2019 05 23

Pramonei sprendimus siūlantys užsieniečiai: po parodų į rinką žengiame drąsiau

Pramoniniai robotai, skaitmeninė transformacija bei gamybos automatizavimas šalies inžinerinėms įmonėms itin aktualus – augant konkurencijai svarbiausia investuoti į gamybos našumą, darbo kokybę bei išmanų resursų valdymą. Tuo tarpu Lietuvos rinkai sprendimus norinčių pasiūlyti užsienio kapitalo įmonių atstovai pastebi, kad prisistatymas parodose leidžia į rinką žengti kur kas drąsiau.

Suprasti rinkos poreikius

Inžinerinės pramonės parodos „Balttechnika“ organizatoriai sako kasmet sulaukiantys žinių apie užmegztus naujus kontaktus ar net parodos metu pasirašytas sutartis.

„Balttechnika“ yra specializuota, išimtinai profesionalams skirta paroda, kurioje lankytojai žino, ko ieško, o dalyviai mato, ką gali vienas kitam pasiūlyti. Čia dalykinis dialogas užsimezga greitai, o kontaktai ar net susitarimai virsta pelningais sandoriais. Šiemet ypač didelis dėmesys buvo skiriamas metalo apdirbimo technologijoms – tai pramonės sričiai, kuri pastaruoju metu keičiasi itin sparčiai, tad rinkos aktualijos rūpi daugeliui gamintojų bei įrangos tiekėjų“, – sako „Litexpo“ parodos projekto vadovė Greta Kerienė.

Metalo apdirbimo stakles, darbo įrankius, automatizavimo sprendimus bei metalo apdirbimo staklių remonto paslaugas teikiančios Estijos įmonės „Demek CNC OÜ“ direktorius Peeter Sekavin sako, šių metų parodoje aiškiai pamatęs, kas domina rinkos žaidėjus.

„Artimiausiu metu kaip tik planuojame įkurti padalinį Lietuvoje, todėl dalyvavimas parodoje mums leido geriau susipažinti su šalies rinkos poreikiais. Lietuvoje šiemet susilaukėme didelio susidomėjimo iš metalo apdirbimo, maisto, medienos pramonės sričių atstovų, kuriems galime pasiūlyti visapusiškus sprendimus: gamybai reikalingų staklių pakeitimą, jų diegimą ir priežiūrą, technologijos kūrimą, mokymus, programavimą ir gamybos automatizavimą. Užmezgėme nemažai reikšmingų kontaktų, sulaukėme tikrai daug susidomėjimo ir į rinką žengiame kur kas užtikrinčiau“, – pastebi jis.

Svarbiausia – įdirbis

Sigitas Brazinskas, Švedijoje įsikūrusios įmonės „Qimtek“ atstovas Baltijos šalyse pastebi, kad dalyvaujant tokio pobūdžio renginiuose ir norint sulaukti pasisekimo, būtinas ir pačios įmonės įsitraukimas.

Jo atstovaujama skaitmeninė platforma „Qimtek“ padeda gamybininkams ir pramoninės inžinerijos sektoriaus pirkėjams plėsti bendradarbiavimą, o gamintojams rasti pirkėjų Skandinavijos šalyse.

„Prie mūsų skaitmeninės platformos šiuo metu yra prisijungę maždaug 6000 pirkėjų iš Skandinavijos rinkų. Pagrindinis tikslas buvo supažindinti su platforma, jos nauda, edukuoti potencialius ir esamus klientus, taip pat stiprinti „Qimtek“ ženklo žinomumą Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse. Prieš parodą intensyviai dirbome, informuodami klientus ir kviesdami juos apsilankyti parodoje bei mūsų stende. Pavyko suorganizuoti sėkmingus susitikimus ir tikimės, kad artimiausiu metu perkelsime juos į aukštesnį lygį, sudarydami realius sandorius“, – pasakoja S. Brazinskas.

Sėkmę kuria išmanusis sandėliavimas

Gamybos valdymo ir planavimo sistemos „Horas MPM“ įkūrėjas Nedas Rušinskas, jau eilę metų dalyvaujantis panašiose parodose pasakoja, kad jį labiausiai džiugina parodos metu sutikti buvę ir esami klientai, noriai besidalinantys sėkmės istorijomis.

„Kiekvienais metais stengiamės savo klientams pasiūlyti kažką naujo. Pastebėjau, kad jeigu praėjusiais metais dirbome su medienos pramone, baldininkais, lentpjūvėmis, tai šiemet dominuoja metalo apdirbimo sektorius. Smagiausia iš klientų išgirsti, kaip jiems sekasi pritaikyti mūsų gamybos valdymo sistemas, kurios leidžia dirbti efektyviau, panaudoti vidinius resursus kur kas kokybiškiau ir patogiau“, – sako N. Rušinskas.

Pasak jo, tokios parodos leidžia įvairiems verslams sužinoti apie tokius sprendimus, kurių jie net neįsivaizdavo egzistuojant. „Horas MPM“ įkūrėjas sako, kad kai klientams pasiūlė išmanų sandėliavimo sprendimą, jis leido greitai ir kokybiškai sandėliuoti darbo komponentus, vienu mygtuko spustelėjimu sužinoti apie medžiagų likutį sandėlyje, gauti įspėjimą apie trūkumą.

„Daugybę kartų įsitikinau, kad parodoms labai svarbu ruoštis iš anksto – investuoti į vizualizacijas, stendus, sukviesti geriausią personalą, kuris galėtų būsimiems ir esamiems klientams suteikti visą reikiamą informaciją. Šiemet parodą ypač praturtino konferencijų zona, kurioje susirinkusieji galėjo sužinoti apie naujausias ketvirtosios pramonės revoliucijos tendencijas, o verslininkai gauti žinių apie tai, kaip konkurencingumo augimui pasitelkti būtent išmaniąsias technologijas“, – sako N. Rušinskas.

Specialybes garsina per inovatyvumą

Albino Dabrovolsko, Lietuvos suvirintojų sąjungos (LSA) tarybos pirmininko teigimu, dalyvavimas parodoje padeda pasiekti įvairių sričių specialistus ir sugriauti nusistovėjusius mitus.

„Daugelis Lietuvoje šiandien vis dar gyvena mitu, kad šaltkalvis ar suvirintojas – „seno kirpimo“ specialybės. Tačiau tiesa ta, kad tai dinamiškos ir modernios darbo sritys, kuriose šiandien dirbama pagal naujausias technologijas ir su geriausia įranga. Statistika rodo, kad šalyje yra didžiulis suvirintojų trūkumas, todėl dalyvaudami šioje parodoje norėjome pristatyti šią specialybę, jos perspektyvas ir galimybes“, – sako A. Dabrovolskas.

Anot jo, asociacijai pavyko užmegzti iš viso apie 20 naujų bei atnaujinti primirštus kontaktus.

„Trys dienos, beveik 50 renginių, virš 100 dalyvių ir beveik puspenkto tūkstančio lankytojų-specialistų. Vienintelėje Baltijos šalyse tarptautinėje specializuotoje gamybos, inovacijų ir inžinerinių sprendimų parodoje „Balttechnika“ šiemet ne tik buvo galimybė visiems susitikti po vienu stogu, prisistatyti, užmegzti svarbius bendradarbiavimo ryšius, bet ir padiskutuoti, pasisemti žinių apie reikšmingus rinkos iššūkius, kaip kurti konkurencinį pranašumą, didinti darbo efektyvumą“, – sako Greta Kerienė.

Parodoje prisistatė įmonės iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Rusijos, Prancūzijos, Suomijos, Vokietijos, Švedijos ir Kinijos.

Turite klausimų?

Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

Parašykite mums
×

Turite klausimų?

    Sutinku gauti projekto informaciją ir pasiūlymus, o jų parengimui naudoti aukščiau pateiktus duomenis. Bet kuriuo metu turiu teisę atšaukti savo sutikimą apie tai pranešus el. paštu.