Pranešimai spaudai
2023 metų Vilniaus knygų mugės organizatoriai jau sudėliojo mugės programą. Joje – naujos knygos, susitikimai su Lietuvos ir užsienio rašytojais bei leidėjais, knygų pristatymai, apdovanojimų ceremonijos, diskusijų klubai, kūrybinės ir edukacinės dirbtuvės, mokymai, filmų peržiūros ir didžiulis dėmesys Ukrainai. „Be leidyklų parengti keturių dienų mugės programą būtų neįmanoma. Vertingas kiekvienos iš jų – didelės ar vieno žmogaus – indėlis“, – teigia vienas iš mugės organizatorių, Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO vadovas Justinas Bortkevičius.
JAV rinkos tyrimų bendrovės „Grand View Research“ analitikai teigia, kad pasaulinis aktyvaus poilsio arba kitaip dar vadinamo nuotykių turizmo verslas turi potencialo tapti vienu sparčiausiai besiplečiančių turizmo sektorių, demonstruojančių pelningą augimą visame pasaulyje. Ne išimtis ir Lietuva. Šalyje aktyvaus poilsio paslaugas siūlančios bendrovės pritaria tokiai prognozei ir sako matančios augantį žmonių susidomėjimą galimybėmis laisvalaikį leisti aktyviai, ne tik gulinėjant paplūdimyje.
Šiandien parodų ir kongresų centre LITEXPO prasidėjo jubiliejinė, jau dešimtoji, turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur 2023“. Tris dienas truksiančiame renginyje daugiausia dėmesio bus skiriama kelionėms Lietuvoje, aktyviam poilsiui ir turizmo inovacijoms.
Kalbėdami apie artėjantį aktyvaus turizmo laikotarpį Lietuvoje žinovai sako, kad šiais metais mūsų šalyje karaliaus ir draugiškai sugyventi bandys gamta ir kultūra. Didmiesčiai ir Lietuvos kultūros sostine tapusi Tauragė pažers aibę renginių, o kurortai ir kiti šalies regionai bandys nustebinti naujais sprendimais bei traukos objektais.
Iki labiausiai laukiamo Lietuvos literatūros ir kultūros renginio – tarptautinės Vilniaus knygų mugės liko vos mažiau nei mėnuo. Vasario 23 dieną Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ prasidėsianti knygų šventė kasmet sutraukia dešimtis tūkstančių lankytojų, kurie ateina ne tik pasidomėti knygų naujienomis, bet ir sutikti autorius bei dalyvauti knygų pristatymuose. Pokalbiai ir diskusijos apie knygas ir svarbiausias visuomenės, istorijos, kultūros gyvenimo temas yra tapę neatsiejama tarptautinės Vilniaus knygų mugės dalimi.
Šį pavasarį, kovo 30–31 dienomis, LITEXPO vyks jau dvidešimtoji paroda „Karjera & studijos“. Atsižvelgiant į valstybės ir verslo įmonių poreikį ugdyti bei išlaikyti talentus Lietuvoje, šių metų paroda dedikuojama Lietuvos švietimo sistemai. Daugiausia dėmesio joje bus skirta mokymosi, studijavimo ir darbo galimybėms Lietuvoje bei mokytojų tobulinimuisi.
Ekspertai sutartinai tvirtina, kad laikai, kai turizmas buvo tik kelionių agentūrų reikalas, jau praėjo. Šiandien šis sektorius yra įvairialypis ir suteikiantis vartotojui daug skirtingų galimybių, kurias vis dažniau pasiūlo „TravelTech“ sprendimų kūrėjai, turintys didelių ambicijų.
Vilniaus knygų mugėje prigijusi Jaunųjų skaitytojų salės tradicija šiais metais plečia erdves ir veiklas. Mugės lankytojus – paauglius, vaikus, kūdikius ir jų tėvus – salė pasitinka atsinaujinusi. Kaip ir visoje, vasario 23-26 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO, vyksiančios Vilniaus knygų mugės programoje, čia skambės laisvės ir Vilniaus 700-ojo gimtadienio temos.
Ekspertai sutartinai tvirtina, kad laikai, kai turizmas buvo tik kelionių agentūrų reikalas, jau praėjo. Šiandien šis sektorius yra įvairialypis ir suteikiantis vartotojui daug skirtingų galimybių, kurias vis dažniau pasiūlo „TravelTech“ sprendimų kūrėjai, turintys didelių ambicijų.
Šešerius metus, arba daugiau nei 1 900 dienų, – tiek laiko sveikos gyvensenos praktikas Alanas Dzeranovas kasdien lenda į šaltą vandenį ir kitaip grūdina savo organizmą. Kiek tai reikalauja laiko, kokia iš to nauda ir kada pastarąjį kartą jis sirgo? Ar tai padėjo išvengti kovido?
Lietuvos higienos instituto skelbiami duomenys rodo, kad mūsų šalyje maždaug pusės visų mirčių priežastis – kraujotakos ir širdies ligos. Pasak medicinos profesoriaus dr. Juliaus Ptašeko, dalies tokių mirčių būtų galima išvengti, jei lietuviai neignoruotų dėl širdies veiklos sutrikimų kūno siunčiamų signalų ir išmoktų pasirinkti jiems tinkamą fizinį krūvį. Tai padaryti, anot specialisto, galima žinant vos kelis paprastus aspektus.
Psichologo Andriaus Ato teigimu, vaikui pradėjus aktyviai bandyti suprasti kas jis yra, jo tėvai įžengia į bene sunkiausią ar vieną sunkiausių gyvenimo laikotarpių. Paauglystei būdingas elgesys kartais gali prasidėti jau ties maždaug devintais gyvenimo metais. Laimei, psichologas turi patarimų, kurie gali padėti tiek paaugliams, tiek ir už galvų susiėmusiems jų tėvams.
Kalifornijos valstija (JAV) priėmė įstatymą, kuriuo nuo 2023 m. uždraudžiami viešbučiams įprastu atributu tapę maži šampūno ar prausiklio buteliukai. Ispanijoje kitais metais gali įsigalioti draudimas restoranams švaistyti maistą, o to nepaisantiems būtų skiriamos baudos, galinčios siekti ir šešiaženkles sumas. Viešbučių, restoranų ir kavinių veiklą stebinčių ekspertų teigimu, tai yra tik keli pavyzdžiai, kaip HORECA sektorius turės pasikeisti jau artimiausiu metu ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje.
Dėl pandemijos geriausias Lietuvos šefas pastarąjį kartą buvo išrinktas dar 2018 m. Tąkart laurus nuskynė Justinas Misius, o geriausia jaunąja virėja buvo pripažinta Jonita Šeščilaitė. Artėjant naujam konkursui, kuris pagaliau sugrįžta ir vyks lapkričio 3–5 d. LITEXPO parodos „Taste Vilnius HoReCa 2022“ metu, buvę laimėtojai papasakojo, kaip klostėsi jų karjera per pandemiją ir kokią įtaką jiems padarė pelnytas pripažinimas.
Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO prasidėjo tarptautinė specializuota technologijų, inovacijų ir inžinerinių sprendimų paroda „Balttechnika 2022“. Joje naujoves ir pažangiausius sprendimus pristato 92 bendrovės iš Lietuvos ir užsienio. Parodos metu taip pat vyks konferencija, kurioje bus kalbama apie ketvirtąją pramonės revoliuciją ir tai, kaip ją galėtų išnaudoti Lietuvos verslas.
Tikriausiai tėvai žino akimirkas, kai netikėtos vaiko ašaros ir emocijų pliūpsnis išmuša iš vėžių. Kaip reikėtų reaguoti į vaikų ašaras, kokios dažniausios tėvų daromos klaidos ir kuo derėtų pakeisti priekaištingą „nustok žliumbti!“? Apie šiuos ir daugelį kitų susijusių aspektų pasakoja nesmurtinės komunikacijos metodo praktikė, lektorė ir viena iš lapkričio 11–12 dienomis LITEXPO vyksiančios parodos „Tėvystės kodas“ pranešėjų Enrika Benevičienė.
Kamuoliai vietoje kėdžių, sveikuoliški kokteiliai vietoje kavos ir sveikatinimo procedūros vietoje vakarėlio su vyno taure. Taip nuo šiol atrodo nauja tendencija tampantys komandos formavimo ir sveikatinimo seminarai. Specialistų teigimu, jie sparčiai populiarėja ir tampa viena geidžiamiausių įmonių investicijų į darbuotojus.
Saulės energijos sprendimų kūrėja ir viena didžiausių saulės modulių gamintojų Šiaurės Europoje „SoliTek“ skelbia sukūrusi išmaniąją bateriją „Nova“, skirtą kaupti perteklinę saulės jėgainių pagamintą elektros energiją. Lietuvių bendrovė teigia, kad didžiausias baterijos privalumas – joje įdiegta dirbtinio intelekto (DI) sistema, leidžianti realiu laiku stebėti elektros kainas rinkoje ir į jas atsižvelgus pirkti arba parduoti elektros energiją biržoje. Prognozuojama, kad dėl to elektros sąskaitos vartotojui galėtų sumažėti maždaug 50 proc.
Statistika rodo, kad Lietuvos gyventojai yra vieni ligočiausių visoje Europos Sąjungoje (ES). Europos Komisijos duomenimis, tikėtina gyvenimo trukmė Lietuvoje 2020 m. buvo trečia trumpiausia ES ir net 5,5 metų trumpesnė už ES vidurkį. Vis dėlto, specialistų teigimu, dėmesys sveikatai ir jos stiprinimui šalyje vis didėja. Tuo bus galima įsitikinti ir lapkričio 25–27 dienomis LITEXPO pirmą kartą vyksiančioje parodoje „Būkite sveiki“.
Šiais metais paskelbtas Ohajo valstijos universiteto (JAV) tyrimas atskleidė, kad net 66 proc. dirbančių tėvų jaučia perdegimo simptomus. Vaikų ugdymo ir tėvų lavybos specialistės Renatos Cikanaitės teigimu, su perdegimu vis dažniau susiduria ir Lietuvos tėvai, tad ši ir kitos jiems aktualios temos bus nagrinėjamos lapkričio 11–12 dienomis parodos „Tėvystės kodas“ metu vyksiančioje konferencijoje „Tėvai ryšyje“.
Po trejų metų pertraukos Vilniuje vėl vyks didžiausia Baltijos šalyse specializuota gamybos, inovacijų ir inžinerinių sprendimų paroda „Balttechnika“. Jos dalyviai sako, kad investicijoms į inovacijas nėra blogo laiko, o Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės įmonių asociacijos (LINPRA) vadovas Darius Lasionis tvirtina – vienas efektyviausių būdų spręsti iššūkius, su kuriais susiduria pramonė, – procesų automatizacija, skaitmenizacija ir robotizacija.
Paroda paprastai suvokiama kaip renginys, kurio metu lankytojams pristatomi eksponatai, sprendimai, veikla. Ir todėl svarbūs du klausimai: ką pristatyti ir kaip tai padaryti.
Neseniai pasibaigusioje RESTOS ir baldų parodoje jau ketvirtą kartą vyko „Įspūdingiausios parodos ekspozicijos“ konkursas, kuriame buvo apdovanotos įmonės ir jų kūrėjai: UAB AUGUST IR KO (dizainas – įmonės rinkodaros vadovo Aismanto Želnio); LZT GROUP (dizainas – įmonės rinkodaros vadovės Gabrielės Aleknavičiūtės – Martinez); MB INDIVIDUS (dizainas – įmonės vadovo Simono Tarvydo); UAB JUNG VILNIUS (dizainas – įmonės komandos); UAB KOMFOVENT (dizainas – Ginto Lapėno); UAB KOPAR STUDIO (dizainas – įmonės vadovo Aro Ožolo).
Šiuolaikiniai darbdaviai skiria itin daug pastangų ir resursų ieškodami tinkamiausių motyvacijos priemonių darbuotojams. Pastarųjų reikšmė šiuo metu kaip niekada anksčiau yra išaugusi – tiek dėl darbuotojų trūkumo, tiek vykstančių nuolatinių pokyčių. Tačiau ne visos organizacijos žino, kad bene galingiausias būdas skatinti darbuotojų produktyvumą ir įsitraukimą, o kartu ir įgyti verslo konkurencinį pranašumą, priklauso nuo labai svarbiaus dalyko, kurį galima įgyvendinti kur kas lengviau ir mažesnėmis sąnaudomis nei plataus masto mokymų ar kitomis pavienėmis iniciatyvomis.
Jau rytoj, balandžio 20 d., Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO prasideda keturias dienas truksianti paroda: didžiausia Baltijos šalyse statybų verslo paroda RESTA ir susijusi paroda „Baldai ir dizaino sprendimai 2022“.
Žmogus – itin gerai prisitaikanti būtybė. Statybos, energetikos ar susijusių sektorių atveju tai reiškia gebėjimą sukurti ir naudoti technologijas, kurios įveikia ribojimus arba kuria pridėtinių verčių.
Nespėjus prisitaikyti prie kardinaliai pasikeitusios darbo rutinos pasaulį sukausčius pandemijai, įsiveržė karo neganda, atnešusi naujus iššūkius tiek visuomenei, tiek organizacijoms. Darbdaviai vėl iš naujo turi ieškoti būdų, kaip motyvuoti komandą, išlaikyti bei pritraukti talentus. Ekspertai pastebi, kad aišku tik viena – nebeverta tikėtis, jog vien atlyginimas ar įkvepiančios vadovo kalbos padės „uždegti“ žmones. Kur kas svarbesni tampa kiti kertiniai dalykai, priklausantys ne tik nuo organizacijos.
Praėjusį savaitgalį Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO buvo pilnas moteriško klegesio – čia tris dienas vyko grožio industrijos paroda „Pelenė“. Susipažinti su tendencijomis, produktais bei procedūromis susirinko virš šešių tūkstančių lankytojų. Apie 1000 jų – renginyje nemokamai apsilankyti galėję ukrainiečiai.
Kaip susikurti, įsirengti ir apstatyti namus? Kaip tai padaryti meniškai? Kokius baldus rinktis? Kaip estetiką suderinti su patogumu? Tai kiekvieno naujakurio klausimai, kurie neapleidžia ir sugalvojusių atnaujinti būstą.
Verslininkę ir vieną svarbiausių nuomonės formuotojų Lietuvoje Viktoriją Siegel – Suodaitę Instagram platformoje seka beveik 200 000 žmonių. Palyginimui – tai dvigubai daugiau, negu telpa didžiausiame JAV stadione „Michigan“. Savo sekėjus moteris yra pavergusi nuoširdumu, atvirumu bei akimirkomis iš tobulai atrodančios kasdienybės ir kelionių po įvairius pasaulio kampelius. Tačiau Viktorija pabrėžia – tobulumo nėra nei socialiniuose tinkluose, nei gyvenime. „Niekas ryte neatsikelia iš lovos su pilnu makiažu ir aukštakulniais“, – teigia ji.
Nors pandemija jau liko nuošalyje, tačiau renginių ir parodų organizatoriams sunkūs laikai vis dar tęsiasi: sudėtinga prognozuoti lankytojų srautus ir dėl pasikeitusių vartotojų įpročių numatyti, kiek lankytojams vis dar aktualūs renginiai. Didžiulę sumaištį daugelio galvose sukėlė ir vasario 24 d. Ukrainoje prasidėjęs karas: žmonės tapo vangesni bei abejingesni pramoginiams renginiams. Tačiau, pasak praeitą savaitę „Litexpo“ vykusių parodų „Mokykla 2022“ ir „Karjera & Studijos 2022“ organizatorių, lankytojų srautai parodė, kad žmonėms gyvi susitikimai ir renginiai yra tiesiog būtini.
Gyvai grįžtančioje parodoje RESTA įmonės pristatys ne tik naują požiūrį į tradicinius, įprastus dalykus, bet ir suteiks galimybę gyvai pamatyti tai, ko pasaulyje yra vos kelios dešimtys.
Greitai besikeičianti rinka nuolat pateikia naujų iššūkių. Tiek verslui, tiek atskiriems specialistams ir net vartotojui svarbu greitai rasti sprendimus. RESTA yra erdvė ir būdas sužinoti apie efektyviausius rinkos sprendimus, juos „pačiupinėti“ ar net „čia ir dabar“ pasimokyti.
Plaukų priežiūros buteliukų vonios kambaryje – pilna, tačiau rezultatas netenkina. Pažįstama situacija? „Vis kartojame – nereikia turėti daug plaukų priežiūros , jų reikia tinkamų, – sako šalies kirpėjų bendruomenei puikiai pažįstamų įvaizdžio kūrėjų „Atwins” komandos narė, rinkodaros specialistė Ieva Mašauskienė. Individualus dėmesys turėtų būti skiriamas ir šukuosenų stiliui – tai, kas madinga, nebūtinai tiks pas kirpėją apsilankiusiam žmogui. „Tendencijų negalima absoliutinti, – pastebi Ieva, – Jei dabar yra madingi trumpi plaukai, mes pirmiausia kalbėsime apie tai, kam jie tinka, kas turėtų tokį kirpimą nešioti ir kokias emocijas tai suteiks “.
Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO švietimo inovacijų parodoje „Mokykla 2022” šiandien vyks „Ateities mokytojų forumas”, skirtas visai Lietuvos švietimo bendruomenei. O po šio renginio vyks žinomų atlikėjų koncertas. Pasak aktoriaus, renginių prodiuserio, „Spotiself” kūrybos projektų vadovo Dovydo Laukio, šis koncertas – tai padėka mokytojams už jų pasišventimą ir tikėjimą mokslo galia.
Prasidėjo dvi parodos – „Mokykla 2022“ ir „Studijos & Karjera 2022“
Šiandien Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO prasidėjo švietimo inovacijų paroda „Mokykla 2022” bei tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda „Karjera & Studijos 2022”. Pasak parodos organizatorių, šiemet labai daug dėmesio bus skiriama mokytojo profesijos prestižo svarbai ir gerinimui. Ar mokytojo profesijos prestižas iš tiesų „šlubuoja”? Kokie ženklai ir kada parodo, kad reikia didinti mokytojo profesijos prestižą? Apie visus įmanomus būdus ir priemones bus diskutuojama antrą parodos dieną (kovo 31 d.) pirmą kartą Lietuvoje organizuojamame „Ateities mokytojų forume“.
Profesionalus karjeros konsultantas R. Jurkėnas sako, jog norint sėkmingai siekti karjeros, reikia pažinti savo potencialą. „Tik pažindamas save ir savo gabumus, jaunas žmogus gali priimti teisingą sprendimą. Kitu atveju, išeikvos savo laiką, finansus ir bus nelaimingas.“
Ko Lietuvos valstybė, verslas ir žmonės išmoko per COVID – 19 sukeltą pandemiją? Ką turėtų žinoti tie, kurie savo ateitį sieja su darbu aptarnavimo srityje? Kaip mūsų visų gyvenimą ir darbą Lietuvoje paveiks karas Ukrainoje? Visa tai ir gerokai daugiau jau kovo 30-31 dienomis bus aptarta Užimtumo tarnybos renginiuose, kurie vyks Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ organizuojamos parodos „Karjera & Studijos 2022“ metu.
Pirmieji šilti saulės spinduliai mus tarsi pažadina iš žiemos miego – puolame tvarkyti spintas, ieškoti šviesių drabužių, stebuklingų dietų ir tikimės, kad šviežio oro gūsiai ištaršys žiemos pabaigos nerimą. Atėjo laikas pasitikti pavasarį, spinduliuoti sveikata ir grožiu!
Pasak Lietuvos karjeros specialistų asociacijos vadovės, karjeros konsultantės Daivos Šilienės, artėjant priėmimui į aukštąsias mokyklas abiturientams būna ypač sunku ir jautru, todėl prašo tėvų pasitikėti ir tikėti savo vaikais, ir ne tik klausyti, bet ir girdėti, ką jie sako.
Kovo pabaigoje Vilniuje parodų ir kongresų centre „Litexpo“ pirmą kartą Lietuvoje vyks „Ateities mokytojų forumas“, skirtas visai Lietuvos švietimo bendruomenei. O po aktyvios tobulėjimo dienos už pasišventimą ir sunkų darbą švietimo bendruomenei bus dovanojamas padėkos koncertas. „Idėją apie tokį forumą padiktavo patys mokytojai, susitikimų metų išsakę savo lūkesčius dėl to, kokio renginio tikėtųsi ir kokiomis temomis jiems dabar ypač aktualu diskutuoti“, – sako forumo idėjos sumanytoja ir organizatorė, „Spotiself” strateginės plėtros vadovė, švietimo entuziastė, mentorė, Lietuvos mokytojams sukūrusi specialią mokymų programą, Akvilė Alauskaitė.
Kovo 30-31 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vienu metu dvi dienas šurmuliuos atsinaujinusi švietimo inovacijų paroda „Mokykla 2022” ir tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda „Karjera & Studijos 2022”.
„Buvo laikai, kai man atrodė, kad popierinė knyga išeina iš mados. Džiaugiuosi, kad būsiu apsirikusi, – pastaraisiais metais ji grįžo su didžiuliu trenksmu, nereikėjo nieko daryti. Tuo plečiasi ir knygos formatas – daugėja elektroninių, garsinių knygų. Kiekvienas iš mūsų turime unikalią knygą ir labiausiai tinkamą formatą“, – neabejoja dainininkė, trijų knygų autorė Jurga Šeduikytė. Šiais metais Vilniaus knygų mugėje ji pristatys dar vieną savo idėją – garso laišką. Jį rašys ne tik žinomi rašytojai, atlikėjai ir visuomenės veikėjai, bet ir mugės lankytojai.