2018 05 24

Išrinktos geriausios AGROBALT 2018 ekspozicijos

Parodos metu „Įspūdingiausias AGROBALT 2018 ekspozicijas“ rinko komisija, kurioje dirbo: Marius Šaliamoras, architektas, VDA profesorius ir Architektūros katedros vedėjas, komisijos pirmininkas; Goda Vainienė, Žemės ūkio ministerijos protokolo skyriaus vedėja; Genė Drungilienė, portalo Statybunaujienos.lt vyr. redaktorė; Sandra Meškauskaitė-Stepšienė, RsV agentūrų asociacijos tarybos narė, RsV konsultantė, agentūros „Ad verum“ vykdomoji direktorė, ir Dmitrij Voitkevič, LITEXPO Projektavimo skyriaus vadovas. AGROBALT 2018 ekspozicijų konkurso nugalėtojomis jie įvardino Lietuvos kaimo turizmo asociacijos, Kinijos Liaudies Respublikos žemės ūkio ministerijos, Europos Komisijos, UAB „Vilniaus alus“ ir Vietos veiklos grupių tinklo ekspozicijas.

Skirtingas veiklas apjungė bendra stilistika

Dvi parodos AGROBALT 2018 ekspozicijos sulaukė teigiamo visų komisijos narių įvertinimo. Tai lauke įsikūrusios Vietos veiklos grupių tinklo ekspozicijos, kurias stilistiškai į visumą susiejo viduryje „pasodintas“ medinis ąžuolas su vieta prisėsti ir pasišnekučiuoti, bei viduje veikusi Europos Komisijos ekspozicija.

Vietos veiklos grupių tinklo ekspozicija „Kaimo kieme po ąžuolu“ erdviame plote aplink medį sustatė vienodus medinius namelius, kuriuose įsikūrė įvairių Lietuvos regionų amatininkai, maisto produktų gamintojai. Suburti vieningos stilistikos, šie parodos dalyviai naudojo savitas lankytojų pritraukimo priemones, tarp kurių buvo ir išskirtinai skambanti tarmiška šnekta.

Paviljone įsikūrusi Europos Komisijos ekspozicija išsiskyrė gebėjimu pritraukti itin gausų lankytojų srautą, sukurti kelias, tačiau puikiai susijusias erdves, kuriose išmaniosios technologijos, kaip ekskursija, pasitelkus 3D vaizdo akinius, derėjo su kaimiškuoju turiniu, kuriose buvo gerai išnaudotos įvairios juslės – nuo skonio iki klausos, regos.

„Tai profesionali ekspozicija, kuri veikia kaip laikrodis, kurioje randa veiklos tiek vaikas, tiek suaugęs“, – sakė prof. M. Šaliamoras. Pritardamas komisijos pirmininkui, D. Voitkevič pastebėjo, kad ši ekspozicija, net ir „nedalindama saldainių sugebėjo pritraukti lankytojų.“

Diskutuojant dėl Kinijos Liaudies Respublikos žemės ūkio ministerijos ekspozicijos, komisijos nariai pastebėjo, kad didžioji šios ekspozicijos vertybė buvo demonstruojama kinų kultūra.

Kai užtenka prijuostės, medinių dėžių ir gamybos proceso schemos

Lietuvos kaimo turizmo asociacijos ekspozicija, kaip pažymėjo LITEXPO atstovas, ženkliai ūgtelėjo. Asociacija pademonstravo, kaip, neišleidžiant daug pinigų, galima sukurti pridėtinę vertę. Ekspozicija buvo įrengta iš elementarių medinių dėžių, už kurių, kaip už prekystalių, ryšėdami prijuostes, taigi kurdami tam tikras roles, darbavosi asociacijos atstovai. Ir pati ekspozicija, ir ženklai atostogoskaime.lt, #atvirosdienoskaime, ir ekspozicijoje dirbę žmonės kvieste kvietė kalbėtis, bendrauti.

„Paprasta, bet kartu traukianti buvo ir bendrovės „Vilniaus alus“ ekspozicija: tvarkinga, kelios statinės, bariukas, juoda siena, kurioje pavaizduotas alaus gamybos kelias – edukacija. Alus pateiktas ne tik kaip gėrimas – pristatytas jo gamybos procesas“, – kalbėjo S. Meškauskaitė-Stepšienė. Komisijos narę gebėjimu pateikti savo produktą kiek kitaip patraukė ir MB „Šušvės midus“. Žmonės apspitę smalsavo, kai ekspozicijoje dirbusi moteris pasakojo apie midaus gamybą, demonstravo schemą.

Lietuvos ekologinių ūkių asociacijos ekspozicija išsiskyrė „gyva žaluma“ ir aukso vertės patarimais žmonėms, vertinantiems sveiką maistą. Levandų ūkyje šeimininkaujanti Giedrė Jankūnienė, šaltalankių – Daiva Kvedaraite su kolege sugebėjo puikiai panaudoti savo produkcijos spalvas, kurios buvo aiškiai matomos ne tik ekspozicijoje, bet ir moterų aprangoje. Bendrovės „Pieno žvaigždės“ ekspozicija taip buvo sukurta pagal vieną – pristatomo naujo produkto, tai yra jogurtas „Graikiška amfora“ – spalvas.

Turite klausimų?

Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

Parašykite mums
×

Turite klausimų?

    Sutinku gauti projekto informaciją ir pasiūlymus, o jų parengimui naudoti aukščiau pateiktus duomenis. Bet kuriuo metu turiu teisę atšaukti savo sutikimą apie tai pranešus el. paštu.