Prisijungti

Registruotis

Login

Register

Pranešimai spaudai

2020 05 20
Į virtualią erdvę persikelia ir parodos: statybų parodoje „Resta“ kviečia apsilankyti neišėjus iš namų

Beveik visame pasaulyje paskelbtas karantinas pakeitė daugelio sričių veiklą: nuo paprasčiausio apsipirkimo iki renginių organizavimo. Tokie pokyčiai atnešė ir naudos – verslas ėmėsi ieškoti šiuolaikiškų bei modernių galimybių ir toliau sėkmingai vykdyti savo veiklą.

2020 03 14
Tarptautiniame juvelyrikos meno konkurse pagrindinis prizas atiteko Lietuvos juvelyrei

Šių metų tarptautinio juvelyrikos meno konkurso „Ecosight“ nominantais tapo profesionalūs juvelyrai iš Lietuvos, Pietų Korėjos, Didžiosios Britanijos, Taivano ir Prancūzijos, o pagrindinį prizą pelnė lietuvė juvelyrė.

2020 03 11
„Laisvės įkvėpti“ suvienijo kelių kartų juvelyrus

Kovo 11 dieną Lietuvos autorinės juvelyrikos kūrėjų asociacija kviečia į parodą „Laisvės įkvėpti“, skirtą Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui. Šią parodą, kaip ir kitas autorines parodas, galima pamatyti šiandien duris atvėrusioje tarptautinėje Baltijos juvelyrikos parodoje „Amber Trip“.

2020 03 10
„Amber Trip“ lankytojams dovanos po saują gintaro

Trečiadienį Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ prasideda XVII tarptautinė Baltijos juvelyrikos paroda „Amber Trip“. Pirmiesiems lankytojams juvelyrikos parodos rengėjai dovanos po saują gintaro.

2020 03 09
Gintaro žaliavos biržoje-aukcione – 2 tonos gintaro

Lietuvoje jau antrąkart vyks gintaro žaliavos birža-aukcionas „Amber Trip Raw trade“. Pirmųjų sandorių biržoje laukiama kovo 10 dieną, dar prieš tarptautinę Baltijos juvelyrikos parodą Vilniuje.

2020 03 09
Unikali galimybė pamatyti 22 pasaulio šalių šiuolaikinę juvelyriką

Vilniuje – unikali galimybė pamatyti šiuolaikinę pasaulio juvelyriką. Lietuvos sostinėje vykstančioje tarptautinėje Baltijos juvelyrikos parodoje meno kūrinius konkursui pristatys 76 juvelyrai iš 22 pasaulio šalių.

2020 03 05
Mamuto skeletas atkeliauja į „Amber Trip“ parodą Vilniuje

Kartu su pavasariu į Vilnių atkeliauja ledynmečio laikų mamuto skeletas. Prieš mažiausiai 50 tūkst. metų gyvenusio ir Sibire rasto mamuto skeletą bus galima pamatyti tarptautinėje Baltijos juvelyrikos parodoje „Amber Trip“. Parodos Vilniuje lankytojai taip pat galės pasigėrėti mamuto kaulo skulptūromis, aplankyti autorines juvelyrikos parodas ar sudalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, seminaruose.

2020 03 03
Sumažėjusi paklausa nusmukdė gintaro žaliavos kainą. Ko laukti šiemet?

2019 metų pradžioje vis dar juntamas gintaro žaliavos deficitas rudeniop išnyko ir taip vadinamojo Saulės akmens kaina čiuožtelėjo žemyn. Kokių tendencijų laukti šiemet paaiškės tarptautinėje Baltijos juvelyrikos parodoje „Ambert Trip“, kurioje dalyvauja beveik 240 juvelyrikos ir gintaro verslo atstovų iš 30 pasaulio šalių.

2020 02 24
Praūžusios Vilniaus knygų mugės rekordai ir rekordininkės

Savaitgalį vykusi Vilniaus knygų mugė ir vėl mušė rekordus – lankytojų skaičiumi pranoko net praėjusių metų jubiliejinį renginį. Šiemet LITEXPO parodų ir kongresų centre vien lankytojų užfiksuota 72 930.

2020 02 20
Atidaryta 21-oji Vilniaus knygų mugė

Jono Meko citatos „Gyventi reikia be formulių, reikia būti atviram“ improvizacija šiandien pradėta 21-oji Vilniaus knygų mugė. Atidarymo scenoje vaizdais, vietoje gimstančiais žodžiais bei repo ritmais šiuolaikinį performansą „fluxus“ dvasia pradėjo renginio vedėjas Andrius Bialobžeskis, lyg garsusis avangardinio kino kūrėjas „filmindamas“ save bei susirinkusią publiką.

2020 02 18
Prieš Vilniaus knygų mugę – namų darbai

Jau ketvirtadienį Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ prasideda 21-oji Vilniaus knygų mugė. Kaip niekad gausi renginių ir susitikimų, dar labiau padidėjusi ir, tikėtina, sulauksianti milžiniškų lankytojų srautų. Todėl mugės organizatoriai pataria: prieš atvykdami pasistenkite paruošti „namų darbus“.

2020 02 13
Paradas rikiuojasi: Vilniaus knygų mugė prasideda po savaitės

Vasario 20-ąją pirmuosius lankytojus pasitiks didžiausias Baltijos šalių literatūros renginys – 21-oji Vilniaus knygų mugė. Naujas šios tradicinės šventės dešimtmetis pradedamas simboliškai pagerbiant neseniai mus palikusį vieną žymiausių lietuvių kilmės menininkų Joną Meką.

2020 02 07
Pokalbis su į Vilniaus knygų mugę atvyksiančiu S.Ahnhemu – apie sekso scenas, politiką detektyvuose bei „Žvaigždžių karus“

Pasirodo, jog Į 2020-ųjų Vilniaus knygų mugę atvykstantis vienas garsiausių Skandinavijos detektyvų rašytojų Stefanas Ahnhemas yra tikras „Žvaigždžių karų“ vyrukas. Interviu autorius ne tik papasakojo apie savo meilę mokslinei fantastikai, darbą televizijoje, bet ir atskleidė, kodėl neseniai išverstoje knygoje „9 kapas“ tiek daug… sekso scenų!

2020 02 05
Karjeros veteranus keičia migrantai tarp skirtingų darbo sričių

Technologijų amžiuje žinių, įgūdžių ir sąvokų, kurios įgyjamos mokykloje ar universitete nebepakanka visam gyvenimui. Švietimo ir karjeros specialistai atkreipia dėmesį, kad ateityje vis labiau būsime priversti persikvalifikuoti ir mokytis visą gyvenimą.

2020 02 03
Tūkstantmečio kartai psichologė siūlo profesiją rinktis ne pagal pavadinimą

Ar pasirinkau tinkamą profesinį kelią, ar gyvenime viską darau gerai ir kur link toliau judėti? Galimybių jūroje dauguma žmonių užduoda šiuos klausimus, nes patiria nerimą dėl savo karjeros – tai viena labiausiai aptariamų temų pastaraisiais metais. Pasaulio sveikatos organizacija skaičiuoja, kad 284 milijonai žmonių patiria nerimo sutrikimą, o tūkstantmečio kartą (angl. millennials) jis kamuoja 30 proc. daugiau nei vyresnių kartų atstovus.

2020 01 29
Studijos 2020: nuo „madingų“ studijų iki darbo rinkos poreikių

Kokie pasirinkimai šiemet laukia būsimų studentų? Į ką atkreipti dėmesį besirenkant ateities profesiją? Šalies švietimo atstovai teigia, kad nors šiemet švietimo sistemos reformos Lietuvoje ir nenumatomos, tačiau planuojamos net kelios naujovės.

2020 01 23
Sveikatos turizmo vilionės: naftos ir apynių vonios, smėlio SPA, varnalėšų įvyniojimai ir žuvyčių grožio procedūros

Sveikatingumas – svarbiausia šių metų tarptautinės turizmo parodos ADVENTUR 2020 tema. Pirmą kartą parodoje bus įrengta erdvė, skirta sveikatinimui, poilsiui, gerai savijautai. Joje prisistatys žinomiausi Lietuvos sveikatingumo centrai, sanatorijos, viešbučiai ir SPA. „Kuriame emocijų, kvapų, spalvų ir gero jausmo vietą“, – sako parodos projekto vadovė Lilijana Dirsienė.

2020 01 23
Piligrimų kelias: išeiti, kad atrastum save

Senas kaip pasaulis posakis, kad žmoguje viskas turi būti gražu – ir kūnas, ir siela, skubančiame pasaulyje tarsi įgauna naują prasmę, o dvasingumo paieškos tampa daugelio iš mūsų siekiu. Apie kūno ir dvasios sveikatinimą šiais metais bus ypatingai daug kalbama sausio 24-26 dienomis, tarptautinėje turizmo parodoje ADVENTUR 2020.

2020 01 23
Vilniaus knygų mugė: skelbiama tema kitiems metams

Tradiciškai, paskutiniąją Vilniaus knygų mugės dieną pranešamas ir kitų metų šūkis. Jau aišku, kad 2021 metais vasario 25–28 dienomis visi rinksimės į mugę, kurios tema – „Vaizdas kaip tekstas“.

2020 01 22
Lietuvos sveikatos turizmas: būti ar klestėti?

„Sveikatos turizmas yra viena iš seniausių turizmo rūšių. Rašytiniuose šaltiniuose galima rasti informaciją apie tai, kaip dar prieš 2000 metų keliautojai, spėjama – piligrimai, vardan sveikatos stiprinimo keliaudavo aplankydami įvairius miestus, kurie pasižymėdavo gamtiniais gydomąją galią turinčiais šaltiniais“, – sako Klaipėdos universiteto Rekreacijos ir turizmo katedros vedėja profesorė dr. Diana Šaparnienė.

2020 01 22
Pirmąkart istorijoje – daugiau nei 100 „National Geographic“ puslapių apie Lietuvą!

Lietuvos vietinio turizmo logotipas „Lietuva. O čia ar buvai?“ – vienoje gretoje su pasauliniu prestižiniu prekės ženklu „National Geographic“! Lietuvos salės tarptautinėje turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje „Adventur 2018“ lankytojų pirmųjų laukia siurprizas – specialus „National Geographic“ priedas, skirtas kelionėms po Lietuvą. Jį parengė Turizmo departamentas kartu su „National Geographic Lietuva“ redakcija.

2020 01 20
Gintaras Kudaba: „Fotografuoju fotoaparatu, telefonu fiksuoju tik viešbučio pavadinimą, kad nepamesčiau kelio“

Pirmiau nei televizija į televizijos režisieriaus Gintaro Kudabos gyvenimą atėjo fotografija. Fotografuoti Gintaras pradėjo dar pirmoje klasėje, keliaudamas drauge su savo tėčiu, žinomu geografu Česlovu Kudaba. „Grįžęs po kelionių tėtis rodydavo nuotraukas savo studentams, jos buvo tarsi mokymo proceso dalis“, – prisimena jis.

2020 01 17
Rašyti knygas, bet nedirbti rašytoju. Pokalbis su B.Davidonyte, A.Kaušpėdu ir P.Senūta

Rašytojai, netelpantis į rašytojo rėmus, – dažnas reiškinys lietuvių kultūroje. Pradedant turtinga rašytojų-kunigų tradicija, garsiuoju Antano Škėmos liftu ir baigiant šiuolaikiniais autoriais žurnalistais, muzikantais, architektais, reklamos specialistais.

2020 01 15
Japoniją įsimylėjęs Aurelijus Zykas dalija patarimus keliaujantiems: „Pirmiausia – būkite atviri“

„Pamečiau skaičių, kiek kartų esu buvęs Japonijoje, – juokauja Kauno Vytauto Didžiojo universiteto docentas, Kauno-Japonijos draugystės asociacijos prezidentas, „Azija LT“ įkūrėjas Aurelijus Zykas. Juokai juokais, tačiau, štai, jau daugiau nei du dešimtmečius japonologas puoselėja begalinę meilę Tekančios Saulės šaliai.

2020 01 14
Vilniaus knygų mugėje – ir „Oskaro“ laureatė, ir skaudžių biografijų autoriai

Šiemet pasaulio piliečio Jono Meko žodžiais „Gyventi reikia be formulių, reikia būti atviram“ pasitiksianti Vilniaus knygų mugė plačiai atvers duris ir populiariems užsienio autoriams, iliustruotojams, visuomenininkams. Mugėje jų laukiama daugiau nei penkiasdešimt, tad norintys susitikti su mylimiausiais rašytojais, gali pradėti ruoštis jau dabar.

2020 01 09
10 įdomybių, kurias gali rasti per sveikatingumo atostogas Lietuvoje

Jau keletą metų Lietuvoje patekti į sanatorijas ir žinomiausius Lietuvos SPA, ypač švenčių laikotarpiu – misija neįmanoma. „Medicininės reabilitacijos paslaugos Lietuvoje – išskirtinai aukšto lygio. Pas mus veržiasi kaimynai lenkai, rusai, baltarusiai, vokiečiai, atskrenda žmonės iš Izraelio. Gerai, kad mums pavyko ne tik išlaikyti buvusias sanatorijas, bet ir įsteigti naujų, tačiau tikrąjį aukso amžių išgyvensime tuomet, valstybė skatins kiekvienam prieinamas sveikatinimo paslaugas“, – teigia Nacionalinės sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų asociacijos prezidentas Artūras Salda.

2020 01 06
Negalia kelionėms – ne kliūtis

Madagaskaras ir Kambodža, Tailandas ir Tenerifė, Barselona ir Paryžius… „Pasaulis toks platus, dar tiek daug kur nebūta“, – sako nuo trylikos metų neįgaliojo vežimėlyje sėdinti Lietuvos sporto universiteto dėstytoja Aušrinė Packevičiūtė. Savo kelionių patirtimis ir padrąsinimais Aušrinė dalinsis tarptautinėje turizmo parodoje „Adventur 2020”. Sveikatingumo temai skirtoje parodoje bus kalbama ir apie tai, ko reikia, kad neįgaliųjų kelionės būtų kokybiškos.

2019 12 30
Keliaujančios mamos nori pasiekti Antarktidą ir paneigti mitus, kad vaikai kelionėse trukdo

Keliaujančios mamos nori pasiekti Antarktidą ir paneigti mitus, kad vaikai kelionėse trukdo

2019 12 20
Išskirtinė knyga artėjančioms šventėms

Artėjančios Kalėdų bei Naujųjų metų šventės – puiki proga įteikti artimiausiems žmonėms kitokią knygą: menišką, kokybišką, unikalaus dizaino ar rankų darbo. Knygų leidėjai šiandien pažengė taip toli, kad kartais leidinys jau labiau primena meno objektą nei įprastą popierinę knygą.

2019 12 12
Iliustracijos vaikams: „Gyvename vaizdų kultūroje“

Jeigu su savo vaiku ar vaikais įžengtumėte į knygyną, ar atspėtumėte, kuri knyga pirmiausia patrauktų jų dėmesį? Ar mažylius žavi tie patys paveikslėliai, kaip ir suaugusius? Ar gali knygų iliustracijos stabdyti fantaziją? Garsiausios Lietuvoje knygų vaikams dailininkės, intensyviai besiruošiančios artėjančiai Vilniaus knygų mugei, įsitikinusios: pirmosios knygos formuoja skonį visam gyvenimui.

2019 12 11
Tarptautinė turizmo paroda ADVENTUR 2020 kvies skubėti lėtai

Informacija spaudai

2019 12 06
Tarptautinė turizmo paroda ADVENTUR 2020 kvies skubėti lėtai

Tarptautinė turizmo paroda ADVENTUR 2020 kvies skubėti lėtai

2019 11 28
Vilniaus knygų mugė laužo ribas ir formules

Didžiausias Baltijos šalių literatūros renginys – artėjanti 21-oji Vilniaus knygų mugė – ir toliau auga. Kitų metų šventėje, vyksiančioje vasario 20–23 dienomis, prie daugybės knygų bei muzikos leidėjų prisijungs ir mūsų šalies regionai – renginyje atsiras nauja Lietuvos kultūros centrų salė.

2019 11 28
Žirgas – ne tik draugas, bet ir gydytojas: ar Lietuvoje išpopuliarės hipoterapija?

Per šešis tūkstančius žmogaus ir žirgo draugystės metų, pastarasis padėjo žmogui daugelyje sferų – arkliai suardavo laukus, kad galėtume išsiauginti maisto, perveždavo naujakurius su visa manta į naujas gyvenamąsias vietas, nešdavo į mūšius karžygius. Dabartiniais laikais, kai daugelį šių funkcijų atlieka mašinos, šis žmogaus draugas tampa gydytoju.

2019 11 25
Medeina Andriulienė: „Laimingiausia esu balne“

Tarptautinės komunikacijos specialistė Medeina Andriulienė pirmąkart pabandė joti būdama vos ketverių, dvylikos pradėjo treniruotis profesionaliai ir, kaip pati sako, „įsigijo“ ligą visam gyvenimui. Dailiuoju jojimu užsiimanti moteris šiuo metu yra pristabdžiusi šią veiklą dėl nėštumo, tačiau vienas dalykas nepasikeitė – apie jojimą ir žirgus ji vis dar gali kalbėti nesustodama.

2019 11 22
Renesansą Lietuvoje išgyvenanti žirgininkystė: žirgai – sportui, laisvalaikiui ir net gydymui

Prieš kelis šimtmečius laikyti geriausiais karių draugais, didikų pasididžiavimu ir valstiečių pagalbininkais, šiandien žirgai Lietuvoje vėl šoka per aukščiausias populiarumo karteles. Nenunykusi net sovietmečiu, žirgininkystė Lietuvoje šiuo metu išgyvena antrąjį renesansą, o jos kultūrai įtvirtinti netgi pradedamos rengti specializuotos parodos.

2019 11 22
Laukiamiausiame metų švietimo renginyje – daug siurprizų ir naujienų

Kartą per metus mokytojai, mokyklų steigėjai, švietimo ekspertai, tėvai ir jų atžalos susitinka kartu mokytis, dalintis gerąja patirtimi ir gvildenti esminius ugdymo(si) klausimus.

2019 11 21
Vieta, kur tėvai gali rasti visus atsakymus į jiems rūpimus klausimus

2000 dalyvių, 1250 įvairių renginių, veiklų ir projektų, dešimtys nuropotų kilometrų, šimtai aktualių paskaitų, kuriose žiniomis dalijasi geriausi savo srities profesionalai, tūkstančiai laimingų mamų bei tėčių. Štai tokia trumpa ypatingos, visai šeimai skirtos parodos – renginio „Vaikų šalis“ statistika.

2019 11 20
Ekspertas iš Prancūzijos papasakojo, kaip internete apsaugoti vaikus

Migrantų krizė, teroristiniai išpuoliai, plokščia žemė ar Illuminati judėjimai – tik kelios temos, aplink kurias sukasi melagingos naujienos ir kuriamos sąmokslo teorijos. Tokios dezinformacijos aukomis vis dažniau tampa ir „technologijų čiabuviai“ – vaikai ir paaugliai.

2019 11 18
Suomės patarimai lietuviškai mokyklai stebina paprastumu: kaip vaiką paruošti gyvenimui

Suomijos švietimo sistema yra neretai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė, visgi švietimo ekspertė Elise Tarvainen sako, kad sunkiausia yra sukurti individualius mokymosi kelius ir atskirti mokymą ir mokymąsi.

2019 11 18
Kaip užauginti laimingą vaiką: būdų pasiekti – ne vienas

„Kartais užmirštame, kad vaiką moko ne patarimai, o patyrimas, kurį jis įgyja“, – sako Mykolo Romerio universiteto Psichologijos instituto dekanas doc. dr. Antanas Valantinas, paklaustas, ar laimingą vaikystę reikia sukurti, ar išsaugoti. Būtent tokiu retoriniu klausimu pavadinta ir psichologo paskaita svarbiausiame Lietuvos švietimo bendruomenės metų renginyje „Mokykla 2019“, vyksiančiame lapkričio 22–23 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“.

2019 11 18
Ateiti, pamatyti, sužinoti…

Taip pat ir išgirsti, paklausti, padiskutuoti, sudalyvauti, paliesti, pabandyti, pasimatuoti, užuosti, galbūt net paragauti. Nusipirkti, o gal net laimėti. Visa tai ir dar daugiau galima patirti dalyvaujant tradiciniame renginyje – interaktyvioje parodoje, skirtoje visai šeimai „Vaikų šalis“.

2019 11 15
Kur ir kokių Kalėdinių dovanų savo šeimai ieškosime šiemet?

Lapkričio mėnuo – tas laikas, kai visi po truputį pradedame galvoti apie dovanas. Vyrui ar žmonai, sūnui ar dukrai, krikšto vaikams bei kitiems artimiesiems, šeimos draugams, sau. Nors ieškoti dovanų ir jas pirkti – gana malonus darbas, daugeliui mūsų šis procesas tampa ramybės neduodančiu galvos skausmu. Ar žinote, kaip jo išvengti?

2019 11 12
Vilniečiai ir sostinės svečiai kviečiami apsilankyti interaktyvioje parodoje „Vaikų šalis“

Daugeliui šeimų lapkričio pabaiga – ypatingas metas. Ir ne tik dėl to, jog tuomet prasideda savotiškos skubos, o kartu ir malonių staigmenų kupinas, jaukus ir širdžiai mielas pačių gražiausių švenčių metuose – šv. Kalėdų laukimas. Lapkričio pabaigoje vyksta tradicinisrenginys – interaktyvi paroda „Vaikų šalis“. Kuo jis nustebins šiemet?

2019 10 24
Vilniaus knygų mugė skelbia ateinančių metų temą: gyvenimas be formulių ir atvirumas

Paskutinę Vilniaus knygų mugės dieną tradiciškai paskelbta ateinančių metų tema. 21-ą kartą mugė lankytojų lauks su Jono Meko išsakyta mintimi „Gyventi reikia be formulių, reikia būti atviram“.

2019 10 07
Baigėsi didžiausias baldų renginys: daugiausia apdovanojimų pelnė originalios formos ir idėjos stalai

Šeštadienį baigėsi tris dienas trukusi kasmetinė paroda „Baldai Interjeras Dizainas 2019“. Vienas iš svarbiausių parodos renginių – Dizaino apdovanojimai. Šiemet tarptautinė žiuri pirmąją vietą skyrė originalios formos ir kelių atspalvių stalui „Lauro lapas“, kurį sukūrė studijos „Kitaip“ dizainerė Ieva Godelaitienė.

2019 10 05
Šveicarų baldų gamintojos „Vitra“ regiono vadovas: kūrėme biurą, kurį galima „išrinkti“ per valandą

Šveicarų baldų gamintoja „Vitra“ žinoma visiems dizaineriams, architektams ir baldininkams. Įmonė gamina baldus tiek parduotuvėms, tiek viešosioms erdvėms (pavyzdžiui, neseniai apstatė Kabulo oro uostą), tiek privatiems gyvenamiesiems būstams ir biurams. Parodoje „Baldai Interjeras Dizainas 2019“ viešėjo šios įmonės atstovas, Indijos, Šiaurės Afrikos, Europos regionų vadovas Samy‘is Balerinas.

2019 10 05
Jubiliejinėje parodoje „Baldai Interjeras Dizainas 2019“ – patarimai, kaip sukurti biurą, iš kurio darbuotojai neskubėtų namo

Šiandien, spalio 3-ią dieną prasideda kasmetinė paroda „Baldai Interjeras Dizainas“ „Litexpo“ parodų centre organizuojama jau 25-erius metus. Baldų srityje dirbančių specialistų teigimu, tai bene vienintelis renginys Baltijos šalyse, kur galima pamatyti ryškiausius, kokybiškiausius Lietuvos ir aplinkinių šalių gamintojų darbus.

2019 10 02
Kaip darbo erdvė veikia mūsų nuotaiką ir produktyvumą – galbūt pilkos sienos yra atsakymas, kodėl darbe „nesigalvoja“

Ištisus dešimtmečius mūsų tėvai ir seneliai praleido nykokuose kabinetuose, apstatytuose kampuotomis, tamsių spalvų, visose įmonėse ir organizacijose vienodomis spintomis. Kodėl staiga pastaraisiais metais prireikė tiek dėmesio skirti spalvoms, patogioms biuro sofutėms, „kavagėrio“ staliukams ir krėslams su aukštomis atkaltėmis, skirtomis jaukiai pasislėpti nuo kolegų?

2019 10 01
„Magrė“ ruošiasi jubiliejinei baldų parodai: pademonstruos, kaip suderinti tris audinius viename balde

Lietuviškų baldų gamintojas „Magrė“ yra ištikimiausias kasmetinės parodos „Baldai. Interjeras. Dizainas“ dalyvis. Ši bendrovė nėra praleidus nė vienos parodos, kuri šiemet organizuojama 25-ąjį kartą. Pastaruoju metu kyla poreikis ne tik išsirinkti patogią, kokybišką sofą, tačiau ir ją pritaikyti esamame interjere, parinkti įdomesnius akcentus.

2019 10 01
Tekstilės gaminiai interjere: kai trūksta švelnumo, spalvų ir prabangaus interjero akcento

Prieš dešimtmetį ir daugiau kaimynams išdidžiai demonstruodavome odinę sofą, o dabar visiems norisi ne tik prabangaus vaizdo, bet ir jausmo – itin populiarėja veliūras ir netgi sintetiniai audiniai, jei jie sukuria minkštos vilnos įspūdį. Lietuviai ima drąsiau derinti baldinių audinių ir kilimų raštus suprasdami, kad baldo apmušalai gali būti tas saldus interjerą sušildantis akcentas.

2019 09 26
Kintantis požiūris į biuro bei viešbučių baldus: tai jau ne tik stalas, kėdė ir dėžutė rūbams pasikabinti

Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, jog originalūs dizaino sprendimai papuošia tik gyvenamąsias erdves, o biuro ar viešbučių baldų gamintojams tereikia taip pat kaip ir prieš dešimtmetį pagaminti tradicinį darbo stalą, patogią kėdę, erdvią spintą ir minkštą lovą. Tačiau užsienio šalims baldus tiekiantys lietuvių baldininkai tikina, kad ne viskas taip paprasta.

2019 09 26
J. Meko įkvėpti Vilniaus knygų mugės organizatoriai: mažiau formulių, daugiau atvirumo

Vasario 20–23 d. vyksiančios 2020 metų Vilniaus knygų mugės tema – Jono Meko ištarti žodžiai „Gyventi reikia be formulių, reikia būti atviram“. Šia J. Meko citata ir juodai balta vizualika skaitytojus, rašytojus ir visus kuriančius žmones jau 21-ą kartą pasitiksianti mugė kvies laužyti formules ir stereotipus, svarstys, ką reiškia būti, kurti ir gyventi atviram šiuolaikiniame pasaulyje.

2019 09 20
Dizaino alėja – uoga ant torto lietuviško dizaino gerbėjams

Kasmet organizuojamoje parodoje „Baldai Interjeras Dizainas“ įsikuria „Dizaino alėja“ – tikras gero dizaino koncentratas, įdomus visiems, norintiems susipažinti su lietuvių baldų dizainerių kūryba. Šioje alėjoje leidžiama įsikurti tik Lietuvoje pagamintiems išskirtiniams, unikaliems baldams ir jų kūrėjams.

2019 09 18
Dizaino konkursas atskleis būsimus „bestselerius“, buvę nugalėtojai jau mėgaujasi pasauline šlove

Daugumos lietuvių dizainerių naujus kūrinius galime pastebėti tik baldų parodose arba specializuotuose žurnaluose. Kol jie neįvertinami kokiu nors apdovanojimu ar fantastiškai neišpopuliarėja, dažniausiai apie juos žino tik saujelė toje srityje dirbančių žmonių. Todėl baldų parodoje „Baldai Interjeras Dizainas“, kuri šįmet „Litexpo“ parodų centre vyks jau 25-ąjį kartą, organizuojamas Dizaino konkursas.

2019 09 17
Bijote odontologų? Šis jausmas universalus, bet gali turėti rimtų pasekmių

Sienas drebinęs sovietinių laikų dantų grąžto garsas liko praeityje, tačiau odontologų baimė niekur nedingo. Skaičiuojama, kad JAV nuo 9 iki 20 proc. gyventojų vengia lankytis pas odontologus, nes jų tiesiog bijo. Nors Lietuvoje tikslios bijančiųjų statistikos nėra, bet medikai teigia, kad ši baimė universali visame pasaulyje ir jos negalima ignoruoti dėl paprastos priežasties: kuo ilgiau laukiama, tuo daugiau susikuriama sveikatos problemų.

2019 09 17
Dizaineris N.Kalinauskas jungiasi prie pasaulinio judėjimo: nuo šiol dizainerio baldą galės pasidaryti bet kas

Artėjant kasmetinei baldų parodai „Baldai Interjeras Dizainas“, žinomas dizaineris Nauris Kalinauskas kartu su bendraminčiais nusprendė Lietuvoje suaktyvinti „atviro dizaino“ judėjimą. Jo filosofija remiasi tuo, kad anksčiau dizainerių sukurtų baldų brėžiniai nemokamai atiduodami žmonėms.

2019 09 13
25-eri baldų dizaino metai: šiandien technologijos leidžia praktiškai tiek pat, kiek ir jūsų fantazija

Žinome, kaip sparčiai vystosi modernios technologijos, interneto ir mobiliųjų telefonų galimybės, tačiau ar kada susimąstėte, kaip stipriai per pastaruosius du dešimtmečius pasikeitė mūsų baldai? Jų gamybos būdai? Netgi gamybai naudojamos medžiagos? Pasikeitė ir mūsų požiūris į baldą, ir tai, su kokiais lūkesčiais vaikščiojame po baldų salonus.

2019 09 11
A. Šeikus: metaliniai dantys jau istorija, dabar madingi visai kiti dalykai

Dviems iš penkių Lietuvos gyventojų nekyla finansinių problemų susimokėti už dantų priežiūrą, o šalies odontologai vien pernai sulaukė 4,4 mln. pacientų vizitų. Kitaip tariant, kiekvienas šalies gyventojas odontologo kėdėje sėdėjo vidutiniškai 1,56 karto. Per 30 metų nuo Nepriklausomybės atkūrimo kardinaliai pakeitėme požiūrį į dantis, konstatuoja Lietuvos Respublikos odontologų rūmų tarybos pirmininkas Alvydas Šeikus.

2019 09 10
Baldų, interjero ir dizaino parodoje – naujovės ir galimybė už „ačiū“ įsigyti žinomų dizainerių projektų

Žinomo dizainerio projektas dovanų? Brangios ir kokybiškos idėjos už šypseną? Nors skamba neįtikėtinai, tačiau tai – tiesa. Visa tai ir dar daugiau laukia spalio 3–5 dienomis „Litexpo“ parodų centre vyksiančioje parodoje BALDAI INTERJERAS DIZAINAS.

2019 07 02
Baldų tendencijos verslo erdvėse: ko reikia?

Darbuotojai vis daugiau dėmesio kreipia į tai, kaip atrodys jų nauja darbo vieta. Patogi ir šiuolaikiška darbo erdvė skatina darbuotojus labiau įsitraukti, didina jų darbo efektyvumą. Ko reikia, kad darbo vietos būtų ne tik patogios, bet ir atitiktų darbuotojų lūkesčius?

2019 05 23
Pramonei sprendimus siūlantys užsieniečiai: po parodų į rinką žengiame drąsiau

Pramoniniai robotai, skaitmeninė transformacija bei gamybos automatizavimas šalies inžinerinėms įmonėms itin aktualus – augant konkurencijai svarbiausia investuoti į gamybos našumą, darbo kokybę bei išmanų resursų valdymą. Tuo tarpu Lietuvos rinkai sprendimus norinčių pasiūlyti užsienio kapitalo įmonių atstovai pastebi, kad prisistatymas parodose leidžia į rinką žengti kur kas drąsiau.

2019 05 13
„Auto Bazar 2019“ tapo geriausia diena atnaujinti šeimos autoparką

Praėjusį savaitgalį Lietuvos automobilių gerbėjams nereikėjo sukti galvos, ką veikti – gegužės 10–11 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyko jau antroji automobilių paroda „Auto Bazar 2019“. Penktadienį leidę pardavėjams kiek atsipalaiduoti, šeštadienį „Litexpo“ įėjimo vartus žmonės užgulė taip, kad eilė prie bilietų susiformavo nuo ryto ir baigėsi tik prieš renginio pabaigą.

2019 05 09
„Balttechnika 2019“: robotai neatims darbo vietų – ilgainiui jų nebus iš ko atimti

Žuvų auginimas ne jūroje, o laivo „pilve“, automatinė knygų spausdinimo mašina ar skaitmenizuota kosmetikos priemonių gamybos linija – 4-oji pramonės revoliucija verslo negąsdina ir jis vis dažniau ryžtasi veiklos automatizavimui.

2019 05 07
Istorinė technika „Auto Bazar 2019“ – nuo šimtamečių modelių iki jaunystės prisiminimų

„Kai pamatau pro šalį pravažiuojantį „Alfa Romeo“, aš pakeliu skrybėlę (angl. When I see an Alfa Romeo go by, I tip my hat)“, – gerai žinoma frazė, kurią pasakė įtakingas XX amžiaus automobilių kūrėjas Henry Fordas. Ji tinka apibūdinti šiandienos aktualijas – tereikia pakeisti porą detalių.

2019 05 03
Unikalūs Lietuvos studentų darbai – nuo elektrinio kartingo iki formulės

Lietuvą užsienyje garsina ne tik krepšinis, lazeriai ar patrauklios sąlygos „fintech“ įmonėms. Automobilių sporto srityje Lietuva turi nemažai pasiekimų ir studentai – viena svarbiausių to dalių. Būtent iš studentiškų idėjų išauga didžiulės įmonės, kuriančios unikalius produktus, o kelios tokios bus pristatytos Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ gegužės 10–11 dienomis vyksiančioje parodoje „Auto Bazar 2019“.

2019 04 30
„Auto Bazar 2019“ – ne tik pasidairyti, bet ir palenktyniauti

Automobilių parodos paprastai turi tris atributus: patogų parkingą, įdomią dalyvių ekspoziciją ir gerą maistą. Vienas didžiausių automobilių kultūros renginių Lietuvoje „Auto Bazar 2019“ šią sąvoką gerokai praplečia: čia galima ne tik žiūrėti į kitas transporto priemones, bet ir pačiam jas testuoti miesto gatvėse – tiek automobilius, tiek motociklus. O didžiausi adrenalino mėgėjai galės save išbandyti dar vienoje – slalomo rungtyje.

2019 04 25
Modifikuoti automobiliai – ne lietuviškoms žiemoms

Vairuotojai Lietuvoje turi du sezonus – šiltąjį ir šaltąjį. Motociklų vairuotojai, savaime suprantama, savo dvirãčius naudoja tik šiltuoju – maždaug pusmetį. Tačiau nemažai automobilių savininkų daro tą patį – savo mylimais modeliais gatvėse pasirodo tik jau įpusėjus pavasariui, o spalio mėnesį stato atgal į garažą.

2019 04 18
Lenktynių sezono įdomybės – „Auto Bazar“ parodoje

Lenktynių sezonas pamažu įsibėgėja – automobilių ir motociklų sporto renginiai jau kiekvieną savaitgalį vyksta įvairiausiuose Lietuvos kampeliuose. Gegužės 10–11 d. nemažai sportinės technikos bus galima išvysti vienoje vietoje – Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyksiančioje parodoje „Auto Bazar 2019“.

2019 04 16
„Auto Bazar 2019“ parodoje – keliolikos motociklų testai

Gegužės 10–11 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyksiančioje parodoje „Auto Bazar 2019“ bus galima ne tik pasidairyti į įvairią techniką, bet ir patiems išbandyti naujausias transporto priemones. Dauguma jų – automobiliai, tačiau šiemet laukiama ir gausesnio motociklų atstovybių pasirodymo.

2019 04 10
Trys išėjimo iš darbo scenarijai: kada geriau neskubėti

6 iš 10 Jūsų įmonėje dirbančių darbuotojų yra pasiryžę išeiti arba jau intensyviai mąsto apie išėjimą – tai rodo naujausias personalo paieškos ir atrankos įmonės atliktas kandidatų tyrimas. Ironiška, bet daugelis jų svajonių darbovietės ieško darbo metu sėdėdami prie kompiuterio.

2019 04 05
Prasidėjo paroda „Pelenė“: visos grožio tendencijos vienoje vietoje

Nuo penktadienio parodų ir kongresų centrą „Litexpo“ užlies pavasaris: čia susitinka ryškios spalvos, kvapai, tekstūros ir visos svarbiausio grožio industrijos tendencijos. Tris dienas truksiančioje didžiausioje grožio industrijos parodoje „Pelenė“ šiemet laukiami tiek šios srities profesionalai, tiek visi neabejingi madai bei ieškantys įkvėpimo atsinaujinti.

2019 04 04
Lietuvos naujų automobilių rinkoje dominuoja SUV modeliai

Gegužės 10–11 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyks „Auto Bazar 2019“ – vienas didžiausių automobilių kultūros renginių Lietuvoje. Didžiausias dėmesys jame skiriamas naujų automobilių ekspozicijai, kurioje gamintojų atstovai pristato geriausiai perkamus savo modelius. Daugelis jų – didesnio pravažumo modeliai (SUV).

2019 04 02
Kvapų galia: ką jie apie mus sako?

Ar tiesa, kad savo mėgstamų kvepalų turėtume tiesiog neužuosti? Ar gera mintis kvepalus pirkti dovanų arba juos įsigyti internetu? Mitų apie kvapus ir kvepalus sklando daugybė, o atsakymų žmonės ne visada ieško ten, kur reikėtų. Tuo įsitikinusi parfumerė, aromaterapeutė ir viena iš „Kvapų namų“ įkūrėjų Laimė Kiškūnė.

2019 03 28
G. Jaraminaitė: „Moterims svarbu išgirsti pačioms save“

Populiarūs posakiai, siūlantys klausyti savo širdies, išgirsti save ir eiti savo keliu girdėti daugeliui, ypač ieškant atsakymų bei sprendimų gyvenimo kryžkelėse ar net kasdienybėje. Tačiau specialistai pastebi paradoksą: net ir žinant, ką daryti, informaciniame triukšme, vartotojiškumo džiunglėse ir pakaitalų bei stereotipų pilname skubos amžiuje atsigręžti į save itin sunku ar net neįmanoma.

2019 03 26
Kosmetologai sunerimę: jaunos mergaitės odą prižiūri lyg 50-metės

Kosmetologai pastebi, kad į specialistų kabinetus mamų vedinos ateina vis jaunesnės mergaitės, savo odai problemų sukėlusios pačios. Per gausus, nekritiškas, nei amžiui, nei odos tipui netinkamos kosmetikos, lengvai prieinamos internetu, naudojimas, jų teigimu, turi skaudžių pasekmių.

2019 03 25
„Auto Bazar 2019“ renginyje – galimybė išbandyti ir palyginti naujus automobilius

Gegužės 10–11 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyks jau antroji automobilininkų paroda „Auto Bazar 2019“. Pernai debiutavęs renginys sulaukė didelio žiūrovų susidomėjimo bei palankių atsiliepimų, tad 2019-iesiems ruošiama gausesnė programa: parodos lankytojai galės išbandyti dar daugiau naujų automobilių, apžiūrėti įspūdingą istorinę, sportinę ir modifikuotą techniką, įvertinti įvairias naudingas transporto paslaugas.

2019 03 25
Naujausi atlyginimų pokyčiai ir prognozės patiks ne visiems: kam pasisekė labiausiai

Baigėsi laikai, kai „laiku mokamas atlyginimas“ ir „socialinės garantijos“ darbo skelbimuose būdavo pabrėžiami kaip darbdavio privalumai. Šiandien, kai dėl geriausių darbuotojų varžosi skirtingos organizacijos, kai jaunesni darbuotojai yra linkę daug dažniau keisti darbus, keičiasi ir žaidimo taisyklės.

2019 03 22
Grožio industrija: atspari krizėms ir nuolat pateikianti naujovių

Pasaulio kosmetikos rinka vertinama apie 300 mlrd. dolerių – tiek kasmet išleidžiama grožio ir kosmetikos prekėms, o pati rinka kasmet stabiliai paauga keliais procentais. Net spaudžiant ekonominiams sunkumams kosmetikos vartotojai savo įpročių atsisakyti nemėgsta – migruoja prie pigesnių produktų, tačiau jų neatsisako.

2019 02 28
Naujas iššūkis darbo rinkoje: kas motyvuoja šiuolaikinį darbuotoją

Vis išradingesni darbo skelbimai ir nauji būdai pritraukti darbuotojus iliustruoja nuožmią kovą darbo rinkoje ir primena, kad žmonės – vis dar svarbiausias kapitalas versle. Tiesa, specialistai ramina, kad dar viena nauja eilutė CV yra normalus procesas, prieš kurį reikia ne kovoti, o aiškintis, kas trikdo darbuotojų motyvaciją – ši aplinkybė neretai ir lemia žvalgymąsi į naujus horizontus.

2019 02 21
Prasidėjo 20-oji Vilniaus knygų mugė: istorija tęsiasi

20-tą kartą Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ atidaryta keturias dienas vyksianti tarptautinė Vilniaus knygų mugė. Šūkiu „Po 20-ies metų“ šiemet lankytojus pasitinkančios mugės atidarymo ceremonijos metu įteiktos Kultūros padėkos mugės organizatoriams bei organizacinio komiteto nariams. Jubiliejinė mugė lankytojams pasiūlys daugiau nei 500 renginių, kvies į susitikimus su užsienio ir Lietuvos rašytojais.

2019 02 20
Jubiliejinė Vilniaus knygų mugė jau rytoj: paskutinės minutės planas ir viskas, ką turite žinoti

Iki 20-osios Vilniaus knygų mugės likus vos dienai tikrai ne per vėlu pradėti planuoti, ką šiais metais mugėje verta pamatyti, išgirsti, susitikti ar patirti. Nepasiklysti renginių sraute ir pastebėti netradicinius renginius visada padeda rekomendacijos, kuriomis dalinasi literatūros kritikė, vertėja Elžbieta Banytė, literatūrologė Jūratė Čerškutė, filosofas Kęstas Kirtiklis ir mugės organizatoriai.

2019 02 18
Pramonė regione keičiasi: lietuviai pirmieji Baltijos šalyse metalą skros lengviau nei sviestą

Specialistų teigimu, Lietuva jau tapo šalimi, kurioje inžinerinės pramonės rinkai drąsiai siūlomos kaimyninių šalių gamybininkams dar neprieinamos naujovės. Žymiausi šalies inovatoriai taip pat gali pasigirti išrastomis technologijomis įvairiausiose srityje – nuo medicinos iki transporto.

2019 02 15
Goranas Vojnovićius: „Literatūra geriau nei istorija dorojasi su praeities žaizdomis“

Kaip kalbėti ir pasakoti apie brolžudišką Balkanų konfliktą, kurio žaizdos gyvos iki šiol? Kaip pasakoti istoriją, suskaldžiusią šeimas, privertusią ieškoti ne tik savo tapatybės, bet ir tiesos bei suprasti, kad ji kartais gali būti tiesiog nepakeliama? Kas yra karo didvyriai, o kas – aukos ir kaip išmokti gyventi po karo?

2019 02 07
Moksleiviai verslininkai: nuo mobiliosios aplikacijos Kauno „Žalgiriui“ iki sprendimų oro taršai gerinti

Kauno „Žalgirio“ mobilioji programėlė, ekologiška išorinė baterija, pakraunama saulės energija, lempiniai garso stiprintuvai ar aksesuarai iš antrinių žaliavų – tai tik maža dalis visų verslo idėjų, kurias yra įgyvendinę Lietuvos moksleiviai.

2019 02 05
Į Vilnių suplūs renginių organizatoriai iš visos Europos

Kitą savaitę sostinės parodų ir kongresų centre„Litexpo“ prasidės septintoji paroda – kontaktų mugė „Convene“. Šiame didžiausiame Baltijos jūros regione konferencijų turizmo renginyje dalyvaus apie 80 šio regiono turizmo verslo atstovų, pristatysiančių savo paslaugas, ir apie 160 renginių organizatorių iš Europos bei kitų šalių, ieškančių partnerių ir idėjų savo renginiams.

2019 02 01
Skaitymas trijų kartų akimis: pabėgimas į kitus pasaulius, žinios ar… gyvenimo pamatas

Kol leidėjai iki Vilniaus knygų mugės skuba iš spaustuvių atsiimti ir skaitytojams pristatyti naujas įdomiausias knygas, rašytojai bei žurnalistai dėliojasi savo darbotvarkę ir planuojasi keturių dienų susitikimus, skaitytojai šiemet kviečiami… švęsti.

2019 02 01
Iššūkis moksleiviams: studijos „iš reikalo“ ar alternatyvus savęs paieškos kelias

Galimybių, ką veikti pabaigus mokyklą, gausa, aplinkos spaudimas, baimė, ką pasakys tėvai, klausimai, ką iš tiesų nori veikti gyvenime, galvą susuka daugeliui abiturientų. Kol moksleiviai laužo galvas dėl pasirinkimų begalybės, specialistai pastebi, kad užuot pabandę išsigryninti tikruosius savo polinkius, moksleiviai žengia lengviausiu klaidų ir bandymų keliu.

2019 01 28
Tarptautinę kelionių parodą savaitgalį užplūdo įspūdžių ir nuotykių mėgėjai

Vakar Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ baigėsi 7-oji tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda ADVENTUR 2019. Per tris dienas ją aplankė 29270 žmonių, ieškančių ne tik įkvėpimų savo kelionėms, bet ir pigesnių pasiūlymų. Kaip niekada aktyviai lietuviai šiais metais pirko brangias keliones į egzotines šalis. Kelionių organizatoriai pažymi, kad parodos rezultatai pranoko jų lūkesčius.

2019 01 25
Edmundas Jakilaitis: diskusija kartais tampa kaip kelionė be aiškaus plano

Nuo literatūros cenzūros ar dvigubos pilietybės klausimų iki novelės ateities ir svarstymo, ką, iš tiesų, gali knygos, – tokia plati šiemet vasario 21–24 d. vykstančios Vilniaus knygų mugės Diskusijų klubo temų paletė. Mugės lankytojai bus kviečiami net į 8 diskusijas aktualiausiomis politikos, visuomenės, kultūros ar geopolitikos temomis.

2019 01 25
Vilniuje atidaryta 7-oji tarptautinė kelionių paroda ADVENTUR 2019

Šiandien Vilniuje, parodų ir kongresų centre „Litexpo“ prasidėjo 7-oji tarptautinė kelionių paroda ADVENTUR 2019. Parodos organizatoriai kviečia keliauti drąsiai ir į savo patirčių lagaminus bei kuprines krautis ypatingas emocijas, nuotykius, prisiminimus. Parodos atidaryme LR Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, LR ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius ir turizmo skatinimo agentūros „Keliauk Lietuvoje“ direktorius Dalius Morkvėnas apdovanojo 2018 metų Turizmo sėkmingiausius.

2019 01 24
Marius Jovaiša: „Milijonų turistų neturėsime, bet galime turėti kokybiškų keliautojų“

Labai gali būti, kad rytoj verslininkas ir fotografas Marius Jovaiša kelionių parodos „Adventur“ atidaryme atsiims sėkmingiausio 2018 metų turizmo ambasadoriaus apdovanojimą. Tačiau intrigą palikime rytojui, apdovanojimuose jo konkurentai – ne mažiau stiprūs. Bet kokiu atveju savo patirtimi ir sumanymais, kaip į Lietuvą pritraukti kuo daugiau turistų, Marius dalinsis parodos organizatorių rengiamame turizmo forume „Patirk Lietuvą“.

2019 01 23
Kelionių istorijos: šuolis nuo uolos, Ebolos virusas ir kiti nuotykiai

Kelionių istorijos: šuolis nuo uolos, Ebolos virusas ir kiti nuotykiai

2019 01 22
Lietuvą ir jos šaltibarščius pasaulyje garsinantis Jokūbas Laukaitis: „Mano filmukas rodomas mokyklose, susitikimuose ir hosteliuose“

#saltibarsciai buvo stebuklingas žodis, atvėręs pasauliui lietuvio keliautojo Jokūbo arba Jacobo Laukaitis sukurtą vaizdo filmuką apie Lietuvą. „What is Lithuania? (My Country You Know Nothing About)“.

2019 01 21
2019 metų Lietuvos kultūros sostinės ambasadorius Kalėda: „Rokiškis – draugystės miestas“

Tapytos langinės, teatro festivalis, medžio skulptūros ir bene gražiausiu Lietuvos neogotikos ansambliu vadinama Šv. Mato Evangelisto bažnyčia – tiek apie Rokiškį žino daugelis. Šiais metais yra puiki proga Šiaurės Lietuvos miestą pažinti dar geriau – Rokiškis paskelbtas 2019 metų Lietuvos kultūros sostine.

2019 01 21
Žurnalistų registracija į Vilniaus knygų mugę 2019

Visus žiniasklaidos atstovus kviečiame akredituotis į jubiliejinę Vilniaus knygų mugę, vyksiančią vasario 21–24 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO (Laisvės pr. 5).

2019 01 18
Alpinistas Juras Jorudas: „Avantiūristui kopti į kalną būtų nuobodu“

Praėjusias Kalėdas alpinistas Juras sutiko Maroke, laipiodamas uolomis. „Be uolų ir kalnų poilsis būtų absoliučiai nuobodus“, – sako ir apgailestauja, kad Lietuvos alpinistai yra labiausiai nuskriausti Europoje – juk neturime nė menkiausios uolos, į kurią būtų galima užlipti.

2019 01 17
Užsienio svečiai Vilniaus knygų mugėje: garsiausi vardai ir vis dar laukiami veidai

Kiek daugiau nei 300 – tiek užsienio rašytojų per du dešimtmečius peržengė Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ slenkstį ir apsilankė Vilniaus knygų mugėje.

2019 01 17
Mėnesį viena po Aliaską keliavusi Vitalija Navickaitė: „Ji įsiskverbia ir pradeda tekėti venomis“

„Aplankiau apie 50 įvairiausių pasaulio šalių. Jos buvo savaip gražios, įdomios ir išskirtinės, bet Aliaska yra šalis, kuri paliko antspaudą mano sieloje“, – sako keliautoja, bendrovės „Estravel“ verslo vystymo vadovė Vitalija Navickaitė. Sausio 25–27 dienomis į tarptautinės kelionių parodos „Adventur 2019“ patirčių kuprinę keliautoja sudės savo įspūdžius iš kelionių neįprastose šalyse. Tokia neįprasta jai yra Aliaska, kurioje pati viena praleido beveik mėnesį.

2019 01 15
Balinėtojai Ieva ir Leonardas: „Kai keliauji su vaiku, matai pasaulį jo akimis“

Kelionės su vaikais – visai kitokios. Jose pamiršti, ką pats norėjai pamatyti ir dieną planuoji pagal vaiko ritmą. Tokias patirtis iš savų kelionių po pasaulį parsivežė balinėtojai – aktorius Leonardas Pobedonoscevas ir jo žmona, kelionių konsultantė Ieva Šabanė. Su dukra Emilija po Aziją jie keliavo beveik metus, o šiandien savo patirtį perduoda kitiems keliautojams. Apie keliones į Balį, apie savą patirčių kolekciją Ieva su Leonardu pasakos sausio 25–27 dienomis vyksiančioje tarptautinėje kelionių parodoje ADVENTUR 2019.

2019 01 11
Literatūrinio vyksmo tendencijos: nuo knygų klubų iki netradicinių skaitymo erdvių

Įtakingas verslo leidinys „Forbes“ viena pagrindinių su literatūra susijusių praėjusių metų tendencijų įvardijo knygų klubų suklestėjimą. Poreikis ne tik skaityti, bet ir kalbėtis apie perskaitytas knygas, susitikti su kitais skaitančiais, rašytojais, kritikais, literatūrologais, apie knygas rašančiais žmonėmis ir šiais metais, apžvalgininkų teigimu, neatslūgs.

2019 01 10
Stebėti paukščių į Lietuvos miškus kviečiantis Marius Karlonas: „Kartais mūsų žygiai būna ekstremalūs“

Ornitologas, gamtosaugininkas, keliautojas ir fotografas Marius Karlonas savo patirčių kolekciją susirinkęs Lietuvos miškuose ir pelkėse, mielai ja dalijasi su kitais. Įkūręs paukščių stebėtojų sambūrį „Birding Lithuania“ Marius paukščius rodo ir lietuviams, ir daugybei užsieniečių, kurie atvyksta į mūsų šalį, ieškodami ypatingų paukščių rūšių. Marių bus galima sutikti sausio 25–27 dienomis „Litexpo“ centre vyksiančioje tarptautinėje kelionių parodoje „Adventur 2019“.

2019 01 08
ADVENTUR 2019 skelbia: iš kelionių labiausiai tikimės įspūdžių ir nuotykių

Šių dienų keliautojai tradicinius traukos objektus ir poilsio formas keičia autentiškais maršrutais, jie perka ne turizmo produktą, o unikalią emocinę patirtį, neįkainojamas žinias ir nuotykius. Tokią išvadą galima padaryti iš tyrimo, kurį atliko tarptautinės kelionių parodos ADVENTUR 2019 organizatoriai – Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“. Šių metų paroda duris lankytojams atvers sausio 25–27 dienomis.

2019 01 03
Du lietuvių literatūros dešimtmečiai: ką skaitėme tuomet ir kuo žavimės šiandien?

Prieš du dešimtmečius Lietuvos literatūros padangėje visu ryškumu spindėjo tokie vardai kaip Gintaras Beresnevičius, Jurga Ivanauskaitė, Ričardas Gavelis, Sigitas Geda ar Jurgis Kunčinas.

2018 12 19
Vaikų literatūros renesansas: pasakos ieško savo vietos, džiugina jaunųjų kūrėjų tandemai

Specialistai, leidėjai ir rašytojai vieningai sutaria – per pastaruosius dvidešimt metų vaikams skirtos tiek lietuvių autorių, tiek verstinės literatūros įvairovė ir kokybė pasiekė naujas aukštumas. Mažieji skaitytojai ir jų tėvai tikrai turi iš ko rinktis ieškodami kokybiškų, įtraukiančių ir išliekamąją vertę turinčių knygų.

2018 11 27
Vilniaus knygų mugės jubiliejus: kvies švęsti ir naktinėti su literatūra bei muzika

2019-ųjų Vilniaus knygų mugė lankytojus kvies švęsti, susitikti, skaityti, diskutuoti ir ne tik prisiminti jau du dešimtmečius vykstančios mugės istoriją, bet ir kartu kurti ateities mugės kontūrus. „Po 20-ies metų“ – tokiu šūkiu jubiliejinė mugė lankytojus pasitiks Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vasario 21–24 d.

2018 11 26
Materialiojo turto, esančio adresu Laisvės pr. 5, Vilnius, viešosios nuomos konkurso sąlygos

UAB Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“ skelbia rinkos konsultaciją dėl materialiojo turto – patalpų ir įrangos, skirtos maitinimo paslaugoms teikti, nuomos konkurso dokumentų.

2018 11 23
„Litexpo“ prasideda švietimo aktualijų paroda „Mokykla“ ir šeimas suburianti „Vaikų šalis“

Modernios šeimos tradicijos, kūrybinės dirbtuvės, ateities mokykla ar jaunųjų tyrėjų mugė – visa tai po vienu stogu tilps šiandien Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ prasidedančiose parodose „Mokykla 2018“ ir „Vaikų šalis 2018“. Čia laukiami tie, kuriems rūpi švietimo aktualijos bei ateitis, taip pat jauni ar šeimos pagausėjimo laukiantys tėvai.

2018 11 22
Pasigaminkite patys: Advento kalendorius ir namų papuošimai, kuriems prireiks vos kelių priemonių

Artėjant gruodžio mėnesiui, daugelis tėvų jau pradeda ruoštis stebuklingam Kalėdų laukimo metui. Vis daugiau šeimų renkasi Advento kalendorių daryti patys, užuot parduotuvėje pirkę masiškai gaminamus kalendorius su šokolado gabalėliais. Bendra kūryba ir kartu praleistas laikas puošiant namus suartina šeimą, o švenčių laukimas tampa prasmingesnis.

2018 11 22
Kviečiame į parodas „Mokykla“ ir „Vaikų šalis“

Mieli žurnalistai ir fotografai, Kviečiame apsilankyti švietimo inovacijų parodoje „Mokykla 2018“ ir jauniems bei būsimiems tėvams skirtoje parodoje „Vaikų šalis 2018“.

2018 11 21
Civilizuota šalis, kurioje moterys ir šiandien priverstos rinktis: arba karjera, arba vaikai

Japonija yra viena iš daugiausiai mitais apipintų šalių. Daugelis mano, kad vaikai čia nekrenta ant žemės ir nerodo kaprizų, kad žmonės nuolat šypsosi ir yra pasiruošę padėti, kad gyvenimas čia yra tiesiog paprastas… Bet ne viskas rožėmis klota. Japonų agentūros „Jukaris“ vadovė Gabija Kaunelienė ne kartą besisvečiavusi tekančios saulės šalyje pasakoja, kad ir ten būna visko.

2018 11 21
Mokykloje visą dieną: vaikai geriau mokosi, tėvai mažiau jaudinasi

Šiuo metu Lietuvoje veikia kelios dešimtys Visos dienos mokyklų, kurios siūlo galimybę pasilikti po pamokų ir iki 17 ar 19 val. dalyvauti formalųjį ugdymą papildančiose neformaliojo švietimo veiklose, gauti mokymosi, švietimo pagalbą, aktyviai leisti laiką lauke ir dalyvauti kitose ugdymui skirtose veiklose.

2018 11 19
Apie gimdymą be rožinių akinių: pasakė, ko moterys bijo labiausiai

Ar įmanoma pasiruošti gimdymui ir numatyti visus įmanomus variantus? O pasiruošti jiems? Klausytis kitų patarimų, ar skaityti knygas? Gimdyti su vyru ar be jo? Šie klausimai kamuoja ne vieną būsimą mamą. Lietuvos dulų asociacijos valdybos pirmininkė, dviejų vaikų mama Lina Gabrijolavičienė sako, nors ruoštis gimdymui nėra privaloma, tai vienas svarbiausių įvykių gyvenime, todėl nori nenori apie tai galvoji.

2018 11 19
Apie ateities mokyklą kviečia diskutuoti šį savaitgalį prasidedanti paroda „Mokykla“

Lapkričio 23–24 d. parodų ir kongresų centre LITEXPO vyks 8-oji švietimo inovacijų paroda „Mokykla“. Parodą lapkričio 23 d. 10.30 val. atidarys švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

2018 11 16
Šeimos tradicija, virtusi spontanišku nuotykiu – kaip keliauti su vaikais ir neišprotėti?

Vieniems šeimos tradicijos yra bendros šventės ar aktyvios veiklos, o kitiems jos neatsiejamos nuo mamos ar močiutės sekmadieninių blynų kvapo. Šiandien modernias šeimų tradicijas kuria, jomis dalijasi socialiniuose tinkluose ir įkvepia kitus ne viena žymi Lietuvos šeima.

2018 11 15
Padaužos ir moksliukai – kuo būti geriau?

„Netrankyk šaukštu per stalą“, – jau dešimtą kartą kartoji, o dvimetis sau toliau daužo. Galiausiai pasakai: trankyk per stalą ir įvyksta stebuklas – jis nustoja trankyti. Kartais tėvams atrodo, kad jų mažyliai, iki šiol buvę paklusnūs it angelėliai, nuo 2-3 metų virto tikromis neklaužadomis – viską daro priešingai nei prašai, nepaklūsta reikalavimams, viską nori daryti patys.

2018 11 15
Respublikinė švietimo inovacijų paroda „Mokykla 2018“

2018 m. lapkričio 23-24 d. Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyks tradicinė paroda „Mokykla 2018“. Praeitais metais didelio pasisekimo sulaukė Savivaldybių ir mokyklų prisistatymai. Šiemet Savivaldybės ir mokyklos taip pat buvo pakviestos pristatyti sukurtas priemones, metodikas, praktikas, įdegtas sistemas, kuriomis nuosekliai prisidedama prie integralaus bendrųjų ir dalykinių kompetencijų ugdymo ir vertinimo bei individualios mokinio pažangos stebėsenos ir vertinimo.

2018 11 13
Ekspertai apie mokytojų rengimą: mokytojas nebeturi būti visažinis

Šiuo metu bendrojo lavinimo mokyklose dirbančių mokytojų ir vadovų skaičius siekia beveik 30 tūkst. Iš jų beveik visi – daugiau kaip 98 proc. – turi aukštąjį išsilavinimą. Ekspertai sako, kad mokytojų rengimas ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje sparčiai keičiasi. Vis labiau skiriasi mokytojo vaidmens ir motyvacijos rinktis pedagogo kelią suvokimas bei vis dažniau šią profesiją renkasi karjerą kitose srityse pradėję žmonės.

2018 11 10
Daugiau motyvacijos pažinti Lietuvą per skonį – idėjos savaitgaliui

Gastronominis turizmas išlieka absoliučiu fenomenu, kaip sparčiausiai auganti turizmo šaka pasaulyje. Pastaraisiais metais fiksuotas daugiau nei 50 proc. augimas šioje turizmo srityje – tokia žinute prasidėjo Valstybinio turizmo departamento atstovės Indrės Trakimaitės-Šeškuvienės pranešimas tarptautinėje parduotuvių, viešbučių ir restoranų įrangos parodoje „BaltShop. BaltHotel. BaltGastro“.

2018 11 10
Parodoje BAF įteikta „Gastronomijos savaitės žvaigždė“

2018 m. lapkričio 5–11 dienomis penkiuose šalies mietuose vyko „Lietuvos gastronomijos savaitė“, kurios metu restoranai atvėrė duris visiems, norintiems pažinti aukštesnę maisto kultūrą, gastronomijos tendencijas, restoranų šefų meistrystę.

2018 11 10
Po įnirtingos kovos ringe paskelbtas geriausias Lietuvos virėjas

Savaitgalį Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacija (LRVVKA) tarptautinės svetingumo parodos „BaltShop. BaltHotel. BaltGastro 2018“ metu išrinko geriausią Lietuvos virėją. Juo tapo restorano „Sweet Root“ vyriausiasis šefas Justinas Misius.

2018 11 09
Paskutinė maisto ir gėrimų parodos BAF diena – šeštadienis – bus skiriama šeimoms

Po ilgos pertraukos į Baltijos maisto ir gėrimų parodą BAF grįžta šeimų kulinariniai pasirodymai. Šeštadienį trys tarptautinės šeimos, kurios vienija Lietuvos, Gruzijos, Italijos ir Rusijos virtuves, ne tik gamins, bet ir papasakos, kuri virtuvė namuose „ima viršų“.

2018 11 08
Psichologė: šalia super tėvelių vaikui sunku

Sakoma, kad į kiekvieną šeimą ateina būtent toks vaikas, kurio labiausiai reikia tėvams, kad jie ūgtelėtų kaip asmenybės. Tačiau tėvams taip atrodo toli gražu ne visada, kartais jie turi savo išankstinį įsivaizdavimą, o kartais net ir planą, kaip augs ir gyvens jų vaikas.

2018 11 08
Prasidėjo bene kvapniausia ir didžiausia gastronomijos paroda

Prasidėjo bene kvapniausia ir didžiausia gastronomijos paroda

2018 11 07
Didžiausi gastronomijos ir svetingumo sektorių įvykiai Lietuvoje – jau šią savaitę

Šią savaitę, lapkričio 8–10 d., Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyks dvi tarptautinės parodos: parduotuvių, viešbučių ir restoranų įrangos paroda „BaltShop. BaltHotel. BaltGastro 2018“ ir Baltijos maisto ir gėrimų paroda BAF.

2018 11 06
Tendencijos, kurios padeda išlaikyti „HoReCa“ verslus konkurentų priešakyje

Mados, kvapų, interjero tendencijos – viskas prisitaiko prie mūsų besikeičiančių poreikių. Taip pat ir „HoReCa“ sektoriaus naujienos vis stipriau papildo mūsų teigiamas patirtis restoranuose, parduotuvėse, viešbučiuose ar SPA salonuose.

2018 11 05
Italai mokys, kaip gaminti skaniai, greitai ir sveikai

Italų virtuvė mėgstama ir viena populiariausių pasaulyje. Pica, pasta (įvairių rūšių makaronai), lazanija, rizotas, cappuccino, pandoro (kalėdinis pyragas) – tai tik keletas Italijos virtuvę žyminčių raktažodžių. Baltijos maisto ir gėrimų parodoje BAF jau šią savaitę, lapkričio 8–10 dienomis, delegacija iš Italijos kvies naujai pažvelgti į itališką virtuvę ir mokys, kaip gaminti ne tik skaniai, bet greitai ir sveikai.

2018 11 05
Tėvystė: kaip rasti balansą tarp džiaugsmo ir nerimo dėl vaikų?

Specialistai pastebi, kad tėvystė – ne tik džiaugsmo, bet ir nemažai nežinios atnešantis procesas, kuomet būsimi tėvai su nerimu ir baimėmis susiduria dar vaiko laukimo etape. Mažiesiems paaugus, dėl įvairių netikėtumų tėvai ima jaudintis dar labiau nei jų atžalos ir vis sunkiau randa balansą tarp vaiko auklėjimo, rūpinimosi šeima ir laiko sau.

2018 11 05
„Lietuvos gastronomijos savaitės“ gidas – ką aplankyti? (II dalis)

Kasmetinė „Vilniaus gastronomijos savaitė“ šiemet tampa visos Lietuvos švente. Net 33 šalies restoranai prisijungia prie šio projekto ir šią savaitę, lapkričio 5–11 d., kviečia paragauti išskirtinius meniu rinkinius už fiksuotas kainas. Kaip išsirinkti, kur apsilankyti?

2018 11 02
Dizaino strategas įvardija vartotojų kultūros pokyčius, kurie lemia pakuočių dizainas

Jau lapkričio 8 d. „Litexpo“ parodų ir kongresų centre vyks Nacionaliniai pakuotės dizaino apdovanojimai NAPA BALTIC, kurių metu bus išrinkti geriausieji vienuolikoje kategorijų. Šių metų NAPA BALTIC tema – „Vartojimo kultūros pokyčiai“, kuriuos lemia didėjantis vartotojų sąmoningumas, atsakingas vartojimas, tvarumas ir pasikeitęs gyvenimo būdas. Renginys vyks Baltijos maisto ir gėrimų parodos BAF metu.

2018 10 31
Robertas Kalinkinas sukūrė uniformą drąsiems ir moderniems virtuvės šefams

Dar prieš maždaug dešimtmetį žodžiai „virėjas“ ir „mada“ tarpusavyje neturėjo nieko bendro. Tuomet virėjai vilkėjo vien baltos spalvos švarkus ir dryžuotas arba languotas kelnes. Šiandien žaidimo taisyklės pasikeitė – naujoji virėjų karta rūpinasi stiliumi ne mažiau nei rūbo funkcionalumu. Tokiems drąsiems, kūrybingiems ir moderniems virėjams – dizaineris Robertas Kalinkinas sukūrė išskirtinio dizaino uniformą, o žinomas virtuvės šefas Liutauras Čeprackas prisidėjo prie kūrybos proceso ir tapo fotosesijos modeliu.

2018 10 31
Rimtos temos bendraujant su vaikais gali virsti įtraukiančiu žaidimu

Vaikai tėvams dažnai užduoda begalę klausimų. Pasak fizikos mokytojos Rigondos Skorulskienės, šiandien jau nesvarbu, jei tėvai nežino tikslių atsakymų – yra daug galimybių mokytis su vaiku nors ir nuo nulio. Svarbiausia – vaiko neatbaidyti nuo atradimų ir skatinti jo smalsumą.

2018 10 30
„Lietuvos gastronomijos savaitės“ gidas – ką aplankyti?

Kasmetinė „Vilniaus gastronomijos savaitė“ šiemet tampa visos Lietuvos švente. Net 33 šalies restoranai prisijungia prie šio projekto ir vieną ypatingą savaitę metuose, lapkričio 5–11 d., kviečia paragauti išskirtinius meniu rinkinius už fiksuotas kainas. Kaip išsirinkti, kur apsilankyti?

2018 10 30
Nacionaliniame pakuotės dizaino konkurse NAPA apdovanojimų siekia rekordinis dalyvių skaičius

Kasmet vykstantys Nacionaliniai pakuotės dizaino apdovanojimai NAPA – reikšmingas įvykis dizaino kūrėjų ir rinkodaros specialistų tarpe. Šiemet šis konkursas ne tik išaugo geografiškai, tapdamas NAPA BALTIC, tačiau norą dalyvauti NAPA pareiškė netgi 126 dizaineriai, dizaino sektoriuje veikiančios verslo įmonės ir paslaugų užsakovai iš visų trijų Baltijos šalių.

2018 10 27
Nuo pirmadienio nešuosi sveikus pietus dėžutėje: receptas nemokantiems gaminti

Paulius Stasevičius, geriau žinomas kaip „Kitchen Obsession“ kulinarinio tinklaraščio autorius, nuo vaikystės žinojo, kad savo gyvenimą sies su maistu. Tačiau ne visi jaučia tokį potraukį virtuvei, o kai kurie netgi garsiai pripažįsta: „Nemoku gaminti“.

2018 10 26
„Litexpo“ apyvarta per 9 mėnesius didėjo 28 proc.

Didžiausias Baltijos šalyse parodų ir kongresų centras „Litexpo“ per 9 šių metų mėnesius padidino apyvartą 1,3 mln. Eur arba 28 proc., palyginti su praėjusių metų atitinkamu laikotarpiu, apyvartą augino konferencinis turizmas. Kiekvienais metais įmonė sumoka valstybei beveik 500 tūkst. dividendų.

2018 10 25
Šefas iš Šri Lankos atskleidė, kokiu patiekalu gydosi nuo lietuviškos darganos

Aštuonerius metus Lietuvoje gyvenantis virtuvės šefas iš Šri Lankos Dilanas Dampella Gamage puikiai kalba lietuviškai, vadovauja naujai atsidariusio europietiško skonio restorano „Trio“ virtuvei ir mėgsta tradicinius lietuviškus patiekalus. Tačiau norėdamas maitintis sveikai ir apsisaugoti nuo ligų – grįžta prie savo šaknų ir bent kartą per savaitę namuose gamina tradicinį patiekalą – ryžius su kariu (ang. rice and curry).

2018 10 24
Ypatinga savaitė metuose, kai gurmaniška vakarienė restorane gali kainuoti tik 10 Eur

Kasmetinė „Vilniaus gastronomijos savaitė“ šiemet tampa visos Lietuvos švente. Net 33 šalies restoranai prisijungia prie šio projekto ir vieną ypatingą savaitę metuose kviečia paragauti išskirtinius meniu rinkinius už fiksuotas kainas.

2018 10 23
Šefė Ilona Juciūtė-Čibirkienė išduoda, kur geriausia paragauti lietuviškos autentikos

Jauna šeimininkė dažniausiai dabar moka padaryti tiramisu, panna cotta, rizotą, lazaniją, bet ar žino, kaip pagaminti paprastą purų omletą, varškės apkepą ar žemaičių blynus? Tradicinės virtuvės puoselėtoja, profesionali šefė ir dviejų dukrų mama Ilona Juciūtė-Čibirkienė kviečia nepamiršti senų, tradicinių lietuvių virtuvės receptų, atrasti juos iš naujo ir perduoti savo vaikams.

2018 10 19
Deivydas Praspaliauskas bandys trečią kartą tapti geriausiu

Lapkričio 10 d. „Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacija“ (LRVVKA) tarptautinės HORECA parodos „BaltShop. BaltHotel. BaltGastro 2018“ metu rinks geriausią Lietuvos virėją. Kas du metus organizuojamame konkurse susirungs 8 virėjai, tarp kurių – ir žinomi Lietuvos restoranų veidai, tokie kaip Justinas Misius („Sweet Root“) ir Deivydas Praspaliauskas („Amandus“).

2018 10 16
Parodos atgarsiai: iš ekspozicijos – su užsakymais tiesiai pas klientą į namus

Parodų ir kongresų centre „Litexpo“ tris dienas vykusioje parodoje „Baldai. Interjeras. Dizainas 2018“ šiais metais apsilankė 23 tūkst. lankytojų. Renginio metu pusantro šimto dalyvių ne tik supažindino su sektoriaus inovacijomis, susitiko kolegas ir partnerius, bet ir iš parodos ekspozicijos vyko tiesiai pas potencialius klientus.

2018 10 16
Aromatingiausia paroda Lietuvoje trauks ir kulinarijos profesionalus, ir mėgėjus

Tiek kulinarijos profesionalus, tiek maisto mėgėjus kasmet sutraukia viena vienintelė Lietuvoje ir Baltijos šalyse maisto ir gėrimų paroda BAF. Ji šiemet vyks jau lapkričio 8–10 d. parodų ir kongresų centre „Litexpo“. Šių metų programos įvairovė leis tik ne užuosti, bet ir ragauti, taip pat pačiam išmėginti savo kulinarines žinias.

2018 10 12
Apklausa: tautiečiai įsimylėję skandinavišką interjerą, o namų širdimi laiko svetainę

Bent kartą per metus namų interjero pokyčius inicijuoja 30 proc. šalies gyventojų, o pirmenybę teikia skandinaviškam interjero stiliui. Tokius rezultatus atskleidė parodos „Baldai. Dizainas. Interjeras“ lankytojų apklausa. Specialistų teigimu, tai rodo, kad vis dažniau namus įsirenkame ir įsirengiame ne visam gyvenimui, tampame mobilesni ir jaučiamės ekonomiškai saugesni.

2018 10 11
Mitybos pažangos konsultantė Ugnė Radzevičienė per metus numetė 60 kg

Pradėjusi rūpintis savo mityba, klaipėdietė, trijų vaikų mama Ugnė Radzevičienė vos per metus atsisveikino su daugiau nei šešiasdešimt kilogramų antsvorio. Šiandien ji, pakeitus profesiją, konsultuoja tiek sveikus, tiek turinčius sveikatos sutrikimų žmones bei jaučiasi kaip niekad laiminga.

2018 10 11
Prasidėjo 24-oji tarptautinė paroda „Baldai. Interjeras. Dizainas“

Šiandien parodų ir kongresų centre „Litexpo“ prasidėjo 24-oji tarptautinė paroda „Baldai. Interjeras. Dizainas 2018“. Tris dienas truksiančioje parodoje prisistatys 130 dalyvių iš 8 šalių, o lankytojų lauks tiek naujos erdvės bei ekspozicijos, tiek ir pamėgtos erdvės bei renginiai.

2018 10 10
Virtuvės baldai – kokias tendencijas diktuoja Milanas?

Virtuvės baldai – vienas brangiausių pirkinių įsikuriant arba remontuojant būstą. Todėl apie būtinybę įsigyti naujus dažniausiai pagalvojame tik išvydę apdaužytus savo virtuvės spintelių kampus, išblukusį stalviršį arba kurdamiesi naujame būste.

2018 10 09
Veganiškos tendencijos keičia ir baldus

Mėsos produktų atsisako ir augalinę mitybą propaguoja 1 iš 5 pasaulio gyventojų. Nors gyvulinės kilmės produktų atsisakymas labiausiai veikia maisto pramonę bei gamintojus, tačiau rimtu iššūkiu tampa ir kitoms pramonės šakoms.

2018 10 09
„Archzona“ – modernios technologijos ir apdailos būdai braunasi ir į interjerą

Kasmetinėje parodoje „Baldai. Interjeras. Dizainas“, spalio 11–13 dienomis vyksiančioje parodų centre „Litexpo“, įkvėpimo galės pasisemti ir profesionalai: architektai bei interjero dizaineriai.

2018 10 08
Kone labiausiai laukiamas „HoReCa“ sektoriaus įvykis Lietuvoje – jau už mėnesio

Liko lygiai mėnuo iki tarptautinės parduotuvių, viešbučių ir restoranų įrangos parodos „BaltShop. BaltHotel. BaltGastro“. Jau lapkričio 8–10 dienomis „Litexpo“ parodų ir kongresų centras prisipildys pasaulinėmis svetingumo ir gastronomijos tendencijomis.

2018 10 06
Specialistai pataria: pirmiau paveikslas, o tuomet sienų dažai

Galvojantiems apie būsimą namų interjerą specialistai pataria pirmiausiai išsirinkti paveikslus ir fotografijas, kurias norėsite matyti ant sienų, ir tik po to derinti sienų spalvą, grindų raštą bei baldus. Augantys aukcionų ir meno mugių pardavimai rodo, kad lietuviai vis aktyviau ieško savo namuose vietos meno kūriniams, bei iš anksto pasidomi ne tik kur jų įsigyti, bet ir kaip juos tinkamai pateikti.

2018 10 05
Pokyčiai baldų pramonėje keičia požiūrį ir į darbuotoją, ir į dizainą

Pokyčiai baldų pramonėje keičia požiūrį ir į darbuotoją, ir į dizainą

2018 10 04
Kuo žinomi mados dizaineriai siūlo šiemet „aprengti“ kambarį?

Istorinio paveldo įkvėpti sienų apmušalai, į aksesuarus persikeliantys išraiškingi, languoti raštai bei geometrinės formos gali atrodyti kaip pretenzingas ir tik dizainerio rankai paklūstantis stiliaus sprendimas. Tačiau iš tiesų juos gali prisitaikyti kiekvienas. Tereikia žinoti kelias taisykles ir nebijoti eksperimentuoti.

2018 10 02
Lietuvių dizainerių darbai pasiekia ir pasaulio garsenybių namus

Lietuvos baldų dizainerių darbai savo sprendimais, funkcionalumu įtinka ir NATO, ir Claudiai Schiffer. Pasak dizaino specialistų, pasaulyje esame gerai žinomi ir garsėjame tuo, kad bene sparčiausiai perimame naujausias gamybos technologijas, o estetiką puikiai suderiname su šiuolaikiniam žmogui svarbiu funkcionalumu.

2018 09 27
Ne tik čiužinys: kokie dar miegamojo elementai veda į saldų miegą ir kokybišką poilsį

Pramiegame trečdalį savo gyvenimo, tačiau šis laikas yra būtinas, kad smegenys ir visas organizmas „persikrautų“. Jei miego ekspertai pataria, kad bent valandą iki miego neturėtume naudotis išmaniaisiais telefonais, tai ir visa miegamojo aplinka, spalvos, apšvietimas mus turi kviesti bei nuteikti ramiam poilsiui.

2018 09 24
Prasidėjo pakuotės dizaino NAPA Baltic darbų registracija

2018 m. lapkričio 8–10 d. Baltijos maisto ir gėrimų parodos BAF metu, vyks pakuotės dizaino NAPA Baltic apdovanojimai ir geriausių darbų ekspozicija. Tai jau ketvirtus metus iš eilės vykstantis renginys, kuris šiais metais išplėtė savo geografiją. Todėl dalyvauti yra kviečiami ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos bei Estijos dizaineriai, dizaino sektoriuje veikiančios verslo įmonės ir paslaugų užsakovai.

2018 09 18
„Litexpo“ vadovas Justinas Bortkevičius: „Neišnaudota rinkodaros priemonė – parodos“

Prasidėjęs ruduo – tai aktyvus parodų metas, kai ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje verslas aktyviai dalyvauja parodose: vieni pristato savo produktus galutiniam vartotojui, kiti ieško verslo kontaktų. Anot statistikos, net 64 proc. įmonių teigia, kad pagrindinis veiksnys, nulemsiantis jų apsisprendimą dalyvauti parodoje – tai kokybiški ir tiksliniai lankytojai, 54 proc. nurodė, kad atsižvelgia į dalyvavimo kaštus, o 38 proc. dalyvių vienas svarbiausių faktorių – parodos geografinė lokacija, kokiame mieste ji vyksta.

2018 09 14
Atnaujintas legendinis parodos „Baldai. Interjeras. Dizainas“ konkursas

Spalio 11-13 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyks tradicinė paroda „Baldai. Interjeras. Dizainas“. Šiemet vėl atnaujintas parodos konkursas – LITEXPO ir Lietuvos architektų sąjungos bendradarbiavimo rezultatas. „Džiugina tai, kad pavyko surinkti kompetentingą ir nešališką vertinimo komisiją, kuri išrinks geriausio dizaino parodos eksponatus“, – sako konkurso koordinatorius, Lietuvos architektų sąjungos kūrybos direktorius Marius Dirgėla.

2018 09 13
LITEXPO išlaiko lyderio pozicijas parodų sektoriuje

Didžiausias Baltijos šalyse parodų ir kongresų centras „Litexpo“ per I-ąjį šių metų pusmetį padidino apyvartą 23 proc., įmonės pelnas didėjo 17 proc.

2018 08 09
Vizionieriškos įžvalgos: kas laukia LITEXPO po dešimtmečio?

Netylančios diskusijos apie naujausių technologijų proveržį bei įvairių sričių veiklos skaitmenizavimą skatina žvelgti į priekį ir numatyti ateities galimybes. Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO patirtis bei rinkoje atsirandančios naujovės įkvėpia dalintis įžvalgomis apie svarbiausius pasikeitimus renginių industrijoje.

2018 06 27
Tuščios parodų sienos virto vaikų meno kūriniais

Iniciatyva „8 minutė“ tęsiasi – vaikai kartu su savo tėvais išlaisvino fantaziją ir kūrybiškumą, įvairiomis spalvomis nudažydami „Litexpo“ parodų sienas. Daugiau nei 30 mažųjų vakar tapo menininkais ir sienas, nuo kurių buvo nukabinti paveikslai, prikėlė naujam gyvenimui.

2018 06 18
Bendrovėje „Litexpo“ – struktūriniai pokyčiai: dalį veiklos perduos privačiam verslui

Bendrovės „Litexpo“ valdyba patvirtino naują įmonės struktūrą, kuria siekiama palaipsniui atsisakyti su pagrindine veikla nesusijusių paslaugų ir koncentruotis į parodų bei kitų renginių organizavimą. Valdybos sprendimu, bendrovė antrąjį šių metų pusmetį nustos teikti parodų stendų projektavimo, įrengimo bei valymo paslaugas, o personalas dėl to sumažės beveik ketvirtadaliu – 26 darbuotojais.

2018 06 06
„Litexpo“ pirmieji Lietuvoje pradeda švęsti Pasaulinę parodų dieną

Vieninteliai Baltijos šalyse UFI (Pasaulinės parodų verslo asociacijos) nariai, Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“, pradėjo naują tradiciją mūsų šalyje – švęsti Pasaulinę parodų dieną. Ją mini asociacijos nariai įvairiuose žemynuose – nuo specialių reginių iki netikėčiausių kampanijų socialinėse erdvėse.

2018 05 24
Išrinktos geriausios AGROBALT 2018 ekspozicijos

Parodos metu „Įspūdingiausias AGROBALT 2018 ekspozicijas“ rinko komisija, kurioje dirbo: Marius Šaliamoras, architektas, VDA profesorius ir Architektūros katedros vedėjas, komisijos pirmininkas; Goda Vainienė, Žemės ūkio ministerijos protokolo skyriaus vedėja; Genė Drungilienė, portalo Statybunaujienos.lt vyr. redaktorė; Sandra Meškauskaitė-Stepšienė, RsV agentūrų asociacijos tarybos narė, RsV konsultantė, agentūros „Ad verum“ vykdomoji direktorė, ir Dmitrij Voitkevič, LITEXPO Projektavimo skyriaus vadovas.

2018 05 22
Į meno mugę „ArtVilnius‘18“ atvyksta Estijos „Banksy“

Birželio 7-10 dienomis vyksiančioje tarptautinėje šiuolaikinio meno mugės „ArtVilnius’18“ dalyvaus 55 galerijomis, 250 menininkų iš 20 šalių. Šių metų mugės akcentas yra „Focus–Baltic“, tai Lietuva, Latvija, Estija, kurios šiemet mini svarbius šimtmečius. Todėl į mugę pakviesta 10 Latvijos ir Estijos šiuolaikinio meno galerijų, institucijų, kurios pristatys žinomus savo šalių kūrėjus. Artėjant renginiui, meno mugės komanda pristato, kokias programas ruošia mūsų kaimyninių šalių galerijos.

2018 05 22
„AgroBalt 2018“. Senovinės tradicijos ir archajiniai receptai atkeliauja į Vilnių

Lietuvis nuo seno darbštus, mokantis pinti, rišti, gaminti, virti, siūti, o ir darbo priemonės visada jam po ranka – žolė, medis, gintaras, savas daržas ir savo krašto tradicijos. Veiklios kaimo bendruomenės griauna nusistovėjusius stereotipus apie tai, koks ištuštėjęs, skurdus, be gyvasties ir kultūros yra Lietuvos kaimas.

2018 05 18
„Litexpo“ – automobilių mugė „Auto Bazar“

Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ gegužės 16–18 dienomis vyksta didžiausios transporto profesionalams skirtos parodos „Mechanika“ bei „Transbaltica“. O penktadienį, gegužės 18-ąją, duris atvėrė ir įvairių automobilių paroda bei naujų modelių testodromas „Auto Bazar“.

2018 05 18
Parodyk miesto vaikui karvę: Vilniuje kitą savaitę ganysis šimtai gyvulėlių

Nors galvijininkystė Lietuvoje sparčiai plėtojama, tačiau šiuolaikiniai vaikai naminius gyvulius dažniau pažįsta iš knygų puslapių ar kompiuterinių žaidimų. Dalis mieste užaugusių mažųjų niekada nėra gyvai matę karvės, kiaulės ar arklio, jau nekalbant apie retesnius naminius gyvulius ar paukščius – kalakutus, ožkas, triušius ar avis. Taip pat pastebima, kad nors vaikams gyvuliai labai įdomūs, tik labai nedidelė dalis jaunimo savo gyvenimą nori sieti su ūkininkavimu.

2018 05 16
„Litexpo“ prasideda transporto profesionalams ir mėgėjams skirti renginiai

Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ trečiadienio rytą duris atvėrė transporto profesionalams skirtos parodos „Transbaltica“ ir „Mechanika“, čia bus eksponuojami „Komercinio automobilio 2018“ rinkimų dalyviai, o penktadienį prie jų prisijungs ir naujų, sportinių, klasikinių bei patobulintų automobilių paroda „Auto Bazar“. Tai – didžiausias transportininkams skirtas renginys Lietuvoje.

2018 05 15
Augant kibernetinių atakų skaičiui, skaitmeninis saugumas atidedamas „geresniems laikams“

Lietuvoje pernai oficialiai pranešta apie 55 tūkst. kibernetinių atakų, ir, spėjama, kad dalis jų liko nutylėta. Specialistai atkreipia dėmesį, kad nors vis daugiau dėmesio skiriama asmens duomenų apsaugai internete, tačiau pasitinkant 4-ąją pramonės revoliuciją, verslo skaitmenizavimo rizikas rimtai būtina vertinti ne vien IT ir finansų bendrovėms, bet ir įvairių pramonės šakų atstovams.

2018 05 14
Kibernetinis saugumas – rizika ne IT sistemoms, o visoms verslo operacijoms

Kas yra saugumas? Prie durų įmonės stovintis apsauginis, šarvuotos namų durys, automobilio signalizacija? Prieš keliasdešimt metų to užteko, tačiau šiandien suvokti saugumą reikia kur kas plačiau. Interneto ryšys kiekvieną dieną kuria naujas darbo vietas, tačiau su galimybėmis atsiranda ir grėsmių. Iš esmės kiekvienu prie tinklo prijungtu įrenginiu gali pasinaudoti piktavaliai.

2018 05 14
Elektra varomiems sunkvežimiams tunelio gale šviesos dar nematyti

Gegužės 16–18 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyksiančioje parodoje „Transbaltica“ bus pristatomos moderniausios komercinio transporto naujovės. Kitaip nei lengvųjų automobilių rinkoje, apie elektrifikaciją čia dar niekas nekalba, dyzelinas išlieka sunkiojo transporto pagrindas. Vis dėlto naujausių modelių ekonomijos parametrai žengia į visai naują lygį.

2018 05 11
Pieno kelias ant lietuvių stalo: pokyčius diktuoja pirkėjai?

Vienas Lietuvos gyventojas per metus suvartoja daugiau kaip 300 kilogramų pieno ir jo produktų – keletą kartų daugiau nei grūdų gaminių, mėsos ar daržovių. Lietuvos statistikai skaičiuoja, kad ši tendencija yra ilgametė ir nesikeičia nuo nepriklausomybės atkūrimo 1990-aisiais.

2018 05 10
Kinų automobiliai pavijo europietiškus

Daugeliui vis dar įprasta juoktis iš kiniškų automobilių technologijų ir jų detalių. Daugelis automobilistų mano, kad jos nė per nago juodymą neprilygsta pagamintoms Europoje, kurias gegužės 16–18 dienomis bus galima pamatyti Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyksiančioje parodoje „Mechanika 2018“. Vis dėlto kai kurie Europą pasiekiantys Kinijos gamintojų produktai savo kokybe gali maloniai nustebinti.

2018 05 09
„Industry 4.0“: apie technologijas, milžiniškų duomenų kiekių analizę ir kitus iššūkius

Ketvirtoji pramonės revoliucija, arba „Industry 4.0“, pakeis įvairių industrijų veidą. Viena sudėtinių jos dalių – didžiuliai kaupiami duomenų kiekiai, vadinami „Big data“. Pavyzdžiui, pervežimų traukiniais sektoriuje duomenų kiekiai yra išties milžiniški. Viena yra juos surinkti, o visai kas kita – juos analizuoti ir iš jų sukurti vertę organizacijai.

2018 05 09
Istorinių automobilių pasaulio mįslės: kada ir į ką (ne)verta investuoti?

Garsusis prancūzų rašytojas ir romano meistras Onorė de Balzakas kadaise pareiškė, kad „pomėgis kolekcionuoti – pirmoji proto sutrikimo pakopa“. Šiandien galima tik spėlioti, kokiomis aplinkybėmis gimė ši sentencija, tačiau kalbant apie istorinius automobilius tai – šimtaprocentinė teisybė.

2018 05 08
Šių metų parodoje „AgroBalt“ – Kinijos verslo delegacijos ir FAO dėmesys Lietuvai

Tradicinėje žemės ūkio ir maisto pramonės parodoje „AgroBalt“ šiemet vyks net du aukščiausio lygio tarptautiniai politiniai forumai: 13-asis Kinijos ir 16 Vidurio ir Rytų Europos šalių žemės ūkio prekybos ir ekonominio bendradarbiavimo forumas „Kinija + 16“ bei Europos Komisijos forumas, susijęs su maisto nuostolių ir švaistymo prevencijos tema.

2018 05 08
Meno mugė „ArtVilnius‘18“ šiemet pristatys ypatingą Baltijos šalių meno panorama

Kasmet virš 22 tūkstančių lankytojų sutraukianti tarptautinė šiuolaikinio meno mugė ArtVilnius’18“ kviečia meno mylėtojus ir profesionalus rezervuoti birželio 7-10 dienas. Šių metų meno mugės akcentas „Focus–Baltic“ tema, tai Baltijos šalys: Lietuva, Latvija, Estija, kurios švenčia valstybingumo šimtmetį. Todėl Vilniuje, „Litexpo“ erdvėse, vyksiančios meno mugės „ArtVilnius“ metu žiūrovams bus pristatyta išsami šiuolaikinio Baltijos šalių meno panorama.

2018 05 07
„Įspūdingiausios RESTOS ekspozicijos“. Apie atradimus ir neišnaudotas galimybes

Svarbiausias konkurso „Įspūdingiausios RESTOS ekspozicijos“ komisijos darbas yra surasti ir visiems parodyti ekspozicijas, kuriomis gali didžiuotis ir pačios įmonės, ir LITEXPO, kaip parodos rengėja. Tačiau komisijos darbas turi ir kitos vertės: ji parodo kelią, kaip tapti matomiems tarp kelių šimtų parodos dalyvių.

2018 05 07
4 pramonės revoliucija: atsakymai, kaip atremti emigracijos iššūkius ir konkuruoti globalioje rinkoje

Kai inovatyviausios pasaulyje šalies Pietų Korėjos prezidento rinkimuose viena svarbiausių debatų temų tampa 4-oji pramonės revoliucija ir jos iššūkiai, Lietuvoje plačioji visuomenė apie tai kol kas žino palyginti nedaug. Tačiau gamybos įmonės jai jau aktyviai ruošiasi ir pradėjo įgyvendinti permainas, kurios leis ne tik užtikrinti šalies konkurencingumą, bet ir atremti emigracijos keliamus iššūkius.

2018 05 02
Parodoje „Auto Bazar“ – klasika, kuriai neprilygsta net šiandieniniai automobiliai

Gegužės 18 dieną Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyksiančios parodos „Autobazar 2018“ lankytojai galės apžiūrėti ne tik patobulintus lenktyninius automobilius, išbandyti naujausius Lietuvos rinkoje pasirodžiusius modelius, bet ir pamatyti nesenstančią klasiką, kuriai komforto gali pavydėti net ir naujų prabangių automobilių savininkai. Pavyzdys – itin retas 1977 metų „Rolls-Royce Silver Wraith“ modelis.

2018 04 25
Prasideda jubiliejinė paroda RESTA: nuo galimybės susipažinti su naujausiais sprendimais iki rekordų siekimo

Jau šiandien Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ prasideda didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė statybų paroda RESTA. Šiemet ji surengta jau 25-tą kartą. Jubiliejinėje parodoje kiekvienas lankytojas tikrai atras sau naudingos ir praktiškos informacijos.

2018 04 23
Į Lietuvą atvykstantys universalaus dizaino ekspertai: mums dar yra kur pasitempti

Universalus dizainas – tai terminas, kuris vis dažniau diskutuojamas, bet vis dar mažai pažįstamas mūsų visuomenėje. Daugeliui atrodo, kad tai tiesiog dizaino sprendimai žmonėms su specialiaisiais poreikiais. Visgi ši sąvoka yra žymiai platesnė, universalaus dizaino sprendimai pasitarnauja ir sveikiems, ir ligotiems, ir mažiems, ir seniems, ir turintiems mažų vaikų, ir bevaikiams.

2018 04 20
Interjero dizainerė Daiva Urbonavičiūtė apie lietuvių būstą: nebe taip bijome išsiskirti

Gal skamba ir banaliai, bet visgi sunku prieštarauti: pavasaris neišvengiamai asocijuojasi su atsinaujinimu. Iš miego bunda gamta ir tie vaizdai bei pojūčiai savaime skatina mus pačius pasikeisti – susikurti pavasarišką nuotaiką ir įsileisti šviežumo į savo aplinką, namus.

2018 04 19
„Honda Civic“ – per daug galingas, kad būtų galima išmatuoti jo „arklius“

Gegužės 18 dieną Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyksiančioje automobilių mugėje „Auto Bazar“ ratuotos technikos mėgėjai galės ne tik apžiūrėti ir išbandyti naujausius mūsų šalies rinkoje pasirodžiusius modelius, istorinius automobilius, bet ir pamatyti visą tuziną lietuvių dirbtuvėse sukonstruotų greičiausių lenktyninių automobilių.

2018 04 18
Koks bus namas 2021 metais?

Nors daug kam atrodo, kad 2021 metai yra gan toli, tačiau jie nenumaldomai artėja ir pats metas ruoštis pokyčiams, kuriuos jie atneš. Naujai statomi namai po 2021 m. sausio 1 d. turės atitikti A++ klasę – kitaip tariant sąnaudas sumažinti iki itin mažų arba net nulinių.

2018 04 13
Režisierė Dalia Ibelhauptaitė: savo namuose nieko keisti nenorėčiau

Balandžio 25-28 d. vyks jubiliejinė, jau 25-oji, „Litexpo“ paroda RESTA, kuri skirta visiems statantiems, remontuojantiems ir renovuojantiems. O kol iki parodos dar liko daug laiko, kviečiame įkvėpimo pokyčiams pasisemti beklaidžiojant po „Vilnius City Opera“ meno vadovės ir režisierės Dalios Ibelhauptaitės namus.

2018 04 12
Kokie vairuotojai labiausiai bijo įstrigti tarp traukinio bėgių?

Kai kurie žmonės apie savo hobį gali kalbėti nesustodami ir pamiršti pavalgyti, atsigerti, pamiegoti ir net išmanųjį išsitraukti. Tai – jojimo, golfo, istorinių motociklų ir daugybės kitų sričių aistruoliai, viena iš jų – automobilių tobulinimas, vadinamasis tiuningas.

2018 04 11
51 kv.m buto interjeras, kuriame atsiskleidžia besikeičiantis lietuvių požiūris į būstą

Kuriant interjerą svarbiausia atsižvelgti į savo gyvenimo būdą – kas tinka nuolat keliaujančiam, tas bus nepriimtina sėsliam žmogui. Tačiau visgi dauguma atsigręžia į natūralius, praktiškus ir ergonomiškus sprendimus. Pasak žurnalų Centras ir „interjeras.lt pataria“ redaktoriaus Vytauto Gurevičiaus ir interjero dizaino bei projektavimo studijos „Interdio“ įkūrėjos Beatos Senkevič, lietuvių požiūris į namų erdvės kūrimą tampa laisvesnis ir modernesnis.

2018 04 09
Aistė Jasaitytė-Čeburiak: paveldėtą sklypą atnaujinsiu pagal naujausias kraštovaizdžio tendencijas

Vos prasidėjus metams, dizaineriai ir kiti specialistai skuba pranešti, kokios spalvos, mados bei tendencijos dabar yra aktualiausios. Ne išimtis ir jau daugelio atrastos bei pamėgtos aplinkos, sodo dizaino tendencijos. Vilniaus universiteto botanikos sodo vyriausioji specialistė, augalų žinovė bei kolekcionierė Edita Jakubauskaitė padėjo atrinkti ryškiausias jų, kurios, kaip prognozuojama, šiemet įkvėps ir patyrusius sodininkus, ir naujokus, kaip Aistė Jasaitytė.

2018 04 06
Grožio paroda „Pelenė 2018“: vestuvės sklando ore

Grožis ir vestuvės yra glaudžiai susiję. Neabejotinai todėl jubiliejinėje grožio parodoje „Pelenė 2018“ vestuvių nuotaikos sklando ore. Besiruošiantys didžiausiai savo šventei grožio parodoje galės gauti atsakymus į visus paskutinės minutės klausimus.

2018 04 06
Vilniuje prasidėjo jubiliejinė 25-oji grožio industrijos paroda „Pelenė”

Šiandien nuo pat ankstyvo ryto į Lietuvos parodų ir kongresų centrą „Litexpo“ renkasi mylintys ir kuriantys grožį. 25 kartą vykstanti didžiausia Baltijos šalyse grožio industrijos paroda „Pelenė 2018“ – kupina pasaulinių šios rinkos naujienų. Čia jau prasidėjo grožio meistrų pasirodymai ir čempionatai, mokymai bei gausybė seminarų. Prioritetą šių metų paroda teikia kosmetologijos ir SPA temoms.

2018 04 05
„Auto Bazar“ – populiariausių naujų automobilių testai

Kiekvienas buvome turguje: tvarkingai išdėlioti prekystaliai, ant kiekvieno – skirtingi produktai, kuriuos galima išbandyti, paragauti ir įsigyti. Analogišku principu veiks ir „Auto Bazar“ naujų automobilių testodromas: gegužės 18 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ bus galima ne tik apžiūrėti, bet ir išbandyti bei pasikalbėti su pardavėjais apie įsigijimo sąlygas.

2018 04 05
Grožio parodos „Pelenė” jubiliejaus proga atkurtos madingiausios dviejų dešimtmečių šukuosenos

„Jokia naujiena – mada sukasi ratu. Tai kas buvo madinga prieš 25 metus, gali atrodyti visiškai naujas mados iššūkis šiandien“, – sako Lietuvos kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos prezidentė Jolanta Mačiulienė.

2018 04 03
Vienas garsiausių šalies mezoterapeutų Algirdas Čejauskas: „Brangaus kremo pirkti neverta“

„Mama už dukrą jaunesnė niekuomet nebus, tačiau gražesnė būti gali“, – įsitikinęs medicinos mokslų daktaras, gydytojas dermatovenerologas, holistinės terapijos, ajurvedos, Tibeto medicinos specialistas, kosmetologas ir mezoterapeutas Algirdas Čejauskas.

2018 03 29
Pirtį įsimylėjusi televizijos režisierė pataria po pirties kūną lepinti beržų sula ir braškėmis

„Pirtyje naudokite visas gamtos dovanas, jau bėga beržų ir klevų sula, būtinai palepinkite ja savo kūną ir plaukus”, – sako televizijos laidos „Vantos lapas” kūrėja Jūratė Paškevičienė. Buvo laikas, kai ji lietuviškos pirties malonumų visiškai nevertino, bet šiandien savo gyvenimo be pirties neįsivaizduoja.

2018 03 27
Geriausi Lietuvos makiažo meistrai šį pavasarį pataria spindėti

Daug violetinės spalvos, spindinti veido oda, ryškūs akių kontūrai, tviskančios lūpos, – tokius patarimus žarsto garsiausi Lietuvos makiažo meistrai ir įvaizdžio specialistai – Gritė Maruškevičiūtė-Tamošiūnė, Povilas Staniulionis, Olesia Žuravliova, Paulius Pijus Zulonas, Kristina Ivanova.

2018 03 23
Daugybę grožio parodų „Pelenė” surengusi Nijolė Gavelienė: „Kosmetikos moterys prisipirkdavo visiems metams“

Šviesios atminties rašytojo Ričardo Gavelio žmona Nijolė Gavelienė daugybę metų dirbo Lietuvos kongresų ir parodų centre „Litexpo“. Ji stovėjo ir prie šiandien vienos didžiausių grožio industrijos parodų Baltijos šalyse „Pelenė” pradžių pradžios. Kokia anuomet buvo šiandien 25-erių metų jubiliejų švenčianti grožio paroda?

2018 03 21
Jubiliejinė grožio industrijos paroda „Pelenė” – kas šiemet laukia lankytojų?

Dvidešimt penktoji grožio industrijos paroda „Pelenė” jubiliejų pasitinka atsinaujinusi logotipą, išaugusi ir sustiprėjusi: ir dalyvių skaičiumi, ir turiniu. Pagal seną tradiciją vykstanti pavasarį, užauginusi ne vieną grožio meistrų ir profesionalų kartą, paroda pastaraisiais metais ypatingai atsigręžė į Lietuvoje kuriančius grožio rinką.

2018 03 14
„Amber Trip“ kuria gintaro žaliavos biržą Lietuvoje

Į „Amber Trip“ klasterį susibūrę šalies gintaro juvelyrikos gamintojai kuria gintaro žaliavos biržą Lietuvoje. Tikimasi, kad dar šių metų rudenį, o vėliausiai kitų metų pavasarį, biržoje vyks pirmieji sandoriai, kuriuose galės dalyvauti ir mažesni gamintojai.

2018 03 13
Lietuvoje unikali galimybė pamatyti vienintelę pasaulyje juodojo gintaro gitarą

Vilniuje kovo 14 dieną prasideda XV tarptautinė Baltijos juvelyrikos ir gintaro paroda „Amber Trip 2018“, kurioje bus eksponuojama vienintelė pasaulyje juodojo gintaro gitara. Jubiliejinės parodos organizatoriai pirmą kartą lankytojus kviečia ir į autorinės juvelyrikos zoną bei kasmet rengiamą juvelyrikos meno konkursą bei kitus renginius.

2018 03 08
Klasteris didins lietuviško gintaro žinomumą

Kinijos sukurtas gintaro žaliavos deficitas atslūgo, o žaliavos kaina stabilizavosi. Į klasterį susibūrę Lietuvos gintaro juvelyrikos gamintojai eksporto rinkas užkariauja su prekės ženklu „Amber made in Lithuania“.

2018 02 25
Paskelbta jubiliejinės Vilniaus knygų mugės tema

Paskutinę Vilniaus knygų mugės dieną tradiciškai skelbiama ateinančių metų tema. Organizatoriai 2019-aisiais kvies švęsti ir džiaugtis, nes lankytojus pasitiks 20-oji, jubiliejinė per du dešimtmečius išaugusi ir kasmet didžiulio dėmesio sulaukianti mugė. „Po dvidešimties metų“ – tokia mugės tema kvies įvertinti, pajausti ir peržvelgti tai, kas pasiekta ir kokie pokyčiai įvyko.

2018 02 21
Prezidentė Dalia Grybauskaitė: „ Vilniaus knygų mugė į pasaulį atveria daugybę langų“

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pripažįsta, kad yra skaitantis žmogus, o jai artimiausios – susitikimus su reikšmingais žmonėmis dovanojančios biografinės knygos. Šiemet su šūkiu „Skaitau Lietuvą – skaitau pasaulį“ lankytojus pasitinkanti ir į daugiau nei 560 renginių kviečianti mugė, pasak Vilniaus knygų mugės globėjos, yra gyvas įrodymas, kad esame skaitanti, knygą gerbianti ir mylinti tauta.

2018 02 21
Ketvirtadienį prasideda 19-oji Vilniaus knygų mugė

Parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vasario 22-25 d. vyks Vilniaus knygų mugė. Oficialus mugės atidarymas – vasario 22 d. 10 val. „Litexpo“ konferencijų salėje 5.1. (5 parodų salė, II aukštas).

2018 02 20
Dvi dienos iki Knygų mugės: rekomendacijos, kaip nepamesti galvos ir nieko nepraleisti

Dvi dienos iki Knygų mugės: rekomendacijos, kaip nepamesti galvos ir nieko nepraleisti

2018 02 19
Vilniaus knygų mugės metu – specialūs autobusai ir patogesnis atvykimas viešuoju transportu

Vilniečiai ir miesto svečiai į didžiausią tarptautinę Vilniaus knygų mugę kviečiami patogiai atvykti viešuoju transportu – mugės metu vasario 22-25 d. dažnai kursuos specialūs autobusai, o 2G maršruto autobusai papildomai stos prie „Litexpo“. Vilnius kviečia susitikti 19-oje knygų mugėje „Skaitau Lietuvą, skaitau pasaulį“, kuri sukvies tūkstančius knygų mylėtojų, rašytojų ir leidėjų.

2018 02 14
Rašytoja Selja Ahava: „Skaitytojai, tik jie įpučia mano knygoms gyvybės“

Selja Ahava – suomių rašytoja, dramaturgė ir scenarijų autorė, 2016 m. apdovanota Europos Sąjungos literatūros premija, o jos į lietuvių kalbą išversta knyga „Iš dangaus krentantys dalykai“ bus pristatoma ir Vilniaus knygų mugėje. Rašytoja sakosi nekantriai laukianti galimybės susitikti su skaitytojais Lietuvoje ir tuo pačiu pripažįsta viską planuojanti atsargiai, nes niekada nežinai, kas gali nutikti.

2018 02 13
19-oji Vilniaus knygų mugė: išsiplėtusios erdvės ir šimtmečio verta programa

Išaugusios ir atsinaujinusios erdvės, daugiau nei 550 renginių, daugiau nei 50 svečių iš 21 šalies, specialiai šimtmečiui skirta programa ir nauji muzikiniai atradimai. Tokius skaičius šiandien, vasario 13 d., Signatarų namuose surengtoje spaudos konferencijoje pristatė Vilniaus knygų mugės organizatoriai.

2018 02 08
Minios moksleivių užplūdo parodą „Studijos 2018“

Baleto ir šiuolaikinės muzikos pasirodymu šįryt parodų ir kongresų centre LITEXPO prasidėjo tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda „Studijos 2018“. Šių metų parodos akcentas – BŪSIU LIETUVAI. Parodos organizatoriai pirmą kartą lankytojus kviečia ir į naujai rekonstruotus pirmuosius rūmus.

2018 02 07
Aurelijus Katkevičius: „Tamsumas, neišsilavinimas ir melas pradėjo vešėti, nes mažėja skaitančių“

Vasario 22-25 d. vyksianti Vilniaus knygų mugė palies šiandien itin aktualias informacinio karo bei netikrų naujienų temas. Vienas iš Diskusijų klubo renginių bus skirtas vadinamosioms netikroms žinioms – „fake news“ – kurių, diskusijos moderatoriaus Aurelijaus Katkevičiaus teigimu, buvo visada, tačiau gyvenant informacijos tvane jų išvengti tapo kur kas sunkiau.

2018 02 06
Lietuvoje apsimoka gyventi, nes čia daug lengviau gauti pripažinimą

Lietuvoje žymiai lengviau sukurti verslą, kurio dar niekas nedarė, taip pat tapti savo srities lyderiais bei išgarsėti. Konkurencijos turime žymiai mažiau nei didelėse valstybėse gyvenantys žmonės, todėl pasiekti savo tikslų gali kiekvienas.

2018 02 05
Su spurgomis Amerikoje darbo ieškojęs lietuvis Lukas Yla: tokių kaip aš gali būti dar ne vienas!

Kaip gauti svajonių darbą, net jeigu, atrodo, nelabai tinki tam darbui? Kaip užkariauti Ameriką, kai neturi įspūdingos patirties, reikalingos vizos ir jokių pažinčių? Atsakymą žino lietuvis Lukas Yla, kuris visame pasaulyje išgarsėjo su „spurgų dėžutės“ istorija.

2018 02 02
Sėkmingiausia ateities profesija bus ta, kuri neša ne pinigus, o daug malonumo

Ką daryti, kad ateityje būtum reikalingas? Kaip išsirinkti tokią profesiją, dėl kurios niekada netektų gailėtis? – Klausimai, kuriuos eilę metų garsiai užduoda milijonai jaunų žmonių visame pasaulyje. Apie ateities profesijas jau kalba verslo lyderiai, įvairių sričių specialistai, garsiausi Lietuvos žmonės ir tie, kurie būdami labai jauni patys atrado savo pašaukimą.

2018 02 01
Universalus dizainas. Gerbti žmogų – apsimoka

„Kodėl ir Lietuvoje reikia universalaus dizaino? Nes tai yra pagarba visiems ir kiekvienam, – sako Vilniaus dailės akademijos Architektūros katedros vedėjas prof. Marius Šaliamoras. – Kita vertus, skaičiuojantieji greitai suvokia, kad tokia pagarba yra dar ir naudinga, ji apsimoka.“

2018 02 01
Profesionalai pataria, kaip galima uždirbti iš socialinių tinklų

Socialinių tinklų skeptikai, tikinę, kad žmonės, keliantys įrašus, tik gaišta brangų laiką, žiauriai klydo. Tas laikas gali atsipirkti su kaupu. Ar galima ir kiek galima uždirbti iš socialinių tinklų, atsako „Tele2“ korporacinės komunikacijos direktorius Baltijos šalims Andrius Baranauskas (38) ir verslininkas, sostinės ir Kauno kavinių „Keulė Rūkė“ bei „Šiaurės Keulė“ bendraturtis Dominykas Čečkauskas (28).

2018 01 30
Iš NASA sugrįžęs lietuvis atskleis, kaip nesunkiai ten patekti

Seniausią ir didžiausią pasaulyje kosmoso tyrimų organizaciją NASA daugelis esame matę tik fantastinėse kino juostose. Tai ypač saugomas JAV objektas, į kurį patenka tik išrinktieji. Tarp jų atsidūrė ir beveik 6000 Eur stipendiją iškovojęs Kauno technologijos universiteto Elektros ir Ekonomikos fakulteto (KTU EEF) magistrantūros studentas Donatas Miklušis.

2018 01 26
Valstybinis turizmo departamentas kviečia švęsti Lietuvos Šimtmetį keliaujant!

Valstybinis turizmo departamentas kviečia švęsti Lietuvos Šimtmetį keliaujant!

2018 01 23
Keliautoja Gabrielė Štaraitė: labiausiai nemėgstu kelionės namo

Keliautoja, kelionių organizatorė, knygos apie keliones „Į Aziją su meile“ autorė Gabrielė Štaraitė – vos kelios dienos Lietuvoje. Lėktuvas ją ką tik parskraidino iš nedidelės, Himalajų kalnų apsuptos, Azijos valstybės Butano. „Azijoje nuo seno turiu šalis favorites, nors dabar daugiau keliauju po Afriką, tačiau nuostabių prisiminimų parsivežu iš visur, kur apsilankau“, – sako Gabrielė.

2018 01 22
Pasikeitimai darbo rinkoje: istorikės ir politikės pereina į technologijų sritį

Moterys sukurtos ne tik grožio industrijai atstovauti. Jos gali kuo puikiausiai vadovauti nuo vyrų knibždančioms technologinėms įmonėms, pardavinėti kabelius, projektuoti namų fasadus ar programuoti laivų navigacijos sistemas, įsiliedamos į vieną perspektyviausių pasaulyje darbo rinkų.

2018 01 19
Trečiuoju „Radistu“ vadinamas Ignas Lelys: norėdamas papulti į šou verslą, sutikau dirbti be atlyginimo

„Norėjau atsidurti šou versle, bet nežinojau, kaip ten patenkama. Todėl nuėjau ir pats save pasiūliau“, – sako viešumoje trečiuoju „Radistu“ dažnai vadinamas, socialinių tinklų žvaigždė Ignas Lelys.

2018 01 18
Ryškėja Vilniaus knygų mugės programa: kokių užsienio svečių sulauksime šiemet?

Vasario 22-25 d. vyksiančioje 19-ojoje Vilniaus knygų mugėje tradiciškai ne tik bus pristatomos naujai išleistos knygos, vyks diskusijos ir parodos, bet ir lankytojų itin laukiami susitikimai su užsienio svečiais. Likus mėnesiui iki mugės, lankytojus šiemet pasitinkančios su tema „Skaitau Lietuvą – skaitau pasaulį“, dėliojami paskutiniai kultūrinės programos štrichai bei aiškėja pagrindinių užsienio svečių sąrašas. Šiemet mugėje laukiama per 30 svečių iš daugiau nei 10 šalių.

2018 01 18
CONVENE Vilnių atveria tarptautinių renginių organizatoriams

Vasario 14–15 dienomis Vilniuje lankysis daugiau nei pusantro šimto didžiausių Europos renginių organizatorių, besidominčių galimybėmis mūsų regione organizuoti verslo, mokslo ir viešojo sektoriaus renginius.

2018 01 18
Karolis Žukauskas: Turistus vilioti galėtų net ir lentpjūvės muziejus

Nišinio turizmo paklausa nuolat auga, šių dienų turistai kelionėse neapsiriboja tradicinėmis lankytinomis vietomis, jie ieško unikalių patirčių ir įspūdžių. Kūrybininkas, keliautojas, interaktyvaus kelionių žemėlapio Lietuvon.lt kūrėjas Karolis Žukauskas neabejoja, kad tereikia pakeliauti po Lietuvą, pasikapstyti jos istorijoje ir būtų galima tai, kas mums atrodo nuobodu, paversti patraukliu turistui.

2018 01 16
Ray Moon Bartkus: tikrai geros idėjos yra geros visur – ir Marijampolėje, ir Niujorke

„Lietuvą gelbėti yra pasirengę vis nauji gelbėtojai, keista, kad vis dar esama naivuolių, kurie mano, jog juos išgelbės kažkas kitas, o ne jie patys“, – stebisi Niujorke gyvenantis lietuvis menininkas Ray Moon Bartkus. Netrukus jis sės į lėktuvą ir atskris į Vilnių, kad čia galėtų pasidalinti įkvepiančiomis kūrybiškumo idėjomis.

2018 01 15
„Litexpo“ už praėjusius metus valstybei sumokės 480 tūkst. eurų dividendų

Nepaisant pernai vykusios rekonstrukcijos, kuri sumažino veiklos apyvartą, Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“ 2017-tuosius užbaigė pelningai ir valstybei sumokės 480 tūkst. eurų dividendų – daugiausia per praėjusius 3 metus.

2018 01 12
Pasaulį nustebinusį nuotraukų projektą pamatys ir lietuviai

„Fotografavau laukinę gamtą, bet nieko nepadariau, kad žmonės imtų ja labiau rūpintis“, – žurnalui „National Geographic“ yra sakęs garsus gamtos fotografas Joelis Sartore. Šios dvejonės paskatino jį imtis unikalaus projekto. Jis sukūrė fotografijų ciklą „Fotoarka“, kuriame užfiksuotos nykstančių gyvūnų rūšys.

2018 01 12
V. Papievis ir S. Eidrigevičius: kaip gimsta knygos

„Parašyto teksto tapimas knyga – tarsi stebuklas. Aplinkybių ir to, kas tvyro ore, sutapimas. Štai vienas mano labai seniai rašytas tekstas netrukus bus išleistas knyga – nesuprantu, kas šitai lemia. Ir nežinau, ar to reikia. Galbūt tekstas, kurį parašiau, žino geriau už mane? Kiek laiko jam slėptis, kada pasirodyti.

2018 01 12
Televizijos laidų vedėja Ugnė Galadauskaitė: „Nustebtumėte, kiek gerų savybių turi suvalkiečiai“

„Nenoriu girtis, ale iš Marijampolės būsiu“, – laidų vedėjos Ugnės Galadauskaitės kalboje kartais ima ir praslysta suvalkietiškos gaidelės. Ugnė dėl to nesuka galvos, atvirkščiai – tartis šiandien išskirtinumas, o taisyklinga lietuvių kalba, kuria garsėja suvalkiečiai, žaviai žurnalistei padėjo užkariauti Nacionalinės televizijos eterį.

2018 01 12
Parodų sezoną pradedanti „Adventur 2018“ Lietuvos šimtmetį kviečia švęsti keliaujant

„Keliauk kitaip!“ – šiais metais kviečia tarptautinės turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodos „Adventur 2018“ organizatoriai. Šeštą kartą vyksiančiam, didžiausiam Baltijos šalyse specializuotam turizmo renginiui, bus atvertos ir neseniai renovuotų, itin modernių, pirmųjų Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ rūmų durys.

2017 12 21
Pirmosios knygos, kurios prijaukina – lietuvių autorių kūriniai sužavi viso pasaulio vaikus

Net ir tie, kurie sakosi knygų neskaitantys arba joms nerandantys laiko, veikiausiai prisimena savo pirmąją savarankiškai perskaitytą knygą. O gal net ir knygą, kurią vartė dar nė nemokėdami skaityti arba tą istoriją, kurią vakarais prieš miegą skaitydavo tėvai. Knygos, kurios atvėrė naujus pasaulius, įtraukė į nuotykius, pateikė atsakymus į tuo metu rūpėjusius klausimus ir leido atrasti tikrą skaitymo malonumą atmintyje išlieka ilgam. O prisiminimai apie jas – sušildo ir grąžina pasitikėjimą pasauliu.

2017 12 21
Oficialiai atidaryta naujai išasfaltuota stovėjimo aikštelė šalia „Litexpo“

Šalia parodų ir kongresų centro „Litexpo” antradienį oficialiai atidaryta 500 vietų asfaltuota automobilių stovėjimo aikštelė. Bendras automobilių ir autobusų stovėjimo vietų skaičius prie didžiausio Baltijos šalyse parodų centro išaugs daugiau nei dvigubai – iki 900. Mažiau nei per pusmetį aikštelę išasfaltavo Prancūzijos kapitalo įmonė „Eurovia Lietuva“, pateikusi ekonomiškai naudingiausią 929 tūkst. eurų (be PVM) vertės pasiūlymą.

2017 12 21
Sukurti nepakanka išversti – kur kablelį dėtų vertėjai?

Kaip Lietuvą perskaito ir supranta pasaulis, ką įdomaus ir aktualaus atranda mūsų literatūroje, geriausiai žino būtent vertėjai. Į vokiečių kalbą lietuvių literatūros kūrinius verčianti Claudia Sinnig teigia, kad Lietuva vokiečių skaitytojams, kurie iš mūsų rašytojų dažniausiai tiksi liūdnų, melancholiškų ar net kiek nuobodžių pasakojimų, pateikia tikrai malonių siurprizų.

2017 11 28
Prasidėjo paroda „Mokykla 2017“: nuo mokyklų sėkmės istorijų iki interaktyvių pramogų

Šiandien, lapkričio 24 d., parodų ir kongresų centre „Litexpo“ prasidėjo svarbiausias švietimo bendruomenei skirtas renginys – paroda „Mokykla 2017“. Parodoje, kurioje tradiciškai susitinka Lietuvos mokytojai, mokyklų vadovai, mokiniai ir jų tėvai, lankytojus nuo pirmųjų žingsnių pasitinka naujausios mokymosi priemonės ir technologijos, „Atradimų laboratorijos“ ir kitos įtraukiančios renginių bei užsiėmimų erdvės.

2017 11 28
Savaitgalio planas visai šeimai: nuo kino filmų ir robotų iki specialistų paskaitų apie vaikų sveikatą bei lavinimą

Visiems, kuriems kyla klausimas, ką lietingą lapkričio savaitgalį nuveikti su visa šeima, kaip laiką praleisti ne tik įdomiai, bet ir prasmingai, šį savaitgalį nebereikės sukti galvos. Parodoje šeimai „Vaikų šalis“ veiklos tikrai netrūks: čia lankytojų laukia šeimai skirti kino seansai, skaniausios košės rinkimai, profesionalų paskaitos apie vaikų sveikatą, nėščiųjų mitybą bei fizinį aktyvumą ir net galimybė pasirūpinti šventinėmis dovanomis.

2017 11 16
Lucy Crehan: „Skirkite daugiau dėmesio tam, ko mokote mokykloje, ir aplenksite Estiją“

Vakarų švietimo sistema taip susikoncentravus į ypatingą XXI a. vaikų ugdymą, kad pamiršta, jog pirmiausia jie yra ne laikmečio produktai, bet vaikai, tad jiems svarbu tai, kas vaikams buvo svarbu visais laikais.

2017 11 16
Merūnas: „Mano karjeros kaina – nesimatymas su vaikais“

Išnaudoti talentą ir siekti karjeros, ar atsidėti šeimai? Žinomi Lietuvos žmonės tampa pavyzdžiu, kaip suderinti asmeninius ir karjeros iššūkius, nors pripažįsta – tai nelengva.

2017 11 15
Austėja Landsbergienė: „Nėra „teisingos” motinystės“

„Kai žiūriu atgal, kartais net šiurpuliukai perbėga, kaip turėjo būti sunku: dirbi per du darbus, mokaisi, gyveni mažulyčiame nuomojamame bute, vaikai mažulyčiai, auklei neturi pinigų, tad kvietiesi tik tada, kai jau būtinų būtiniausiai reikia…“ – sako žinoma edukologė, socialinių mokslų daktarė ir keturių vaikų mama Austėja Landsbergienė.

2017 11 13
„Lietuvos geležinkeliai“ į „Litexpo“ parodas veš pigiau

Didžiausias Baltijos šalyse parodų ir kongresų centras „Litexpo“ pradeda bendradarbiavimą su AB „Lietuvos geležinkeliai“ – nuo šiol į kai kurias parodas vietinio susisiekimo maršrutais į Vilnių ir iš sostinės parodų bilietus įsigiję ir juos traukinyje pateikę lankytojai galės keliauti su 30 proc. nuolaida.

2017 11 13
Mokytojai: ateityje netrūks gamtos ir gyvybės mokslų specialistų

Parkas. Gyvūnų prieglauda. Žaliasis mokyklos kampelis. Atliekų perdirbimo stotis. Universiteto laboratorija. „Klaipėdos energijos“ įmonė. Bet kur galima sutikti mokinius, besimokančius gamtos mokslų – tokia devyniolikos Lietuvos mokyklų 5–8 klasių mokinių kasdienybė. Šiose mokyklose gamtos mokslai – ne tik būdas pažinti ir suprasti pasaulį, bet ir bendrųjų gebėjimų ugdymo pagrindas.

2017 11 09
Lietuvos mokyklose – pirmoji nuo pradinių klasių programuoti mokančių vaikų karta

Aštuonmetis, susikaupęs ir sutelkęs dėmesį į kompiuterio ar planšetės ekraną ne tam, kad pramogautų, o tam, kad programuotų. Tokį vaizdą nuo šio rudens galima matyti jau dešimtyje Lietuvos mokyklų, prisijungusių prie pilotinio Ugdymo plėtotės centro (UPC) vykdomo projekto „Informatika pradiniame ugdyme“.

2017 11 09
Prasidėjo skaniausias metų renginys – Baltijos maisto ir gėrimų paroda BAF

„Viskas dėl maisto!“ – tokiu šūkiu šiemet lankytojus pasitinka didžiausia Baltijos maisto ir gėrimų paroda BAF, kurioje per tris dienas parodų ir kongresų centre „Litexpo“ lankytojai galės ne tik atrasti naujus maisto produktus, nepažintus maisto ir gėrimų skonius bei derinius, bet ir stebėti, kaip gimsta šedevrai bei semtis idėjų iš profesionalių virtuvės šefų.

2017 11 06
Išskirtinė galimybė gurmanams – restoranų maistu mėgausitės vos už 10 EUR

Kiekvienoje šalyje maisto kultūra yra suvokiama skirtingai. Italijoje ar Ispanijoje, ko gero, sunku įsivaizduoti vakarienę be ilgų pokalbių, skubant, o kur nors Azijoje – be stalo, apkrauto maistu ir juo nesidalinant. Tuo tarpu specialistai pastebi, kad Lietuvoje vis dar dažniausiai vakarieniaujama namuose, tačiau noras atrasti naujus skonius ir erdves keičia įpročius.

2017 11 02
Išvaizdos galia: pakuotė prekę gali parduoti arba pasmerkti nesėkmei

Duona kasdieninė, veido kremas, šampūnas ar bet kuri kita kasdieninė prekė kaskart susiduria su vartotojo pasirinkimo paradoksu. Žmonės teigia perkantys konkretų produktą ir pakuotė jiems nėra svarbi, tačiau akivaizdu, kad pirmiausiai „perka“ žmonių akys.

2017 10 30
R. Šilenskienė: maitintis sveikai ne tik paprasta, bet ir pigiau

Besivaikydami populiariausių dietų ir itin greitai kintančių mitybos principų madų pamirštame, kertinius principus ir tai, kad svarbiausia galvoti apie maisto kokybę ir maitintis subalansuotai. Be to, subalansuotos mitybos akademijos „Pirmas šaukštas“ ekspertė Rita Šilenskienė laužo nusistovėjusį stereotipą, ir teigia, kad valgydami subalansuotą ir sveikatai palankų ekologišką maistą netgi sutaupytume.

2017 10 26
Lietuviai atranda naujus skonius: kas juos sužavi?

Visame pasaulyje ir Lietuvoje vis labiau populiarėjant sveikai gyvensenai, prekybininkai pripažįsta dažniau išgirstantys klausimų apie maisto produktų kilmę bei ekologiškumą. Lietuvių skonį taip pat formuoja ir pasaulinės gurmaniško maisto mados, o norėdami įsigyti išskirtinės produkcijos jie ieško erdvės, kur galėtų pirmiausia paragauti ir išbandyti naujus skonius.

2017 10 05
„Litexpo“ prasidėjo paroda „Baldai“

Spalio 5 d. parodų ir kongresų centre „Litexpo“ prasidėjo keturias dienas truksianti 23-oji tarptautinė paroda „Baldai“. Šiemet didžiausioje Baltijos regione baldų ir interjero sprendimų parodoje daug dėmesio skiriama interaktyvioms veikloms, verslo kontaktų užmezgimui, čia prisistato ne tik didieji baldų gamintojai, bet ir dizaineriai.

2017 10 05
Meilės Lukšienės premijos laureatė Asta Navickaitė: „Sukurti santykį su mokiniu gali, kai įsiklausai ir supranti, kas jo širdy“

Pasimetę, nežinantys, ką iš tiesų nori ir gali veikti gyvenime bei labai labai užimti – tokie yra šiuolaikiniai vaikai, įsitikinusi šių metų Meilės Lukšienės premijos laureatė, Vilniaus Žemynos gimnazijos biologijos mokytoja Asta Navickaitė.

2017 10 04
TOP interjero tendencijos: daugiau sodrių spalvų ir vintažo elementų

Sodrios ir gilios spalvos, jau ko ne dešimtmetį iš interjero paletės pasitraukusios žalios spalvos renesansas, barokinių elementų sugrįžimas net į minimalistinius interjerus. Tokias netikėtas, bet jau prigijusias, šių metų rudens-žiemos tendencijas vardija interjero dizaineriai bei tekstilininkai.

2017 10 02
Lietuviai taupo namų erdvę: vienos baldų funkcijos nebegana

Populiariausio Lietuvoje baldo-transformatoriaus titulą, be abejonės, laimėtų dar nuo sovietinių laikų gerai žinomas stalas-knyga, kurio paviršiaus plotas išskleidus padidėja daugiau kaip 5 kartus. Ekspertai pastebi, kad lietuvių noras taupyti namų erdvę nesikeičia ir tik stiprėja, todėl jiems baldų išmanumas pirmiausiai prilygsta jų funkcionalumui.

2017 09 29
TOP interjero tendencijos: daugiau sodrių spalvų ir vintažo elementų

Sodrios ir gilios spalvos, jau ko ne dešimtmetį iš interjero paletės pasitraukusios žalios spalvos renesansas, barokinių elementų sugrįžimas net į minimalistinius interjerus. Tokias netikėtas, bet jau prigijusias, šių metų rudens-žiemos tendencijas vardija interjero dizaineriai bei tekstilininkai.

2017 09 26
Lietuvos baldų gamintojai: eksporto geografijos plėtrą garantuoja kokybė

Nors per daugelį metų nusistovėjusios baldų pramonės eksporto rinkos nesikeičia ir daugiausia lietuviškų baldų eksportuojama į Švediją, Vokietiją, Didžiąją Britaniją, eksporto apimtys toliau didėja, o geografija vis sparčiau plečiasi už Europos Sąjungos (ES) ribų.

2017 09 21
„Sveikatos šeštadienis“ – nuo atvirų profesionalų konsultacijų iki sveikatos tyrimų ir pirmosios pagalbos mokymų

Ketvirtadienį prasidėjusioje 20-ojoje tarptautinėje specializuotoje odontologijos ir bendrosios medicinos parodoje „Baltmedica“ savaitgalį laukiami visi besirūpinantys savo sveikata, mityba, gera savijauta ir gražia šypsena. Atviruose „Sveikatos šeštadienio“ renginiuose parodų ir kongresų centre „Litexpo“ skirtingų sričių specialistai ne tik konsultuos lankytojus, bet ir bus galimybė atlikti sveikatos tyrimus, gauti patyrusių ekspertų rekomendacijas.

2017 09 21
Andrius Pauliukevičius: aklai sveikos gyvensenos madomis sekti nepatariu

Noras ne tik gerai jaustis, bet ir gražiai atrodyti žmones skatina aukštyn kojomis versti ?prast? gyvenimo b?d?. Europos ?empionas, asmeninis treneris Andrius Pauliukevi?ius ?sitikin?s, kad neverta aklai sekti sveikos gyvensenos madomis, o nutr?kus – plakti save ir gr?žti prie sen? ?pro?i?. „Viskas m?s? galvose” – ?sitikin?s jis

2017 09 14
Specialistai: lietuvius pernelyg dažnai gydo internetas

Artėjant šaltajam metų laikui bei peršalimo ligų sezonui daugelis susirūpina sveikatos būkle, susimąsto apie sveikesnį gyvenimo būdą, mitybos bei fizinio aktyvumo didinimą. Tačiau dalis žmonių vis dar su pasididžiavimu kalba apie tai, kad pas medikus nesilanko ar net savo šeimos gydytojo nepažįsta.

2017 09 12
Tobulos šypsenos mitas: natūraliai balti dantys – itin reti

Lyg apelsino žievelė besilupantis dantų emalis, jautrios dantenos, sudirgusi gleivinė ar skirtingų spalvų dėmėmis „išmušti“ dantys – tokį poveikį gali sukelti savarankiškos dantų balinimo procedūros. Specialistų teigimu, pagunda turėti spindinčią šypseną pirmiausia turėtų atvesti į gydytojo odontologo kabinetą, nes tik jis gali pasakyti, kada dantis verta ir galima balinti.

2017 09 08
Vaikų odontologė: daugėja nenorinčių gydytis vaikų

Ar pas jus rodomi filmukai? Tokį klausimą bene dažniausiai užduoda tėvai, bandydami savo vaikui parinkti tinkamiausią odontologijos kabinetą. Biomedicinos mokslų daktarė, ilgametė vaikų odontologė Rasa Račienė teigia, kad Lietuvoje daugėja vaikų, kurie nenori ar bijo gydytis, todėl gydytojams išauga poreikis būti ne tik savo srities specialistais, bet ir puikiais psichologais.

2017 08 17
19-oji Vilniaus knygų mugė kvies skaityti Lietuvą kaip gyvą ir atvirą tekstą

Vasario mėnesį jau 19-ąjį kartą į parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyksiančią Vilniaus knygų mugę organizatoriai lankytojus kvies pažvelgti ne tik į rašymą, bet ir į skaitymą kaip į nuolatinę kūrybą.

2017 07 14
Šalia „Litexpo“ – daugiau kaip 500 naujų automobilių parkavimo vietų

Šalia Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo” netrukus bus pradėti automobilių stovėjimo aikštelių asfaltavimo darbai, kuriuos tikimasi užbaigti jau lapkritį. „Litexpo” asfaltavimo darbų rangove pasirinko Prancūzijos kapitalo įmonę „Eurovia Lietuva“, kuri penkių dalyvių sulaukusiame konkurse pateikė ekonomiškai naudingiausią 900 tūkst. eurų (be PVM) pasiūlymą.

2017 05 11
Pasaulio pramonės gigantų žinia Lietuvai: esate pranašesni už Vakarų Europą

Lietuvos ir Baltijos šalių rinka šiuo metu itin patraukli pasauliniams inžinerinėms pramonės lyderiams. Tokią žinią siunčia ne tik į Vilniuje vykstančią parodą „Balttechnika“ susirinkę stipriausi skaitmeninės ir inžinerinės pramonės atstovai, bet ir ekspertai. Jų teigimu, svarbiausias Lietuvos privalumas – žmogiškasis potencialas, gebėjimas ne tik greitai perprasti technologijas, mokytis, bet ir kurti itin patrauklius bei kompleksinius inžinerinius sprendimus.

2017 05 11
Markus J.Beyrer: „Lietuva turi visus šansus tapti skaitmeninės pramonės centru. Tik nekartokite svetimų klaidų“

Skaitmeninė pramonė, robotizuotos ir automatizuotos gamyklos, kuriose didelę darbo dalį atlieka mašinos ir robotai, o žmonės juos tik prižiūri, – daugelio Europos šalių, taip pat ir Lietuvos realybė.

2017 05 11
Įspūdingiausia ekspozicija: kaip tapti matomu tarp 500 RESTOS dalyvių?

Parodos RESTA metu pirmą kartą vyko „Įspūdingiausių RESTOS ekspozicijų“ konkursas, kurio metu įvardintos šešios nugalėtojos. Kaip po konkurso pastebėjo vertinimo komisijos nariai, nuostabiausia tai, kad „ragus dėl nugalėtojų vardo surėmė“ mažosios ekspozicijos su didžiosiomis.

2017 05 03
Kauno studentų sukurtas eismo valdymo modelis ateityje išspręs kamščių problemą

Europos didmiesčių gyventojai per metus kamščiuose praleidžia maždaug dvi paras, o tokiuose miestuose kaip Londonas šis skaičius yra dar daugiau kaip dvigubai didesnis. Kauno kolegijos mokslininkų bei studentų paruoštas projektas siekia šią problemą sumažinti, o jų idėjas įgyvendinus praktiškai, miestų transporto valdymo sistemą bus galima keisti pagal realiu metu besikeičiančias sąlygas.

2017 05 03
Šiemet paroda „Resta“ išsiskyrė moderniomis technologijomis ir išmaniaisiais sprendimais

Šį savaitgalį parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vykusi jau 24-oji, didžiausia Baltijos šalyse statybų tematikos paroda „Resta“ sutraukė daugiau kaip 44.400 lankytojų. Didžioji jų dalis domėjosi moderniomis technologijomis ir išmaniaisiais sprendimais būstui, lankėsi parodos renginiuose, kurių šiemet buvo daugiau kaip 60.

2017 05 02
Vienas žingsnis iki nelaimės – kaip žinoti, kad elektriniai prietaisai saugūs ir veikia darniai?

Kasmet Lietuvos rinką pasiekia bent po keliolika nesaugių elektrinių prietaisų, galinčių kelti pavojų ne tik sveikatai, bet ir gyvybei.

2017 04 27
Parodoje „Balttechnika“ bus pristatytas „Tesla Gigafactory“ gamykloje dirbantis robotas

Filmuose jau tapo įprasta ateities visuomenėje šalia žmonių matyti ir robotus. Šiandien jie iš tiesų ateina į darbo rinką. Tik neverta tikėtis to, ką esame įpratę matyti kine: naujausi robotai niekuo neprimena žmogaus, o ekspertai aiškina, jog ateitis, kurioje jie padaro visus mūsų darbus, yra veikiau tik graži fantazija.

2017 04 26
Parodos „Resta“ metu „Litexpo“ pristatys rekonstruotus centrinius rūmus

Didžiausias Lietuvoje parodų ir kongresų centras „Litexpo“ šiandien, balandžio 26 d., kartu su parodos „Resta“ atidarymu, pristatys atnaujintus centrinius rūmus, į kuriuos investavo daugiau kaip 9 mln. eurų. Rekonstrukcijos metu išliko kultūros paveldo objekto statusą turintis rūmų fasadas ir kai kurios kitos konstrukcijos, o visa kita buvo iš esmės atnaujinta.

2017 04 20
Japoniškus sodus ir plastikinius nykštukus Lietuvoje keičia natūralizmas

Lietuvių namų kiemus ar vejas dar neseniai puošę plastikiniai nykštukai, japoniški sodai ar ekstravagantiškas ornamentinis želdinimas žengia į praeitį. Šalyje įsivyrauja natūralus, aplinką tausojantis bei teritorijos unikalumą atskleidžiantis aplinkos tvarkymas. Be to, pastebima, kad apželdinimu bei sodininkyste susidomi vis jaunesni žmonės, kurie šiuolaikišką gėlyną nori susikurti bent vazone ant palangės.

2017 04 12
Dilema: kaip nubraukti nulį nuo šildymo sąskaitos?

Augant šilumos kainai ir planuojant atsisakyti lengvatinio PVM šildymui, tik kas ketvirtas šalies gyventojas gali džiaugtis, jog toks kainų augimas neturės drastiškų pasekmių asmeniniams finansams. Daugiau nei 75 proc. Lietuvos gyventojų iki šiol gyvena nerenovuotuose sovietmečiu statytuose daugiabučiuose. Tuo tarpu gyvenantiems naujos kokybės būstuose, kurie šalia įprasto šilumos šaltinio pirmiausiai maksimaliai išnaudoja žmogaus, buitinių prietaisų bei saulės šilumą, šildymo sąskaitos, palyginti su standartinėmis, išliks iki 10 kartų mažesnės.

2017 04 11
Svarbiausios grožio industrijos parodos laukia pokyčiai

Vilniuje, Lietuvos kongresų ir parodų centre „Litexpo“ vakar baigėsi 24-oji tarptautinė grožio industrijos paroda „Pelenė 2017“. Moterų karalystėje per tris dienas apsilankė daugiau nei 25 tūkstančių lankytojų, iš kurių net 95 procentai buvo moterys.

2017 04 07
Paroda “Pelenė” paskleidė grožio naujienas

Šiandien Vilniuje, Lietuvos kongresų ir parodų centre “Litexpo” prasidėjo 24-oji, tarptautinė grožio industrijos paroda “Pelenė 2017”. Į vieną vietą susirinkę grožio profesionalai iš Lietuvos ir užsienio parodos lankytojams yra pasirengę pristatyti grožio naujienas, madingiausius kirpimus, moderniausias odos ir plaukų priežiūros priemones. Per tris parodos dienas vyks daugybė seminarų bei mokymų ne tik profesionalams, bet ir visiems, besidomintiems grožiu ir mada.

2017 04 04
Milita Daikerytė: „Graži moteris labiausiai myli save“

„Niekas neįvyksta per dieną ar dvi, netgi per mėnesį neįvyksta, reikia labai daug dirbti, kad pasiektum savo svajones“, – sako dainininkė Milita Daikerytė. Nuo 14 metų pradėjusi daryti makiažus, 12 klasėje Milita įkūrė savo grožio saloną „Studio by M“. Šiandien ji rengia seminarus, skleidžia žinias kitiems, jos paklausyti susirenka po 600 grožio naujienomis besidominčių moterų ir merginų.

2017 03 30
Išmanusis konteineris: kiek ateityje kainuos vienas šiukšlių išmetimas?

Komunalinių atliekų problema Lietuvoje šiandien tokia pat opi kaip ir anksčiau – kasmet jų susidaro daugiau kaip 1 mln. tonų, o maždaug pusė nugula sąvartynuose. Žmonėms trūkstant motyvacijos rūšiuoti atliekas ir taip prisidėti prie jų perdirbimo, Lietuvoje jau planuojamas pirmasis išmaniųjų konteinerių eksperimentas, kuris padės akcentuoti finansinę atliekų rūšiavimo naudą.

2017 03 28
Ispanijoje gyvenančiam lietuviui juvelyrui pagyrų negaili nei klientai, nei kolegos

Vaikystės vasaras juvelyras Vaidas Gaižauskas leisdavo kaime pas senelius. Senelio kalvėje mažas berniukas negalėdavo atitraukti akių nuo senelio rankų, kurioms paklusdavo nemaži metalo gabalai.

2017 03 22
Kremas į šiukšlių dėžę? Jau geriau taip!

Maisto prekių parduotuvėse išmokome perskaityti produkto sudėtį ir atkreipti dėmesį į galiojimo datą. Dėdami į krepšelį kosmetikos prekes tą darome ne visada. O jei dar pasitaikė akcija – puiku, pigesnis kremas, blakstienų tušas ar lūpų dažai. „Kvepalai irgi turi savo galiojimo laiką“, – perspėja aktorius, kvepalų kūrėjas Aistis Mickevičius.

2017 03 21
Šių metų pasaulinės grožio tendencijos – natūralumas ir išskirtinumas parodoje „Pelenė 2017“

Šie metai grožio pasaulyje – itin natūralūs, individualūs. Būti kitokiu, išskirtiniu, unikaliu yra didžiulis pliusas. Nude stiliaus makiažas, sveika, švytinti oda, natūraliai krentančių plaukų šukuosenos arba atvirkščiai – griežtos kirpimo linijos ir išskirtiniai – rožiniai, melsvi, žali arba pilki atspalviai. Grožio mada deklaruoja natūralumą ir išskirtinumą, o balandžio 7-9 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyksianti 24-oji tarptautinė grožio industrijos paroda „Pelenė“ skelbia naujausias grožio mados tendencijas.

2017 03 08
Paroda „Pelenė 2017“: rekordai ir karščiausios grožio naujienos moterims

Balandžio 7-9 d. parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyks pagrindinis metų grožio industrijos renginys – tarptautinė paroda „Pelenė 2017“. Šiemet parodoje pristatomos karščiausios grožio naujienos, madingi kirpimai ir dažymai, bus galima apžiūrėti rekordui pateiktą suknelę ir plaukų pluošto, iš arti pamatyti pripažintų juvelyrų, aksesuarų gamintojų darbus.

2017 02 22
Asfaltuotose „Litexpo“ aikštelėse tilps apie 900 automobilių

Didžiausias Baltijos šalyse parodų ir konferencijų centras „Litexpo” šį mėnesį skelbs konkursą šalia esančioms automobilių stovėjimo aikštelėms asfaltuoti. Planuojama, kad pabaigus aikštelių sutvarkymo darbus, jose automobilių stovėjimo vietų padaugės nuo 400 iki 900.

2017 02 22
Visiškai subjektyvus gidas po Vilniaus knygų mugę: ką būtina žinoti

Rytoj prasidedanti 18-oji Vilniaus knygų mugė lankytojus pakvies atrasti lietuviškus ženklus pasaulyje ir pačiam įvairiausiam skoniui siūlys daugiau nei 400 renginių, susitikimų, pristatymų, koncertų, dirbtuvių ir diskusijų net keturiolikoje skirtingų mugės erdvių. Patyrę lankytojai žino, kad geriausias būdas laiką parodų ir kongresų centre „Litexpo“ praleisti turiningai – ruoštis iš anksto. Tačiau jei tam vis neradote laiko, o programą atsivertėte tik dabar, susigaudyti gali padėti ir rekomendacijos.

2017 02 22
Vilniaus knygų mugė jau pasaulinių bestselerių puslapiuose ir leidybos profesionalų akiratyje

Apie Lietuvą daugiau nei dešimčia skirtingų užsienio kalbų jau gali perskaityti knygų mylėtojai visame pasaulyje. Dar daugiau, jie gali sužinoti, kad čia vyksta Vilniaus knygų mugė, į kurią susirenka tūkstančiai literatūros mylėtojų, o tarp jų – itin daug jaunimo ir studentijos.

2017 02 22
A. Juliaus Greimo patarimas atgimstančiai Lietuvai: „Gimdykite daugiau vaikų“

Pasaulinio garso lietuvių kilmės mokslininkas, semiotikas ir lingvistas Algirdas Julius Greimas, kurio šimto metų jubiliejų šiemet minime, buvo ne tik aktyviai įsitraukęs į Lietuvos gyvenimo politines aktualijas, bet ir turėjo konkrečių patarimų Lietuvai.

2017 02 14
Vilniaus knygų mugė 2017: dėmesys diskusijoms, renginiams ir Lietuvos pėdsakams pasaulyje

Tradiciškai virš 60 tūkst. lankytojų sulaukianti, vasario 23-26 d. vyksianti tarptautinė Vilniaus knygų mugė šiemet didžiausią dėmesį skirs po pasaulį pabirusiems lietuviškiems ženklams – žmonėms, savo darbais, kūriniais ir idėjomis garsinančiais Lietuvą. Svarbiausias šių metų akcentas – dvigubai išaugęs diskusijų aktualiausiomis kultūros, politikos bei visuomenės temomis skaičius bei besiplečianti mugės svečių geografija. Šiemet laukiama svečių net iš 15 šalių.

2017 02 08
M.Kvietkauskas: litvakų paveldo įsisąmoninimas atveria mus pasauliui

Vasario 23-26 d. Vilniaus knygų mugė vėl kvies į diskusijas aktualiausiomis visuomenės, kultūros ir politikos temomis, kurias šiemet vienija mugės tema – lietuviški ženklai pasaulyje. Ar įsivaizduojame, kiek esame davę pasauliui, kokio masto mokslo ir meno bei kultūros lauko žmonės iki šiol sieja save su mūsų šalimi? Lietuvos literatūros ir tautosakos instituto (LLTI) direktoriaus Mindaugo Kvietkausko teigimu, vieną ryškiausių pėdsakų pasaulyje palikusių grupių – litvakai, Lietuvos didžiosios kunigaikštystės (LDK) teritorijoje gyvenę žydai, kurių paveldas pasaulyje yra išskirtinis, tačiau Lietuvoje iki galo neįsisąmonintas, bet keliantis vis didesnį susidomėjimą.

2017 02 03
S. Nainė: „Mes net nežinome, kiek galime“

Pasauliui laukiant naujų profesijų, kurių dar negali įvardinti ir ateities tendencijas prognozuojantys specialistai, svajonių karjerai gali praversti įvairios įgytos žinios. Lietuvių kalbos mokytojos išsilavinimą turinti, dainuojanti, televizijoje dirbanti siuvėja-mėgėja. Kas? Tai grupės „Pinup Girls“ narė Simona Nainė, kuri sako, kad kartais patys nežinome, kiek galime, ar bijome išbandyti save.

2017 01 31
Lietuvoje įsitvirtina vakarietiškos tendencijos: savanorystę vertins universitetai

Lietuvos jaunimas įsitraukimu į savanorystę beveik nesiskiria nuo Europos – savanoriauja maždaug kas ketvirtas jaunas šalies pilietis. Savanorių skaičius ėmė pastebimai augti šalies universitetams ruošiantis nuo 2018 metų papildomais balais paversti visuomenei naudingą veiklą.

2017 01 30
Lietuvos jaunimo idėjos žavi milijonus pasaulio žmonių

Neįtikėtinai sėkmingos jaunų Lietuvos žmonių idėjos užkariavo pasaulį ir privertė jomis patikėti milijonus. Kas mėnesį 38 mln. skaitytojų visame pasaulyje sulaukiančio interneto portalo „Bored Panda“ tikslas – vaikyti liūdesį ir kelti nuotaiką. Tuo tarpu didžiausias Lietuvos startuolis – drabužių mainų ir prekybos platforma „Vinted“ – įvairiose užsienio šalyse plečiasi, siūlydama patogų įrankį parduoti ar iškeisti nereikalingą drabužį, aksesuarą.

2017 01 30
Karjeros konsultantai: stop studijoms iš pareigos!

Lietuvoje daugiau kaip 24 tūkst. jaunų žmonių turint bedarbio statusą, specialistai atkreipia dėmesį į įsišaknijusį neapgalvotą karjeros planavimą. Vos penktadalis šalies abiturientų specialybę pasirenka sąmoningai, o dauguma pasiduoda aplinkos spaudimui nedelsiant pradėti studijas universitete, arba patys siekia greitai uždirbti daug pinigų.

2017 01 30
G. Subačius: analogų pasaulyje neturi vienintelė lietuviška raidė

Lietuviška abėcėlė, kurios skirtumai nuo kitų pasaulio kalbų raidynų daugeliui krenta į akis, šiemet atsidūrė ir Vilniaus knygų mugės organizatorių akiratyje. Raidyno nosinės, varnelės ir taškeliai papuošė šių metų mugės plakatus bei lankstinukus. Kalbotyros profesorius Giedrius Subačius teigia, kad didžioji dalis diakritinių lietuviškos abėcėlės raidžių yra pasiskolintos iš kitų tautų ir tik viena raidė yra išskirtinai mūsų bei neturi analogų pasaulyje.

2017 01 24
Darbdavių signalas jaunimui: išbandykite save ir be diplomo

Kasmet Lietuvos mokyklas baigia tūkstančiai abiturientų. Dalis jų iškart ima minti universitetų slenksčius, kiti gyvenimo tikslų ir prasmės ieško darbe ar kelionėse. Lietuvos darbdaviai kviečia jaunimą net ir neturint diplomo nebijoti išbandyti savo jėgas bankininkystėje, viešbučių ar mažmeninės prekybos sektoriuje. Dalis Vakarų kapitalo įmonių neslepia: vadovų karjera jose gali prasidėti nuo žemiausio laiptelio.

2017 01 23
Jubiliejinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur“ ir vėl skaičiuoja rekordus

Vakar Vilniuje, Lietuvos konferencijų ir parodų centre „Litexpo“ baigėsi 5-oji turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur“. Tris dienas parodos organizatoriai keliautojus kvietė ragauti pasaulio ir Lietuvos. Nauji maršrutai, nuolaidos, turizmo verslo forumas, Lietuvos turizmo sėkmingiausiųjų apdovanojimai, Geografijos žinių konkursas, Lietuvos miestų ir miestelių prisistatymai, Ilgasis keliautojų savaitgalis, susitikimai su garsiais žmonėmis ir turizmo verslo kolegomis, – „Litexpo“ ūžė nuo dalyvių ir lankytojų gausybės.

2017 01 23
Vilniaus knygų mugėje – knygos, paperkančios grožiu ir slepiančios savas istorijas

Vilniaus knygų mugėje, vasario 22–25 d., lankytojus pasitiks tūkstančiai pačių įvairiausių leidinių. Be to, mugėje esama erdvių, kurios lankytojus traukia pirmiausia dėl knygos estetikos.

2017 01 20
Prasidėjo jubiliejinė, 5-oji turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur“

„Paragauk pasaulio, paragauk Lietuvos“ – tokiu šūkiu šiandien Lietuvos konferencijų ir parodų centre „Litexpo“ Vilniuje prasidėjo jubiliejinė, 5-oji turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur“. Parodos atidaryme dalyvavo Lietuvos Respublikos ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius. Dzūkišku tautiniu kostiumu pasipuošusi Turizmo departamento prie Ūkio ministerijos vadovė Jurgita Kazlauskienė atidarymo scenoje paskelbė Turizmo sėkmingiausius.

2017 01 19
Garsenybės svetimas šalis pažįsta ir per maistą

„Turiu romaną su lėktuvais“, – prisipažįsta žurnalistas, gurmanas, kelionių mėgėjas ir organizatorius Saugirdas Vaitulionis. „Kodėl Tailande visi valgo tas straksinčias ir šliaužiančias nesąmones? Jos nei skanios, nei sexy?“ – stebisi renginių vedėjas Giedrius Masalskis, pametęs galvą dėl buriavimo.

2017 01 17
Tiesiog kalnas? Visai ne!

Piliakalnis nėra tik kalnas. Kai apie kurį nors kalbame, kažkur širdies gelmėje išnyra jausmas, kad šis gamtos ir istorijos kampelis liudija šlovingus šalies laikus, mena didingą Lietuvos istoriją ir kviečia pasikapstyti savo paties šaknyse. Tuo neabejoja ir dažnai piliakalnių guru pavadinamas archeologas, archeologijos istorikas, humanitarinių mokslų daktaras Gintautas Zabiela.

2017 01 16
Išskirtinių kelionių organizatorei pasaulis kvepia akacijomis, cinamonu ir jūra

„Visada žinojau, kad kelionės – mano kelias. Štai kodėl juo einu“, – sako išskirtinių kelionių organizatorė Aja Rutkauskienė. Dviejų vienodų išvykų ji neorganizuoja. Ir nemano, kad penkių žvaigždučių viešbutis kelionę daro išskirtinę.

2017 01 12
„Litexpo“ 2016 metais augo penktadaliu

Paslaugų spektrą išplėtęs ir dėl klientų sėkmingai konkuravęs parodų ir kongresų centras „Litexpo“ 2016 metais pagerino finansinius veiklos rezultatus. Išankstiniais duomenimis, „Litexpo“ pernai gavo 6,2 mln. eurų konsoliduotų pajamų ir uždirbo apie 815 tūkst. eurų grynojo konsoliduoto pelno – atitinkamai 10,3 proc. ir 22,6 proc. daugiau nei 2015 metais.

2017 01 12
Rytis Zemkauskas: mums praverstų savas karalius Artūras ir pora slibinų

Vilniaus knygų mugės organizatoriams šiemet kviečiant atrasti lietuviškus ženklus pasaulyje, daug dėmesio susilaukia už Lietuvos ribų kuriantys ir taip garsinantys šalies vardą lietuviai. Parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vasario 23-26 d. vyksianti 18-oji mugė kvies diskutuoti, svarstyti ir pažinti, ką Lietuva yra davusi ir gali duoti pasauliui, kaip atrodome iš šalies, ir kaip patys save suvokiame.

2017 01 12
Profesinis mokymas: kada automobilių mechanikai nukonkuruos teisininkus?

Stiprų ryšį su darbo rinka išlaikančios profesinės mokyklos Lietuvoje sėkmingai nusikratė paskutinio pasirinkimo etiketės. Tai, kad profesinio išsilavinimo prestižas auga, įrodo ir šiose mokyklose didėjanti aukštąjį išsilavinimą turinčių mokinių dalis. Statistikos departamentas skaičiuoja, kad 2010 metais tokių buvo vos 12-a, o 2015-aisiais – beveik 1,6 tūkst, arba 6,7 proc.

2017 01 12
Pasaulio skonis prasideda… virtuvėje pas Kacę

Jei nevažiavote Duonos keliu, jei Pieno kelyje neįlipote į pieno vonią, jei Medaus kelyje jo neprisilaižėte iki soties ir neklaidžiojote Alaus kelyje, vadinasi, dar nepatyrėte tikrojo Lietuvos skonio. Gali būti, kad paragauti Lietuvos jums pavyks sausio 20–22 dienomis parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyksiančioje jau penktojoje turizmo, kelionių ir aktyvaus laisvalaikio parodoje „Adventur“. Šiais metais pasaulio ir gimtinės skonio, garsių šalies virtuvės šefų gamintų, unikalias savybes išsaugojusių ir pagal ypatingus receptus ruoštų patiekalų parodoje bus ypač daug.

2017 01 09
Geografas ir keliautojas R. Šalna: „Per pastaruosius dešimtmečius geografijos turinys pasikeitė“

„Geografijos žinios šiandien įgauna didesnę prasmę nei kada nors anksčiau. Žemėje šuoliais vyksta globalūs pokyčiai, žiniasklaida kasdien trimituoja apie įvykius, vis daugiau žmonių keliauja, o juk pasaulį geriausiai pažįsta tas, kuris išmano geografiją“, – įsitikinęs Lietuvos geografijos mokytojų asociacijos prezidentas, garsus keliautojas Rytas Šalna.

2017 01 07
Parodoje „Studijos 2017“ visi ateities planavimo scenarijai: nuo asmenybės ugdymo iki nuosavo verslo

Įkurti savo verslą ar laiką skirti savęs tobulinimui? Tai vos pora scenarijų, kuriuos renkasi Lietuvos moksleiviai. Praktiniais patarimais, ką veikti baigus mokyklą ir kaip planuoti savo ateitį, dalinsis jau penkioliktą kartą rengiamos didžiausios ir aktualiausios Lietuvoje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodos „Studijos“ dalyviai. Paroda pristato visas mokymosi ir studijų galimybes Lietuvoje bei platų studijų krypčių pasirinkimą užsienyje. Šiemet lankytojus paroda „Studijos“ pasitinka šūkiu „Laisvė rinktis!“.

2017 01 05
Jubiliejinė kelionių paroda „Adventur“ kvies ragauti pasaulio ir Lietuvos

Jubiliejinė kelionių paroda „Adventur“ kvies ragauti pasaulio ir Lietuvos

2016 12 21
Vilniaus knygų mugės organizatoriai: pagrindinė ambicija – parodyti, kiek daug pasaulyje Lietuvos

Vasario 23-26 d. vyksianti tarptautinė Vilniaus knygų mugė lankytojus kvies diskutuoti, svarstyti ir pažinti, ką Lietuva yra davusi ir gali duoti pasauliui, kaip atrodome iš šalies, ir kaip patys save suvokiame. Mugės organizatorių teigimu, tokia plati tema – tai atviras kvietimas diskusijai, įkvėptas noro atrasti, kiek daug esame sukūrę, kiek daug pasaulyje yra Lietuvos.

2016 11 24
Lietuvos švietimo ateitis – „mokyklos be sienų“

Ateities pokyčiams pasirengusias asmenybes turinčios išugdyti Lietuvos mokyklos raginamos griauti vidines sienas, o mokytojus ir mokinius paversti lygiaverčiais partneriais. Už ugdymo turinio kokybę atsakingi specialistai neabejoja: Lietuvos švietimo ateitį formuos inovatyvūs, lankstūs, naujovėms atviri ir partneriško santykio su vaikais siekiantys mokytojai.

2016 11 23
Lietuvos vaikų laiškuose Kalėdų seneliui – tradiciniai žaidimai

Tėvams nerimaujant, kad išmaniosios technologijos uzurpuoja vaikų laiką, specialistai tikina, jog toks įsitikinimas yra perdėtas. Kaip bebūtų neįprasta tai girdėti, tačiau kokybiški, socialinės tematikos aktualijas atspindintys klasikiniai žaidimai dominuoja Lietuvos vaikų kalėdinių norų sąrašuose, ir prieš šventes išgraibstomi greičiausiai. Teigiama, kad tėvai turi visas galimybes sudominti žaidimais vaikus, iki jie sulauks paauglystės – būtent tada brėžiama riba, kuomet jaunas žmogus negrįžtamai panyra į virtualųjį pasaulį.

2016 11 22
„Mokykla 2016“: išgyvenimo pamokos Marse ir smegenų treniruotės vaikams

Ar sugebėtumėte išgyventi Marse? Ar žinote, kaip iš tiesų veikia Didysis dalelių greitintuvas? Kiek nariuotakojų esate matę iš arti? Kaip mokytis, kad informacija būtų naudinga ir liktų atmintyje? Į šiuos ir daugybę kitų klausimų atsakymus bus galima rasti parodoje „Mokykla 2016“. Šūkį „Mokykla be sienų!“ pasirinkę parodos organizatoriai siekia dalyvius įtraukti į interaktyvius pristatymus, supažindinti su alternatyviomis ugdymo metodikomis bei pristatyti technologines naujoves.

2016 11 18
Lietuvos tėvų eksperimentai: rūkyta dešra ir alus kūdikiams

Mažamečius vaikus auginantys ar atžalų besilaukiantys tėvai šiais laikais skęsta patarimų jūroje, labai dažnai eksperimentuoja ir ieško savų būdų, kaip užtikrinti vaikų fizinę ir emocinę sveikatą. Tuo tarpu specialistai perspėja, kad pernelyg susitelkus į vienus klausimus, kitoms temoms dėmesio dažnai pritrūksta.

2016 11 16
Alfa kartos vaikai: kaip juos auginti ir ugdyti?

Informacinėms technologijoms sparčiai žengiant į priekį, nenuostabu, kad neretas mažametis vietoj knygelės renkasi planšetę, realius draugus iškeičia į virtualius žaidimus, naudotis išmaniuoju telefonu išmoksta anksčiau nei rašyti, o angliškas daineles traukia aiškiau nei lietuviškas. Tačiau tėvams neretai kyla klausimai: tai gerai ar blogai? Skatinti ar slopinti vaikų norą gyventi ir žaisti informacinių technologijų apsuptyje? Kaip auginti ir kaip teisingai ugdyti alfa kartos vaiką?

2016 11 16
Neišnešiotukai – greitėjančio gyvenimo tempo pasekmė?

Per anksti gimstančių kūdikių į pasaulį daugiausiai ateina Afrikoje ir Pietų Azijoje, tačiau tai yra globali tendencija. Pasaulio sveikatos organizacijai (PSO) surikiavus šalis pagal didžiausią „ankstukų“ skaičių, tarp jų atsidūrė ir didžiausia pasaulio ekonomika – JAV. Lietuvoje kasmet gimstant iki 2 tūkst. neišnešiotukų, specialistai pastebi, kad tokiai statistikai daug įtakos turi greitėjantis gyvenimo tempas, nuolatinis stresas ir dažnėjanti nuostata, kad nėštumą galima „suvartoti“ – ne išgyventi, bet įgyvendinti kaip dar vieną gyvenimo projektą.

2016 11 14
Parodoje BAF apdovanoti geriausi lietuviški produktai

Baltijos maisto ir gėrimų parodoje BAF jau antrą kartą buvo įteikti specialūs parodos medaliai ir diplomai. Jais apdovanoti geriausiai specialistų įvertinti parodoje pristatomi maisto ir gėrimų produktai.

2016 11 14
Atradimo ir tyrinėjimo džiaugsmas – tiesiausias kelias į gerus mokymosi rezultatus

Technologinėse naujovėse bei išmaniuosiuose įrenginiuose paskendę moksleiviai – kiekvienos mokyklos realybė. Tačiau jie ne tik nepraranda ryšio su tikrove, bet kaip tik nori ją atrasti, pažinti ir noriai leidžiasi į įvairiausius eksperimentus bei atradimus. Specialistai savo ruožtu teigia, kad vaikų noras pažinti pasaulį ir jo dėsnius, įsitikinti, kad smagiausi eksperimentai gali vykti ne tik planšetės ekrane, bet ir klasėje, skatina mokytojus atrasti naujus mokymosi metodus ir iš žinių šaltinio tapti vaikų tyrinėjimų ir pasaulio atradimo partneriu.

2016 11 10
Prasidedanti maisto ir gėrimų paroda BAF atspindi lietuvių skonio pokyčių tendencijas

Ieškodami naujų skonio potyrių, lietuviai savo mityboje sėkmingai derina globalumą ir lokalumą. Šalia tradicinio maisto atsirado vietos kitų šalių virtuvėms, tačiau kartu nemažėja vietinio, pagal geriausias „slow food“ tradicijas išauginto arba pagaminto maisto poreikis. Šiandien prasidedančioje didžiausioje Baltijos šalyse maisto ir gėrimų parodoje BAF pristatomi naujausi Lietuvos bei užsienio gamintojų maisto produktai, kulinarinės improvizacijos bei svarbiausios maisto kultūros, sveikatingumo tendencijos.

2016 11 10
Dietologė: klausimas ne ką, o kaip valgo italai

Viduržemio jūros mitybą UNESCO yra pripažinęs pasaulio kultūros paveldu. Šiam regionui priklausanti Italijos virtuvė jau įsitvirtino Lietuvoje. Picoje ir makaronuose didelės žalos nemato ir dietologai, patariantys perimti gerąsias italų maisto derinimo bei gardinimo tradicijas, bet ne įprotį ypač gausiai valgyti vakare.

2016 11 07
Maisto produktai flirtą su pirkėju pradeda per pakuotę

Šimtatūkstantinės investicijos į technologijas maisto ir gėrimų gamintojams gali nepasiteisinti, jei jų produkcija nesugebės atkreipti pirkėjo dėmesio – pirmiausiai savo pakuote. Specialistai pastebi, kad pakuotės kuriama vertė vis dar pernelyg dažnai nuvertinama, o nuostata, kad viena pakuotė sukurta visiems laikams – gaji daugelio gamintojų galvose. Lietuvoje sėkmės istorijas dabar kuria įmonės, kurios pasiryžo drąsiems bei ryškiems sprendimams, o kartu – turi ilgalaikes pakuočių dizaino plėtros bei atnaujinimo strategijas.

2016 11 07
Michelin žvaigždutė – kodėl jos vis dar neturime Lietuvoje?

Lietuvoje būti virėju dabar taip pat madinga kaip kadaise būti didžėjumi ar fotografu, o naujų, konceptualių ir stebinančių restoranų skaičius auga kaip ant mielių. Kada pagaliau turėsime Michelin žvaigždute įvertintą restoraną ir kodėl jo vis dar nėra? Kaip pastebi ekspertai, nors tai nėra misija neįmanoma, tačiau turime realistiškai įvertinti ne tiek Lietuvos virtuvės šefų sugebėjimus, bet ir rinkos dydį bei aptarnaujančio personalo ugdymo svarbą.

2016 11 07
Robotų Lietuvos viešbučiuose dar teks palaukti

Lietuvoje planuojant atidaryti pirmąjį Y kartai skirtą viešbutį, šalies svetingumo ir turizmo sektoriaus senbuviai įsitikinę, kad pagrindinė Lietuvos stiprybė – asmeninis kontaktas ir aptarnavimas. Kol šalyje turistų srautai nėra milžiniški, ne tik viešbučiai, bet ir restoranai neskuba investuoti į naujausias technologijas, o daugiausiai dėmesio skiria interjerui.

2016 04 16
Dažniausiai pasitaikanti dilema įrengiant būstą – dalinė ar pilna apdaila? (+PRIEŠ ir PO projektas)

Vienas didžiausių klausimų beįsirengiant būstą – dalinę ar pilną apdailą rinktis. Viena šeima, paklausta, kodėl pasirinko būstą su daline, o ne su pilna apdaila, sako, jog aplankyti būstai su pilna apdaila juos vis nuvildavo, kiekvieną smulkmeną norėjosi perdaryti savaip. Taigi galiausiai jie suprato, kad keičiant jau įrengtą būstą bus ir sunkiau, ir brangiau.

2016 01 27
Aukso vertės maisto gaminio kūrimas: nuo laboratorijų iki giminaičių

Lietuvos rinka kasmet pasipildo naujais vietos gamintojų maisto produktais. Specialistai teigia, kad aukso medalio vertės gaminį gali sukurti ir finansiškai pajėgi įmonė, galinti dirbti su profesionaliomis laboratorijomis, ir artimųjų bei giminaičių skoniu pasikliaujantis smulkusis gamintojas. Viena iš sėkmės recepto dalių – Lietuvos pirkėjams patinka gana tradiciniai skoniai.

2016 01 26
Svetingumo verslo sėkmės formulė: į klientą žiūrėti kaip į svečią

Geram aptarnavimui reikia ne didelio biudžeto, bet tinkamo požiūrio. Būtent dėl to Lietuvos regionuose įsikūrusios maitinimo įstaigos gali konkuruoti su prabangiais didmiesčių restoranais. Besikeičianti rinka, didėjanti konkurencija augina ir padavėjo profesijos prestižą, todėl Lietuvoje netrukus bus galima sutikti padavėjų, išmanančių ne tik maisto serviravimo subtilybes, bet ir įgijusių jogos ar šokio pagrindus.

Turite klausimų?

Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

Parašykite mums

Gaukite naujienas pirmi

Gauti informaciją apie naujausius renginius, parodas ir kitas naujienas

Jūsų asmens duomenys yra renkami ir tvarkomi, siekiant įvertinti Jūsų poreikius ir pateikti UAB „ Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO“ tinkamiausią pasiūlymą. Užpildydami šią formą, Jūs sutinkate kad su mūsų "Privatumo Politikoje" aprašytomis taisyklėmis

×

Turite klausimų?

Sutinku gauti projekto informaciją ir pasiūlymus, o jų parengimui naudoti aukščiau pateiktus duomenis. Bet kuriuo metu turiu teisę atšaukti savo sutikimą apie tai pranešus el. paštu.