BALDAI 2014

2014 03.20 – 03.23

Bilieto kaina

Internetu:

  • Paprastas bilietas 12 Lt
  • bilietas su nuolaida 6 Lt
  • keturių dienų bilietas 1-am asmeniui 36 Lt

Kasose:

  • paprastas bilietas 12 Lt
  • bilietas su nuolaida 6 Lt
  • keturių dienų bilietas 1-am asmeniui 36 Lt
Pirkti bilietą internetu

Renginio informacija

TARPTAUTINĖ įvairios paskirties baldų, interjero ir dizaino idėjų paroda pripažįstama kaip didžiausias šios temos renginys Baltijos šalyse, geriausiai atspindintis baldų rinkos tendencijas, baldų pramonės vystymąsi ir baldų dizaino kryptis. Jubiliejinė paroda, dvidešimtąjį kartą suburs baldų projektavimo ir gamybos įmones, autorinių ir nestandartinių baldų kūrėjus, užsienio baldų distribiutorius. Per dvidešimt metų šios tematikos paroda tapo didžiausia ir profesionaliausia Baltijos šalyse.

 

Data: 2014 m. kovo 20 - 23 dienomis

Darbo laikas: kovo 20 - 22 d., 10.00 - 18.00 val., kovo 23 d., 10.00 - 16.00 val.

Vieta: Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO, 3, 4, 5 salės  (Laisvės pr. 5, Vilnius


LANKYTOJŲ PARODOJE LAUKIA STAIGMENA. Parodos draugas - bendrovė  TEZ TOUR įsteigė prizą - kelionę dviem asmenims į Ispaniją. Ateikite į parodą, užpildykite žaidimo anketą, kurią gausite kartu su parodos bilietu ir laimėkite kelionę! Dalyvaukite, nes Ispanija jau laukia jūsų!


BALDAI

Nuo 1994 metų rengiama tarptautinė paroda BALDAI, kasmet tampa svarbiu keturių dienų trukmės verslo įvykiu, skirtu baldų gamintojams ir pardavėjams, baldų dizaino, interjero kūrėjams, projektuotojams, architektams, baldinių medžiagų ir furnitūros tiekėjams, medienos technologijų specialistams ir galutiniams vartotojams, besidomintiems naujovėmis baldų pramonės rinkoje.

Gyvas bendravimas ir asmeniniai susitikimai su savo tiksline auditorija padeda parodoje dalyvaujančioms įmonėms atskleisti ir nustatyti kliento požiūrį, vertybes, įtvirtinti ir išlaikyti stiprias pozicijas rinkoje, laimėti konkurencinę kovą, didinti pardavimus ir plėtoti verslą.

Parodos metu vyks B2B verslo kontaktų mugė, kurią organizuoja VŠĮ "Versli Lietuva".


PARODOS SVEČIAS – Olandijos dizaineris PIET HEIN EEK, penktadienį vyks jo paskaita „Dizainas ir verslas. Unikali dizainerio Piet Hein  Eek filosofija: kurti čia ir dabar, negalvojant apie ateitį. Nesėkmingo produkto priežastys.“


INTERJERAS

Parodos dalis skirta pademonstruoti baldų ir interjero derinimo galimybes, pristatyti naujausias interjero kūrimo tendencijas, apšvietimo galimybes, sienų, grindų dangų, namų tekstilės, interjero detalių, vonios kambario ir kitas apdailos medžiagas, interjero puošmenas bei pademonstruoti galimus interjero sprendimus.

Šiais metais salėje bus įrengtos dvi interjero tendencijų ekspozicijos: konceptualioji „Etnografinis stilius, miesto folkloras“ ir spalvingoji „Madingos spalvų kompozicijos“.

Parodos metu bus surengta atvira diskusija - forumas „Lietuviška tapatybė. Kaip ji pasireiškia interjere ir dizaine.“


DIZAINAS

 

DIZAINO GALERIJA. Unikali platforma, skirta plėsti lietuviško dizaino rinką, skatinti gero dizaino vystymą, atverianti galimybes baldų kūrėjų ir gamintojų bendradarbiavimui, kurti pridėtinę vertę, auginti dizaino elitą ir aktyvinti kūrybinių industrijų  šaką – dizainą Lietuvoje.

 

Parodos metu bus organizuojamas "Parodos BALDAI'2014 dizaino konkursas".

 

Dvidešimtosios parodos BALDAI proga, dizaino galerija išsiplės į tris specialias erdves, kurios apjungs Lietuviško dizaino ekspoziciją  „VAKAR. ŠIANDIEN ir RYTOJ“. 

VAKAR – per dvidešimtmetį parodose BALDAI konkursų metu išrinktų geriausių ir originaliausio dizaino baldų, ne kartą garsinusių Lietuvą, pavyzdžiai - šlovės alėja.

ŠIANDIEN – tai Lietuvos dizaino dabartis, originaliausios idėjos, nestandartiniai sprendimai.

RYTOJ – meno ir dizaino laboratorija, jaunųjų Lietuvos kūrėjų dizaino objektų ir idėjų - kūrybinės distrukcijos platforma.


DIZAINO ŠNEKOS - susitikimo ir bendravimo erdvė – dizaino diskusijų, žinių, patirties ir idėjų platforma.  Renginių ciklas su svečiais: Piet Hein Eek, Hans Sandgren Jakobsen ir Lucas Verweij.


 

PARODA
BALDINĖS MEDŽIAGOS, FURNITŪRA, ĮRENGIMAI

4 SALĖJE atskirai rengiama paroda BALDINĖS MEDŽIAGOS, FURNITŪRA. ĮRENGIMAI skirta pademonstruoti baldų gamybos technologinį progresą ir inovacijas, medžiagų ir furnitūros įvairovę bei galimybes. Baldų gamintojai nuolat ieško naujų technologinių sprendimų, suteikiančių daugiau laisvės kūrybinių idėjų įgyvendinimui. Čia, vienoje vietoje, ir bus siekiama pademonstruoti šiuolaikines baldines medžiagas, furnitūrą, aksesuarus, naujas technologijas, įrengimus ir konstrukcijas – viską, kas leidžia kurti ne tik patogius ir funkcionalius, bet ir estetiškus, nestandartinius baldus.

Parodos erdvėje taip pat veiks tikras "Baldų fabrikėlis", kuriame bus gyvai demonstruojamas šiuolaikinės minkštųjų baldų gamybos procesas. Profesionaliai įrengtame baldų gamybos ceche lankytojai pamatys visą gamybos procesą – nuo baldo projektavimo, gaminimo, surinkimo ir pakavimo.

Parodos BALDINĖS MEDŽIAGOS, FURNITŪRA, ĮRENGIMAI darbo laikas: kovo 20-22 dienomis, nuo 10.00 iki 18.00 val.

 

Registracija į B2B verslo kontaktų mugę:

 

 

BILIETŲ KAINOS:

12 Lt – vienkartinis bilietas vienam asmeniui

20 Lt – vienkartinis bilietas dviem asmenims

36 Lt – keturių dienų bilietas 1 asmeniui

6 Lt –  vienkartinis bilietas su 50% nuolaida moksleiviams, studentams, senjorams, tik pateikus pažymėjimą.

Bilietai su nuolaida parduodami tik LITEXPO bilietų kasose.

 

PARODOS PARTNERIAI:

              

             
   

 

     

 

 

 

Informacinis rėmėjas

 

             

 

 

 

Parodos draugai: 

 

 

                   

DIZAINO ŠNEKOS su Piet Hein Eek

Parodos partnerių - Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centro ir VšĮ "Versli Lietuva" kvietimu Vilniuje pirmą kartą viešės savitą dizaino verslo modelį išvystęs olandų dizainerius Piet Hein Eek. Dizaineris įsitikinęs, kad sėkmingai veiklai ir estetiškų objektų kūrimui svarbiausia yra stimuliuojanti aplinka, kurioje galima jaustis kaip žuviai vandenyje. Jo nuomone, tinkamos aplinkos ir kasdienybės sukūrimas yra daug svarbesnis nei ateities tikslų nustatymas. Savo veiklą Piet Hein Eek koncentruoja konceptualiame 10 tūkst.kv.m. pastate, kuriame yra ne tik dizaino studijos, bet ir medžio, plieno, apmušalų, surinkimo, dažymo ir keramikos dirbtuvės, o taip pat parduotuvė, meno galerija ir išskirtinio internero restoranas.

 

   Savita filosofija ir patirtimi Piet Hein Eek dalinsis su parodos BALDAI lankytojais penktadienį, konferencijų salėje 5.1., renginyje DIZAINO ŠNEKOS.

                                             

                         

DIZAINO ŠNEKOS su Lucas Verweij

Šeštadienį DIZAINO ŠNEKAS plėtos Berlyne gyvenantis dizaino kritikas, tinklaraščio Lucas_Berlin autorius Lucas Verweij.

  Lucas Werweij (Lucas_Berlin) užsiima net tik dizaino publicistika ir kritika, bet ir įvairių projektų inicijavimu ir kuravimu. Berlyne gyvenantis olandas turi daug patirties bendraujant su Europos valdžios institucijomis ir viešuoju sektoriumi. Jo projektų, kurie apima viešas erdves, architektūrą ir vizualinę komunikaciją, tikslas parodyti institucijoms, kaip geriau išnaudoti kūrybines disciplinas dialogui su visuomene. Daugybę interviu su dizaineriais paskelbęs Lucas Verweij pastebi, kad nors prieš 25-erius metus niekas nežinojo, kas yra dizainas ir kam jis reikalingas, šiandien jis yra viskas ir visur.

Sparčiai besikeičiančiame pasaulyje dizainas tampa jo ašimi - būtent dizaineriai gali padėti išspręsti problemas, kurti vizijas ir diktuoti tendencijas. Kūrybiškumo vertė šiandien pasiekė iki šiol neregėtas aukštumas, tačiau tame slypi ir rizika, apie kurią Lucas Verweij diskutuos su BALDŲ parodos lankytojais.

DIZAINO ŠNEKOS su Hans Sandgren Jakobsen

DIZAINO ŠNEKAS sekmadienį užbaigs Hans Sandgren Jakobsen, sukūręs ne vieną skandinaviško baldų dizaino ikoną. Danas savo studiją yra įkurdinęs Greaa uoste. Pradėjęs nuo spintelių meistro amato, Hans Sandgren Jakobsen metus dirbo dizaino studijoje Japonijoje, taip pat Kinijoje, Vietname ir Italijoje. Vėliau jam teko savarankiškai kurti dizaino projektus ne tik Danijoje ir Japonijoje, bet ir JAV bei Kinijoje įsikūrusioms kompanijoms, o jo darbai buvo atrinkti į Prancūzijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Šveicarijoje, D.Britanijoje ir Rusijoje rengiamas dizaino ekspozicijas.

  Hans Sandgren Jakobsen įsitikinęs, kad šiandien dizaineriui gali būti visas pasaulis, todėl jis pakvies diskutuoti apie tai, kokie iššūkiai laukia dizainerio ir kokių savybių reikia, kad sėkmingai konkuruotum globalioje rinkoje.   

 

                                             

LIETUVIŠKO DIZAINO KELIAS NUO VAKAR IKI RYTOJ

Dvidešimtmetį švenčianti paroda BALDAI šiemet surengs trijų dalių lietuviško baldų dizaino retrospektyvą „Vakar. Šiandien ir rytoj“.

 

VAKAR. Lietuviško dizaino istoriją iliustruos šlovės alėja, kuri leis pamatyti lietuviško baldų dizaino kelią nuo pat pirmųjų žingsnių BALDŲ parodose iki Lietuvą tarptautinėje rinkoje garsinusių dizaino kūrinių.

 

      Dalius Razauskas       Paulius Vitkauskas

 

      Mindaugas Žilionis     

 

ŠIANDIEN. LT dizaino dabarties ekspozicija, kurią kuruoja žurnalas „Centras“  pristatys Lietuvoje ir užsienyje pripažintų dizainerių (Mindaugo Žilionio, Indros Marcinkevičienės, Vytauto Puzero, Juozo Brundzos, Ryčio Zavecko, Inesos Malafej, Daliaus Razausko,  bei dizaino studijų („Contraforma“, „Virūna“, „Sedes Regia“, „Interjero erdvė“) sukurtus baldus. Dalyvaujančios įmonės ir autoriai ekspozicijoje pristatys ir garsiausius, daliai visuomenės jau atpažįstamus darbus, ir šviežiausias naujienas. 

 

   Indra Marcinkevičienė          Nauris Kalinauskas       Vytautas Puzeras           Interjero elementai RECTA

 

RYTOJ. Lietuviško dizaino perspektyvoms nušviesti Vilniaus dailės akademijos (VDA) Dizaino inovacijų centras atrinko pusšimtį įdomiausių dizaino objektų, iliustruojančių jaunųjų kūrėjų potencialą. Lietuvišką rytojaus dizainą atspindinčioje ekspozicijoje parodos lankytojai galės iš arti apžiūrėti jau tris kartus surengto konkurso „Jaunojo dizainerio prizas“ laureatų darbus, vienos iš Europoje aukščiausiai vertinamų Endhoveno dizaino mokyklos (Olandija) diplomantų kūrinius (Vytauto Gečo „Išvirkščia spinta“ ir Gintarės Černiauskaitės „Exo“ rankos įtvaras), Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos dvyliktoko sukurtą ir visiškai funkcionalų fanerinį dviratį „Fanerati“,  perspektyvios grafikės Aistės Papartytės šilkografijos kūrinių ciklą „Kūno kultūra“ ir kt.

 

   Vytautas Gečas        Aistė Papartytė

 

  Gintarė Černiauskaitė      Jonas Kentrus-Aliukas

Naujienos

Prenumeruoti parodos naujienlaiškį:

Kontaktai

Telefonai

+370 5 2686836,

El. paštas

baldai@litexpo.lt, l.dirsiene@litexpo.lt

Adresas

www.litexpo.lt
Informacija
verslui