2022 03 23

Techninių gebėjimų konkursai moksleiviams LINPRA stende

Kovo 30-31 d. Litexpo parodoje KARJERA & STUDIJOS atskirame jungtiniame stende Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės sektoriui atstovaus LINPRA kartu su keliais nariais. Kviečiame moksleivius sudalyvauti LINPRA stende vyksiančiuose Techninės kūrybos konkursuose ir išbandyti savo jėgas vienoje iš 5 (arba visose) inžinerinių kompetencijų pasitikrinimo rungtyse. Čia bus galima atskleisti savo technologinius hobius ir talentus – galbūt tai ateities studijų ir mokymosi kryptis!

Kiekvienoje užduotyje laimės vienas moksleivis, atlikęs ją tiksliausiai, kokybiškiausiai, išmaniausiu būdu! Prizas 5 laimėtojams – 150 Eur vertės dovanų čekiai apsipirkti įvairios technikos ir elektronikos parduotuvėje Elektromarkt.

 


  1. Alytaus Profesinio rengimo centras: 3D spausdinimas

Užduotis: sukurti pateiktos detalės kopiją.
Užduoties atlikimo laikas: iki 45 min.
Reikalavimai:

  • Atlikti pateiktos detalės matavimus. Gebėti dirbti matavimo prietaisais, pvz. elektroniniu slankmačiu;
  • Sukurti kuo tikslesnį pateiktos detalės 3D modelį. Gebėti modeliuoti su Solidworks programine įranga;
  • Laikantis nurodymų, atspausdinti detalės kopiją. Gebėti parengti tinkamą failą 3D spausdintuvui. Naudojama CURA arba paties spausdintuvo programinė įranga;

Bus vertinama: tikslumas; tinkamai parengtas brėžinys; tinkamai paruoštas spausdinimo failas;
Surinkus vienodą taškų skaičių, bus atsižvelgiama į užduoties atlikimo laiką.

2.

UAB Baltec CNC Technologies / MB DigiOPTIMA: Roboto valdymas

Šių dienų ir ateities technologiniai procesai neatsiejami nuo robotizuotų bei savaeigių mechanizmų ir įrenginių. Inžinierių tikslas – išmokyti šiuos įrenginius atlikti veiksmus per trumpiausią laiką ir užtikrinti rezultato kokybę.

  • Užduotis: pastatyti bokštą, naudojant roboto ranką (DOBOT edukacinis robotas);
  • Užduoties atlikimo laikas: iki 15 min;
  • Tikslas: pastatyti bokštą iš pateiktų kubelių per trumpiausią laiką;
  • Bus vertinama: laikas, per kurį pastatomas bokštas, ir bokšto tiesumas.

3.
Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centras: Pjovimas lazeriu

Pjovimas lazeriu – neatsiejama šių dienų gaminių apdirbimo proceso dalis. Lazeris užtikrina detalės gamybos proceso greitį, tikslumą ir kokybę.

Konkurso dalyviams bus paruoštas standartinis raktų pakabuko brėžinys, o jį reikės įkelti savo inicialus dirbant su programa RDWorksV8. Paruoštą brėžinį persiųsti į lazerį ir paleisti gamybą.

Užduotis: raktų pakabuko gamyba lazeriu;
Atlikimo laikas: iki 20 min;
Tikslas: taisyklingai, tiksliai, kokybiškai pagaminti pakabuką per duotą laiką;
Bus vertinama: greitis – laikas, per kurį bus paruošiamas brėžinys, įkeliamas į lazerį ir pagaminamas taisyklingas, kokybiškas gaminys.

4.
Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija: Liniją sekančio roboto programavimas

Liniją sekantys robotai yra naudojami pramonėje gaminių ar įrankių transportavimui tam tikrais maršrutais. Liniją sekantis ir apvažiuojantis kliūtis robotas skirtas daugiausiai sandėliams, kai krovinys paimamas vienoje sandėlio vietoje ir nuvežamas į kitą. Taip pat taikomas gamybos procese – ceche, kur gaminiai gali būti išdėlioti nebūtinai tokia pat tvarka, jie gali būti skirtingo dydžio. Tokio roboto pagalba yra taupomi kaštai, gamybos procesas tampa lankstesnis, nes lengvai galima keisti programuojamus maršrutus ir roboto komandas.
Liniją sekančio roboto programavimo konkurso metu dalyviai turi užprogramuoti Lego Mindstorms mobilųjį robotą taip, kad jis sugebėtų sekti baltame paviršiuje esančią juodą liniją. Juoda linija nurodo roboto judėjimo maršrutą, kuris bus pateiktas visiems dalyviams vienodas.

Konkursas vyks sesijomis, vienu metu programuoti galės trys dalyviai.
Konkurso metu bus vertinamas laikas nuo roboto programavimo pradžios iki viso nurodyto maršruto važiavimo pabaigos.
Nugalėtoju taps vienas  dalyvis, kuris greičiausiai įvykdys konkurso reikalavimus.

 

5.
UAB IN RE: Marso visureigio modeliavimas ir simuliacija  

Trimatis modeliavimas – viena smagiausių ir populiariausių šiuolaikinės inžinerijos sričių. Su parametrinio modeliavimo programa SOLIDWORKS jūs galite ne tik nubraižyti detales ir sujungti jas į veikiantį mechanizmą, bet ir iškart patikrinti, ar jis bus pakankamai tvirtas numatytoms apkrovoms.

Kylame į kosmosą! Čia yra svarbus ne tik detalių tvirtumas, bet ir kiekvienas gramas svorio. Šių dviejų reikalavimų suderinimas yra įdomus kūrybinis uždavinys, kurį išspręsti galite pabandyti jau dabar, net jei ir iki šiol nesate dirbę su jokia 3D modeliavimo programa.

Užduotis: sumodeliuoti Marso visureigio važiuoklės detalę, jungiančią jau esančius visureigio komponentus, ir atlikti jos simuliaciją su nurodytomis apkrovomis.
Atlikimo laikas: iki 1 valandos.
Tikslas: maksimaliai išlengvinti savo sugalvotą detalę.
Nugalėtoju taps dalyvis, sumodeliavęs patį lengviausią komponentą, kuris atlaiko simuliaciją nesulūžęs.

Turite klausimų?

Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

Parašykite mums
×

Turite klausimų?

    Sutinku gauti projekto informaciją ir pasiūlymus, o jų parengimui naudoti aukščiau pateiktus duomenis. Bet kuriuo metu turiu teisę atšaukti savo sutikimą apie tai pranešus el. paštu.