Pranešimai spaudai

2023 11 09
Jolita Vaitkutė: menas yra būdas geriau suprasti tvarumo iššūkius ir pažvelgti dėl ateities kylančiai baimei į akis
2023 09 14
Sulaukti 120 metų – įmanoma: sveikuolis pataria, kam kasdien svarbu skirti bent dvi minutes
2023 04 27
Prasidėjo paroda „Resta 2023“: svarbiausi jos akcentai ir didžiausi statybų verslo lūkesčiai

Šiandien LITEXPO atidaryta tris dienas truksianti didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė statybų verslo paroda „Resta 2023“. Daugiausia  dėmesio joje skiriama energiniam statinių tvarumui, skaitmeninei statybai, profesiniam orientavimui, darniam miestų vystymui ir Ukrainos atstatymui. Kaip ir praėjusiais metais, kartu su „Resta“ vyksta ir kita paroda – „Baldai ir dizaino sprendimai 2023“.

2023 04 26
Nurodė, ko reikia, kad Lietuvoje būtų pakartota Nyderlandų dviračių sėkmės istorija

Sunku patikėti, bet ne taip jau seniai, aštuntajame dešimtmetyje, Nyderlandai duso nuo automobilių spūsčių ir išmetamųjų dujų. Dabar Amsterdamas ir kiti šios šalies miestai laikomi dviračių rojumi. Ar Lietuva galėtų pakartoti tokią sėkmės istoriją ir ko reikia, kad tai taptų realybe?

2023 04 22
Namų apšvietimo specialistė įvardijo 5 klaidas, kurios gali sugadinti ir geriausią interjerą ar net pakenkti sveikatai

Laikai, kai žmonės pasitenkindavo tik vienu kambaryje esančiu apšvietimo tašku, jau seniai praėjo. Tuo įsitikinusi apšvietimo sprendimų studijos „Lumi vivum“ viena įkūrėjų Laura Praninskienė. Tiesa, ji taip pat pastebi, kad žmonės neišvengia klaidų ir šios namus paverčia šešėliuose paskendusiomis erdvėmis, stokojančiomis jaukumo ir funkcionalumo.

2023 04 21
Darnieji miestai: kas tai, kodėl jų reikia ir ar yra tokių Lietuvoje?

Valstybės duomenų agentūra nurodo, kad Lietuvos miestuose gyvena daugiau nei 67 proc. šalies nuolatinių gyventojų. Pasak ekspertų, tam, kad tokio skaičiaus žmonių gyvenimo kokybė gerėtų, kaip niekada svarbu miestus vystyti vadovaujantis darnumo principais.

Kaip tai įgyvendinti realybėje bus diskutuojama jau balandžio 27–29 dienomis LITEXPO vyksiančioje tarptautinėje statybų verslo parodoje „Resta 2023“.

2023 04 19
Interjero žinovas: lietuviai, pirkdami baldus, ieško ne daikto, o emocijos

Interneto svetainės interjeras.lt įkūrėjas, žurnalo „Centras“ vyr. redaktorius ir vienas Lietuvos dizaino forumo steigėjų Vytautas Gurevičius sako, kad lietuviai jau pasiekė gerovės ir išprusimo lygį, leidžiantį baldus rinktis ne pagal kainą, o atsižvelgiant į vertybes ir kokybę. Anot jo, štampuotas, prastos kokybės plastikas sparčiai keliauja užmarštin, o dėmesio centre karaliauja natūralios medžiagos, ilgaamžiškumas ir unikalumas.

2023 03 28
Per sena studijuoti? Nesąmonė

Koks keistas tas gyvenimas. Jaunystėje, kuomet trūko patirties ir sąmoningumo, tiesiai po mokyklos variau studijuoti ir neturėjau net minties, kad galėtų būti kitaip. O štai būdama vyresnė, jau sukaupusi įdomios gyvenimiškos ir darbo patirties bei turėdama kuo pasidalinti, sukau galvą, ar naudinga, pragmatiška, prasminga vėl grįžti į studijas. Kam vėl kažką studijuoti, kai tau virš trisdešimt? Keturiasdešimt? Penkiasdešimt?

2023 03 27
Ekspertai ir „Chat GPT“ paaiškino, kokią įtaką žmogaus karjerai turės dirbtinis intelektas

Dirbtinis intelektas (DI) pastaraisiais mėnesiais pasaulyje tapo viena iš karštųjų temų, aptariamų tiek žiniasklaidoje, tiek ir visuomenėje. Kilusio sujudimo kaltininkas – pokalbių robotas (angl. chatbot) „Chat GPT“, priminęs seną žmonių baimę – netekti darbo dėl mašinų. Vis dėlto žmogiškųjų išteklių specialistai ir technologijų žinovai sako, kad DI yra ne priešas, o pagalbininkas, tik reikia mokėti jį pasitelkti.

2023 03 01
SA.LT parodoje RESTA 2023 dalyvaus su Contech Co-creation stendu

Pastaraisiais metais statybos sektorius susiduria su įvairiais iššūkiais: trūksta kvalifikuotų darbuotojų, statybos brangsta, visame pasaulyje trūksta būsto, klimato kaitos politika keičia nusistovėjusias praktikas. Statybų pramonė privalo į tai reaguoti.

2023 03 01
Konkursas „Įspūdingiausios RESTA 2023 ekspozicijos“

Tarptautinės statybų verslo parodos RESTA metu jau penktą kartą įvyks konkursas „Įspūdingiausios RESTA ekspozicijos“ (ĮRE). Konkurso metu bus apdovanotos 5 įspūdingiausias ekspozicijas parengusios bendrovės bei architektai/projektuotojai, įrengę nugalėtojų ekspozicijas. Šių metų RESTA įvyks balandžio 27–29 dienomis.

2023 03 01
23-oji Vilniaus knygų mugė: šimtai susitikimų, ukrainiečių ačiū ir pasikeitęs lankytojas

Savaitgalį LITEXPO parodų ir kongresų centre vykusi 23-oji tarptautinė Vilniaus knygų mugė šiais metais buvo pažymėta Ukrainos, laisvės ir 700 metų jubiliejų švenčiančio Vilniaus ženklais. Per jautrų mugės atidarymą pradėtos rašyti simbolinės 700 eilučių laisvei liejosi mugės dalyvių ir lankytojų širdyse.

2023 02 22
Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Petro Bešta: „Stipru, kad laikydami rankose ginklus, mūsų poetai sugeba kurti“

Šį ketvirtadienį LITEXPO bus iškilmingai atidaryta tarptautinė Vilniaus knygų mugė, truksianti keturias dienas. Mugės tema – „700 eilučių laisvei“, o ryškiai mėlyna ir geltona spalvos šiais metais siunčia palaikymo žinią Ukrainai, jos kūrėjams bei skaitytojams. „Kultūra kare taip pat yra ginklas, kova šių dienų kare vyksta daugybėje frontų“, – sako Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Petro Bešta.

2023 02 20
Švietimo ekspertai: nustokime į mokytojus žiūrėti kaip į paslaugos teikėjus

Kokie iššūkiai laukia mokytojo profesijos ateityje, kokios šio svarbaus darbo perspektyvos ir kokie galimi kylančių problemų sprendimai – šiais ir kitais klausimais bus aktyviai diskutuojama kovo 30–31 dienomis LITEXPO vyksiančioje dvidešimtojoje parodoje „Karjera & Studijos“.

2023 02 15
23-oji tarptautinė Vilniaus knygų mugė grįžta su trenksmu – lankytojų laukia naujos knygos, Ukrainos stendas ir daugiau nei 500 renginių

Dar praėjusiais metais, kai pirmoji tarptautinės Vilniaus knygų mugės diena sutapo su naujo karo etapo Ukrainoje pradžia, buvo nuspręsta sujungti du svarbius dalykus – 700 Vilniaus metų ir laisvės idėją. Istorinę Vilniaus sukaktį suvokti be Rusijos karo prieš Ukrainą konteksto, be solidarumo su karo išvarginta šalimi ir be visų mūsų laisvės siekio – neįmanoma. Štai kodėl 2023 metų vasario 23-26 dienomis LITEXPO parodų ir kongresų centre vyksianti 23-oji Vilniaus knygų mugė rašo 700 eilučių laisvei.

2023 02 09
Vilniaus knygų mugė: mokykimės knygas ne tik skaityti, bet ir pasiimti iš jų žinias

Vilniaus knygų mugės programa kasmet gausi įvairiausių renginių – ne tik susitikimų su pamėgtų grožinių knygų autoriais, bet ir mokslinių monografijų, leidinių, skirtų šalies mokslui, istorijai, kultūrai ir menui pristatymų. Šviečiamoji mugės funkcija – ne ką mažiau svarbi nei skaitytojų ir autorių bendrystė.

2023 01 31
Be leidyklų nebūtų Vilniaus knygų mugės: pirmieji žingsniai ir dviejų dešimtmečių tradicijos  

2023 metų Vilniaus knygų mugės organizatoriai jau sudėliojo mugės programą. Joje – naujos knygos, susitikimai su Lietuvos ir užsienio rašytojais bei leidėjais, knygų pristatymai, apdovanojimų ceremonijos, diskusijų klubai, kūrybinės ir edukacinės dirbtuvės, mokymai, filmų peržiūros ir didžiulis dėmesys Ukrainai. „Be leidyklų parengti keturių dienų mugės programą būtų neįmanoma. Vertingas kiekvienos iš jų – didelės ar vieno žmogaus – indėlis“, – teigia vienas iš mugės organizatorių, Lietuvos parodų ir kongresų centro LITEXPO vadovas Justinas Bortkevičius.

2023 01 28
Džiugi tendencija – Lietuvoje vis labiau populiarėja aktyvus poilsis

JAV rinkos tyrimų bendrovės „Grand View Research“ analitikai teigia, kad pasaulinis aktyvaus poilsio arba kitaip dar vadinamo nuotykių turizmo verslas turi potencialo tapti vienu sparčiausiai besiplečiančių turizmo sektorių, demonstruojančių pelningą augimą visame pasaulyje. Ne išimtis ir Lietuva. Šalyje aktyvaus poilsio paslaugas siūlančios bendrovės pritaria tokiai prognozei ir sako matančios augantį žmonių susidomėjimą galimybėmis laisvalaikį leisti aktyviai, ne tik gulinėjant paplūdimyje.

2023 01 27
Prasidėjo didžiausia šalyje turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur“

Šiandien parodų ir kongresų centre LITEXPO prasidėjo jubiliejinė, jau dešimtoji, turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur 2023“. Tris dienas truksiančiame renginyje daugiausia dėmesio bus skiriama kelionėms Lietuvoje, aktyviam poilsiui ir turizmo inovacijoms.

2023 01 25
Turizmo ekspertė papasakojo, kokiomis naujovėmis artėjančio turizmo sezono metu džiugins skirtingi Lietuvos regionai

Kalbėdami apie artėjantį aktyvaus turizmo laikotarpį Lietuvoje žinovai sako, kad šiais metais mūsų šalyje karaliaus ir draugiškai sugyventi bandys gamta ir kultūra. Didmiesčiai ir Lietuvos kultūros sostine tapusi Tauragė pažers aibę renginių, o kurortai ir kiti šalies regionai bandys nustebinti naujais sprendimais bei traukos objektais.

2023 01 24
Vilniaus knygų mugės moderatoriai apie knygas, rašytojus, sceną ir žodžių dvikovą su rapyromis

Iki labiausiai laukiamo Lietuvos literatūros ir kultūros renginio – tarptautinės Vilniaus knygų mugės liko vos mažiau nei mėnuo. Vasario 23 dieną Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ prasidėsianti knygų šventė kasmet sutraukia dešimtis tūkstančių lankytojų, kurie ateina ne tik pasidomėti knygų naujienomis, bet ir sutikti autorius bei dalyvauti knygų pristatymuose. Pokalbiai ir diskusijos apie knygas ir svarbiausias visuomenės, istorijos, kultūros gyvenimo temas yra tapę neatsiejama tarptautinės Vilniaus knygų mugės dalimi.

2023 01 24
Didžiausia šalyje mokymosi ir karjeros planavimo paroda šiemet bus dedikuota Lietuvos švietimo bendruomenei

Šį pavasarį, kovo 30–31 dienomis, LITEXPO vyks jau dvidešimtoji paroda „Karjera & studijos“. Atsižvelgiant į valstybės ir verslo įmonių poreikį ugdyti bei išlaikyti talentus Lietuvoje, šių metų paroda dedikuojama Lietuvos švietimo sistemai. Daugiausia dėmesio joje bus skirta mokymosi, studijavimo ir darbo galimybėms Lietuvoje bei mokytojų tobulinimuisi.

2023 01 13
Pirmojo Lietuvos „TravelTech“ forumo organizatoriai: turime galimybę pakartoti „FinTech“ sėkmę

Ekspertai sutartinai tvirtina, kad laikai, kai turizmas buvo tik kelionių agentūrų reikalas, jau praėjo. Šiandien šis sektorius yra įvairialypis ir suteikiantis vartotojui daug skirtingų galimybių, kurias vis dažniau pasiūlo „TravelTech“ sprendimų kūrėjai, turintys didelių ambicijų.

2023 01 06
Vilniaus knygų mugėje jaunuosius skaitytojus pasitiks literatūros ir meno įžymybės

Vilniaus knygų mugėje prigijusi Jaunųjų skaitytojų salės tradicija šiais metais plečia erdves ir veiklas. Mugės lankytojus – paauglius, vaikus, kūdikius ir jų tėvus – salė pasitinka atsinaujinusi. Kaip ir visoje, vasario 23-26 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO, vyksiančios Vilniaus knygų mugės programoje, čia skambės laisvės ir Vilniaus 700-ojo gimtadienio temos.

2022 12 13
Pirmojo Lietuvos „TravelTech“ forumo organizatoriai: turime galimybę pakartoti „FinTech“ sėkmę

Ekspertai sutartinai tvirtina, kad laikai, kai turizmas buvo tik kelionių agentūrų reikalas, jau praėjo. Šiandien šis sektorius yra įvairialypis ir suteikiantis vartotojui daug skirtingų galimybių, kurias vis dažniau pasiūlo „TravelTech“ sprendimų kūrėjai, turintys didelių ambicijų.

Turite klausimų?

Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

Parašykite mums
×

Turite klausimų?

    Sutinku gauti projekto informaciją ir pasiūlymus, o jų parengimui naudoti aukščiau pateiktus duomenis. Bet kuriuo metu turiu teisę atšaukti savo sutikimą apie tai pranešus el. paštu.