VILNIAUS KNYGŲ MUGĖ 2018
  • 2018 vasario 22–25 d.
  • Darbo laikas
  • Lietuvos parodų ir kongresų centras "Litexpo", Laisvės pr. 5, Vilnius. Parodų salės 1, 2, 3, 4, 5.
  • 12 000kv. m.
  • 62 840
  • 303

SKAITAU LIETUVĄ – SKAITAU PASAULĮ

2018 m. Vilniaus knygų mugė ir atkurtos Lietuvos valstybės šimtmetis tapo puikia proga įvertinti ir pajausti kaip keitėmės, kuo gyvenome, kokie Lietuvos ir pasaulio autoriai, asmenybės ir tekstai labiausiai paveikė mus per visą šimtą metų, ir tuo pačiu diskutuoti, ieškoti ir kalbėtis apie tai, kaip ir kokią Lietuvą bei pasaulį skaitydami kursime ateinantį šimtą metų.

2018m. mugė užėmė visas LITEXPO parodų sales, o tai yra net 18.500 kv.m. ploto. Mugėje dalyvavo 370 dalyvių iš 9 pasaulio šalių, įvyko 564 renginiai, mugę aplankė 67.123 lankytojai

Ačiū, kad buvote ir esate kartu. Iki susitikimų 20-oje tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje, 2019 m. vasario 21-24 dienomis. Mugės šūkis – PO DVIDEŠIMTIES METŲ!


Kuo ypatinga VILNIAUS KNYGŲ MUGĖ?

Vilniaus knygų mugė – didžiausia knygų mugė Baltijos šalyse, vienas ryškiausių kultūros įvykių Lietuvoje. Savo formatu ir ypač įdomia bei turtinga kultūrine programa mugė pirmiausiai yra skirta skaitytojui, autoriaus ir skaitytojo bendravimui, susitikimams, diskusijoms ir skaitymui. Šiemet mugė taip pat kvies skaitytojus susitikti su rašytojais, dalyvauti diskusijose, pristatymuose, parodose, klausytis muzikos, eilių ir tiesiog gerai praleisti laiką su knygomis ir jas kuriančiais žmonėmis.

 

Vaikų literatūros salė.  Šioje salėje pristatomos Lietuvos ir užsienio leidėjų knygos, skirtos vaikams ir paaugliams. Vaikai čia turi savo erdvę, kurioje gali nevaržomai žaisti ir skaityti, o jiems skirti renginiai „nesikerta“ su rimtesniais suaugusiųjų interesais ir vyksta specialiai įrengtoje „scenoje vaikams”.

Kūrybinė studija „Tu gali sukurti knygą“. Unikalus renginys, gimęs Vilniaus knygų mugėje 2003 metais. Studijos sumanytoja – grafikė, knygų dailininkė Sigutė Chlebinskaitė su savo komanda kasmet kviečia mugės lankytojus dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, skaitymuose, susitikimuose su knygų vaikams kūrėjais,  iliustruotojais iš Lietuvos ir užsienio. Studijos tikslas – parodyti knygos kelią nuo seniausių laikų iki dabar, išmokyti popieriaus gaminimo, knygos įrišimo būdų, iliustravimo technikų, skatinti mažuosius skaitytojus pamilti knygą.

Forumas – LRT studija. Nuolatinis mugės partneris – Lietuvos radijas ir televizija – tiesiogiai iš Forumo-LRT studijos transliuoja radijo laidas, filmuoja interviu su rašytojais, menininkais, kuria reportažus. Taip pat kiekvienais metais čia susitinka Diskusijų klubo žaidėjai – tai rimtų temų, intelektualaus pokalbio erdvė, kurioje diskusijos persipina su naujų leidinių pristatymais, iškeliamos aktualiausios visuomeninės, kultūrinės problemos. Klube diskutuoja garsūs Lietuvos ir užsienio kultūros, meno, visuomenės ir mokslo žmonės. Diskusijose kviečiami dalyvauti ir lankytojai.

Muzikos salė  – 2015 metais duris atvėręs projektas išsyk tapo lankytojų mėgstama ir vertinama erdve. Čia pristatoma įvairiausios tematikos muzika – nuo hip hopo iki klasikinės, nuo roko iki folkloro, lankytojai bendrauja su žymiausiais šalies atlikėjais, kviečiami klausytis gyvo garso koncertų. Muzikos salės organizatorė – Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA.   

Meno parodos. Vilniaus knygų mugėje kasmet pristatomos garsių Lietuvos ir užsienio dailininkų, knygų iliustruotojų, fotografų parodos, vaizdo ir garso instaliacijos. Dauguma jų Lietuvoje rengiamos pirmą kartą.

Knygos kino salė. Mugės lankytojai turi galimybę pamatyti naujausias garsių romanų ekranizacijas, dokumentinius filmus apie rašytojus, poetus, menininkus.

Literatų svetainėje ilgaisiais penktadienio ir šeštadienio vakarais skaitomos eilės su muzika, vynu ir vaizdo projekcijomis.

Bibliotekų erdvė. Lietuvos bibliotekininkų kuriama atvira ir kitokia biblioteka be sienų. Tai dar viena skaitymo, bendravimo ir renginių erdvė.

Bukinistų pasažas. Tai kitokia, neformali mugės erdvė,  įdomi tiems, kurie žavisi senomis knygomis ar klausosi vinilinių plokštelių.

OKnyga/boOk. OKnyga – tai nauja neformali Vilniaus knygų mugės erdvė, kurioje knygos kūrimo eksperimentus pristato individualų kūrybinį kelią į leidybos ir meno pasaulį dar tik pradedantys kūrėjai – Vilniaus dailės akademijos Grafikos, Taikomosios grafikos ir Grafinio dizaino programų studentai

PASKELBTA JUBILIEJINĖS VILNIAUS KNYGŲ MUGĖS TEMA
VILNIAUS KNYGŲ MUGĖS ANTSPAUDAS
„KNYGŲ ŠALIES” KŪRYBINĖS STUDIJOS NAUJIENOS
BUKINISTŲ PASAŽAS
MUZIKOS SALĖ
Į MUGĘ ATVYKSTANTYS UŽSIENIO SVEČIAI
OKnyga / boOk
BIBLIOTEKŲ ERDVĖ
KNYGOS KINO SALĖ
ŠIŲ METŲ KNYGŲ MUGĖS RŪBAS – TRIJŲ KŪRĖJŲ DARBAS
Atgal

PASKELBTA JUBILIEJINĖS VILNIAUS KNYGŲ MUGĖS TEMA

Paskutinę Vilniaus knygų mugės dieną tradiciškai buvo skelbiama ateinančių metų tema. 20-oji, jubiliejinė mugė 2019-aisiais visus kvies švęsti ir kaip tikrus ištikimus bendražygius vėl susitikti „Po dvidešimties metų“.

Su muge per du dešimtmečius užaugo nauja ir skaitytojų, ir rašytojų, ir leidėjų karta. Šiandien pirmųjų mugių užauginti vaikai į mugę jau ateina su savo atžalomis – naujaisiais skaitytojais, vakarykščiai jaunieji rašytojai – šiandien jau klasikai ir premijų laureatai, o leidybos sektorius diktuoja naujas tendencijas.

20-oji Vilniaus knygų mugė Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyks 2019-ųjų vasario 21-24 dienomis.

Atgal

VILNIAUS KNYGŲ MUGĖS ANTSPAUDAS

Po kelerių metų lentynoje atrasti knygą ir suprasti, kad ji įsigyta Vilniaus knygų mugėje, gali padėti ne tik autoriaus autografas, bet ir gražuolis mugės antspaudas, kuris kasmet vis kitoks, bet jau tapęs neatsiejama mugės tradicija.

Kviečiame žymėti mugėje įsigytas knygas Vilniaus knygų mugės‘2018 antspaudu visuose Informacijos centruose.

Akcijos „Metų knygos rinkimai“ antspaudu nominuotas Metų knygas kviečiame žymėti  5 salėje, Ekslibrisas.lt stende (nr. 5.D03)

Atgal

„KNYGŲ ŠALIES” KŪRYBINĖS STUDIJOS NAUJIENOS

Tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje jau 16 metų gyvuoja kūrybos oazė, kviečianti lankytojus pažinti knygos paslaptis. Tai – dailininkės Sigutės Chlebinskaitės inicijuota „Knygų šalies“ kūrybinė studija, veikianti tam, kad padėtų pajusti knygos taurumą,  puoselėtų meilę žmogaus rankų ir vaizduotės kūriniams. Kūrybinėje studijoje vieši Hanso Christiano Anderseno premijos laureatai, pasaulyje pripažinti knygų kūrėjai, iliustruotojai, animatoriai, kaligrafai ir kiti knygos istorijos žinovai. Čia vyksta įsimintini susitikimai, meistriškumo valandos, kūrybinės laboratorijos, o veiklas lydi teminės parodos.

Šiemet „Knygų šalyje“ viešės iliustruotoja iš Hamburgo Jutta Bauer – vaikų literatūros Nobeliu vadinamos H. Ch. Anderseno premijos už geriausias knygų iliustracijas laureatė (2010).

Ilgai lauktas išskirtinis šių metų svečias iš Paryžiaus – bibliofilas Jacques’as Desse, ypač besidomintis erdvinėmis (livre animé) ir kolekcinėmis knygomis.

Tradiciškai „Knygų šalis“ kvies į vertingus susitikimus su jaunais pripažintais užsienio iliustruotojais: šiemet čia viešės knygų vaikams kūrėjos Emily Hughes iš Jungtinės Karalystės, Tatia Nadareishvili iš Gruzijos, talentingas čekų iliustruotojas Patrikas Antczakas.

Mugės dienomis kūrybinėje studijoje savo repertuarą pristatys leidyklos viešnios – „Warstwy“(Lenkija) ir „Page Five“ (Čekija), taip pat festivaliai, kuriuose 2017 m. buvo demonstruojami ir Lietuvos iliustruotojų darbai – „Lustr“ (Čekija) ir „Das Düstere und das Heitere“ (Vokietija). Veiks konkurso „Gražiausios Čekijos knygos 2016“ knygų–laureačių ekspozicija.

 

Kūrybinė studija rūpinasi lietuvių knygos meno klasikais ir jų sukurtu knygų vaikams aukso fondu. Šiemet čia atgims bibliografine  retenybe tapusi autorinė Ievos Naginskaitės paveikslėlių knyga „Ką padarė žirklės“ (1961, 2018), kuri sovietmečiu buvo išleista net 25 tūkst. egzempliorių tiražu. Pirmą kartą bus eksponuojami šios unikalios knygelės iliustracijų originalai, lauks ką tik pasirodęs naujas jos leidimas.

„Knygų šalies” kūrybinės studijos erdvėje šiemet atgis unikalus kūrinys – dailininkų Birutės Žilytės ir Algirdo Steponavičiaus 1969–1972 m. sukurta, o šiemet Audriaus Klimo („Vilniaus galerija“) rūpesčiu skaitmeniniu būdu atkurta originalių matmenų Valkininkų sanatorijos „Pušelė“ sienų tapyba.

Bus pristatytas Vilniaus dailės akademijos profesoriaus, grafiko Rimtauto Gibavičiaus lino raižinių ciklas „Vandenų gyventojai“ (1964).

Visame pasaulyje mažųjų skaitytojų mylimas knygų vaikams kūrėjas Kęstutis Kasparavičius kasdien kvies piešti iliustraciją „Dryžuota dryžuota“ – pagal naują autoriaus istoriją, virtusią ir knygele. Dvi dienas „Knygų šalyje“ bus galima sutikti gražiausios 2017 metų knygos „Sibiro haiku“ kūrėjas Jurgą Vilę ir Liną Itagaki. Taip pat vyks teminės dirbtuvės su žinomais mūsų knygų kūrėjais: Ilja Bereznicku, Broniumi Leonavičiumi, Jūrate Račinskaite, Rūta Mozūraite, Jurga Šarmavičiūte, Vanda Padimanskaite, Linu Spurga, Elena Selena ir kitais.

Kūrybinės studijos programa

 

„Knygų šalies” kūrybinės studijos rėmėjai:

Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

„Arctic Paper“

„Bookinn B&B“

 

„Knygų šalies” kūrybinės studijos partneriai:

Atvirosios fotografijos dirbtuvės

Dizaino fondas

Čekijos Respublikos ambasada Vilniuje

Kazio Varnelio namai-muziejus

Knygynas „Mint Vinetu“

Goethe‘s institutas Lietuvoje

Gruzijos ambasada Lietuvoje

Prancūzų institutas Lietuvoje

Lenkijos institutas Vilniuje

Lietuvos IBBY skyrius

Lietuvos aklųjų biblioteka

Lietuvos jūrų muziejus

Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas

Nacionalinis raštijos institutas, Praha, Čekija

Vilniaus dailės akademija

Vilniaus galerija

„Literatūra ir menas“

„LRT“

 

 

knygusalis@gmail.com

https://www.facebook.com/knygusalis/

 

Nuotraukoje:  R.Gibavičiaus iliustracija

Atgal

BUKINISTŲ PASAŽAS

Šiemet prekeiviai senomis knygomis vėl turės atskirą erdvę. Joje rasite seniai skaitytas, ilgai ieškotas arba dar nematytas knygas. Aplankykite Bukinistų pasažą 2 salėje.

Bukinistų pasažas

Atgal

MUZIKOS SALĖ

Vilniaus knygų mugėje jau ketvirtus metus iš eilės veiks speciali erdvė muzikos mylėtojams. Šiemet asociacija AGATA įrengs didžiausią per savo gyvavimo istoriją MUZIKOS SALĘ.

MUZIKOS SALĖJE po vienu stogu susirenka daugybė įvairių žanrų muzikos kūrėjų, leidėjų ir koncertų organizatorių. Keturias dienas čia vyksta gyvos muzikos koncertai, naujausių lietuviškų muzikos albumų pristatymai, diskusijos, neformalūs susitikimai su muzikantais bei didžiausia Lietuvos muzikinės produkcijos mugė.

Šiemet muzikos salėje lankytojų lauks:
gyvos muzikos koncertai ir naujausių albumų pristatymai
aktualūs pokalbiai su muzikos pasaulio atstovais
džiazo ir klasikos alėjos
muzikinė – kūrybinė programa moksleiviams

Muzikos salės dalyviai            Muzikos salės programa

Atgal

Į MUGĘ ATVYKSTANTYS UŽSIENIO SVEČIAI

Šiemet mugėje pristatome 53 užsienio svečius iš 21 pasaulio šalies 

 

Walter Kostner  (Bažnyčios kronika) – Italija

Evie Wyld (Vilniaus lapai, Londono knygų mugė, Lietuvos kultūros institutas) – Jungtinė Karalystė

Nora Ikstena (Lietuvos kultūros institutas) – Latvija

Zuska Kepplová (Lietuvos kultūros institutas) – Slovakija

Jonáš Hájek (Lietuvos kultūros institutas) – Čekija

Rosie Goldsmith (Lietuvos kultūros institutas) – Jungtinė Karalystė

Andrei Kurkov (Alma littera) – Ukraina

Antanas Šileika (Baltos lankos) – Kanada

Tomas Venclova (Apostrofa, R. Paknio leidykla) – JAV

Selja Ahava (Homo liber, Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje) – Suomija

Ilmar Taska (Homo liber) – Estija

Ignacio del Valle (Ispanijos Karalystės ambasada Lietuvoje) – Ispanija

Antonio Manuel Carrasco (Ispanijos Karalystės ambasada Lietuvoje) – Ispanija

Iván Vélez (Ispanijos Karalystės ambasada Lietuvoje) – Ispanija

Jean-Paul Mongin (Jonas ir Jokūbas) – Prancūzija

Felix Ackermann (Lapas) – Vokietija

Jerzy Illg (Lenkijos institutas Vilniuje) – Lenkija

Joanna Gromek Illg (Lenkijos institutas Vilniuje) – Lenkija

Urszula Chwalba (Lenkijos institutas Vilniuje) – Lenkija

Anna Gomóła (Lietuvos istorijos institutas) – Lenkija

Ali Abdollahi (Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga) – Iranas

Lena Andersson (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, Švedijos ambasada) – Švedija

Luboš Švec (Margi raštai) – Čekija

Dmitrij Ozerskij, Nikolaj Rubanov, Michail Kolovskij  (Nestandartinai.lt) – Rusija

Hilal al-Hajri (Omano Sultonato Informacijos ministerija) – Omano sultonatas

Zeruya Shalev (Sofoklis, Izraelio ambasada Lietuvoje) – Izraelis

Ewa Wołkanowska-Kołodziej (Terra publica)  – Lenkija

Guy Verhofstadt (Tyto alba) – Belgija

Alexander von Schönburg (Tyto alba) – Vokietija

Krzysztof Zanussi (Vaga) – Lenkija

Sara Mannheimer (Lietuvos leidėjų asociacija) – Švedija

Yves Plasseraud (Vilniaus knygų mugė) – Prancūzija

Miroslav Danys (Vydūno draugija) –Vokietija

Iris Hunscheid (Lietuvos leidėjų asociacija) – Vokietija

Alan Staton (Lietuvos leidėjų asociacija) – Jungtinė Karalystė

Jane Streeter (Lietuvos leidėjų asociacija) – Jungtinė Karalystė

Kūrybinės studijos „Tu gali sukurti knygą“ svečiai:

Dylan Calder  – Jungtinė Karalystė

Emil Pasierski  – Lenkija

Emily Hughes – Jungtinė Karalystė

Eva Hudzieczková – Čekija

Jacques Desse – Prancūzija

Jutta Bauer – Vokietija

Katarzyna Janusik – Lenkija

Marta Kiewel – Lenkija

Naděžda Sheshuková – Čekija

Oliver Spatz – Vokietija

Barbara Bernsmeier – Vokietija

Patrik Antczak  – Čekija

Tatia Nadareishvilli – Gruzija

Thibaut Brunessaux – Prancūzija

Elena Selena – Prancūzija/Lietuva

Atgal

OKnyga / boOk

OKnyga – tai nauja neformali Vilniaus knygų mugės erdvė, kurioje knygos kūrimo eksperimentus pristato individualų kūrybinį kelią į leidybos ir meno pasaulį dar tik pradedantys kūrėjai – Vilniaus dailės akademijos Grafikos, Taikomosios grafikos ir Grafinio dizaino programų studentai.

Oknyga  –  tai meninis knygos ir vizualiosios kultūros veiksmas, kuriame nėra teigiamų ar neigiamų vertinimų ir įtakų. Pavadinime užkoduotas 0 (nulio ženklas) čia transliuojamas kaip jaunojo kūrėjo startinė pozicija, naujų ir nematytų idėjų generacijos ir betarpiško jų transliavimo laukas. Drauge pavadinime pasirodo pozityvumą ir gerą nuotaiką nešantis žodelis 0K, vartojamas neformalioje kalboje, reiškiantis – „gerai”, „puiku”, „susitarėme” , kas puikiai dera su jauno kūrėjo pozicija ir požiūriu į kūrybinį pasaulį.

OKnyga ekspozicijoje pristatoma:

  • • Autoriniai knygos meno objektai ir dailininko knygos
  • • Savilaidos principu kurti leidiniai- zinai
  • • Pieštinės ir skaitmenizuotos iliustracijos
  • • Iliustruotos ir animuotos knygos
  • • Vienetinės trimatės Pop-up knygos
  • • Grafikos atspaudai
  • • Iliustracijų, plakatų, limituoto tiražo atspaudų parodos
  • • Video projektai, interaktyvūs žaidimai
  • • Speedpainting’o (greito piešimo) ir gyvo video piešimo seansai
  • • Jaunųjų kūrėjų individualūs prisistatymai/prezentacijos

OKnyga erdvėje veiks:

• OKioskeliai ir studentų kurta produkcija

• Kūrybinis paštas pOKštas

• OK loterija

• SpalvOK laisvalaikio ir kūrybiškumo erdvė

• Begalinė iliustracijų drobė „Infinite canvas”

• Kūrybinės dirbtuvės su iliustruotojais, dizaineriais ir menininkais

 

Nauja kūrybinė erdvė mugėje OKnyga įsikūrusi 2 salės galerijoje (II aukštas).

OKnyga programa


Projekto organizatorius
:Vilniaus dailės akademija

Partneris: Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo”

Rėmėjai: UAB Libra Vitalis, UAB Heliopolis

Draugai: LKI, Vilniaus dailės akademijos leidykla, Vilniaus dailės akademijos spaustuvė

Atgal

BIBLIOTEKŲ ERDVĖ

BIBLIOTEKŲ ERDVĖ – dar viena, ypač jaunųjų lankytojų pamėgta skaitymo, bendravimo ir renginių erdvė, kurią inicijuoja ir kuria Lietuvos bibliotekininkų draugija. Tai moderni, atvira ir kitokia biblioteka be sienų. Šiemet Bibliotekų erdvė bus gerokai išsiplėtusi ir pakeitusi vietą – ją rasite Vaikų literatūros salėje (salė 4), šalia Kūrybinės studijos.

Bibliotekų erdvės programa

Atgal

KNYGOS KINO SALĖ

Šiemet mugėje duris ir vėl atvers KNYGOS KINO SALĖ. Jos programoje –  programa su filmų pristatymais-analize 5-12 klasių moksleiviams, specialus festivalio „Kino pavasaris” seansas, 100-mečius švenčiančių valstybių filmai.

Taigi, jei pasiilgote gerių filmų ir norite ramiai bei įdomiai praleisti valandą kitą mugėje, būtinai užsukite į Knygos kino salę (Centriniai rūmai).

KNYGOS KINO SALĖS PROGRAMA

 

kadras iš filmo „Mažasis princas” 

Atgal

ŠIŲ METŲ KNYGŲ MUGĖS RŪBAS – TRIJŲ KŪRĖJŲ DARBAS

Ar lengvai perskaitėte šių metų Vilniaus knygų mugės vizualą? Gal skaitydami prikūrėte naujų žodžių, o gal kai kurie jums skambėjo panašiai kaip kitų kalbų išsireiškimai ar posakiai? Gal kai kurie tekstai jums pasirodė neperskaitomi, o gal – perskaitomi, bet nesuprantami? Kodėl šimtmečiui skirta Vilniaus knygų mugė nusprendė savo lankytojus pasitikti ryškia raidžių dėlione ir pasiūlė sukurti skaitymo kryptis bei teksto prasmes patiems?

Apie skaitymą – kaip kuriantį veiksmą – pasakoja šių metų Vilniaus knygų mugės tapatybės kūrėjai: grafikos dizainerės Indrė Klimaitė ir Laura Klimaitė – Lusa (Vokietija) ir performatyvaus meno atstovas, tekstų autorius bei atlikėjas, slemeris Žygimantas Kudirka (Lietuva). Visą pranešimą spaudai skaitykite čia

Turite klausimų?

Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

Parašykite mums
×

Turite klausimų?

    Sutinku gauti projekto informaciją ir pasiūlymus, o jų parengimui naudoti aukščiau pateiktus duomenis. Bet kuriuo metu turiu teisę atšaukti savo sutikimą apie tai pranešus el. paštu.