2018 11 10

Parodoje BAF įteikta „Gastronomijos savaitės žvaigždė“

2018 m. lapkričio 5–11 dienomis penkiuose šalies mietuose vyko „Lietuvos gastronomijos savaitė“, kurios metu restoranai atvėrė duris visiems, norintiems pažinti aukštesnę maisto kultūrą, gastronomijos tendencijas, restoranų šefų meistrystę. Šios, penktosios, „Gastronomijos savaitės“ metu degustuoti specialių savo meniu kvietė net 33 restoranai Vilniuje, Vilniaus rajone, Kaune bei pajūryje. Svečiai pažindinosi su skirtingomis virtuvėmis bei maisto gamybos technologijomis, ragavo specialiai šiam festivaliui parengtus patiekalus ir, žinoma, atrado naujų skonių.

Taip pat lapkričio 5–10 dienomis internete, „Skonis.lt“ svetainėje, vyko „Gastronomijos savaitės žvaigždės“ rinkimai. Paragavęs ypatingų „Gastronomijos savaitės“ patiekalų, kiekvienas lankytojas buvo kviečiamas atiduoti savo balsą už patikusį festivalio restoraną. 25 balsuojantieji laimėjo pakvietimus į Baltijos maisto ir gėrimų parodą BAF „Litexpo“ parodų centre.

Šiemet „Gastronomijos savaitės“ svečiai buvo ypač aktyvūs – už restoranus atiduoti net 546 balsai. Užtikrinta balsų persvara „Gastronomijos savaitės žvaigždės“ apdovanojimą laimėjo Vilniuje įsikūręs restoranas „Balzac“, vadovaujamas virtuvės šefės Gražinos Šavelo. Didelio palaikymo susilaukė ir kiti festivalio dalyviai. Štai favoritų penketukas:

„Balzac“, Vilnius (26,9 %)
„Restoranas 4“, Palanga (15,0 %)
„Amandus“, Vilnius (11,4 %)
„Vila Komoda“, Palanga (8,3 %)
„El Mercado“, Vilnius (7,0 %)

Lietuvos „Gastronomijos savaitės žvaigždės“ apdovanojimai vyko parodoje BAF „Litexpo“ parodų centre, erdvėje „Virtuvės studija“. Nugalėtojams buvo įteiktas žvaigždės ženklas ir žurnalo „Geras skonis“ prenumerata.

„Gastronomijos savaitę“ organizavo Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija, Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacija, parodų centras „Litexpo“, Kauno miesto savivaldybė, Vilniaus miesto savivaldybė, žurnalas „Geras skonis“ bei portalas „Skonis.lt“.

„Tai mūsų pirmoji „Gastronomijos savaitė“, todėl be galo džiaugiamės tokiu sėkmingu dalyvavimu. Sulaukėme daugybės svečių, o puikus jų įvertinimas – didžiausia paskata mums“, – plačiai besišypsodama kalbėjo „Gastronomijos savaitės žvaigžde“ tapusio restorano vadovė Jadvyga Lobul.

Turite klausimų?

Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

Parašykite mums
×

Turite klausimų?

    Sutinku gauti projekto informaciją ir pasiūlymus, o jų parengimui naudoti aukščiau pateiktus duomenis. Bet kuriuo metu turiu teisę atšaukti savo sutikimą apie tai pranešus el. paštu.