Jubiliejinėje parodoje „Baldai Interjeras Dizainas 2019“ – patarimai, kaip sukurti biurą, iš kurio darbuotojai neskubėtų namo
Šiandien, spalio 3-ią dieną prasideda kasmetinė paroda „Baldai Interjeras Dizainas“ „Litexpo“ parodų centre organizuojama jau 25-erius metus. Baldų srityje dirbančių specialistų teigimu, tai bene vienintelis renginys Baltijos šalyse, kur galima pamatyti ryškiausius, kokybiškiausius Lietuvos ir aplinkinių šalių gamintojų darbus. Parodoje organizuojamas „Dizaino konkursas“ leidžia įvertinti geriausią lietuvišką dizainą, o stenduose pristatomos naujienos bei paskaitos – pasisemti idėjų, kaip atnaujinti, ar visiškai pertvarkyti savo namus. Šios parodos naujiena – švedų baldų gamintojos „IKEA“ stendas, o tema – „Interjerai verslui“.
Daugiau nei du dešimtmečius paroda orientavosi į gyvenamųjų erdvių baldus, tačiau pastaraisiais metais dizainerių bei architektų paslaugų vis dažniau prireikia ir biurams.
Organinė architektūra – biuro pritaikymas darbuotojų poreikiams
Parodos dalyviai tikina, jog nykus biuro interjeras neigiamai veikia mūsų kūrybinius gebėjimus. Paprasčiau tariant, dirbdami „baltose dėžutėse“ dirbame mechaniškai, skaičiuodami lėtai slenkančias valandas iki darbo pabaigos. Auga organinės architektūros populiarumas, kurios tikslas – sukurti ne kažką madingo, o biurą pritaikyti prie individualios kompanijos specifikos ir jos darbuotojų poreikių. Apskritai, specialistų teigimu, kompanijos biuras turi išsiskirti ir būti atpažįstamas beveik tiek pat, kiek ir jos logotipas ar prekės ženklas.
Kaip įnešti originalumo, netikėtumo gurkšnį į standartinį biuro interjerą idėjų pažers „Dizaino alėjos“ dalyviai. Vienuolika garsiausių Lietuvos dizainerių ir baldų įmonių nedideliuose stenduose pristatys savo naujausius kūrinius – staliukus, pakojus, minkštuosius baldus. Kai kurie iš šių baldų ką tik sugrįžo iš stambios Paryžiaus baldų parodos „Maison et Objet“, kiti – apskritai pirmą kartą bus pristatyti lankytojų teismui.
Parodoje garsus dizaineris Nauris Kalinauskas kartu su kolegomis pristato „Atviro dizaino“ iniciatyvą. Ši dizainerio mintis turėtų patikti nagingiems: Lietuvos dizaineriai nemokamai dalinasi kai kurių savo sukurtų baldų brėžiniais, nurodo, kur geriausia įsigyti medžiagas jiems pasigaminti ir leidžia lankytojams pasinerti į „sukūriau pats“ žavesį.
Menas – vis aktualesnis ir darbinėse erdvėse
Parodą lydi kartu vykstantys tradiciniai renginiai – „Archzona“, skirta interjero dizaineriams bei architektams. Renginyje pristatomi naujausi apšvietimo, baldų, durų, fasadų, grindų, lubų, santechnikos, sienų dekoro produktai bei paslaugos.
Dar vienas tradicinis parodos renginys – „Menas interjerui“. Čia pirmą kartą pristatoma pilnai atkurta kavinės „Nykštukas“ sienų tapyba, eksponuojami Aldonos Liobytės „Pasakos apie narsią Vilniaus mergaitę ir galvažudį Žaliabarzdį“ iliustracijų originalai iš asmeninių Birutės Žilytės archyvų. Taip pat pristatomi Lietuvos menininkų sukurti darbai: tapyba, grafika, skulptūros, vitražai. Renginyje vyksta meno kūrinių aukcionai ir susitikimai su autoriais. Menas aktualus ne tik gyvenamosioms erdvėms, tačiau ir biuro interjerui – vis dažniau ieškoma to, kas įkvėptų visą darbuotojų komandą, savo spalvomis ar formomis paskatintų ieškoti kūrybiškų išeičių iš užklupusių netikėtumų.
Dalis parodoje demonstruojamų baldų dalyvauja kasmetiniame „Dizaino konkurse“, kurio komisija (šiemet joje dalyvauja garsus šveicarų įmonės „Vitra“ atstovas) dienos pabaigoje išrenka trijų prizinių vietų laimėtojus. Laimėtoją gali rinkti ir parodos lankytojai, o nugalėtojas bus skelbiamas paskutinę parodos dieną.
Baldai vertinami ne tik pagal jų estetinę išvaizdą, tačiau ir pagal patogumą, funkcionalumą, inovatyvumą, todėl prizines vietas pelnę kūrėjai gali pasigirti sukūrę išskirtinės kokybės gaminį.
Kompaktiškumo ekspertai – apie tai, kaip sutilpti nedideliame biure
Didžiulė parodos naujiena – bendrovės „IKEA“ dalyvavimas. Kompanijos verslo skyriaus klientų vadybininkė Giedrė Ačė sakė, jog parodoje pristatys ne tik baldus, tačiau ir kitus sprendimus verslui.
„Siūlome platų paslaugų spektrą – nuo idėjos iki galutinio interjero dizaino sprendimo, nuo prekių atvežimo iki kliento erdvės įrengimo. Lankytojus pakviesime aplankyti įrengtą ir įkvepiantį ekspozicinį „IKEA“ 70 m2 biurą, kuris atspindi mūsų principus – šiuolaikiškumą, dizaino paprastumą, funkcionalumą ir ergonomiškumą. Jame pademonstruosime, kaip galima sukurti privačią darbo erdvę dirbant atvirame biure. Taip pat – kaip nedideliame biure, protingai suplanuojant, sutalpinti tiek darbo vietas, tiek poilsio zoną, tiek virtuvę ir nedidelį valgomąjį“, – sakė G.Ačė.
Visas parodos dienas svečiai iš užsienio ir Lietuvos specialistai skaitys paskaitas apie biurų interjerus, jų tendencijas, paaulyje populiarėjančios organinės architektūros principus, baldų ergonomiką, tinkamo paveikslo interjerui pasirinkimą.