2020 03 10

„Amber Trip” lankytojams dovanos po saują gintaro

Trečiadienį Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ prasideda XVII tarptautinė Baltijos juvelyrikos paroda „Amber Trip“. Pirmiesiems lankytojams juvelyrikos parodos rengėjai dovanos po saują gintaro.

Didžiausia Baltijos jūros regione juvelyrikos paroda „Amber Trip“ rengiama kovo 11-14 dienomis. Jos lankytojus – sostinės gyventojus ir svečius, kolekcininkus, muziejininkus, didmenininkus, žaliavos tiekėjus ir pirkėjus – pasitiks beveik 240 juvelyrikos ir gintaro gamintojų bei meistrų iš 30 pasaulio šalių (Baltijos šalių, Lenkijos, Turkijos, Ukrainos, Rusijos, JAV, Japonijos, Indijos, Pietų Afrikos, Meksikos ir kt.).

„Amber Trip“ kaip niekad bus gausu įvairių juvelyrikos parodų, kūrybinių dirbtuvių ir seminarų, kuriuose bus dalinamasi žiniomis, ką reikia žinoti perkant papuošalą, kaip panaudojamos perkūno dujos juvelyrikoje arba Baltijos gintaras maisto gamyboje. Parodos lankytojai turės galimybę už simbolinę kainą išvalyti ir atnaujinti ar sutaisyti savo turimus papuošalus ir brangakmenius. Jau antrus metus vyks gintaro žaliavos birža-aukcionas, o svečiams iš Artimųjų Rytų bus įrengti musulmonų maldos namai.

Renginyje bus eksponuojamos mamuto skulptūros ir ledynmečio laikus menantis mamuto skeletas. Sibire rasto mamuto skeleto ilgis yra 5 metrai, aukštis – 3,1 metro, svoris – beveik 600 kilogramų.

„Amber Trip“ parodos atidarymas sutampa su Lietuvos Nepriklausomybės dienos minėjimu. Šiai visai Lietuvai reikšmingai dienai paminėti Lietuvos autorinės juvelyrikos kūrėjų asociacija surengė parodą „Laisvės įkvėpti“, kurioje kūrinius pristato 30 autoriai juvelyrai. Mes, parodos rengėjai, pirmiesiems jos lankytojams dovanosime po saują gintaro, o iš viso išdalinsime 30 kilogramų gintaro. „Laisvės įkvėpti“ dalyvių skaičių ir dovanojamo gintaro kiekį simboliškai siejame su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiu“, – sako tarptautinės Baltijos juvelyrikos parodos „Amber Trip“ organizatorius Giedrius Guntorius.

Paroda „Laisvės įkvėpti“ bus pristatyta pirmąją „Amber Trip“ dieną organizuojamame Autorinės juvelyrikos vakare. Jau trečius metus specialiai juvelyrams rengiama Autorinės juvelyrikos zona šiemet subūrė 40 dalyvių iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Jungtinės Karalystės ir JAV. Tai – tarsi paroda parodoje, kurioje pristatomi vienetiniai autoriniai darbai ir yra puiki galimybė pabendrauti su juvelyru apie jo kūrybos kelią ar įsigyti patikusį juvelyrinį dirbinį. Čia sutiksite tokius žinomus Lietuvoje juvelyrus kaip Algirdas Mikutis, Šarūnė Vaitkutė, Eglė Čėjauskaitė-Gintalė ar Sigitas Virpilaitis. Kovo 11-ąją Autorinės juvelyrikos zona lauks lankytojų net iki 20 val.

Parodoje savo unikalius darbus taip pat pristato neregys dizaineris juvelyras iš Vokietijos Homayoun Esfarjani, Jurga Gusarovienė ir kiti.

„Amber Trip“ yra gera proga išvysti ir šiuolaikinę juvelyriką. Tarptautinis juvelyrikos meno konkursas šiais metais pritraukė 76 juvelyrus iš 22 pasaulio valstybių. Konkurso nugalėtojai bus paskelbti paskutinę „Amber Trip“ parodos dieną, kovo 14-ąją.

XVII tarptautinės Baltijos juvelyrikos parodos „Amber Trip“ bendras plotas viršija daugiau nei 6,6 tūkst. kv. metrų. Daugiau kaip pusę (apie 60 proc.) ekspozicijų ploto skirta gintarui, apie 40 proc. – juvelyriniams dirbiniams.

Pernai parodą aplankė 8 tūkst. lankytojų, arba dešimtadaliu daugiau nei prieš metus.

Daugiau informacijos:

Virginija Žygienė

„Amber Trip“ Viešieji ryšiai

Mob. +370 620 10115; press@ambertrip.com

Turite klausimų?

Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

Parašykite mums
×

Turite klausimų?

    Sutinku gauti projekto informaciją ir pasiūlymus, o jų parengimui naudoti aukščiau pateiktus duomenis. Bet kuriuo metu turiu teisę atšaukti savo sutikimą apie tai pranešus el. paštu.