EKO LOGIKA 2015

2015 11.20 – 11.22

Bilieto kaina

Internetu:

  • paprastas bilietas 3,90 EUR
  • bilietas su nuolaida 2,90 EUR; su Omni ID 3,50 EUR
  • šeimos bilietas 8 EUR

Kasose:

  • paprastas bilietas 3,90 EUR
  • bilietas su nuolaida 2,90 EUR; su Omni ID 3,50 EUR
  • šeimos bilietas 8 EUR
Pirkti bilietą internetu

Renginio informacija

Data: lapkričio 20-22 d.

Vieta: Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO, 4 salė

Darbo laikas:

Lapkričio 20-21 d. (penktadienį, šeštadienį) 10:00-18:00

Lapkričio 22 d. (sekmadienį) 10:00-16:00

 

Eko LOGIKA 2015. II ekologiškų prekių ir paslaugų namams paroda-forumas

 

Žodis "ekologija" kaip ir patys ekologiški produktai, vis dar apipinti daugybe mitų, o tikro žinojimo žmonėms labai trūksta. Paroda-forumas EKO LOGIKA kviečia griauti mitus, semtis idėjų, išmokti gyventi truputį kitaip - visų pirma sąmoningai ir kokybiškai. Sąmoningumas prasideda nuo žinių, kurių EKO LOGIKA pasiūlys su kaupu.

Kaip skaityti etiketes, kokiu oru kvėpuojame savo namuose, kokias paslaptis slepia jūsų sofa, kiek kainuoja ir kaip atrodo ekologiškiausi namai, įtraukti į UNESCO paveldą, kaip pasigaminti ekologišką kosmetiką ir žaislus, kaip pagaminti daiktą, kuris niekada nevirs šiukšle? Tai tik dalelė įdomybių, kurias atrasite aplankę parodą-forumą EKO LOGIKA 2015. 

 

Parodos partneriai Baltijos aplinkos forumas šiemet vėl žada nemažai interaktyvių paskaitų, diskusijų, konsultacijų. Apsilankę BEF stende ir renginių erdvėje "Kalbantis kampelis"  lankytojai galės ne tik sužinoti apie sveikesnius produktus, pasikalbėti su gamintojais, bet ir išmokti skaityti etiketes, pasikonsultuoti su cheminių medžiagų specialistais apie visapusiškai švaresnę namų aplinką.

 

Speciali vaikų žaidimų erdvė, kurią kurs patys mažiausieji

 

Parodos metu taip pat veiks speciali vaikams skirta erdvė, kuri bus sukurta Vilniaus darželių bei pradinių mokyklų auklėtinių. Joje bus galima ne tik pasivaikščioti po skirtingus mini kambarius, bet ir atrasti paslėptus eko lobius. Jau dabar mažiausieji raginami kurti namų baldus iš kartoninių dėžių ir kitų atliekų bei dalyvauti konkurse „Sukurk namus sraigei Ekologikai“. Parodos metu lankytojai ir organizatorių komisija, bei rėmėjai išrinks tris labiausiai patikusius baldų komplektus, kurių gamintojams (visai vaikų grupei) bus skiriamos rėmėjų dovanos. 

 

Atviros paskaitos, žaidimai ir eko-kinas

 

Visi parodos lankytojai galės dalyvauti atviroje paskaitoje „Kaip pasirinkti pigų ir sveiką produktą?”, pasiklausyti pranešimo apie atsakingą madą, kartu panagrinėti buitinės chemijos sudėtį, išmokti atpažinti pavojingas sudedamąsias dalis bei pasirinkti saugesnius produktus, dalyvauti žaidimuose „Ekoženklų labirintas” bei „Šiukšlė. Ne šiukšlė”.

Visomis dienomis veiks filmų kampelis, kuriame - su aplinkosauga, atsakingu vartojimu susiję filmai.

 

Moksleiviams – interaktyvūs užsiėmimai

 

Pirmąją parodos dieną organizatoriai kviečia perkelti chemijos ar biologijos pamoką į LITEXPO. Specialios edukacinės programos metu cheminių medžiagų ekspertės ves interaktyvią paskaitą apie gaminio būvio ciklą – ragins mąstyti apie produkto kelionę nuo žaliavų išgavimo iki jo tapimo atlieka. Paskaitoje „Kaip pagaminti gaminį, kad jis niekada nevirstų šiukšle“ bus kalbama apie ribotus resursus, pavojingas chemines medžiagas bei galimybę vieno produkto atliekas paversti kito produkto žaliava. Po paskaitos moksleiviai bus pakviesti dalyvauti žaidime „Šiukšlė. Ne šiukšlė” ir laimėti parodos partnerių įsteigtų prizų.

 

Interaktyvios paskaitos „Kaip pagaminti gaminį, kad jis niekada nevirstų šiukšle“ vyks lapkričio 20 d. (penktadienį) 10.30 ir 11.45. Kviečiame mokytojus registruoti grupes. Paskaitų draugas – Vilniaus miesto savivaldybė. REGISTRACIJA Į EKO PAMOKAS MOKSLEIVIAMS

 

Kaip atpažinti ekologišką produktą?

 

Visi lankytojai į EKO LOGIKĄ kviečiami atsinešti mėgstamų produktų etiketes ir su ekspertais pasikonsultuoti apie naudojamus produktus bei jų sudėtį Baltijos aplinkos forumo BEF stende. 
 
Kas yra ekologiškas produktas ir kaip jį atpažinti lapkričio 22 dieną 13 val. pasakos Guoda Azguridienė, "Livinn-sveiki produktai" įkūrėja, Ekologiškų produktų gamintojų ir prekybininkų asociacijos tarybos narė.
 

 

Gaminu pats

 

EKO LOGIKA skatina ne tik rinktis atsakingai bei vartoti mažiau. Mes už saviraišką ir kūrybingumą, kurį įdarbinus daug ekologiškų ir saugių produktų galime pasigaminti patys. Artėjant Šv. Kalėdoms, rankų darbo dovana, į kurią įdėta daug meilės, šildo labiausiai. Šiemet kviečiame vaikus išmokti pasigaminti ekologiškus ir saugius žaislus-laikrodžius, o mamas pačioms sukurti kosmetiką iš kavos tirščių. 

 

EKO LOGIKA lankytojas - žmogus, kuriam jo logika sako:

 

-> Šeimos laimė prasideda nuo sveikų šeimos narių;

-> Sveiki šeimos nariai neturi gyventi nekokybiškų/pavojų keliančių buitinių prietaisų aplinkoje, kenksmingoje chemijoje paskendusiuose namuose;

-> Iš prigimties žmogus nežino, kurios buityje sutinkamos medžiagos, kurie buitiniai prietaisai kenksmingi, o kurie ne – reikia bent trumpos informacijos apie tai;

-> Reikia informacijos – verta apsilankyti renginyje, kur apie tai kalba specialistai.

 

 

PARODOS DARBO LAIKAS

 

Lapkričio 20-21 d. (penktadienį, šeštadienį)

10:00-18:00

Lapkričio 22 d. (sekmadienį)

10:00-16:00

Parodoje pristatoma

JURTA - ekologiškas, egzotiškas ir pigus būstas, kurį "pasimatuoti" galėsite parodoje

 

Jeigu vertinate ekologiją, sveiką ir įdomų gyvenimo būdą, mylite gamtą – toks būstas skirtas Jums. Tai ekologiškas, egzotiškas ir pigus būstas, kuris puikiai įsilieja į gamtos aplinką. Statinys „jurta“ buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

 

Priežastys dėl kurių verta rinktis jurtą:

Tai ekologiškas statinys, kurio pagrindą sudaro natūralios medžiagos – medis ir vilna.

> Įdomus gyvenimo būdas bei gera emocinė būsena.

Jurta yra bene pigiausias ir ekonomiškiausias būstas. Gamybos, statybos ir išlaikymo kaštai maži.

> Šiltas būstas. Apskrita pastato forma lemia, jog būstas greit įšyla, o tankus natūralios vilnos veltinis puikiai sulaiko šilumą. Jurtoje be didesnio diskomforto galėsite gyventi net tik šiltuoju metų sezonu bet ir žiemą.

 

Daugiau informacijos apie Jurtas www.qualia.institute

 

 

 

 


Labos nakties...

 

 Natūraliai ruoštos lietuviškos vilnos užpildo patalai "Labos nakties" - rankų darbo produktas nuo avių auginimo iki galutinio rezultato. Tai antklodės, pagalvės, antčiužiniai, vaikiški patalai bei čiužinukai pagaminti lietuvių rankomis iš Lietuvoje užaugintos ir Lietuvoje apdirbtos vilnos. „Labos nakties“ antklodėms vilna skalbiama rankomis, nenaudojant jokios chemijos, tik natūralų muilą. Taip išplautas vilnos plaukas išsaugoja banguotumą ir lanoliną – tai pagrindinės vertinamosios vilnos savybės. Vilna ne tik mažiausiai pažeidžiama, bet ir maloni prisiglausti.

Pasirinkdami sunkesnį vilnos apdorojimo kelią kviečiame atsigręžti į gamtą ir, skaičiuojant „Labos nakties“ aveles, prisiglausti prie natūralaus, puraus patalo.

 


 

BIOSALA

 

NATURE‘S – tai natūrali Itališka kosmetika, skirta bandžios, probleminės ir sausos odos priežiūrai. Kosmetikos priemonėse nėra: SLS, GMO, parafino, parabenų, mineralinės alyvos, nikelio kiekis neviršyja (<0,0001%), kosmetika nebandyta su gyvūnais, pagaminta saugant aplinką.

 

NATURADO - jau daugiau nei 10 metų veikianti kompanija Comptoir Provencal des Argiles gamina natūralią, organinę sertifikuotą, ekologišką kosmetiką, kurią vis daugiau klientų atranda įvairiose šalyse ir puikiai įvertina. Produktai sertifikuoti ECOCERT IR COSMEBIO.

 

SO’BIO Étic® kosmetika išsiskiria tuo, kad sudėtyje nėra parabenų, glikolio eterių, silicio. Visos priemonės yra patikrintos dermatologų ir turi ECOCERT bei COSMEBIO sertifikatus. Subtilaus, natūralaus kvapo.

 

MADARA - latviška išskirtinai natūrali ir organinės kilmės kosmetika sertifikuota pagal tarptautinį ECOCERT standartą. Kosmetikos sudėtyje naudojami šiaurinių augalų ekstraktai, kurie rūpinasi oda ir ją apsaugo nuo neigiamo aplinkos poveikio.

EAT NATURAL - tai sveikuoliški batonėliai, papildysiantys jūsų kasdienį mitybos racioną naudingomis maistinėmis medžiagomis. Batonėliai gaminami iš kruopščiai atrinktų grūdų, vaisių ir uogų. Jie tinkami veganams, sportuojantiems, aktyvų gyvenimo būdą propaguojantiems ir glitimo netoleruojantiems žmonėms.

 


RAINBOW SYSTEMS

 

Universali valymo sistema RAINBOW valo Jūsų namus pačiu natūraliausiu būdu - pasitelkusi vandens galią.Juo sulaikomas purvas ir nemalonūs kvapai, o į namų aplinką gražinamas tik natūraliai vandeniu išvalytas gaivus oras.

Rainbow ne tik valo Jūsų namus, bet ir daro Jūsų gyvenimo erdvę sveikesnę.

 

 

 

 

 


 

ALAINAS

 

 "UAB „Alainas“, prieš metus pradėjusi prekiauti Lieuvoje dovanomis iš Provanso, kviečia Jus apsilankyti ir susipažinti su Provanso dovanomis. Mes Jums siūlome puokštę klasikinių Provanso regiono aromatų iš „Provence et Nature“ įmonės (www.provence-et-nature.com):  patalpų kvapų, kvepalų 100 ml, 50 ml, 10 ml talpų pakuotėse bei  įmonės „Savonnerie de Nyons“ gaminių:  įvairių kvapų muilų su alyvuogių aliejumi ir taukmedžio sviestu, asilės pieno ir argano aliejaus muilo bei kūno pienelio, kvapiųjų girliandų iš muilo bei rankšluosčių, dekoruotų paveikslais iš  3-ojo dešimtmečio afišų, kurias atgaivino dailininkas, kilęs iš to paties Nyons miesto. Muilai išskirtinėse metalinėse dėžutėse su tais pačiais vintažiniais paveikslais (www.lasavonneriedenyons.com). Galime pasiūlyti rankų darbo dovanų dėžučių--saldaininių („bonbonières“) pagamintų iš „papier –maché“- Prancūzijos ir Kašmyro provincijos meistrų bendro produkto, kurį pristato įmonė „Taloma“ bei įdomių galanterijos gaminių: rankinių, diržų, piniginių, raktų pakabukų etc. iš antrinių žaliavų (www.taloma.fr). Tikimės, kad Provanso dovanos puikiai atitiks Jūsų lūkesčius, renkantis  dovanas verslo kolegoms, artimiesiems, bičiuliams artėjant 2015 metų pabaigos šventėms!" Alainas

 

 


 

EKOSALDAINIAI

 

 Ledinukai ant pagaliuko – neatsiejamas vaikystės atributas. Ar gali ledinukai būti sveiki ir skanūs? Taip! YumEarth – Lietuvoje sertifikuoti ekologiški ledinukai, pagaminti tik iš natūralių vaisių ekstraktų. Be dirbtinių dažiklių, skonio stipriklių. Visi ingredientai užauginti tik sertifikuotuose ekologiškuose ūkiuose. Ekologiški natūralūs vaisių ekstraktai nudažo ledinukus įspūdingomis spalvomis bei suteikia nepakartojamą skonį. Trijuose ledinukuose – vitamino C dienos norma. YumEarth – skanūs bei draugiški aplinkai ledinukai saldesniam bei sveikesniam gyvenimui. Ekosaldainiai  - oficialus YumEarth atstovas Lietuvoje.  

 

 


 

 

Kartu vyks

Su parodos EKOLOGIKA bilietu taip pat galėsite aplankyti tuo pačiu metu vyksiančią Baltijos maisto ir gėrimų parodą BAF 2015! 

 

Užsiėmimai moterims, Kalėdų dovanos

Caif Cafe ir Ambroozija šeštadienį kviečia visas moteris apsilankyti parodos EKOLOGIKA Caif Cafe kavinėje ir pasigaminti kosmetikos, Kalėdinių dovanų savo draugėms, dukroms ar mamoms.

Gaminsime trijų rūšių skirtingus pilingus:

 

RAUDONAS- kavos tirščiai + šaltalankių aliejus + raudonas molis +sirupas
ŽALIAS- kavos tirščiai+avokado/kanapių sėklų aliejus+rudas molis+sirupas
GELTONAS-kavos tirščiai+abrikosų kauliukų aliejus+baltas molis+sirupas.

 

Moliai - turi daug valomųjų, sutraukiančių savybių.
Aliejai - maitina, minkština, apsaugo.

 

 

 

 

Pagaminus šiuos natūralius pilingus pamatysite, kaip greitai ir paprastai galima atgaivinti lūpas, pagaminti Kaledinę dovaną, nudžiuginti artimuosius. Artėja šaltasis metų laikas, o tuo pačiu ir Kalėdų metas. Todėl lūpų šveitiklis tiks ir asmeniniam naudojimui ir dovanai po egle.


EKO KINAS

1. Kampanijos „Pagalvok, kai perki” filmukai, 2014. 22 min.
 
20 trumpų (0,5 min.) animacinių ir 3 ilgesni (2-4 min.) vaidybiniai filmukai apie pavojingų cheminių medžiagų naudojimą kasdieniuose produktuose. Filmukuose šaržuotai pristatomas pavojingų medžiagų poveikis žmogaus sveikatai, neatsakingas vartojimas. www.pagalvok.lt 
 
 
 
2. „Pabudusiųjų karta” (angl. The Generation Awake), 2014. 3 min. 
Trys maišeliai, vienas kibiras ir viena šiukšliadėžė – komanda, save vadinanti „Prabududiaisias”, siekia bendro tikslo – sustabdyti atliekų švaistymą. Trys animaciniai herojai  - Europos komisijos kampanijos simboliai, skatinantys pažvelgti į šiukšles kaip į išteklių ir vartoti atsakingai.
 
 
 
 
3. „Atsibuskim!“ (angl. Wake up call) 2014. 6 min.

Milijardus metų besiformavusi Žemė ir jos tvėriniai pavojuje. Jos resursai eikvojami, kad žmogus turėtų... naujausią išmaniausią Y-foną. Ir kasdien vis naujesnį, dar išmanesnį. Be soties, be saiko. Ar taip besielgdamas jis nekasa duobės sau?

Gaia Foundation filmas, Steve Cutts animacija

 

 

4. „Žmogus!“ (angl. Man) 2012. 3.5 min

 

Žmogus Karalius. Vos atsiradęs Žemėje ėmė elgtis kaip tikras jos valdovas. Viską, ką rado, tą naudojo. Naudojo negalvodamas, be saiko. Kokia ateitis jo laukia?

Smagi Steve Cutts animacija.

 

Dalyviai

Šalys:
Ieškoti:

Kontaktai

Telefonai

+370 616 37471, +370 5 268 6865

El. paštas

ekologika@litexpo.lt, g.zymonaite@litexpo.lt

Adresas

Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO, Laisvės pr. 5, LT- 04215 Vilnius
Informacija
verslui