2018 09 13

LITEXPO išlaiko lyderio pozicijas parodų sektoriuje

Didžiausias Baltijos šalyse parodų ir kongresų centras „Litexpo“ per I-ąjį šių metų pusmetį padidino apyvartą 23 proc., įmonės pelnas didėjo 17 proc.

„Turime ambicingų tikslų, manau, kad metų pabaigoje suplanuoti finansiniai rodikliai bus pasiekti. Rudenį startuoja parodų sezonas, be to laukia daug tarptautinių konferencijų ir kitokių renginių, bendras salių užimtumas sieks beveik 90 proc. „Litexpo“ turi unikalią, specialiai parodoms ir renginiams pritaikytą infrastruktūrą, neabejoju, kad šis mūsų išskirtinumas padės pritraukti dar daugiau tarptautinio lygio parodų ir renginių, juolab, kad Vilniuje atsiranda vis daugiau viešbučių, gerėja susisiekimas, o patogi infrastruktūra – tai vienas iš kertinių veiksnių šiame verslo sektoriuje,“ – teigia bendrovės „Litexpo“ direktorius Justinas Bortkevičius. 2018 m. I-ąjį pusmetį įmonių grupė uždirbo 7 proc. daugiau pajamų nei planuota bei 6 proc. viršijo grynojo pelno planus.

Per 2018 m. I-ajį pusmetį „Litexpo“ surengė 13 tarptautinių parodų ir vieną naujo formato ren­ginį – naujų automobilių testavimo ir pardavimų skatinimo mugę „Autobazar“. Parodose dalyvavo 2221 bendrovė, t.y. 16,5 proc. daugiau nei 2017 metais tokiu pat metu. Tarp jų – 353 dalyviai iš užsienio šalių. Kartu su parodomis buvo suorganizuoti 1078 renginiai: kon­ferencijos, seminarai, pristatymai ir kt. Palyginti su 2017 metais, parodų metu surengtų lydinčių renginių skaičius išaugo 15 proc. Vartotojai vis dažniau renkasi renginį, atsižvelgdami į siūlomą kokybišką turinį. Per I-ąjį 2018 metų parodų sezono pusmetį sulaukta 232.495 lankytojų. Bendras surengtų parodų plotas užėmė 140.525 kv.m., tai yra 16 proc. daugiau nei 2017 metais. Pagal užimamą plotą didžiausios „Litexpo“ rengiamos parodos – „Resta“, „Vilniaus Knygų Mugė“, „Pelenė“, „Studijos“, „Adventur“. Pagal lankomumą – „Vilniaus Knygų Mugė“, „Resta“, „Adventur“, „Studijos“, „Pelenė“.

II-ąjį metų pusmetį planuojama surengti dar 5 parodas. Artimiausia iš jų vyks spalio 11-13 d. „Baldai. Interjeras. Dizainas“. Šių metų parodoje laukiama daugiau nei 100 dalyvių, vienas iš akcentų – tai pasaulinio garso italų baldų gamintoja „Edra“. Dar viena naujovė – tai visas tris dienas vyksiantis renginys „Menas interjerui“. Čia bus pristatomi išskirtiniai tapybos, grafikos, fotografijos, skulptūros bei taikomojo meno darbai, sukurti žinomų Lietuvos menininkų. Be to, jau trečiąjį kartą vyks išskirtinė paroda specialistams – architektams ir interjero dizaineriams, čia bus pristatyta daugiau nei 40 pasaulinių ženklų atstovaujančių įmonių. Šios iniciatyvos tikslas parodyti, kad menas namų interjere yra prieinamas kiekvienam. Parodoje dalyvauja per 100 įmonių. Kasmet parodą aplanko daugiau negu 20000 lankytojų.

Turite klausimų?

Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

Parašykite mums
×

Turite klausimų?

    Sutinku gauti projekto informaciją ir pasiūlymus, o jų parengimui naudoti aukščiau pateiktus duomenis. Bet kuriuo metu turiu teisę atšaukti savo sutikimą apie tai pranešus el. paštu.