ART VILNIUS’24

ART VILNIUS’24

Jubiliejinė, 15-oji, tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius’24“ Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyks spalio 4–6 dienomis

„ArtVilnius“ yra didžiausia tarptautinė šiuolaikinio meno mugė Baltijos šalyse. Tris dienas vykstantis renginys sujungia šiuolaikinio meno kūrėjus, galerijas, meno institucijas, kolekcininkus ir meno gerbėjus.

Spalio 4–6 dienomis vykstanti tarptautinė meno mugė pristatys aktualią ir progresyvią šiuolaikinio meno sceną, pakvies į susitikimus su įdomiausiomis Lietuvos ir užsienio galerijomis, menininkais, kuratoriais, meno institucijų atstovais. Kasmet mugėje dalyvauja apie 70 meno galerijų ir institucijų iš daugiau nei 20 pasaulio šalių. „ArtVilnius“ suburta meno profesionalų komisija mugei atrenka aukščiausios kokybės kūrinius iš įvairių meno sričių.

Jubiliejinės 15-osios „ArtVilnius’24“ mugės akcentas – Šiaurės Europa, laukiama dalyvių iš Norvegijos, Suomijos, Danijos, Švedijos, Islandijos, Estijos ir Latvijos.

Plačią mugės „ArtVilnius’24“ galerijų programą papildys projektų zona, skulptūrų instaliacijų, performansų paroda „Takas“, diskusijos, paskaitos, ekskursijos, renginiai, leidžiantys labiau pažinti šiuolaikinį perspektyvaus ir įdomaus regiono meną. Šiais metais „Tako“ programą kuruos parodų kuratorė ir dramaturgė, Estijos šiuolaikinio meno centro vadovė ir 60-osios Venecijos meno bienalės Estijos paviljono komisarė Maria Arusoo.

 

Projektų zona mugėje pristatys kviestinius menininkus, galerijas ir šiuolaikinio meno institucijas iš Šiaurės Europos šalių. Tris dienas truksiančią Projektų zonos programą kuruoja menotyrininkas, poetas, eseistas, 60-osios Venecijos meno bienalės Lietuvos paviljono kuratorius Valentinas Klimašauskas.

Geriausių galerijų, menininko ir meno kūrinių rinkimas jau yra tradicinė „ArtVilnius“ programos dalis. Keturių nominacijų: „Geriausias (-ia) menininkas (-ė)“, „TOP 7 galerijos“ (renkamos 7 geriausios galerijos), „Geriausia skulptūra / instaliacija“ ir „Geriausias (-ia) jaunasis (-oji) menininkas (-ė)“ nugalėtojus renka iš meno kritikų sudaryta komisija, o žiūrovai visos mugės metu balsuoja už jiems labiausiai patinkantį menininką ir galeriją. Jau ne vienus metus geriausieji apdovanojami „ArtVilnius“ mecenatės, advokatų kontoros „Cobalt“ ir ne vienus metus su muge bendradarbiaujančios aukštosios parfumerijos ženklams atstovaujančios „Crème de la Crème“ bei kitų mugės rėmėjų piniginėmis premijomis.

2009 metais startavusi tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius“ buvo vienas svarbiausių projekto „Vilnius – Europos kultūros sostinė“ renginių. Mugės iniciatorė ir vadovė – Lietuvos meno galerininkų asociacijos prezidentė Diana Stomienė. Mugę organizuoja stipri ekspertų komanda. Svarbiausias jos tikslas – pasaulio meną pakviesti į Lietuvą ir atverti duris Lietuvos menui į pasaulį.

Tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius’24“ Vilniuje, parodų ir konferencijų centre „Litexpo“, – spalio 4–6 dienomis. Renginį finansuoja Lietuvos kultūros taryba, globoja Vilniaus miesto savivaldybė. Mecenatė – advokatų kontora „Cobalt“.

Daugiau informacijos www.artvilnius.lt

FB – https://www.facebook.com/artvilnius

IG – https://www.instagram.com/artvilnius/

Turite klausimų?

Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

Parašykite mums
×

Turite klausimų?

    Sutinku gauti projekto informaciją ir pasiūlymus, o jų parengimui naudoti aukščiau pateiktus duomenis. Bet kuriuo metu turiu teisę atšaukti savo sutikimą apie tai pranešus el. paštu.