2023 01 24

Didžiausia šalyje mokymosi ir karjeros planavimo paroda šiemet bus dedikuota Lietuvos švietimo bendruomenei

„Aštuonioliktosios Lietuvos Respublikos vyriausybės programoje akcentuojama, kad aukštojo mokslo valdymo modelis turėtų skatinti studijų ir mokslo institucijų bendradarbiavimą, bendrą konkurencingos ir ateities darbo rinkos poreikius atitinkančios studijų ir mokslo bazės kūrimą. Tai leistų konkuruoti tarptautinėje erdvėje ir padėtų pasauliui parodyti, kad pagrindinis mūsų valstybės konkurencinis pranašumas – žinios, kurias į verslą ir viešąjį sektorių geba atnešti puikiai išsilavinę, kūrybiški ir nuolat kintančio pasaulio iššūkius kaip naujas galimybes vertinantys žmonės. Paroda „Karjera & studijos“ siekiama prisidėti prie šių tikslų įgyvendinimo“, – nurodė parodų organizavimo skyriaus vadovė J. Beniulienė.

„Karjera & studijos 2023“ vyks net trijose salėse ir bus suskirstyta į temines zonas. Daugiausia vietos užims aukštajam mokslui ir karjeros planavimui skirta erdvė – visą penktąją salę. Profesinio mokymo įstaigos bus įsikūrusios ketvirtojoje LITEXPO salėje, o trečioji salė renginio metu virs didžiausiu šalyje mokytojų kambariu, skirtu pedagogams, mokyklų administracijų darbuotojams, mokyklų karjeros specialistams ir svarstantiesiems apie galimybę tapti mokytojais.

„Mokytojų kambario“ erdvė – tai ankstesniais metais organizuotos parodos „Mokykla“ naujas gyvavimo etapas ir svarbus parodos „Karjera & studijos“ papildymas.

„Taip išplėsta paroda bus aktuali ne tik moksleiviams, studentams, karjeros kelią besirenkantiems ar keičiantiems žmonėms, bet ir švietimo sistemos darbuotojams bei politikos formuotojams. Visi susitiks po vienu stogu“, – pasidžiaugė J. Beniulienė.

Be „Mokytojų kambario“, kuriame vyks įvairūs seminarai ir mokymai, parodoje bus gausu ir kitų renginių. Lankytojai galės susipažinti su švietimo ir technologijų sinergijos (EduTech) perspektyvomis bei galimybėmis, kurias pristatys Šarūnas Dignaitis. Užimtumo tarnyba bus parengusi daug informacijos apie persikvalifikavimo galimybes ir tam skiriamą finansavimą, o Lietuvos karjeros specialistų asociacija pasirūpins galimybe gauti karjeros konsultacijas bei individualius susitikimus su ekspertais.

Parodoje taip pat bus pasakojama apie tvarios karjeros pasirinkimus, o verslo atstovai, tarp kurių bus telekomunikacijų ir kompiuterinių žaidimų bendrovės, argumentuotai išdėstys, kodėl verta dar studijuojant pradėti karjeros kelią, o galbūt pakeisti pradėtos karjeros kryptį.

Parodos organizatoriai prognozuoja, kad pasinaudoti unikalia galimybe vienoje vietoje iš pirmų lūpų gauti visą reikalingą informaciją apie Lietuvos universitetus, aukštąsias mokyklas ir profesinio mokymo įstaigas bei aplankyti karjeros mugę atvyks dešimtys tūkstančių mokinių ir studentų.

„Mūsų ilgametė patirtis ir ankstesnių parodų lankomumo statistika leidžia tikėtis įspūdingo lankytojų skaičiaus. O žinant, kad šių metų paroda yra gerokai išplėsta ir bene didžiausia per visą jos istoriją, galima drąsiai tikėtis rekordo“, – prognozavo J. Beniulienė.

Pasak jos, ankstesnių parodų lankytojų apklausų duomenys parodė, kad net 88 proc. respondentų paroda „Karjera & studijos“ yra reikšminga priimant sprendimus, kur mokytis ir kaip planuoti savo karjerą. Išaugusi ir nauju turiniu papildyta šių metų paroda, tikimasi, taps dar reikšmingesnė ir svarbesnė, nes joje dalyvauti apsisprendė didžioji dalis Lietuvos aukštojo mokslo įstaigų, dešimtys verslo organizacijų ir profesinio mokymo įstaigų.

Turite klausimų?

Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

Parašykite mums
×

Turite klausimų?

    Sutinku gauti projekto informaciją ir pasiūlymus, o jų parengimui naudoti aukščiau pateiktus duomenis. Bet kuriuo metu turiu teisę atšaukti savo sutikimą apie tai pranešus el. paštu.