AMRES ART galerijos erdvės ir veiklos parodos metu
AMRES ART GALERIJOS DALYVAVIMO PARODOJE TIKSLAS
Šiandieniame verslo pasaulyje itin svarbu, kad darbuotojai būtų kūrybingi ir įsitraukę į organizacijų veiklą. Viena iš sąlygų skleistis kūrybingumui – malonus estetinis pojūtis ir gebėjimas atpažinti tikrumo jausmą, nes ne kiekvienas naujai sukurtas dalykas yra prasmingas ir pritaikomas praktikoje.
2019 metų balandį, Milano dizaino savaitės metu, informacinių technologijų milžinė “Google”, bendradarbiaudama su JAV mokslininkais, atskleidė, kokią milžinišką įtaką mūsų fizinei sveikatai ir psichologinei būsenai turi estetinės patirtys ir aplinkos dizainas. Renginio metu buvo stebima, kaip žmonės jaučiasi patekę į skirtingai apšviestas įvairaus stiliaus patalpas – įvairių tekstūrų, spalvų, kvapų ir garsų erdves. Ant lankytojų rankų užrišta speciali apyrankė fiksavo jų fiziologines reakcijas. Išanalizavusi gautus duomenis „Google“ atskleidė, kad aplinkos dizainas yra gerokai svarbesnis nei buvo manyta iki šiol – jis veikia ne tik žmogaus nuotaiką ir fizinę savijautą, bet, galimai, ir profesinius pasiekimus, asmeninę sėkmę.
Taigi AMRES ART galerija šioje parodoje siekia:
- supažindinti parodos lankytojus su interjero ypatybėmis, stiprinančiomis natūralų žmogaus intelektą kaip kūrybinio proto išraišką;
- leisti parodos lankytojams patirti skirtingus pojūčius formuojant įgūdį jausmu atskirti tikrus dalykus;
- parodyti parodos lankytojams galimybes kurti biuruose funkcionalumą, natūralumą ir meninę estetiką.
AMRES ART GALERIJOS erdvės ir veiklos parodos metu
Parodoje bus įrengtos dvi AMRES ART galerijos erdvės: Potyrių erdvė ir Jaunųjų dizainerių erdvė. Veiks dirbtuvės, įtrauksiančios parodos lankytojus į veiksmą; vyks bendroje erdvėje diskusija „Kodėl verslui naudinga investuoti į biurų interjerą?“; bus galima pasiklausyti įdomių, akiratį praplečiančių pranešimų.
POTYRIŲ ERDVĖJE vyks:
- Tikrumo degustacijos – jų metu parodos lankytojai turės galimybę įsitikinti, kiek geba sąmoningai naudotis savo 5 pojūčiais, mėgindami atpažinti tikrus dalykus per lytėjimą, uoslę, skonį, vizualines išraiškas, garso skambesį. Lankytojai mėgins atskirti šilką ir sintetinį audinį, natūralius eterinius aliejus ir sintetinius kvapus, natūralų šokoladą ir jo mišinį, žmogaus ir dirbtinio intelekto sukurtus kūrinius.
- Šilko batikos paveikslų ir erdvių kvapų degustacijos – čia bus galima patirti, kaip skirtingi kūriniai formuoja skirtingas vidines būsenas. Lankytojai galės pasitikrinti, ar atpažįsta erdvės kvapų skirtingą poveikį emocinėms būsenoms, o žvelgdami į batikos paveikslus, pamėgins atpažinti savo asmenybės raštus. Indonezijos meistrų rankomis tapyti batikos audiniai skirtingi – vieni pulsuoja spalvomis ir drąsiais potėpiais, kiti akį traukia lakoniškomis linijomis ir paslaptingu juodai baltu kontrastu. Per audinio raštus ir kodus žmogus gali įsileisti į savo gyvenimą estetinę pajautą ir norą kurti.
- EBRU kūrybinės technikos patyrimas – netikėtos spalvų ir išraiškų formos atskleis, kuo skiriasi stereotipinis ir kūrybinis judesys.
Ebru („piešimas ant vandens“) kildinamas iš Kinijos ir Japonijos. Tai dažų liejimas ant vandens paviršiaus; taip sukurtas paveikslas vėliau perkeliamas ant popieriaus lapo. Ebru – tai meninė technika kūrybiniam įkvėpimui.
- Molio tinko kūrybinių išraiškų dirbtuvės – parodos lankytojai galės patirti, kaip su natūralia, Lietuvoje gaminta medžiaga galima patiems estetiškai ir kūrybiškai išdekoruoti biurų ar namų sienas, suteikiant gyvybingumo ir šilumos savoms erdvėms. Molio tinkas turtingas savo estetinėmis savybėmis ir plačiomis dekoravimo galimybėmis. Mišinys yra gražios baltos spalvos, o sumaišytas su mineraliniais pigmentais įgauna ryškių arba švelnių, subtilių atspalvių.
- Organinės architektūros dirbtuvės (intuityvi erdvės kūryba). Molis –pirmapradė materija, per molį mes galime susijungti su savuoju „Aš“. Organinėje architektūroje naujos erdvės kūrimas prasideda lipdymu iš molio. Šios krypties architektai mano, kad kūnas, t.y. rankos, kurios minko molį, pasako apie tikruosius žmogaus norus, poreikius ir siekius greičiau nei jis spėja racionaliai juos suvokti.
JAUNŲJŲ DIZAINIERIŲ ERDVĖJE vyks:
- Jaunųjų dizainerių darbų ekspozicija „Natūralumas ir meninė estetika biurų interjeruose“. Šiuolaikiniame pasaulyje, siekiant išlaikyti balansą tarp technologijų ir natūralumo, meninė estetika ir unikalus dizainas tampa neatsiejama biurų interjerų dalimi. Tai ne tik skatina kūrybingumą, bet ir tampa organizacijų kultūros dalimi, įtraukiančia darbuotojus ir laiminčią klientų pasitikėjimą. Tad norime jaunuosius dizainerius paskatinti kurti interjerus, atliepiančius šiandienos verslo iššūkius.
- Meninės fotografijos paroda „Augalų portretai“. Jau tradicija tapęs konkursas, skatinantis atrasti augalus, kaip įkvėpimo ir pozityvių emocijų šaltinį, šiais metais savo fokusą nukreipė Į INTERJERO GALIĄ. Konkurso tikslas – paskatinti žmones įsileisti gamtos išraiškas į savo erdves, fiksuoti autentiškas augalų spalvas bei formas, kurios skleistų pozityvią energiją kasdienėje aplinkoje.
PRANEŠIMAI (bendroje erdvėje)
Spalio 3 d.
14.00–14.30
„Organinė architektūra kaip pojūčių architektūra“ (rusų k.)
Pranešėjas – Gleb Usakovskij, organinės architektūros architektas (Kijevas).
15.00–15.30
„Molio tinko išraiškos kaip kūryba, įkvėpta gamtos“
Pranešėjai: Raimonda Radvilavičienė, natūralaus molio tinko „Mr. Clay“ kūrėja ir Mantas Petravičius, tapytojas, dekoratorius, meninės interjero apdailos studijos „MP Studio“ įkūrėjas.
16.00–16.30
„Interjero įtaka vidinėms būsenoms: kaip kurti interjerą, stiprinantį žmogaus natūralų intelektą?“
Pranešėja – Rasa Baltė-Balčiūnienė, kūrybinio proto vystymo trenerė ir vaizdinių poveikio psichologė.
Spalio 4 d.
12.00–12.30
„Kaip kurti organišką, funkcionalią ir estetišką biurų erdvę?“ (rusų k.)
Pranešėjas – Gleb Usakovskij, organinės architektūros architektas (Kijevas).
13.00–13.30
„Šilko batikos paveikslų koncepcija biurų interjerams – būdas kurti kūrybingą aplinką“
Pranešėja – Rasa Baltė-Balčiūnienė, kūrybinio proto vystymo trenerė ir įvaizdinių psichologė.
14.00–15.30
Tarpdalykinė diskusija „Kodėl naudinga investuoti į biuro interjerus?“
Dalyvauja verslo atstovai, interjero ekspertai, interjero poveikių tyrėjai. Moderuoja Rasa Baltė-Balčiūnienė, Žinių radijos laidos „Ateities genas“ autorė ir kūrybinio proto vystymo trenerė .
Spalio 5 d.
12.00–13.00
AMRES ART galerijos konkursų „Natūralumo ir meninė estetika biuro interjeruose“ ir „Augalų portretai“ geriausių dalyvių prisistatymai ir apdovanojimai.
Pagrindinis abiejų konkursų prizas – AMRES ART kelionė „Degustuok tikrumą Florencijoje“.