kertinis vaidmuo, keičiant mokyklą ir užtikrinant brandžios asmenybės joje ugdymą, tenka mokytojui. Norėdama kartu su mokytojais aptarti būtinus pokyčius mokyklose Lietuvos pramonininkų konfederacija vasario 5 d., 10 val. 5.3 konferencijų salėje rengia tarptautinę konferenciją-diskusiją „Ateities mokykla. Pokyčiai šiandien“. 

 

PROGRAMA
 
Moderatorius Aurimas Perednis
 
9:30–10:00 Registracija, pasitikimo kava 
 
10:00–10:30 Brandžios asmenybės ugdymas – valstybės ateities garantas
Robertas Dargis, LPK prezidentas
 
10:30–11.00 Ateities švietimo pagrindas: turinys, konteksto suvokimas ir visuomenės mokymuisi palanki aplinka
Prof. Patrick Duparcq, JAV Northwestern universiteto profesorius, Kazachstano Nazarbajevo universiteto dekanas švietimo programoms
 
11:00–11:15 Suomijos švietimo reforma ir jos  sėkmės veiksniai 
Riku Honkasalo, Suomijos nacionalinės švietimo tarybos narys
 
11:15–11:30 Ko trūksta Lietuvos mokyklai?
Saulius Jurkevičius, Vilniaus licėjaus direktorius
 
11:30–12: 15 Klausimų ir atsakymų sesija, interaktyvi diskusija su mokytojais
 
12:15 Renginio pabaiga
 
Konferencijoje pranešimai bus verčiami į lietuvių kalbą
 
Kontaktai pasiteirauti ir registracijai– Daiva Rimašauskaitė, el.p. daiva@lpk.lt, mob.+37068044245
 
 

 

 

Dalyviai

Ieškoti:

Kontaktai

Telefonai

+370 615 63581, +370 616 37471

El. paštas

studies@litexpo.lt,

Adresas

Laisvės pr. 5, Vilnius
Informacija
verslui