VILNIAUS KNYGŲ MUGĖ 2020
- 2020 vasario 20–23 d.
- Darbo laikas
- Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO.
-
18 500 kv. m.
-
72 930
-
380 iš 9 šalių
2020-uosius metus Vilniaus knygų mugė pasitiko su Jono Meko mintimi „Gyventi reikia be formulių, reikia būti atviram“. Mugė kvietė ieškoti naujų atvirų saviraiškos formų, eksperimentuoti, kurti tai, kas aktualu, įdomu ir svarbu kiekvienam iš mūsų.
Keturios dienos, 380 dalyvių iš 9 pasaulio šalių, 646 renginiai mugės programoje ir 453 susitikimai su autoriais leidyklų stenduose, 65 svečiai iš 24 pasaulio šalių, 19 renginių erdvių, 18.500 kv.m. ploto ir net 72.930 lankytojų.
22-oji Vilniaus knygų mugė vyks 2021 m. vasario 25–28 dienomis. Mugės tema – „Vaizdas kaip tekstas“. Daugiau informacijos netrukus.
Kuo ypatinga Vilniaus knygų mugė?
Jaunųjų skaitytojų salė. Šioje salėje persipina dvi erdvės. Lietuvos ir užsienio leidėjai čia pristato ir parduoda knygas, skirtas vaikams ir paaugliams. Tuo pačiu tai nuolat gyva ir šurmuliuojanti erdvė jauniesiems skaitytojams, kur jie gali gali įvairiomis formomis ir būdais patirti literatūros ir skaitymo stebuklą, nevaržomai bendrauti, kurti ir skaityti. Salėje veikia Bibliotekų erdvė, Jaunimo taškas, Kūrybos erdvė be formulių, KNYGŲ ŠALIS, o Vaikų scenoje vyksta renginiai vaikams.
KNYGŲ ŠALIS Unikalus renginys, gimęs Vilniaus knygų mugėje 2002 metais. Studijos sumanytoja – grafikė, knygų dailininkė Sigutė Chlebinskaitė su savo komanda kasmet kviečia mugės lankytojus dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse ir susitikimuose su garsiausiais Lietuvos bei užsienio šalių knygų vaikams kūrėjais ir iliustruotojais, patirti gražiausių knygų vaikams stebuklą.
Bibliotekų erdvė. Lietuvos bibliotekininkų kuriama atvira ir kitokia biblioteka be sienų. Skaitymo, bendravimo ir susitikimų erdvė jaunimui.
15min Forumas. Tai rimtų temų, intelektualių pokalbių vieta, kurioje diskusijos persipina su naujų leidinių pristatymais, iškeliamos aktualiausios visuomeninės, kultūrinės problemos. Kasmet čia susitinka Diskusijų klubo žaidėjai – garsūs Lietuvos ir užsienio kultūros, meno, visuomenės ir mokslo žmonės.
15min Forume rengiamas ir naujo formato renginių ciklas Šortai. Tai „karštas“ mugės debatų turnyras, literatūrinė dvikova, kurioje per 15 minučių du pokalbininkai – knygos autorius ir kritikas – kuo turiningiau atskleidžia aptariamos knygos privalumus ir trūkumus.
LRT salė/ 5.1. Nuolatinio mugės partnerio – Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos – salė, iš kurios LRT transliuoja populiariausius mugės renginius. Būtent čia mugės lankytojai renkasi į nekasdienius pasimatymus su savo lauktais rašytojais.
Muzikos salė – kiekvienais metais unikalia programa ir turiniu stebinanti erdvė, jau šeštus metus organizuojama asociacijos AGATA ir suburianti daugumą Lietuvos muzikantų po vienu stogu. Tai didžiausia Lietuvos muzikinės produkcijos mugė.
Gražiausių metų knygų paroda. Vilniaus knygų mugėje kasmet lankytojams pristatomos Lietuvos leidyklų per praėjusius kalendorinius metus išleistos gražiausios metų knygos bei apdovanojami jų dailininkai, leidėjai ir poligrafijos specialistai.
Knygos kino salė. Mugės lankytojai turi galimybę pamatyti naujausias garsių romanų ekranizacijas, dokumentinius filmus apie rašytojus, poetus, menininkus.