2017 05 11

Pasaulio pramonės gigantų žinia Lietuvai: esate pranašesni už Vakarų Europą

Lietuvos ir Baltijos šalių rinka šiuo metu itin patraukli pasauliniams inžinerinėms pramonės lyderiams. Tokią žinią siunčia ne tik į Vilniuje vykstančią parodą „Balttechnika“ susirinkę stipriausi skaitmeninės ir inžinerinės pramonės atstovai, bet ir ekspertai. Jų teigimu, svarbiausias Lietuvos privalumas – žmogiškasis potencialas, gebėjimas ne tik greitai perprasti technologijas, mokytis, bet ir kurti itin patrauklius bei kompleksinius inžinerinius sprendimus.

Stiprybė – žmonių noras ir gebėjimas mokytis

Pažangiausius inžinerinius sprendimus pramonei jau dešimtmetį Lietuvoje siūlančios Prancūzijos kompanijos „MECAnumeric“ vadovas ir prezidentas Arthur‘as Pais pripažįsta, kad Baltijos šalys – puiki terpė naujiems verslo kontaktams bei investicijoms, o žmogiškasis potencialas labai didelis.

„Lietuvoje mechanikos, elektronikos ir kitų sričių specialistai itin aukštos kvalifikacijos, turi puikius įgūdžius, išsilavinimą, taip pat labai greitai mokosi ir perima naujausias technologijas. Galiu lyginti su situacija kitose Europos šalyse ir jūs, lietuviai, tikrai esate išskirtiniai. Be galo dinamiški, labai žingeidūs, čia nuo pat pradžių galėjome parduoti technologijas, su kuriomis žmonės jau žinodavo, kaip dirbti. Ir patikėkite manim, tikrai ne visur taip yra“, – šypsosi „MECAnumeric“ vadovas.

Jo teigimu dar vienas išskirtinis Lietuvos rinkos bruožas – specialistų noras ir gebėjimas mokytis, tobulėti bei kūrybiškumas.

„Lietuvos pramonė ne tik aukšto lygio ir aptarnaujama puikių specialistų, bet ji ir labai kūrybiška, lanksti. Tai irgi didelis privalumas. Ypač tada, kai siūlai individualizuotus kompleksinius pramoninius sprendimus. Pažiūrėkite, šioje parodoje daugybė garsiausių Europos įmonių ir jos visos domisi Lietuva. Mes čia jaučiame didelę konkurenciją, suprantame, kad teks pasistengti, tačiau apie jus tai pasako, kad sutraukiate čia didžiausius žaidėjus“, – pasakoja Prancūzijos kompanijos vadovas.

Vilioja Lietuvos ekonominis augimas

Į parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vykstančią parodą „Balttechnika“ atvykstantis Europos inžinerinių asociacijų direktorius Adrian‘as Harris pastebi, kad mažos rinkos, tokios kaip Lietuva, turi nenuginčijamą pranašumą – lankstumą ir norą keistis.

„Visame pasaulyje didelės kompanijos svarbiausioms inovacijoms samdo mažas kompanijas. Kodėl? Nes mažesnis reiškia lankstesnis, dinamiškesnis ir lengviau galintis sukurti tinkamas sąlygas. Pažiūrėkite į Slovakiją – jos pramonė dar visai neseniai neturėjo jokio potencialo. Dabar visa Slovakija pilna automobilių gamyklų. Jos tapo patogioms investuotojams ir sugebėjo prisitaikyti prie poreikių. Reikėjo tik suderinti du dalykus: patrauklumą investuotojams ir gerą užmokestį kvalifikuotiems darbuotojams. Jūs taip pat puikiai tai galite padaryti“, – sako A. Harris

Ekonominis Lietuvos potencialas bei Europos vidurkį lenkiantis augimo tempas taip pat masina didžiuosius gamintojus.

„Lietuvos rinkoje dirbame jau dešimt metų ir matome labai aiškius pozityvius pokyčius – rinka visą laiką augo, o pastaruosius trejus metus stebime itin spartų augimą. Jūsų ekonomika auga žymiai sparčiau nei Vakarų Europos šalių, pramonė vystosi, jai reikalingi nauji modernūs skaitmeniniai pramonės sprendimai. Europoje situacija kitokia, viskas vyksta daug lėčiau ir inertiškiau. Tikrai esate pranašesni už Vakarų Europą ir galite tapti svarbiu skaitmeninės pramonės žaidėju Europos rinkoje“, – teigia „MECAnumeric“ vadovas A. Pais.

Individualizuoti sprendimai – būdas išlikti ir augti

Anot jo, pagrindinis raktas į sėkmę, o ir pačios inžinerinės pramonės naujovių variklis, – orientacija į individualizuotus ir kompleksinius sprendimus.

„Šiais laikais bet kuri šalis pasaulio mastu tėra mažas miestelis. Ir norėdamas išsiskirti turi būti arba didelis, arba… kitoks. Tarkime mes nesam milžiniška korporacija kaip IBM ar Apple, todėl norėdami išlikti pasirinkome būti kitokie – orientuoti į vartotoją, į jo poreikius, o masinės gamybos sprendimai sudaro vos trečdalį visos mūsų produkcijos. Ir, tiesa pasakius, būtent tai yra naujų technologijų atsiradimo variklis – ieškome būdų, kaip išspręsti pramonei kylančias problemas, tam kartais reikia visiškai naujų įrankių ir mes juos kuriame, tobuliname. Tai vienintelis būdas ne tik išlikti, bet ir augti masinės produkcijos dominuojamoje rinkoje“, – įsitikinęs „MECAnumeric“ vadovas.

Į Vilniuje 25-ą kartą vykstančią tarptautinę inžinerinės pramonės parodą „Baltechnika“ šiemet atvyko per 80 dalyvių ir 12 šalių. Rinkos lyderiai ne tik pristato savo produkciją, bet ir dalyvauja tarptautiniuose renginiuose, specialistams skirtuose seminaruose bei konferencijose. Šiemet ypatingas dėmesys skiriamas pramonės skaitmeninimui, robotizuotiems sprendimams, o renginiuose savo įžvalgomis dalinasi ekspertai iš visos Europos.

Turite klausimų?

Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

Parašykite mums
×

Turite klausimų?