Žinomi žmonės siunčia linkėjimus ir padėkos žodžius savo mokytojams
Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO švietimo inovacijų parodoje „Mokykla 2022” šiandien vyks „Ateities mokytojų forumas”, skirtas visai Lietuvos švietimo bendruomenei. O po šio renginio vyks žinomų atlikėjų koncertas. Pasak aktoriaus, renginių prodiuserio, „Spotiself” kūrybos projektų vadovo Dovydo Laukio, šis koncertas – tai padėka mokytojams už jų pasišventimą ir tikėjimą mokslo galia.
„Mokytojų darbas – prasmingas, bet tikrai nelengvas. Todėl labai svarbu įvertinti jų pastangas, nepamiršti jiems padėkoti bei rodyti deramą pagarbą. Moksleiviai dažnai kopijuoja savo autoritetus, todėl tikimės, kad, matydami, kaip jų sekami nuomonės formuotojai, atlikėjai, aktoriai gerbia mokytojus, dėkoja jiems ir siunčia šilčiausius linkėjimus, moksleiviai irgi susimąstys, gal net kitaip pradės vertinti ir žiūrėti į mokytojo profesiją. Juk mokytojai ne tik perteikia žinias ir išdėsto pamokų turinį – jie formuoja asmenybes, suteikia jiems pagrindą ir supratimą apie gyvenimą, dalykus ir reiškinius, supančius jauną žmogų. Todėl labai svarbu yra mokėti sudominti jaunus žmones, užmegzti šiltą, pagarbų ir dalykišką ryšį su jais. Moksleiviai neturėtų vengti mokytojų ar bijoti klausti patarimo. Gaila, bet dažnai jauni žmonės nesitaria su mokytojais, neklausia jiems rūpimų klausimų, nes bijo, nedrįsta”, – sakė D. Laukys.
Aktorius neslepia, kad mokykloje ir jam buvo visko: su vienais mokytojais geriau sutardavo, su kitais – blogiau, tačiau iki šiol atsimena tuos mokytojus, kurie jam buvo tikri autoritetai, jį motyvuodavo ir skatindavo mokytis bei siekti svajonių. „Kiekvienas, kuris mokosi ar mokėsi, tikrai turėjo bent vieną mokytoją, kurį gerbė ir mylėjo. Tokį mokytoją, į kurio pamoką būdavo gėda eiti nepasiruošusiam. Ir aš turėjau tokių, kuriuos nuoširdžiai gerbiau, iki šios dienos prisimenu ir periodiškai su jais bendrauju. Iki šiol už meilę lietuvių kalbai esu dėkingas lietuvių kalbos mokytojai Zitai Urbonavičienei, o už įsimintinas muzikos pamokas – mokytojai ir mokyklos direktoriaus pavaduotojai Jurgai Daubarienei. Anglų kalbos mokytoja Loreta Mačiulytė dar mokykloje man įrodė, kokia svarbi yra anglų kalba ir kodėl ją reikia mokėti taip, kaip ir gimtąją kalbą. Mokykloje formavosi mano asmenybė, todėl gerbiu tiek savo mokyklą, tiek mokytojus. Ir visada džiaugiuosi, kai mane kviečia į mokykloje vykstančius mokinių motyvacinius renginius ar šventes”, – džiaugėsi D. Laukys.
Atlikėja Monika Marija Paulauskaitė-Laukė mokytojams skirtame koncerte atliks ne vieną dainą. Žinoma dainininkė šios akimirkos labai laukia – taip ji nori padėkoti ne tik savo, bet ir visos Lietuvos mokytojams, o kartu ir savo mamai, 38 metus mokančiai gimnazistus ir paskyrusiai savo gyvenimą lietuvių kalbai, bei paskatinti juos didžiuotis savo darbu. Taip pat Monika Marija nori įkvėpti jaunus žmonės rinktis šią, jos nuomone, prestižinę ir ypatingą profesiją. Ji puikiai žino, nes pati patyrė, kokia didelė ir svari gali būti mokytojo įtaka jauno žmogaus gyvenimui ir jo karjeros kelio pasirinkimui. Net ir šiandien, kai būna sunku ir nesinori koncertuoti, ji visada prisimena savo vokalo mokytojo V. J. Lyguto žodžius. „Pamenu vieną iš pirmųjų savo koncertų. Man buvo dvylika, turėjau dainuoti savo gimtajame mieste ir labai jaudinausi. Mano mokytojas tada padrąsino mano mamą ir mane sakydamas, kad aš vienintelė tokia pasaulyje ir man reikia tik dainuoti. Po to apkabino mus ir palinkėjo sėkmės. Dar ir dabar, kai abejoju savimi ir jaudinuosi prieš išeidama į sceną, visada prisimenu savo mokytoją ir tai, kad jam buvau vienintelė tokia pasaulyje. Mano pasitikėjimas savimi scenoje, mano užsispyrimas ir filosofija yra tokie tvirti tik mano mokytojo dėka. Būtent Vaidotui Juozui Lygutui esu labiausiai dėkinga už tai, kad matė mane geresnę, talentingesnę, protingesnę, negu atrodžiau pati sau. Jis įkvėpė mane tikėti, kad galiu būti viskuo, kuo noriu būti. Tik dabar suprantu, kaip vienas pedagogas gali pakeisti jauno žmogaus gyvenimą: užauginti jam sparnus ir išugdyti drąsų žmogų, tikintį, kad viskas yra įmanoma. Norėčiau, kad visi mokytojai būtų tokie”, – neslėpė susijaudinimo ir negailėjo gražių žodžių savo mokytojui žinoma atlikėja.
D.Laukys sako, jeigu šiandien grįžtų į mokyklą, kitaip vertintų mokytojus ir jų darbą: „Labiau vertinčiau tai, kas man duodama. Daugiau dėmesio skirčiau pačiam mokymosi procesui. Daryčiau tai su pasimėgavimu, suprasdamas ir galvodamas, kur man tos žinios pravers. Mokyčiausi ne tik tam, kad gaučiau gerą pažymį. Dabar žinau, kokios svarbios, vertingos ir reikalingos yra žinios, kiek daug naudos duoda perskaitytos knygos. Todėl, jei šiandien turiu galimybę mokytis kažko naujo, darau tai šimtu procentų.”
Žinomas nuomonės formuotojas Antanas Jakimavičius taip pat prisimena ne vieną mokytoją, kuris jį nuolat palaikė, motyvavo ir stūmė į priekį. „Turėjau dvi nuostabias mokytojas: geografijos mokytoją, kuri buvo ir mano auklėtoja, bei lietuvių kalbos mokytoją. Jos abi tikėjo manimi, tikėjo tuo, ką aš darau ir visada mane palaikė. Jaunam žmogui, kuris dar tik ieško savo kelio, mokytojo paskatinimas, geras žodis, net ir toks elementarus pastebėjimas kaip: „Antanai, mačiau Tavo video. Šauniai padirbėjai!” buvo labai svarbus ir reikšmingas. Ypač svarbu, kad mokytojai paskatintų ir palaikytų jautresnius, kūrybingus ir gal ne tokius gabius tiksliesiems mokslams mokinius. Ne visi yra gabūs matematikai, tačiau jie gali būti gabūs kitiems dalykams. Todėl labai svarbu, kad mokytojai „nenurašytų” tų, kurie prastai mokosi, o pasistengtų juose pastebėti kitus privalumus ir skatintų siekti savo svajonių, nors ir kokios beprotiškos jos bebūtų. Pasaulis pasikeitė: šiandien užsidirbti ir gyventi galima ne tik dirbant tradiciniuose darbuose, bet ir tiesiog kuriant”, – siųsdamas linkėjimus mokytojams sakė A. Jakimavičius.
Švietimo ir inovacijų parodoje „Mokykla 2022“ šiandien vyksiantis „Ateities mokytojų forumas” skiriamas visai Lietuvos švietimo bendruomenei, kuriai aktualus ateities švietimas. Forume taip pat bus daug diskutuojama apie ateities mokytojo kompetencijas, profesijos prestižą, bus kalbama ir apie mokytojų bei mokinių karjeros klausimus, iškylančius mokykloje.
„Ateities mokytojų forume” dalyvaus Švietimo, mokslo ir sporto viceministrė dr. Agnė Kudarauskienė, Šiuolaikinių didaktikų centro direktorė dr. Daiva Penkauskienė, Lietuvos karjeros specialistų asociacijos direktorė Daiva Šilienė, Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos vadovė prof. dr. Lina Kaminskienė, „EdTech Lithuania” bendruomenės vadovas Šarūnas Dignaitis, socialinių tinklų žvaigždė, radijo laidų vedėjas Paul de Miko, „Digiklasė” įkūrėjas Eimantas Bekėža, TV laidų prodiuseris Saulius Urbonavičius – Samas. Forumą ves „Spotiself“ kūrybos vadovas Dovydas Laukys. Programoje taip pat numatyta jaunųjų influencerių diskusija „Kodėl mokykloje yra svarbus ugdymas karjerai?”. Forumą vainikuos koncertas, skirtas mokytojams.