2023 01 27

Prasidėjo didžiausia šalyje turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur“

Šiandien parodų ir kongresų centre LITEXPO prasidėjo jubiliejinė, jau dešimtoji, turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur 2023“. Tris dienas truksiančiame renginyje daugiausia dėmesio bus skiriama kelionėms Lietuvoje, aktyviam poilsiui ir turizmo inovacijoms.

Šių metų paroda yra suskirstyta į tris temines zonas. Pirmoji dedikuota vietinėms kelionėms ir pavadinta „Pažink Lietuvą“. Joje lankytojams bus pristatomos miestų ir kaimo turizmo tendencijos bei galimybės, bus galima susipažinti su vis labiau populiarėjančiu SPA, sveikatingumo ir medicininiu turizmu. Be to, lankytojai galės gauti daug naudingos informacijos apie apgyvendinimo paslaugas ir daugiau sužinoti apie autentiškąją Lietuvą.

Antroji parodos zona yra skirta aktyviam poilsiui. Joje lankytojai atras pramogų parkus ir laisvalaikio centrus, vandens ir ekstremalaus sporto organizatorius, medžioklės bei žūklės inventoriaus žinovus. Šioje zonoje taip pat galima susipažinti ir su laisvalaikio transporto priemonėmis, tarp kurių yra ir akį traukiantys laivai.

Trečioji „Adventur 2023“ erdvė yra skirta kelionėms po pasaulį. Joje lankytojų laukia informacija apie poilsines ir pažintines keliones į užsienio šalis, pasakojama apie individualaus turizmo galimybes, o savo paslaugas pristato skrydžių bendrovės.

Parodos organizatorių teigimu, vienu svarbiausių jubiliejinės „Adventur“ parodos akcentų bus pirmą kartą šalies istorijoje vyksiantis Lietuvos „TravelTech“ forumas, žymintis parodos atsinaujinimą.

„Turizmo industrija per pastaruosius metus gerokai pasikeitė, joje įvyko daug pokyčių ir buvo įdiegta daug inovacijų. Mes reaguojame į šiuos pokyčius ir norime, kad naujausios tendencijos būtų atspindėtos parodoje“, – tvirtino LITEXPO direktorius J. Bortkevičius.

Jam pritarė ir Lietuvos „TravelTech“ forumą organizuojančios mobiliosios bankininkystės platformos „myTU“ bendrakūris ir technologijų vadovas Tomas Navickas, kurio teigimu apie turizmą reikėtų galvoti plačiau, nes tai – ne vien tik kelionių agentūros.

„Daug žmonių pageidauja išvykas planuoti savarankiškai. Statistika rodo, kad 2022 m. net 68 proc. viso kelionių ir turizmo sektoriaus pardavimo buvo atlikta internetu. Tokią galimybę žmonėms sudaro nauji technologiniai sprendimai, kurių plėtrą ir populiarumą gerokai padidino pandemija. Dabar jie yra neatsiejama turizmo sektoriaus dalis, o „TravelTech“ – svarbi ir sparčiai auganti ekosistemos dalis, galinti atverti daug naujų galimybių verslui ir vartotojams“, – sakė T. Navickas.

Lietuvos „TravelTech“ forumo metu vyks Andriaus Milinavičiaus moderuojamos ekspertų diskusijos, kuriose bus kalbama apie „TravelTech“ inovacijų svarbą, plėtros kryptis bei sektoriaus tendencijas. Diskusijose dalyvaus verslo ir valdžios atstovai iš „TripAdd“, „Surfshark“, „Hoperfy“, „Legego“, „Go Vilnius“, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos“ ir kt.

Forumo metu taip pat vyks ir Lietuvoje sukurtų „TravelTech“ sprendimų pristatymai. Juose lankytojams prisistatys „Ratepunk“, „Guide 24/7“, „Wowstays“, „myTU“, „Skycop“ ir kiti inovacijų kūrėjai.

Parodoje pranešimai bus skaitomi ne tik „TravelTech“ forume. Keliose skirtingose erdvėse savo įžvalgomis, patirtimis ir žiniomis dalysis gausus būrys žinomų žmonių, keliautojų ir įvairių sričių specialistų, pvz. apie 6 mėnesius trukusią kelionę dviračiu per JAV ir Kanadą papasakos Algirdas Gurevičius-Špikis. „Dakaro“ įspūdžiais dalysis lenktynininkas Rokas Baciuška, o apie keliones po Lietuvą ir Europą traukiniais ir autobusais kalbės Dovydas Kaminskas, Dovilė Aleksandravičienė ir Viktorija Lipštienė.

Parodos metu taip pat vyks riedlenčių čempionatas, nacionalinis moksleivių geografijos žinių konkursas „Pažink Lietuvą ir pasaulį“ ir turizmo profesionalams skirti „Turizmo mainai“.

Turite klausimų?

Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

Parašykite mums
×

Turite klausimų?

    Sutinku gauti projekto informaciją ir pasiūlymus, o jų parengimui naudoti aukščiau pateiktus duomenis. Bet kuriuo metu turiu teisę atšaukti savo sutikimą apie tai pranešus el. paštu.