KARJERA & STUDIJOS Lietuvoje 2024
 • 2024 kovo 28 - 29 d.
 • Darbo laikas

  Kovo 28 d.  10.00 – 18.00

  Kovo 29 d. 10.00 – 16.00

 • Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO, Laisvės pr. 5, Vilnius.
REGISTRACIJA DALYVIAMS
 • 2023 metų statistika: 𝟕𝟒𝟕𝟏 𝐤𝐯. 𝐦. plotas
 • 2023 metų statistika: 𝟏𝟑 𝟓𝟎𝟎 lankytojų
 • 2023 metų statistika: 𝟏𝟎𝟑 dalyviai

RENGINIŲ PROGRAMA:

KOVO 29 D. / PENKTADIENIS

 

ATEITIES PROFESIJA: KĄ VEIKSIME DIRBTINIO INTELEKTO LAIKAIS?

Apie karjerą bei studijas, greičiausiai, niekada nebekalbėsime, kaip anksčiau… Kasmetinė paroda, vyksianti kovo 28 – 29 d. LITEXPO, yra priversta transformuotis, keliant klausimus ne tik, kokias profesijas rinktis, bet kaip mūsų savirealizacijos formos apskritai atrodys Dirbtinio Intelekto fone.

Kaip niekad bus įdomu išgirsti mokslo įstaigų poziciją, pasidomėti, kaip, prie esamojo konteksto, sekasi prisitaikyti aukštosioms bei techninėms mokykloms, kokios naujos tendencijos įžvelgiamos studijų programose.

Tuo tarpu, parodos pranešėjai kels nepatogius klausimus:

– Kokią vietą žmogus sau numatė naujajame (AI) pasaulyje?
– Kokias formas įgauna amatai?
– Kokių specialistų ieško sėkmingiausi startuoliai Lietuvoje?

– Kokios savybės ir įgūdžiai šiandien kuria neabejotiną pridėtinę vertę?..

Bus intensyvu, provokatyvu, stipriai kitaip – eisime į akistatą su ateities savęs versijomis. Ugdymo įstaigų, verslo, meno, naujųjų technologijų bei mokslo atstovai susirinks kūrybingai provokacijai – lyg dėlionę suręsti ateities profesijos kontūrus. Ar pavyks?

 

Parodos lankytojų lauks:

 • STUDIJOS – Lietuvos aukštosios mokyklos, profesinio mokymo įstaigos, švietimo organizacijos. 
 • KARJERA – verslai, įdarbinimo galimybės, konsultacijos. 
 • Profesinio mokymo įstaigos, persikvalifikavimo galimybės, įvairūs mokymai.
 • Konferencijų centras gausus diskusijų, pranešimų apie karjeros ir studijų galimybes. Mokymai, seminarai ir diskusijos mokytojams apie įtraukųjį mokymą ir ne tik.

Unikali galimybė vienoje vietoje iš pirmų lūpų gauti visą reikalingą informaciją apie Lietuvos universitetus, aukštąsias mokyklas ir profesinio mokymo įstaigas bei aplankyti karjeros mugę.

PARODOS ERDVĖS:

 

5 salė AKADEMINĖ ERDVĖ

 • Aukštasis mokslas Lietuvoje: universitetai, kolegijos bei švietimo, mokslo ir edukacinės organizacijos

4 salė PROFESINĖ ERDVĖ

 • Profesinis mokymas – valstybės tarnybos, krašto apsaugos savanorių pajėgos, pasienio tarnyba ir kitos.
 • Savanorystės ir ne pelno siekiančios organizacijos.
 • Savanorių zona.
 • Inovacijų zona

3 salė KARJEROS ERDVĖ

 • Verslas, įdarbinimo galimybės ir verslo mokymai.
 • Karjeros konsultacijų erdvė CV-online konsultacijos (Užimtumo tarnyba, VMI, Sodra)
 • Verslas jauniems
 • Dirbtuvių zona

ORGANIZATORIUS

 

 

INFORMACINIS PARTNERIS

 

PAGRINDINIAI PARTNERIAI

 

PARTNERIAI

 

 

VERSLO ATSTOVAI

 

 

 

DRAUGAI

 

 

PARODOS ŽURNALAS

 

 

 

 

BENDRAUKIME:

 

karjerastudijos@litexpo.lt

Projekto vadovė 

Aleta Trepšytė

+37069621223

a.trepsyte@litexpo.lt

Pardavimų vadybininkas

Edgaras Trumpaitis

+37061814434

e.trumpaitis@litexpo.lt

Dirbtinis intelektas didina pasitenkinimą darbu?
Kviečiame susipažinti su tarptautine DofE programa – viena geriausių tobulėjimo platformų jaunimui pasaulyje
LINEŠA kviečia susipažinti su jaunųjų mokslininkų tiriamaisiais darbais
Patirk meną visomis juslėmis – virtualios realybės pagalba, keliauk Čiurlionio pasaulyje, „Angelų takais“
Lėlių gamybos kūrybinės dirbtuvės „Daugiau nei objektas: sukurk ateities personažą“
Atgal

Dirbtinis intelektas didina pasitenkinimą darbu?

Tyrimas, atliktas „McKinsey Global Institute“, rodo, kad iki 2030 m. mažiausiai 14 proc. darbuotojų visame pasaulyje, o tai daugiau nei 470 mln. žmonių, gali tekti keisti savo karjeros kryptį dėl skaitmenizacijos, robotizacijos ir dirbtinio intelekto (DI) plėtros.

Milžiniški skaičiai

Verslininkai ir ekspertai į tokią prognozę žiūri ramiai – nauja technologija, jų teigimu, sukurs dar daugiau naudos.

Kaip DI keičia Lietuvos verslo pasaulį ir startuolių vystymą? Ar DI padeda spręsti sudėtingas problemas ir talentų stokos iššūkius? Kokias profesijas derėtų rinktis? Kaip žmonių savirealizacijos formos apskritai atrodys DI amžiuje? Šiuos ir kitus aktualius klausimus ruošiamasi aptarti kovo pabaigoje Vilniuje vyksiančioje parodoje „Karjera ir studijos Lietuvoje 2024“.

Vienas iš parodos pranešėjų „IBM India“ vadovas dr. Arvindas Krishna įvardija, kad iki 2030 m. DI sukelta produktyvumo banga pasaulio ekonomikai atrakins daugiau nei 13 trln. eurų. Palyginkime: 2019 m. maždaug tokio dydžio buvo visos ES sugeneruotas BVP. Skaičiai milžiniški, bet, pasak specialistų, absoliučiai realistiški.

Lietuvai trūksta talentų

Lietuvai trūksta talentų, galinčių kurti aukštą pridėtinę vertę ir taip prisidėti prie ekonomikos konkurencingumo stiprinimo. Tyrimai rodo, kad iki 2025 m. vien informacinių ir ryšių technologijų srityje veikiančios įmonės Lietuvoje bus pasiruošusios įdarbinti mažiausiai 7,6 tūkst. specialistų. Maždaug tiek jų jau dirba apklaustose įmonėse.

Pasak Lietuvos startuolių asociacijos „Unicorns Lithuania“ vadovės Ingos Langaitės, didžiausios perspektyvos numatomos talentams, kurie turės DI, mašininio mokymosi, infrastruktūros inžinerijos („DevOps“), vartotojo patirties ir sąsajų (UI/UX) dizaino, didžiųjų duomenų („Big Data“) žinių ir įgūdžių. Kitaip tariant, tai žmonės, kurie arba patys tobulina DI sistemas, arba aktyviai jas taiko savo kasdieniame darbe.

„Technologijų svarba mūsų kasdieniame gyvenime tik didėja, o ir verslui kurti reikalingos galimybės dar niekada nebuvo tokios pigios ir prieinamos efektyviai veikti globaliai. Prieš dešimt metų daugumos vienaragių produktai sieti su e. prekyba ar programine įranga, o maždaug vienas iš penkių naujų vienaragių 2023 m. veiklą jau vykdė DI srityje“, – tvirtina „Unicorns Lithuania“ vadovė.

Startuoliai ir technologijų kompanijos neretai būna pirmieji, imantys taikyti naujus sprendimus savo kasdieniuose procesuose. DI – ne išimtis. Anot „Kilo Health“ talentų pritraukimo vadovės Ievos Brukštutės, DI įmonei tapo pagalbine priemone, lengvinančia nuolat pasikartojančius mechaninius, rutininius darbus. Geras pavyzdys – darbo skelbimai.

„Jeigu turime naują laisvą darbo vietą, darbo skelbimų idėjas paprastai pasitikriname su „ChatGPT“. Sistema padeda pritaikyti reikiamus raktažodžius, informacijos apibendrinimus. Be to, DI mums padeda ir atrinkti kandidatus, identifikuojamus tam tikrus kandidatų patirties ir mūsų lūkesčių atitikimus. Visai tai gerokai supaprastina talentų paieškos procesą“, – aiškina žmogiškųjų išteklių specialistė.

Pasak jos, darbuotojų, turinčių DI naudojimo žinių, poreikis ateityje tik didės. Jų pirmiausia bus ieškoma klientų aptarnavimo, sprendimų integravimo srityse.

Kompetencija – smalsumas

Ekspertų teigimu, DI turi potencialo įgalinti jaunus talentus ar karjeros kryžkelėje atsidūrusius specialistus siekti savo tikslų ir net įgyti pranašumo darbo rinkoje.

„Todėl vienu iš prioritetų turi būti su DI dirbsiančių talentų ugdymas: švietimas, profesinis orientavimas, kvalifikacijos didinimas ir perkvalifikavimas, – teigia I. Langaitė. – Rinkdamiesi potencialius savo komandų narius, startuolių kūrėjai daug dėmesio skiria ir prigimtinėms savybėms, norima žmonių, kurie turi ambicijų siekti daugiau. DI tokį siekį gerokai palengvina.

Ambicingumą, norą mokytis ir paprasčiausią smalsumą kaip savybes, padedančias sėkmingai dirbti su DI įrankiais, išskiria ir I. Brukštutė.

„Mano patarimas – neužstrigti prie minties, kad DI atims darbo vietas. Aš tikrai manau, kad taip nebus. Į DI žiūriu iš visai kitos perspektyvos. Jis kaip tik leidžia būti geresniais specialistais, pateikia gerų įžvalgų. Svarbu neužsidaryti, būti atviriems galimybėms“, – įsitikinusi pašnekovė.

DI naudą ji sakosi patirianti savo kailiu – didėja pasitenkinimas darbu ir įsitraukimas, nes mažėja mechaninio ir rutininio darbo. Jo dauguma žmonių labiausiai ir nemėgsta. Kita vertus, svarbu prisiminti ir tai, kad DI negali būti panacėja, sprendžiančia visas problemas.

„Mano nuomonė dvejopa. Viena vertus, DI suteikia kone neribotų galimybių rinkti informaciją, ją tikrinti. Antra vertus, nelabai gerai, kai žmonės iš karto jo griebiasi. Labai svarbu neaptingti. Nepamiršti, kad DI yra pagalbininkas, o ne pakaitalas. Nereikėtų pamiršti savo žinių ir sugebėjimų. Galų gale, labai smagu kartais DI mesti iššūkį“, – šypsos I. Brukštutė.

Skaityti daugiau: https://www.diena.lt/naujienos/lietuva/salies-pulsas/dirbtinis-intelektas-didina-pasitenkinima-darbu-1165312

 

 

 

 

 

 

Atgal

Kviečiame susipažinti su tarptautine DofE programa – viena geriausių tobulėjimo platformų jaunimui pasaulyje

Parodos „Karjera & studijos Lietuvoje 2024“ lankytojus kviečiame susipažinti su „The Duke of Edinburgh’s International Award“ (DofE) programa, kuri gali tapti puikiu įrankiu jaunimui norint įgyti būsimai karjerai reikalingų įgūdžių ir padėti pažinti save.

DofE programos stendą rasite Litexpo 5 salėje kovo 28–29 d. DofE Lietuva komanda ir programos dalyviai ne tik papasakos, kodėl ji turėtų būti pirmas pasirinkimas jaunimui, norinčiam pasiekti daugiau, bet ir pasidalins, ko reikia norint išmokti keltis tikslus ir kaip juos įgyvendinti. Taip pat – pakvies PAKELTI DOFE IŠŠŪKĮ ir sudalyvauti konkurse!

„The Duke of Edinburgh’s International Award“ yra neformaliojo švietimo programa, skirta jaunimui nuo 14 iki 24 metų. Prieš beveik 70 metų įkurta britų karališkosios šeimos, DofE šiuo metu veikia 120 pasaulio šalių, tarp kurių – ir Lietuva. Programoje kasmet dalyvauja daugiau nei milijonas jaunų žmonių iš viso pasaulio. DofE populiarumo paslaptis – įvairiapusiškumas ir individualus pritaikymas: joje dalyvaujantis jaunimas asmeninius tikslus keliasi ir vienu metu tobulėja, įgūdžius gerina ne vienoje, o skirtingose srityse: savanorystės, fizinio aktyvumo, įgūdžių tobulinimo ir žygių. Programa sudaryta iš trijų lygių: bronzos sidabro ir aukso. DofE skatina ugdyti socialines-emocines kompetencijas, atpažinti savo talentus, išlikti fiziškai aktyviems, įgyti karjeros planavimo įgūdžių ir už tai gauti pasirinkto lygio tarptautinį sertifikatą ir ženklelį. Tikslų DofE dalyviams padeda siekti mentoriai – specialiai pagal akredituotą programą apmokyti jų mokytojai.

Kodėl DofE yra geriausias pasirinkimas jaunam žmogui?

DofE Lietuva kartu su tarptautiniu „The Duke of Edinburgh’s International Award” fondu ir Londono King’s koledžu atlikti tyrimai rodo, kad programą baigę dalyviai:

 • ėmė labiau pasitikėti savimi;
 • geriau pažino savo stipriąsias ir silpnąsias puses;
 • atrado naujus pomėgius ir gebėjimus;
 • išmoko planuoti ir efektyviai panaudoti savo laiką;
 • įgijo būsimai karjerai vertingų įgūdžių;
 • susirado naujų draugų ir bendraminčių;
 • išmoko tiek savarankiškai, tiek kartu su komanda spręsti problemas;
 • tapo iniciatyvesni, įgijo lyderystės ir komandinio darbo įgūdžių;
 • eidami į žygį įgijo orientavimosi ir išgyvenimo gamtoje įgūdžių;
 • praleido mažiau laiko prie telefono ir kompiuterio ekranų;
 • pagerino fizinę ir emocinę savijautą;
 • labiau įsitraukė į bendruomenės veiklas ir tapo pilietiškesni;
 • tapo atsparesni.

DofE programą palaiko, remia ir rekomenduoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Jungtinės Karalystės ambasada Lietuvoje. Programą koordinuoja Lietuvos neformaliojo švietimo agentūra.

Daugiau informacijos apie programą:

www.dofe.lt

Atgal

LINEŠA kviečia susipažinti su jaunųjų mokslininkų tiriamaisiais darbais

Šioje parodoje Lietuvos neformaliojo švietimo agentūra (LINEŠA) pristatys du konkursus: „ES jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinį etapą“ ir nacionalinį konkursą „Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“.

Konkursuose dalyvaus 122 mokiniai iš visos Lietuvos.

Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkursas yra svarbiausia mokinių mokslo mugė Europos Sąjungoje, skaičiuojanti jau 35-us metus, pritraukianti tūkstančius dalyvių. Konkursu siekiama skatinti jaunus žmones siekti karjeros mokslo ir technologijų srityje. Kasmet renginys suburia perspektyviausius, talentingiausius mokinius, o konkurso keliami reikalavimai projektų kokybei atitinka moksliniams tyrimams keliamus reikalavimus. Konkurse dalyvauja visos Europos šalys, taip pat JAV, Izraelis, Turkija, Pietų Korėja ir kt. Nacionalinę šio konkurso atranką Lietuvoje kasmet organizuoja LINEŠA.

Nacionaliniame etape dalyvius vertina iš Lietuvos universitetų ir mokslo institutų mokslininkų sudaryta komisija. ES jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinis etapas atveria kelius į tarptautinį mokslo pasaulį – jo laimėtojai įgyja galimybę atstovauti Lietuvai kasmet Europos Komisijos organizuojamame ES jaunųjų mokslininkų konkurse, Šveicarijos talentų forume ir Tarptautinėje gamtos tyrimų savaitėje, kituose tarptautiniuose renginiuose. Inovatyviausių darbų autoriai apdovanojami ilgamečio konkurso partnerio Lietuvos Respublikos valstybinio patentų biuro nominuojamu specialiuoju pasaulio intelektinės nuosavybės organizacijos (PINO) prizu ir kitais jo įsteigtais prizais. Konkursui priimami visų mokslo sričių darbai. Jame gali dalyvauti 14–20 metų mokiniai.

Į šių metų baigiamąjį etapą atrinkti 26 moksliniai tiriamieji projektai. Juos pristatys autoriai, kurie bendraus su lankytojais visą dieną gyvai ir plačiau papasakos apie savo atliekamus tyrimus.

Konkursas „Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“ – tai renginys 3–8 klasių mokiniams, kuriame mažieji mokslininkai pristatys savo atliktus gamtos, technologijos, medicinos ir sveikatos ar žemės ūkio mokslo sričių tiriamuosius ar inžinerinius darbus.

53 geriausius darbus konkurso baigiamajame etape pristatys 87 mokiniai ir 38 jų mokytojai.

Stendinių pranešimų sesijos vyks parodos 5-oje salėje. Sesijų metu darbų autoriai ir jų darbo vadovai mokytojai su lankytojais bendraus visą dieną gyvai.

Kovo 28 d. nuo 10 iki 17 val. kviečiame ateiti, apžiūrėti, patyrinėti pristatomus darbus, susitikti ir padiskutuoti su jaunaisiais mokslininkais.

Parodos metu Konferencijų salėje 5.3 vyks LINEŠA organizuojami renginiai:

Kovo 28 d. 16:00–17:00 Nacionalinio konkurso „Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“ nugalėtojų apdovanojimų ceremonija

Kovo 29 d. 10:00–12:00 Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinio etapo nugalėtojų apdovanojimo ceremonija

*Nuo 2023 rugsėjo 1 d. LMNŠC (Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro) ieškokite nauju pavadinimu LINEŠA (Lietuvos neformaliojo švietimo agentūra).

 

 

 

Atgal

Patirk meną visomis juslėmis – virtualios realybės pagalba, keliauk Čiurlionio pasaulyje, „Angelų takais“

Kviečiame jus patirti ir išgyventi Čiurlionio pasaulį
užsidėjus virtualios realybės akinius.

„Pasaulį vaizduojuos kaip didelę simfoniją“, sakė
Čiurlionis, o filmo autoriai, atliko stebuklingą darbą – jo
muziką sujungė su paveikslais. 60 garsiausių kūrinių
atgyja ir kviečia jus patirti meną naujai.

Keliaukite „Angelų takais“, magišku M. K. Čiurlionio
kūrybos pasauliu

Atgal

Lėlių gamybos kūrybinės dirbtuvės „Daugiau nei objektas: sukurk ateities personažą“

Lėlių gamybos kūrybinės dirbtuvės!

KADA? Penktadienį, 11:00 – 14:00 val.

KUR? 3 – ioje salėje, Dirbtuvių zonoje.

Dirbtuves ves Klaipėdos lėlių teatro vadovė Aušra Juknevičienė, režisierė Karolina Jurkštaitė ir režisierė Gintarė Radvilavičiūtė.

 

Turite klausimų?

Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

Parašykite mums
×

Turite klausimų?

  Sutinku gauti projekto informaciją ir pasiūlymus, o jų parengimui naudoti aukščiau pateiktus duomenis. Bet kuriuo metu turiu teisę atšaukti savo sutikimą apie tai pranešus el. paštu.