2017 01 12

„Litexpo“ 2016 metais augo penktadaliu

Paslaugų spektrą išplėtęs ir dėl klientų sėkmingai konkuravęs parodų ir kongresų centras „Litexpo“ 2016 metais pagerino finansinius veiklos rezultatus. Išankstiniais duomenimis, „Litexpo“ pernai gavo 6,2 mln. eurų konsoliduotų pajamų ir uždirbo apie 815 tūkst. eurų grynojo konsoliduoto pelno – atitinkamai 10,3 proc. ir 22,6 proc. daugiau nei 2015 metais.

„2016-ieji mums buvo vieni sėkmingiausių veiklos metų nuo pat “Litexpo” veiklos pradžios, pajamomis aplenkę ypač intensyvius 2013 metus, kuomet mums buvo patikėti Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungai renginiai. Rinka pasitiki mūsų patirtimi ir kompetencijomis, todėl pernai mūsų renginių sąrašą papildė pirmą kartą Europoje ir būtent Lietuvoje surengta specialiųjų operacijų pajėgų konferencija „Global SOF Symposium”, organizavome aviacijos industrijos forumą „Connect”, didžiausią tarptautinį gyvybės mokslų forumą Šiaurės Europoje ir vienintelį Baltijos šalyse „Life Sciences Baltics”, žaidimų kultūros festivalį „Game On”, didžiausią regione moderniųjų technologijų renginį „Switch“, – sako „Litexpo“ direktorius Mindaugas Rutkauskas.

Parodų ir kongresų centras „Litexpo“ pernai metais sumokėjo 416 tūkst. eurų dividendų. M. Rutkauskas prognozuoja, kad šiemet sumokės beveik 500 tūkst. eurų dividendų. Kapitalo grąža (ROE) sieks – 7,4 proc.

Ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius teigia, kad valstybės įmonėse reikia diegti privačiame versle naudą kuriančius ir pajamas uždirbančius sprendimus. Ūkio ministras tikisi, kad „Litexpo“ išlaikys augimą, o įmonės vadyba ir toliau stiprės.

„Geriausią šiuolaikinę praktiką atitinkantis modernus bendrovės valdymas ir ambicingi strateginiai tikslai lemia nuolatinį tobulėjimą bei leidžia įmonei sėkmingai konkuruoti rinkoje. „Litexpo” yra tarp geriausiai valdomų valstybės įmonių, jos veiklą vertinantis gerojo valdymo indeksas yra vienas aukščiausių. Valstybės valdoma įmonė turi dirbti efektyviai ir dividendais prisidėti prie įplaukų į valstybės biudžetą – to tikimės ir reikalaujame iš visų valstybės valdomų įmonių”, – teigia ūkio ministras.

Per metus „Litexpo“ surengia vidutiniškai 1500 įvairių renginių, kuriuose apsilanko per 350 tūkst. lankytojų. „Litexpo“ pernai atrado naujų partnerių ir kartu įgyvendino naujus projektus, kurie padėjo pagerinti rezultatus. Tarp jų – Kauno technologijos universiteto (KTU) karjeros mugės įrengimas Kauno „Žalgirio“ arenoje, 1,5 tūkst. kvadratinių metrų ploto paviljono įrengimas „AgroBalt“ parodai, stendai tarptautinėse parodose Lenkijoje, Švedijoje.

Valstybei priklauso kontrolinis 98,76 proc. „Litexpo” kontrolinis akcijų paketas, kurį patikėjimo teise valdo Ūkio ministerija.

„Litexpo“ grupei priklauso konferencijų ir renginių organizavimu užsiimanti „Litexpo Events“ bei maitinimo paslaugas teikianti „Ovantis“. 2015 metais „Litexpo“ grupė gavo 5,622 mln. eurų pajamų, uždirbo 664,9 tūkst. eurų konsoliduoto grynojo pelno.

Turite klausimų?

Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

Parašykite mums
×

Turite klausimų?

    Sutinku gauti projekto informaciją ir pasiūlymus, o jų parengimui naudoti aukščiau pateiktus duomenis. Bet kuriuo metu turiu teisę atšaukti savo sutikimą apie tai pranešus el. paštu.