2018 10 09

„Archzona“ – modernios technologijos ir apdailos būdai braunasi ir į interjerą

Kasmetinėje parodoje „Baldai. Interjeras. Dizainas“, spalio 11–13 dienomis vyksiančioje parodų centre „Litexpo“, įkvėpimo galės pasisemti ir profesionalai: architektai bei interjero dizaineriai. Specialiai jiems skirta parodos dalis „Archzona“, kurioje dalyvauja apdailos, grindų, išmaniųjų namo valdymo sistemų, santechnikos naujoves pristatantys gamintojai. Šiemet vieną parodos dieną – šeštadienį, į šią zoną bus įleidžiami ir nekilnojamojo turto vystytojai bei interjeru, statybų technologijomis besidomintys lankytojai.

Natūralaus ąžuolo grindys, kurias dėl specialios konstrukcijos galima sudėti net vonioje, į bėgelius montuojami ir lengvai perkeliami šviestuvai, marmuro miltelių sienų apdaila, skalūno akmens stogai ir naujausios architektūrinių brėžinių programos – šias ir kitas naujoves siūlo „Archzona“.

Šio renginio organizatorius, žurnalo „Centras.Interjeras.lt“ leidėjas Vytautas Gurevičius sako, jog paroda skirta inovacijoms, kurios šiandien dažniausiai pasiekiamos natūralias medžiagas apdirbant neįprastu, dar neišmėgintu būdu. Netipinė apdaila leidžia sukurti išskirtinius, neįprastus paviršius bei faktūras.

„Nemažai turime santechnikos, protingo namo sistemų, apdailos žaliavų – visko, išskyrus baldus. Į „Archzoną“ kviečiame tuos, kurie šiemet pristatė kokius nors inovatyvius sprendimus ir architektus, kad jie galėtų susipažinti su naujovėmis“, – sako V.Gurevičius.

Vandens temperatūrą jau galima pamatyti

Interjero dizainerio ir statybų bei interjero žuralo leidėjo V.Gurevičiaus akimis, apdailos srityje populiarėja natūralios, bet įvairiais originaliais būdais apdorotos medžiagos.

„Gyventojai nori natūralių medžiagų (daugiausia apdailai naudojamas akmuo, medis, metalas), tačiau kartu nori, kad jos atrodytų nekasdieniškai. Todėl, pavyzdžiui, sendinti, parūdiję paviršiai yra itin madingi“, – kalbėjo pašnekovas.

Bene labiausiai „kenčia“ mediena: ji ir rūgštinama, ėsdinama, ir panašiai. Vienas paskutinių naujų metodų, naudojamų apdailai: marmuro miltelių tinkas, kuris leidžia išgauti itin spalvingą, meno kūrinį primenantį sienos raštą.

Tuo metu santechnikos, namo sistemų srityje įranga vis labiau „protingėja“. Pavyzdžiui, šiandien jau galima įsirengti tokį dušą bei maišytuvą, kad nė nepalietus pirštų galiukais yra aišku – bėga šaltas ar karštas vanduo. Jo temperatūrą rodo į srovę įmontuotas LED apšvietimas, šviečiantis arba mėlyna, arba raudona spalvomis.

Vieną dieną „Archzona“ plačiau atvers duris

Anksčiau visiškai į profesionalus orientuota paroda šiemet plačiau atveria duris: V.Gurevičius įsitikinęs, jog vis tik ne tik architektai, tačiau ir jų užsakovai turi būti susipažinę su naujovėmis, kad žinotų, ką įmanoma įrengti interjere ir kaip.

„Šiemet praplėtėme auditoriją, prailginome renginį viena diena, – sakė „Archzonos“ organizatorius. – Įprastai į šią parodos dalį įleidžiame tik registruotus lankytojus. Būtent šeštadienį netikrinsime registracijos, tačiau svarbu atkreipti dėmesį, jog paroda skirta specialistams, joje pateikiama labai dalykiška informacija, gamintojai nerengia jokio „šou“.

Ketvirtadienį–penktadienį šioje zonoje taip pat vyks konferencija, kurioje bus diskutuojama apie LED profilių pritaikymą, autorių teisių taikymą šiandieninėje projektavimo praktikoje, trimačių objektų naudojimą ir jų apšvietimą interjere bei skelbiami įvairių architektūrinių konkursų nugalėtojai, peržvelgiami jų darbų vaizdo įrašai.

Turite klausimų?

Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

Parašykite mums
×

Turite klausimų?

    Sutinku gauti projekto informaciją ir pasiūlymus, o jų parengimui naudoti aukščiau pateiktus duomenis. Bet kuriuo metu turiu teisę atšaukti savo sutikimą apie tai pranešus el. paštu.