2019 07 02

Baldų tendencijos verslo erdvėse: ko reikia?

Darbuotojai vis daugiau dėmesio kreipia į tai, kaip atrodys jų nauja darbo vieta. Patogi ir šiuolaikiška darbo erdvė skatina darbuotojus labiau įsitraukti, didina jų darbo efektyvumą. Ko reikia, kad darbo vietos būtų ne tik patogios, bet ir atitiktų darbuotojų lūkesčius?

Pasauliniuose biuruose vis labiau įsivyrauja penktosios kartos arba dar kitaip vadinama „Office 5.0“ koncepcija. Penktos kartos biurai įrengiami pagal konkrečios kompanijos veiklos specifiką, siekiama efektyviai organizuoti darbo procesus, atsižvelgiama į realius darbuotojų poreikius, siekiama efektyviai valdyti biuro eksploatacinius kaštus.

„Darbdaviai, kurdami darbo vietas, pagrindinį dėmesį skiria erdvei. Kai yra pakankamai vietos – lengviau padaryti patogų išplanavimą ar keisti zonų išdėstymą, transformuoti erdvę. Taip pat neretai ieškoma vietų, kur būtų dideli langai su panoraminiu vaizdu. Tai sukuria erdvės pojūtį, tad ši detalė yra itin pageidaujama. Patalpos turi būti modernios, su gera ventiliacija, akustika, apšvietimu, komunikacijomis. Svarbiausia – darbuotojų patogumas. Kitas pageidavimas – išskirtinumas. Kiekviena bendrovė nori būti originali, tad įmonės biuro interjere tai turi atsispindėti“, – apie naujausias verslo erdvių tendencijas pasakoja Jūratė Valančiūtė-Zenkienė, interjero studijos „Prijaukintos erdvės“ vadovė.

Viena pagrindinių šiuolaikinių biurų tendencijų – galimybė darbuotojams transformuoti darbo vietą ir naudoti ergonomiškus baldus juos pritaikant pagal individualius poreikius. Vienas geriausių tokių baldų pavyzdžių – reguliuojamo aukščio stalai, svarbūs siekiant užtikrinti ne tik tinkamą darbuotojų laikyseną bei fizinę kūno padėtį, bet ir didesnį patogumą naudojantis biuro technika. Taigi, ergonomika ir funkcinis dizainas – tai svarbiausi uždavinai, keliami interjero dizaineriams pastaruoju metu. Ieškoma naujų medžiagų, pasitelkiamos aukštosios technologijos, o tai leidžia prisitaikyti prie individualių darbuotojų poreikių, nesunkiai perorganizuoti erdves. „Šiais metais interjere dominuoja ryškesnės spalvos. Vyrauja šiltų spalvų paletė: rožinės, rausvos, gelsvos spalvos. Dizaine dominuoja aptakios, žaismingos formos, primenančios 80-ųjų metų stilių“, – priduria interjero dizainerė. Viena iš favoričių šiais metais interjere ir madoje yra koralinė spalva. Ji perteikia optimizmą, šilumą ir suteikia žaismingos elegancijos bet kokiam interjerui. Koralinė gali būti derinama su raudonais tonais – šis derinys sušildo erdvę, ji tampa jaukesne, tad patariama į ją atsižvelgti kuriant verslo erdves.

„Gera darbuotojo savijauta tikrai prisideda prie darbo kokybės, todėl tai ir yra pagrindinė biurų interjero kūrimo užduotis. Vien patogi darbo kėdė gali gerokai pakelti darbo našumą. O dar jauki aplinka, gera ventiliacija, galimybė atsikvėpti. Visa tai mažina stresą ir skatina entuziazmą darbui“, – intejero aspektus, auginančius darbo našumą, atskleidžia J. Valančiūtė-Zenkienė.

Šiemet spalio 3–5 d. „Litexpo“ vyksiančioje parodoje „Baldai. Interjeras. Dizainas“ viena pagrindinių temų – verslo erdvėms skirti baldai. Parodoje susitiks architektai, interjero dizaineriai, didžiausių baldų įmonių atstovai. Čia bus gausu ir naujausių baldų tendencijų, skirtų naujakuriams ar žmonėms, kurie tiesiog nori atnaujinti savo aplinką.

Jau antrus metus lankytojai galės apsilankyti „Menas interjerui“ erdvėje, kurioje bus pristatomi ir bus galima įsigyti išskirtinius tapybos, grafikos, fotografijos, skulptūros bei taikomojo meno darbus, sukurtus žinomų Lietuvos menininkų. Parodoje kasmet dalyvaujau per 100 įmonių, parodą aplanko per 20000 lankytojų.

Turite klausimų?

Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

Parašykite mums
×

Turite klausimų?

    Sutinku gauti projekto informaciją ir pasiūlymus, o jų parengimui naudoti aukščiau pateiktus duomenis. Bet kuriuo metu turiu teisę atšaukti savo sutikimą apie tai pranešus el. paštu.