Prisijungti

Registruotis

Login

Register

Pranešimai spaudai

2020 05 20
Į virtualią erdvę persikelia ir parodos: statybų parodoje „Resta“ kviečia apsilankyti neišėjus iš namų

Beveik visame pasaulyje paskelbtas karantinas pakeitė daugelio sričių veiklą: nuo paprasčiausio apsipirkimo iki renginių organizavimo. Tokie pokyčiai atnešė ir naudos – verslas ėmėsi ieškoti šiuolaikiškų bei modernių galimybių ir toliau sėkmingai vykdyti savo veiklą.

2020 03 14
Tarptautiniame juvelyrikos meno konkurse pagrindinis prizas atiteko Lietuvos juvelyrei

Šių metų tarptautinio juvelyrikos meno konkurso „Ecosight“ nominantais tapo profesionalūs juvelyrai iš Lietuvos, Pietų Korėjos, Didžiosios Britanijos, Taivano ir Prancūzijos, o pagrindinį prizą pelnė lietuvė juvelyrė.

2020 03 11
„Laisvės įkvėpti“ suvienijo kelių kartų juvelyrus

Kovo 11 dieną Lietuvos autorinės juvelyrikos kūrėjų asociacija kviečia į parodą „Laisvės įkvėpti“, skirtą Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui. Šią parodą, kaip ir kitas autorines parodas, galima pamatyti šiandien duris atvėrusioje tarptautinėje Baltijos juvelyrikos parodoje „Amber Trip“.

2020 03 10
„Amber Trip“ lankytojams dovanos po saują gintaro

Trečiadienį Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ prasideda XVII tarptautinė Baltijos juvelyrikos paroda „Amber Trip“. Pirmiesiems lankytojams juvelyrikos parodos rengėjai dovanos po saują gintaro.

2020 03 09
Gintaro žaliavos biržoje-aukcione – 2 tonos gintaro

Lietuvoje jau antrąkart vyks gintaro žaliavos birža-aukcionas „Amber Trip Raw trade“. Pirmųjų sandorių biržoje laukiama kovo 10 dieną, dar prieš tarptautinę Baltijos juvelyrikos parodą Vilniuje.

2020 03 09
Unikali galimybė pamatyti 22 pasaulio šalių šiuolaikinę juvelyriką

Vilniuje – unikali galimybė pamatyti šiuolaikinę pasaulio juvelyriką. Lietuvos sostinėje vykstančioje tarptautinėje Baltijos juvelyrikos parodoje meno kūrinius konkursui pristatys 76 juvelyrai iš 22 pasaulio šalių.

2020 03 05
Mamuto skeletas atkeliauja į „Amber Trip“ parodą Vilniuje

Kartu su pavasariu į Vilnių atkeliauja ledynmečio laikų mamuto skeletas. Prieš mažiausiai 50 tūkst. metų gyvenusio ir Sibire rasto mamuto skeletą bus galima pamatyti tarptautinėje Baltijos juvelyrikos parodoje „Amber Trip“. Parodos Vilniuje lankytojai taip pat galės pasigėrėti mamuto kaulo skulptūromis, aplankyti autorines juvelyrikos parodas ar sudalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, seminaruose.

2020 03 03
Sumažėjusi paklausa nusmukdė gintaro žaliavos kainą. Ko laukti šiemet?

2019 metų pradžioje vis dar juntamas gintaro žaliavos deficitas rudeniop išnyko ir taip vadinamojo Saulės akmens kaina čiuožtelėjo žemyn. Kokių tendencijų laukti šiemet paaiškės tarptautinėje Baltijos juvelyrikos parodoje „Ambert Trip“, kurioje dalyvauja beveik 240 juvelyrikos ir gintaro verslo atstovų iš 30 pasaulio šalių.

2020 02 24
Praūžusios Vilniaus knygų mugės rekordai ir rekordininkės

Savaitgalį vykusi Vilniaus knygų mugė ir vėl mušė rekordus – lankytojų skaičiumi pranoko net praėjusių metų jubiliejinį renginį. Šiemet LITEXPO parodų ir kongresų centre vien lankytojų užfiksuota 72 930.

2020 02 20
Atidaryta 21-oji Vilniaus knygų mugė

Jono Meko citatos „Gyventi reikia be formulių, reikia būti atviram“ improvizacija šiandien pradėta 21-oji Vilniaus knygų mugė. Atidarymo scenoje vaizdais, vietoje gimstančiais žodžiais bei repo ritmais šiuolaikinį performansą „fluxus“ dvasia pradėjo renginio vedėjas Andrius Bialobžeskis, lyg garsusis avangardinio kino kūrėjas „filmindamas“ save bei susirinkusią publiką.

2020 02 18
Prieš Vilniaus knygų mugę – namų darbai

Jau ketvirtadienį Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ prasideda 21-oji Vilniaus knygų mugė. Kaip niekad gausi renginių ir susitikimų, dar labiau padidėjusi ir, tikėtina, sulauksianti milžiniškų lankytojų srautų. Todėl mugės organizatoriai pataria: prieš atvykdami pasistenkite paruošti „namų darbus“.

2020 02 13
Paradas rikiuojasi: Vilniaus knygų mugė prasideda po savaitės

Vasario 20-ąją pirmuosius lankytojus pasitiks didžiausias Baltijos šalių literatūros renginys – 21-oji Vilniaus knygų mugė. Naujas šios tradicinės šventės dešimtmetis pradedamas simboliškai pagerbiant neseniai mus palikusį vieną žymiausių lietuvių kilmės menininkų Joną Meką.

2020 02 07
Pokalbis su į Vilniaus knygų mugę atvyksiančiu S.Ahnhemu – apie sekso scenas, politiką detektyvuose bei „Žvaigždžių karus“

Pasirodo, jog Į 2020-ųjų Vilniaus knygų mugę atvykstantis vienas garsiausių Skandinavijos detektyvų rašytojų Stefanas Ahnhemas yra tikras „Žvaigždžių karų“ vyrukas. Interviu autorius ne tik papasakojo apie savo meilę mokslinei fantastikai, darbą televizijoje, bet ir atskleidė, kodėl neseniai išverstoje knygoje „9 kapas“ tiek daug… sekso scenų!

2020 02 05
Karjeros veteranus keičia migrantai tarp skirtingų darbo sričių

Technologijų amžiuje žinių, įgūdžių ir sąvokų, kurios įgyjamos mokykloje ar universitete nebepakanka visam gyvenimui. Švietimo ir karjeros specialistai atkreipia dėmesį, kad ateityje vis labiau būsime priversti persikvalifikuoti ir mokytis visą gyvenimą.

2020 02 03
Tūkstantmečio kartai psichologė siūlo profesiją rinktis ne pagal pavadinimą

Ar pasirinkau tinkamą profesinį kelią, ar gyvenime viską darau gerai ir kur link toliau judėti? Galimybių jūroje dauguma žmonių užduoda šiuos klausimus, nes patiria nerimą dėl savo karjeros – tai viena labiausiai aptariamų temų pastaraisiais metais. Pasaulio sveikatos organizacija skaičiuoja, kad 284 milijonai žmonių patiria nerimo sutrikimą, o tūkstantmečio kartą (angl. millennials) jis kamuoja 30 proc. daugiau nei vyresnių kartų atstovus.

2020 01 29
Studijos 2020: nuo „madingų“ studijų iki darbo rinkos poreikių

Kokie pasirinkimai šiemet laukia būsimų studentų? Į ką atkreipti dėmesį besirenkant ateities profesiją? Šalies švietimo atstovai teigia, kad nors šiemet švietimo sistemos reformos Lietuvoje ir nenumatomos, tačiau planuojamos net kelios naujovės.

2020 01 23
Sveikatos turizmo vilionės: naftos ir apynių vonios, smėlio SPA, varnalėšų įvyniojimai ir žuvyčių grožio procedūros

Sveikatingumas – svarbiausia šių metų tarptautinės turizmo parodos ADVENTUR 2020 tema. Pirmą kartą parodoje bus įrengta erdvė, skirta sveikatinimui, poilsiui, gerai savijautai. Joje prisistatys žinomiausi Lietuvos sveikatingumo centrai, sanatorijos, viešbučiai ir SPA. „Kuriame emocijų, kvapų, spalvų ir gero jausmo vietą“, – sako parodos projekto vadovė Lilijana Dirsienė.

2020 01 23
Piligrimų kelias: išeiti, kad atrastum save

Senas kaip pasaulis posakis, kad žmoguje viskas turi būti gražu – ir kūnas, ir siela, skubančiame pasaulyje tarsi įgauna naują prasmę, o dvasingumo paieškos tampa daugelio iš mūsų siekiu. Apie kūno ir dvasios sveikatinimą šiais metais bus ypatingai daug kalbama sausio 24-26 dienomis, tarptautinėje turizmo parodoje ADVENTUR 2020.

2020 01 23
Vilniaus knygų mugė: skelbiama tema kitiems metams

Tradiciškai, paskutiniąją Vilniaus knygų mugės dieną pranešamas ir kitų metų šūkis. Jau aišku, kad 2021 metais vasario 25–28 dienomis visi rinksimės į mugę, kurios tema – „Vaizdas kaip tekstas“.

2020 01 22
Lietuvos sveikatos turizmas: būti ar klestėti?

„Sveikatos turizmas yra viena iš seniausių turizmo rūšių. Rašytiniuose šaltiniuose galima rasti informaciją apie tai, kaip dar prieš 2000 metų keliautojai, spėjama – piligrimai, vardan sveikatos stiprinimo keliaudavo aplankydami įvairius miestus, kurie pasižymėdavo gamtiniais gydomąją galią turinčiais šaltiniais“, – sako Klaipėdos universiteto Rekreacijos ir turizmo katedros vedėja profesorė dr. Diana Šaparnienė.

2020 01 22
Pirmąkart istorijoje – daugiau nei 100 „National Geographic“ puslapių apie Lietuvą!

Lietuvos vietinio turizmo logotipas „Lietuva. O čia ar buvai?“ – vienoje gretoje su pasauliniu prestižiniu prekės ženklu „National Geographic“! Lietuvos salės tarptautinėje turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje „Adventur 2018“ lankytojų pirmųjų laukia siurprizas – specialus „National Geographic“ priedas, skirtas kelionėms po Lietuvą. Jį parengė Turizmo departamentas kartu su „National Geographic Lietuva“ redakcija.

2020 01 20
Gintaras Kudaba: „Fotografuoju fotoaparatu, telefonu fiksuoju tik viešbučio pavadinimą, kad nepamesčiau kelio“

Pirmiau nei televizija į televizijos režisieriaus Gintaro Kudabos gyvenimą atėjo fotografija. Fotografuoti Gintaras pradėjo dar pirmoje klasėje, keliaudamas drauge su savo tėčiu, žinomu geografu Česlovu Kudaba. „Grįžęs po kelionių tėtis rodydavo nuotraukas savo studentams, jos buvo tarsi mokymo proceso dalis“, – prisimena jis.

2020 01 17
Rašyti knygas, bet nedirbti rašytoju. Pokalbis su B.Davidonyte, A.Kaušpėdu ir P.Senūta

Rašytojai, netelpantis į rašytojo rėmus, – dažnas reiškinys lietuvių kultūroje. Pradedant turtinga rašytojų-kunigų tradicija, garsiuoju Antano Škėmos liftu ir baigiant šiuolaikiniais autoriais žurnalistais, muzikantais, architektais, reklamos specialistais.

2020 01 15
Japoniją įsimylėjęs Aurelijus Zykas dalija patarimus keliaujantiems: „Pirmiausia – būkite atviri“

„Pamečiau skaičių, kiek kartų esu buvęs Japonijoje, – juokauja Kauno Vytauto Didžiojo universiteto docentas, Kauno-Japonijos draugystės asociacijos prezidentas, „Azija LT“ įkūrėjas Aurelijus Zykas. Juokai juokais, tačiau, štai, jau daugiau nei du dešimtmečius japonologas puoselėja begalinę meilę Tekančios Saulės šaliai.

2020 01 14
Vilniaus knygų mugėje – ir „Oskaro“ laureatė, ir skaudžių biografijų autoriai

Šiemet pasaulio piliečio Jono Meko žodžiais „Gyventi reikia be formulių, reikia būti atviram“ pasitiksianti Vilniaus knygų mugė plačiai atvers duris ir populiariems užsienio autoriams, iliustruotojams, visuomenininkams. Mugėje jų laukiama daugiau nei penkiasdešimt, tad norintys susitikti su mylimiausiais rašytojais, gali pradėti ruoštis jau dabar.

2020 01 09
10 įdomybių, kurias gali rasti per sveikatingumo atostogas Lietuvoje

Jau keletą metų Lietuvoje patekti į sanatorijas ir žinomiausius Lietuvos SPA, ypač švenčių laikotarpiu – misija neįmanoma. „Medicininės reabilitacijos paslaugos Lietuvoje – išskirtinai aukšto lygio. Pas mus veržiasi kaimynai lenkai, rusai, baltarusiai, vokiečiai, atskrenda žmonės iš Izraelio. Gerai, kad mums pavyko ne tik išlaikyti buvusias sanatorijas, bet ir įsteigti naujų, tačiau tikrąjį aukso amžių išgyvensime tuomet, valstybė skatins kiekvienam prieinamas sveikatinimo paslaugas“, – teigia Nacionalinės sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų asociacijos prezidentas Artūras Salda.

2020 01 06
Negalia kelionėms – ne kliūtis

Madagaskaras ir Kambodža, Tailandas ir Tenerifė, Barselona ir Paryžius… „Pasaulis toks platus, dar tiek daug kur nebūta“, – sako nuo trylikos metų neįgaliojo vežimėlyje sėdinti Lietuvos sporto universiteto dėstytoja Aušrinė Packevičiūtė. Savo kelionių patirtimis ir padrąsinimais Aušrinė dalinsis tarptautinėje turizmo parodoje „Adventur 2020”. Sveikatingumo temai skirtoje parodoje bus kalbama ir apie tai, ko reikia, kad neįgaliųjų kelionės būtų kokybiškos.

2019 12 30
Keliaujančios mamos nori pasiekti Antarktidą ir paneigti mitus, kad vaikai kelionėse trukdo

Keliaujančios mamos nori pasiekti Antarktidą ir paneigti mitus, kad vaikai kelionėse trukdo

2019 12 20
Išskirtinė knyga artėjančioms šventėms

Artėjančios Kalėdų bei Naujųjų metų šventės – puiki proga įteikti artimiausiems žmonėms kitokią knygą: menišką, kokybišką, unikalaus dizaino ar rankų darbo. Knygų leidėjai šiandien pažengė taip toli, kad kartais leidinys jau labiau primena meno objektą nei įprastą popierinę knygą.

2019 12 12
Iliustracijos vaikams: „Gyvename vaizdų kultūroje“

Jeigu su savo vaiku ar vaikais įžengtumėte į knygyną, ar atspėtumėte, kuri knyga pirmiausia patrauktų jų dėmesį? Ar mažylius žavi tie patys paveikslėliai, kaip ir suaugusius? Ar gali knygų iliustracijos stabdyti fantaziją? Garsiausios Lietuvoje knygų vaikams dailininkės, intensyviai besiruošiančios artėjančiai Vilniaus knygų mugei, įsitikinusios: pirmosios knygos formuoja skonį visam gyvenimui.

2019 12 11
Tarptautinė turizmo paroda ADVENTUR 2020 kvies skubėti lėtai

Informacija spaudai

2019 12 06
Tarptautinė turizmo paroda ADVENTUR 2020 kvies skubėti lėtai

Tarptautinė turizmo paroda ADVENTUR 2020 kvies skubėti lėtai

Turite klausimų?

Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

Parašykite mums

Gaukite naujienas pirmi

Gauti informaciją apie naujausius renginius, parodas ir kitas naujienas

Jūsų asmens duomenys yra renkami ir tvarkomi, siekiant įvertinti Jūsų poreikius ir pateikti UAB „ Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO“ tinkamiausią pasiūlymą. Užpildydami šią formą, Jūs sutinkate kad su mūsų "Privatumo Politikoje" aprašytomis taisyklėmis

×

Turite klausimų?

    Sutinku gauti projekto informaciją ir pasiūlymus, o jų parengimui naudoti aukščiau pateiktus duomenis. Bet kuriuo metu turiu teisę atšaukti savo sutikimą apie tai pranešus el. paštu.