2017 01 20

Prasidėjo jubiliejinė, 5-oji turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur“

„Paragauk pasaulio, paragauk Lietuvos“ – tokiu šūkiu šiandien Lietuvos konferencijų ir parodų centre „Litexpo“ Vilniuje prasidėjo jubiliejinė, 5-oji turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur“. Parodos atidaryme dalyvavo Lietuvos Respublikos ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius. Dzūkišku tautiniu kostiumu pasipuošusi Turizmo departamento prie Ūkio ministerijos vadovė Jurgita Kazlauskienė atidarymo scenoje paskelbė Turizmo sėkmingiausius.

Šalies turizmo asociacijos ir turizmo profesionalai į sėkmingiausiai turizmo srityje dirbančių nominacijas išrinko 30 kandidatų. Per mėnesį už juos balsavo 11 tūkstančių žmonių. Sėkmingiausiems įteiktos tradicinės vėtrungės.

Pasaulyje ir Lietuvoje stiprėjančios gastronominio turizmo tendencijos šalies turizmo organizatorius kviečia planuoti kitokias keliones, kuriose būtų peno ne tik akims, bet ir skrandžiui. Nuo šiandien parodoje bus galima leistis į gastronominę kelionę po šalies miestus – ragauti tautinio paveldo patiekalų bei gėrimų, jų įsigyti.

Parodos naujiena – Ilgasis keliautojų penktadienis „Adventur“ svečius šiandien kviečia pasaulio ir Lietuvos ragauti bei pramogauti ilgiau, iki 20 valandos. Pramoginė programa „Autentiška Lietuva“ lankytojų laukia 4 salėje. DJ Saga ir Vilniaus miesto folkloro ansambliai „Nalšia“, „Radasta“. „Poringė“, „Virvytė“ parodos svečius ragina dalyvauti akcijoje „Visa Lietuva šoka“. Renginį ves populiarioji TV laidos „Duokim garo!“ vedėja Loreta Sungailienė.

Turizmo departamento stende veiks mobili virtuvė, kurioje lankytojus skaniais pasakojimais ir čia pat gaminamais patiekalais vaišins žymūs kulinarijos entuziastai – Alfas Ivanauskas, Beata Nicholson, Vytaras Radzevičius ir Bilas Šapiro.

Apie gastronominio turizmo perspektyvas „Miestų forume 2017“ šiandien kalbės žinomi šalies žmonės, turizmo organizatoriai. Ypatingas „Miesto forumo“ svečias – iš Izraelio atvykęs žurnalistas, rašytojas, televizijos laidų vedėjas Gilas Hovavas.

Tradicija tapusi „Adventur“ kelionių paroda šiais metais ir vėl skaičiuoja rekordinį dalyvių skaičių. Trijose parodų ir kongresų centro „Litexpo“ salėse, kurios užima 16 tūkstančių kvadratinių metrų plotą, keliautojams prisistatys 300 dalyvių iš 28 šalių. Keliautojams parodoje siūlomos naujos, egzotinės kryptys – Naujoji Zelandija, Zanzibaras, Pietų Afrika, Peru, Bolivija, Gvatemala, Kosta Rika, Čilė, Omanas.

Ypatinga šios parodos viešnia – Lietuvai šiltus jausmus puoselėjanti Gruzija. „Mums didžiulė garbė dalyvauti parodoje ir būti šalimi garbės viešnia, – per atidarymo ceremoniją sakė Gruzijos ambasadorė Lietuvoje ponia Khatuna Salukvadze ir kvietė susirinkusiuosius ne tik užsukti į Gruzijos stendą parodoje, bet ir aplankyti svetingą, puikiais kalnais, pramogomis, aktyviu laisvalaikiu ir, žinoma, maistu garsėjančią Gruziją.

2017-ieji Lietuvoje paskelbti Piliakalnių metais. Parodoje istorinis šalies paveldas ir unikalūs gamtos objektai irgi akcentuojami. „Piliakalniai mena ilgą ir įvairią mūsų proistorę – laiką iki valstybės susikūrimo ir net Lietuvos Didžiosios kunigaikštytės klestėjimo laikų istorijos aspektus. Jie – tarsi žemės metraščiai, kuriuose – pustrečio tūkstančio mūsų praeities metų“, – sako istorijos archeologas, piliakalnių tyrinėtojas Gintautas Zabiela. Lietuvoje skaičiuojama net 903 piliakalniai.

5 parodos salė, kaip įprasta, atiduota kelionių organizatoriams. „Parodos tema – paragauk pasaulio ir čia tiesiogiai atsispindės, – sako projekto vadovė Dovilė Vertelytė-Saldukienė. – Turizmo agentūros siūlys ypatingas kelionių kainas, susitikimus su garsiais keliautojais, patiekalų degustacijas“.

Trečius metus parodos lankytojus renginių cikle „Kelionės mano gyvenimo būdas“ pasakojimais džiugins žinomi muzikos, meno ir televizijos žmonės. Diskusijoje šiais metais dalyvaus žurnalistas Saugirdas Vaitulionis, renginių organizatorius, TV laidų vedėjas Giedrius Masalskis, rašytoja, knygų apie Italiją autorė Dalia Smagurauskaitė.

„Adventur“ – sparčiausiai auganti tarptautinė paroda, kurią kartu su Turizmo departamentu prie Lietuvos ūkio ministerijos rengia kongresų ir parodų centras „Litexpo“. Per penkerius metus parodos dalyvių skaičius išaugo 91 proc., lankytojų padaugėjo net 52 proc., o parodoje dalyvaujančių pasaulio šalių skaičius išaugo daugiau nei dvigubai.

Tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur“ – sausio 20-22 dienomis, Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ . #ParagaukPasaulio #ParagaukLietuvos

Turite klausimų?

Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

Parašykite mums
×

Turite klausimų?

    Sutinku gauti projekto informaciją ir pasiūlymus, o jų parengimui naudoti aukščiau pateiktus duomenis. Bet kuriuo metu turiu teisę atšaukti savo sutikimą apie tai pranešus el. paštu.