Pranešimai spaudai
Beveik visame pasaulyje paskelbtas karantinas pakeitė daugelio sričių veiklą: nuo paprasčiausio apsipirkimo iki renginių organizavimo. Tokie pokyčiai atnešė ir naudos – verslas ėmėsi ieškoti šiuolaikiškų bei modernių galimybių ir toliau sėkmingai vykdyti savo veiklą.
Šių metų tarptautinio juvelyrikos meno konkurso „Ecosight“ nominantais tapo profesionalūs juvelyrai iš Lietuvos, Pietų Korėjos, Didžiosios Britanijos, Taivano ir Prancūzijos, o pagrindinį prizą pelnė lietuvė juvelyrė.
Kovo 11 dieną Lietuvos autorinės juvelyrikos kūrėjų asociacija kviečia į parodą „Laisvės įkvėpti“, skirtą Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui. Šią parodą, kaip ir kitas autorines parodas, galima pamatyti šiandien duris atvėrusioje tarptautinėje Baltijos juvelyrikos parodoje „Amber Trip“.
Kartu su pavasariu į Vilnių atkeliauja ledynmečio laikų mamuto skeletas. Prieš mažiausiai 50 tūkst. metų gyvenusio ir Sibire rasto mamuto skeletą bus galima pamatyti tarptautinėje Baltijos juvelyrikos parodoje „Amber Trip“. Parodos Vilniuje lankytojai taip pat galės pasigėrėti mamuto kaulo skulptūromis, aplankyti autorines juvelyrikos parodas ar sudalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, seminaruose.
2019 metų pradžioje vis dar juntamas gintaro žaliavos deficitas rudeniop išnyko ir taip vadinamojo Saulės akmens kaina čiuožtelėjo žemyn. Kokių tendencijų laukti šiemet paaiškės tarptautinėje Baltijos juvelyrikos parodoje „Ambert Trip“, kurioje dalyvauja beveik 240 juvelyrikos ir gintaro verslo atstovų iš 30 pasaulio šalių.
Jono Meko citatos „Gyventi reikia be formulių, reikia būti atviram“ improvizacija šiandien pradėta 21-oji Vilniaus knygų mugė. Atidarymo scenoje vaizdais, vietoje gimstančiais žodžiais bei repo ritmais šiuolaikinį performansą „fluxus“ dvasia pradėjo renginio vedėjas Andrius Bialobžeskis, lyg garsusis avangardinio kino kūrėjas „filmindamas“ save bei susirinkusią publiką.
Jau ketvirtadienį Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ prasideda 21-oji Vilniaus knygų mugė. Kaip niekad gausi renginių ir susitikimų, dar labiau padidėjusi ir, tikėtina, sulauksianti milžiniškų lankytojų srautų. Todėl mugės organizatoriai pataria: prieš atvykdami pasistenkite paruošti „namų darbus“.
Vasario 20-ąją pirmuosius lankytojus pasitiks didžiausias Baltijos šalių literatūros renginys – 21-oji Vilniaus knygų mugė. Naujas šios tradicinės šventės dešimtmetis pradedamas simboliškai pagerbiant neseniai mus palikusį vieną žymiausių lietuvių kilmės menininkų Joną Meką.
Pasirodo, jog Į 2020-ųjų Vilniaus knygų mugę atvykstantis vienas garsiausių Skandinavijos detektyvų rašytojų Stefanas Ahnhemas yra tikras „Žvaigždžių karų“ vyrukas. Interviu autorius ne tik papasakojo apie savo meilę mokslinei fantastikai, darbą televizijoje, bet ir atskleidė, kodėl neseniai išverstoje knygoje „9 kapas“ tiek daug… sekso scenų!
Technologijų amžiuje žinių, įgūdžių ir sąvokų, kurios įgyjamos mokykloje ar universitete nebepakanka visam gyvenimui. Švietimo ir karjeros specialistai atkreipia dėmesį, kad ateityje vis labiau būsime priversti persikvalifikuoti ir mokytis visą gyvenimą.
Ar pasirinkau tinkamą profesinį kelią, ar gyvenime viską darau gerai ir kur link toliau judėti? Galimybių jūroje dauguma žmonių užduoda šiuos klausimus, nes patiria nerimą dėl savo karjeros – tai viena labiausiai aptariamų temų pastaraisiais metais. Pasaulio sveikatos organizacija skaičiuoja, kad 284 milijonai žmonių patiria nerimo sutrikimą, o tūkstantmečio kartą (angl. millennials) jis kamuoja 30 proc. daugiau nei vyresnių kartų atstovus.
Kokie pasirinkimai šiemet laukia būsimų studentų? Į ką atkreipti dėmesį besirenkant ateities profesiją? Šalies švietimo atstovai teigia, kad nors šiemet švietimo sistemos reformos Lietuvoje ir nenumatomos, tačiau planuojamos net kelios naujovės.
Sveikatingumas – svarbiausia šių metų tarptautinės turizmo parodos ADVENTUR 2020 tema. Pirmą kartą parodoje bus įrengta erdvė, skirta sveikatinimui, poilsiui, gerai savijautai. Joje prisistatys žinomiausi Lietuvos sveikatingumo centrai, sanatorijos, viešbučiai ir SPA. „Kuriame emocijų, kvapų, spalvų ir gero jausmo vietą“, – sako parodos projekto vadovė Lilijana Dirsienė.
Senas kaip pasaulis posakis, kad žmoguje viskas turi būti gražu – ir kūnas, ir siela, skubančiame pasaulyje tarsi įgauna naują prasmę, o dvasingumo paieškos tampa daugelio iš mūsų siekiu. Apie kūno ir dvasios sveikatinimą šiais metais bus ypatingai daug kalbama sausio 24-26 dienomis, tarptautinėje turizmo parodoje ADVENTUR 2020.
„Sveikatos turizmas yra viena iš seniausių turizmo rūšių. Rašytiniuose šaltiniuose galima rasti informaciją apie tai, kaip dar prieš 2000 metų keliautojai, spėjama – piligrimai, vardan sveikatos stiprinimo keliaudavo aplankydami įvairius miestus, kurie pasižymėdavo gamtiniais gydomąją galią turinčiais šaltiniais“, – sako Klaipėdos universiteto Rekreacijos ir turizmo katedros vedėja profesorė dr. Diana Šaparnienė.
Lietuvos vietinio turizmo logotipas „Lietuva. O čia ar buvai?“ – vienoje gretoje su pasauliniu prestižiniu prekės ženklu „National Geographic“! Lietuvos salės tarptautinėje turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje „Adventur 2018“ lankytojų pirmųjų laukia siurprizas – specialus „National Geographic“ priedas, skirtas kelionėms po Lietuvą. Jį parengė Turizmo departamentas kartu su „National Geographic Lietuva“ redakcija.
Pirmiau nei televizija į televizijos režisieriaus Gintaro Kudabos gyvenimą atėjo fotografija. Fotografuoti Gintaras pradėjo dar pirmoje klasėje, keliaudamas drauge su savo tėčiu, žinomu geografu Česlovu Kudaba. „Grįžęs po kelionių tėtis rodydavo nuotraukas savo studentams, jos buvo tarsi mokymo proceso dalis“, – prisimena jis.