2018 04 05

Grožio parodos „Pelenė” jubiliejaus proga atkurtos madingiausios dviejų dešimtmečių šukuosenos

„Jokia naujiena – mada sukasi ratu. Tai kas buvo madinga prieš 25 metus, gali atrodyti visiškai naujas mados iššūkis šiandien“, – sako Lietuvos kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos prezidentė Jolanta Mačiulienė. Jau ketvirtį amžiaus dalyvaujanti didžiausioje Lietuvoje grožio industrijos parodoje „Pelenė”, kuri „Litexpo“ parodų ir kongresų centre prasidės jau rytoj, žinoma kirpimo meistrė parodos jubiliejaus proga leidosi į smagų žaidimą – atkūrė, kaip šukavosi moterys nuo 1995-ųjų iki šių dienų.

„Perverčiau daugybę senų nuotraukų, ieškojau jų albumuose, internete, – sako Jolanta Mačiulienė. – Pastebėjau, kad prieš du dešimtmečius moterų netgi veidai skyrėsi, šiandien jos tapę gražesnės, jaunų merginų veidai labiau spindi ir šviečia. Neabejoju, kad tai asmenybės laisvės ir laisvėjančios visuomenės išraiška“.

Dešimtmetį Lietuvos kirpėjų ir grožio specialistų asociacijai vadovaujanti J.Mačiulienė teigia, kad anuomet mada Lietuvą pasiekdavo šiek tiek pavėlavusi. Tai buvo pastebima ne tik drabužių madoje, bet ir kirpimuose, plaukų šukavime. „Tai šiandien lietuvių kirpėjai pasaulyje yra labai stiprūs, štai, praėjusį rudenį grįžome iš Paryžiaus, kur vyko Kirpėjų pasaulio čempionatas. Lietuvai kaunietis Robertas Sakalauskas parvežė sidabro medalį, o mūsų komanda užėmė penktąją vietą”.

Jolanta tikina, kad šukuosenų mados Lietuvoje ypatingai pradėjo keistis po Nepriklausomybės, kai Lietuva išlaisvėjo, o žmonės nebenorėjo būti pilka mase, ieškojo, kaip pabėgti nuo pilkos kasdienybės, išsiskirti. Štai kodėl anuomet būta tiek daug blizgesio ir spalvų.

Šukuosenos – Jolanta Mačiulienė

Grimas – Dovilė Kvederytė

1995 metai

Kuodai ir kaskados

Išbalinti veidai, priekyje sušiauštas, skruzdžių lizdą primenantis kuodas, alyvų spalvos šešėliai, ryškios neoninės spalvos. „Jei tai būtų trumpi plaukai, kirpčiau kaskadomis, taip kaip anuomet kirposi aktorė Jenifer Aniston. Kiekviena, į kirpyklą užėjusi mergina prašydavo: „Nukirpkit mane, kaip Aniston“. „Iš tiesų gatvėje taip atrodanti mergina šiandien būtų stiliaus ikona, – neabejoja Jolanta Mačiulienė.

2000 metai

Garbanos ir tona bižuterijos

Kuo daugiau plaukų, tuo – geriau. Madingi cheminiai sušukavimai ir daugybė garbanų. Jei plaukai nesigarbanoja natūraliai ar namuose nėra tiek suktukų, moterys juos suka ant skudurėlių. Madinga ryškiai geltona plaukų spalva ir daug nesuderinamų dalykų viename – margos pėdkelnės, dar margesnės palaidinės, tona bižuterijos, soliariume nurudinta oda, auskaras bamboje. „Šiandien toks stilius atrodo kičų kičas, bet moterys taip rengdavosi“, – sako Jolanta Mačiulienė.

2005 metai

Mergaitės su kasytėmis

Tai penkmetis, kai moterys norėjo būti labai gražios ir… mergaitiškos. Tai lėlės Barbės penkmetis – plaukai ilgi, lengvai pasukti, sušiaušti į lengvą kuodą ar surišti į kasytes. Ant rankų šuniukas, ant peties – žaislinė rankinė, daug dzinguliukų ant kaklo, tviskančios lūpos. „Tas mokinukės įvaizdis buvo labai stiprus, tokių barbių buvo pilnos gatvės“, – prisimena Jolanta Mačiulienė.

2010 metai

Hipės ir gyvos gėlės

Lengvas, romantiškas įvaizdis, pastelinės spalvos ir daug gyvų gėlių. Tarsi mada būtų prisiminusi moteriškumą, o pašėlusios mergaitės su kasytėmis įvaizdį iškeitusi į elegantiškos, nekaltos ir daug knygų skaitančios merginos personažą. „Beje, gyvos gėlės plaukuose šį pavasarį ir vasarą vėl labai madingos. Pamatysite tai mūsų vestuvinių šukuosenų šou, kuris vyks „Pelenės” parodoje“, – sako Jolanta Mačiulienė.

2015 metai

Natūralu ir paprasta

Greitas gyvenimo tempas diktuoja ir šukuosenų madas. Natūrali, lengvai tvarkoma, papurusių plaukų šukuosena, kuri tinka ir darbui, ir vakarėliui. Makiažas – lygiai toks pat lengvas, lyg atsainiai brūkštelėtas veide. Plaukų spalva – natūrali, gal šiek tiek tarsi saulės pablukinta. „Natūralumas buvo visiškai užkariavęs moterų širdis“, – teigia Jolanta Mačiulienė.

2018 metai

Spalvotas pasaulis

Alyvinės ir pilkos, šaltos, šiltos, neoninės, geltona, oranžinė, – visos spalvos šiais metais yra pageidaujamos. Grįžta prailgintas kare stiliaus kirpimas. „Ir dažyti, dažyti, būtinai dažyti plaukus, nes kitais metais gal vėl teks gyventi ramių spalvų pasaulyje“, – naujausias mados tendencijas kviečia išmėginti Jolanta Mačiulienė.

Garsiausi Lietuvos ir užsienio kirpimo meistrai, jų pamokos ir šukuosenų šou, vestuvinių šukuosenų ir makiažo demonstracijos, žinomiausi Lietuvos plaukų stilistai, barzdaskučiai, naujausi produktai ir priemonės. Visa tai bus galima pamatyti 5-oje kongresų ir parodų centro „Litexpo“ salėje balandžio 6-8 dienomis.

Turite klausimų?

Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

Parašykite mums
×

Turite klausimų?

    Sutinku gauti projekto informaciją ir pasiūlymus, o jų parengimui naudoti aukščiau pateiktus duomenis. Bet kuriuo metu turiu teisę atšaukti savo sutikimą apie tai pranešus el. paštu.