2019 09 10

Baldų, interjero ir dizaino parodoje – naujovės ir galimybė už „ačiū“ įsigyti žinomų dizainerių projektų

Žinomo dizainerio projektas dovanų? Brangios ir kokybiškos idėjos už šypseną? Nors skamba neįtikėtinai, tačiau tai – tiesa. Visa tai ir dar daugiau laukia spalio 3–5 dienomis „Litexpo“ parodų centre vyksiančioje parodoje BALDAI INTERJERAS DIZAINAS.

Viena didžiausių Baltijos šalyse parodų, vienijanti dizaino industrijos atstovus, baldų gamintojus, architektus ir visus, kam įdomus interjeras, šiemet žengia nauju keliu, o metų tema – „Interjerai verslui“.

Parodos tikslas – pateikti ne tik namų interjerų idėjas, bet ir kompleksinius sprendimus šiuolaikiškiems biurams bei kitoms verslo erdvėms.

Naują parodos atspalvį padiktavo poreikis

Pasak projekto vadovės Linos Kilimonytės, biuro baldus sumanyta pristatyti atsiradus didžiuliam jų poreikiui kuriantis naujiems biurams. Parodoje taip pat bus kalbama ir apie viešųjų erdvių užpildymą.

Nuo interjero koncepcijos, projektavimo, apdailos, apšvietimo iki galutinio sprendimo. Šiuolaikiškumas, funkcionalumas, ergonomika, estetika – svarbiausi kriterijai, kuriais remiantis dizaineriai bei architektai kuria komfortišką darbo aplinką ir rezonuoja verslo poreikį išsiskirti.

„Kai kalbame apie darbuotojų motyvaciją, jų darbo našumą, viena iš priemonių tai skatinti yra erdvė darbui“, – neabejojo L. Kilimonytė.

Tai, kad darbo aplinka ir erdvė itin svarbi, pastaraisiais metais vis dažniau pastebi ir įmonių vadovai. Ji tampa „rišamąja medžiaga“ kalbant ir apie kolektyvo tarpusavio ryšį. Nors dabar nemažai laisvai samdomų specialybių darbuotojų renkasi darbą namuose, jie noriai sugrįžta dirbti į biurus, jei aplinka yra patraukli ir patogi. Be to, net ir dirbant namuose tampa svarbu susikurti patogią bei komfortišką darbo zoną.

To dar nebuvo: galimybė dizainerių projektus gauti nemokamai

Dar viena iš parodos naujovių – pasaulyje populiari „Atviro dizaino“ iniciatyva, kurią bus galima ne tik pamatyti, bet ir išmėginti parodoje. Pasak dizainerio, „Atviro dizaino“ judėjimo Lietuvoje iniciatoriaus Naurio Kalinausko, įrengtame stende lankytojai patinkančius projektus galės tiesiog pasiimti nemokamai.

„Profesionalūs dizaineriai viešai pristatys brėžinius bei savo darbų projektus, o žmonės galės juos pritaikyti savo reikmėms ir neštis tiesiai pas gamintoją arba pasigaminti patys. Viso to mintis – dizaino prieinamumas plačiajai visuomenei. Nes, pripažinkime, tikrai ne visada gero dizainerio darbai būna taip paprastai prieinami ar įperkami“, – naujovę pristatė N. Kalinauskas.

Šiai iniciatyvai susiburs žinomi Lietuvos dizaineriai, funkcionalios buities studija „Demoroom“, medžiagų tiekėjai, gamintojai.

„Iš viso to bandysime „išvirti“ atviro dizaino košę, kad žmonės realiai galėtų pamatyti, kokie daiktai gali būti pagaminami, ir pasinaudoti tomis idėjomiss“, – kalbėjo N. Kalinauskas.

Dizaineris nudžiugino, kad tai bus ne vienadienis, o tęstinis projektas, nuolat kviečiantis prisijungti naujus dizainerius, kurių projektai bus skelbiami „Demoroom“ interneto svetainėje.

Parodoje vyksiančiame konkurse – sustoti priverčiantys eksponatai

Šalia smagių naujovių parodos lankytojus džiugins jau tradicija tapęs konkursas – „Litexpo“ ir Lietuvos architektų sąjungos bendradarbiavimo rezultatas. Konkurso dalyvių darbus vertins tarptautinė komisija, kurioje ir narys iš vienos garsiausių baldų dizaino kompanijų „Vitra“.

Konkurso koordinatoriaus, Lietuvos architektų sąjungos kūrybos direktoriaus Mariaus Dirgėlos teigimu, nors interjere dviratį išrasti nėra lengva, tačiau kasmet parodos dalyviai komisiją bei lankytojus nustebina netikėtomis idėjomis ir sprendimais.

Kalbant apie vertinimo kriterijus, pasak M. Dirgėlos, principas yra paprastas – kad vertinimo komisijai būtų įdomu žiūrėti darbus.

„Šiais laikais gana dažnai dizaino konkursai vyksta iš paveikslėlių, per didelį atstumą. Mūsų konkursas bus iš dviejų dalių: vienoje darbus vertins profesionalūs dizaino ir interjero specialistai, kitoje nugalėtoją rinks publika. Įdomumas priklausys nuo to, kiek darbai bus įdomūs, nors kiekvienais metais tokių atsiranda“, – neslėpė organizatorius.

M.Dirgėla prisipažino besistebintis nemažėjančiu entuziazmu, su kuriuo Lietuvos gamintojai ir dizaineriai kasmet ieško naujų sprendimų. „Juk tai nėra tas pats, kas vaizduojamasis menas, kur rezultatas yra menininko išraiškos ir jo unikalios asmenybės atspindys. Šiuo atveju tai yra daiktas, kuris skirtas vartoti ir kurį labai smarkiai riboja orientacija į galutinį vartotoją. Šiame kontekste man įdomu, kad gamintojai labai tiki tuo, kad mūsų vartotojams reikia naujų idėjų. Ir kartais tas naujų idėjų suderinimas laikomas šventuoju Graliu, norint parduoti dizaino darbus. Ir taip yra ne tik dizaino, bet ir apskritai idėjų pasaulyje“, – kūrėjų potencialu ir užsidegimu žavėjosi dizaineris.

Ekspozicijos ir renginiai vos tilps į penkias sales

Parodą lydės ir plati įvairovė specializuotų renginių, čia vyks teminės konferencijos, kurias ves architektai, interjero dizaineriai ir kiti savo sričių specialistai. Į parodą verslo pastatų administratoriai bei nekilnojamojo turto vystytojai atvyks ir iš kaimyninių šalių, tad aktyviai ieškantys naujų kontaktų tikrai ras unikalių verslo galimybių.

Ekspozicija išsidėstys trijose salėse, dar dvi bus skirtos renginiams – čia kiekvienas ras sau įdomių ir aktualių temų. Dizaino salėje bus galima pamatyti nestandartinius išskirtinio ir vardinio dizaino baldus patiems didžiausiems interjero gurmanams. Viena iš erdvių bus skirta namų interjero sprendimams, joje drieksis dizaino alėja, vilios naujausi interjero aksesuarai bei meno dirbinių galerija. Na, o smalsiausius savo kūrybiškumą realizuoti kvies dirbtuvės, kuriose bus galima pasigaminti įvairių puošmenų namų jaukumui.

Viena salė bus skirta parodos naujovei – interjero dizaino sprendimų biurams ir visuomeninės paskirties erdvėms. Tačiau nepamiršti bus idėjų namams ieškantys lankytojai – čia bus galima rasti viską nuo minkštųjų ir korpusinių baldų iki virtuvės įrengimo sprendimų.

Organizatoriai tikina: bus ką veikti ir specialistams, ir lankytojams

Projekto vadovė Lina Kilimonytė džiaugiasi, kad jubiliejinėje, jau 25-ojoje, baldų parodoje bus ir tradicijų, ir daugybė naujienų bei inovacijų. „Parodoje nestigs veiklos visiems, norintiems susipažinti su interjero tendencijomis ar atrasti naujų idėjų savo būstui. Norinčius netgi pakviesime pasigaminti baldą. Na, o profesionalų laukia tikra gausybė renginių“, – pasakojo L. Kilimonytė.

Vienoje iš salių įsikurs vadinamoji „Archzona“, skirta specialistams – architektams ir interjero dizaineriams, kurioje bus pristatomi apdailos, apšvietimo, baldų, durų, fasadų, grindų, lubų, santechnikos, sienų dekoro ir kiti produktai bei paslaugos.

Renginyje „Menas interjerui“, kuris taip pat skirtas architektams, interjero dizaineriams ir kitiems specialistams, bus pristatomi Lietuvos menininkų darbai, vyks meno kūrinių aukcionai bei kiti renginiai, gyvi susitikimai su autoriais.

„Litexpo“ parodų centre šiemet dalyvauja ir „Femina Bona“ su keliaujančia „Amres Art“ galerija ir potyrių erdve.

„Šiandieniame verslo pasaulyje itin svarbu, kad darbuotojai būtų kūrybingi ir įsitraukę į organizacijų veiklą. Viena iš sąlygų skleistis kūrybingumui – malonus estetinis pojūtis ir gebėjimas atpažinti tikrumo jausmą, nes ne kiekvienas naujai sukurtas dalykas yra prasmingas ir pritaikomas praktikoje“, – sakė kūrybinio proto vystymo trenerė ir vaizdinių poveikio psichologė Rasa Baltė-Balčiūnienė.

Parodoje bus įrengtos dvi „Amres Art“ galerijos erdvės: potyrių erdvė ir jaunųjų dizainerių erdvė. Čia veiks dirbtuvės, įtrauksiančios parodos lankytojus į veiksmą, vyks diskusija „Kodėl verslui naudinga investuoti į biurų interjerą?“, bus galima pasiklausyti įdomių skirtingų lektorių pranešimų.

Tikrumo degustacijos, kur parodos lankytojai turės galimybę įsitikinti, kiek geba sąmoningai naudotis savo 5 pojūčiais, šilko batikos paveikslų ir erdvių kvapų degustacijos, EBRU kūrybinės technikos patyrimas, molio tinko kūrybinių išraiškų dirbtuvės – tai kelios veiklos, kurias parodoje pristatys „Femina Bona“ su keliaujančia „Amres Art“ galerija.

Specializuota paroda BALDAI INTERJERAS DIZAINAS rengiama jau 25 kartą. Šiemet joje tikimasi sulaukti apie 24 tūkst. lankytojų.

Turite klausimų?

Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

Parašykite mums
×

Turite klausimų?

    Sutinku gauti projekto informaciją ir pasiūlymus, o jų parengimui naudoti aukščiau pateiktus duomenis. Bet kuriuo metu turiu teisę atšaukti savo sutikimą apie tai pranešus el. paštu.