Paroda-forumas „EKO LOGIKA 2016”
- 2016 lapkričio 10–13 d.
- Darbo laikas
- Lietuvos parodų ir kongresų centras "Litexpo", Laisvės pr. 5, Vilnius, Lietuva.
EKO LOGIKA 2016. III ekologiškų prekių ir paslaugų namams paroda-forumas
Žodis „ekologija” kaip ir patys ekologiški produktai, vis dar apipinti daugybe mitų, o tikro žinojimo žmonėms labai trūksta. Paroda-forumas EKO LOGIKA kviečia griauti mitus, semtis idėjų, išmokti gyventi truputį kitaip – visų pirma sąmoningai ir kokybiškai. Sąmoningumas prasideda nuo žinių, kurių EKO LOGIKA pasiūlys su kaupu. EKO LOGIKA skatina ne tik rinktis atsakingai bei vartoti mažiau.
EKO LOGIKA tai sąmoningai prižiūrimi namų buitis ir verslas. Tai trečią kartą Lietuvoje vyksianti paroda – forumas, kurioje suteikiama galimybė įmonėms pristatyti savo ekologiškus, kokybiškus ir atsakingą vartojimą skatinančius produktus bei paslaugas, formuoti lojalių klientų ratą.
EKO LOGIKA lankytojas – žmogus, kuriam jo logika sako:
-> Šeimos laimė prasideda nuo sveikų šeimos narių;
-> Sveiki šeimos nariai neturi gyventi nekokybiškų/pavojų keliančių buitinių prietaisų aplinkoje, kenksmingoje chemijoje paskendusiuose namuose;
-> Iš prigimties žmogus nežino, kurios buityje sutinkamos medžiagos, kurie buitiniai prietaisai kenksmingi, o kurie ne – reikia bent trumpos informacijos apie tai;
-> Reikia informacijos – verta apsilankyti renginyje, kur apie tai kalba specialistai.
_________________________________________________________________________________________________
FORUMAS „ATEITIS MŪSŲ ČIA”
Lapkričio 11-12 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyks forumas „Ateitis mūsų čia“ – tai bene didžiausia diskusijų platforma apie įvairiapusišką ekologijos suvokimą, žmogaus dermę su gamta bei pilnavertę gyvenseną. Ilgametę patirtį sukaupę pranešėjai pasiruošę atsakyti į visuomenei rūpimus klausimus apie vyraujančias ekologijos tendencijas ir inovacijas, pasidalinti geros savijautos, darnaus gyvenimo receptais. Forumo tikslas – skatinti sąmoningą vartojimą bei kartu atrasti veiksmingiausius būdus, leidžiančius suderinti žmogaus veiklos interesus ir aplinkos gerovę.
Forumo tematiką sudaro keturi elementai, su kuriais kasdieninėje veikloje susiduriame kiekvienas – oras, ugnis, vanduo ir žemė. Tai – stichijos, lemiančios mūsų savijautą. Aplinkos tarša, aktyvi žmogaus ūkinė veikla dažnai lemia nepageidaujamus pokyčius mūsų organizmuose. Atsakingai kurdami darnią ir sveiką gyvenimo aplinką, rūpindamiesi savo bei artimųjų sveikata, prisidedame prie darnios ir sąmoningos visuomenės kūrimo. Forumo metu savo patirtimi ir sėkmės istorijomis dalinsis būrys Lietuvos ekologijos ekspertų.
_________________________________________________________________________________________________
STENDE „KŪRYBOS KAMPAS 360” VYKS:
„ANTRINIS DIZAINAS” (angl. Trash desgn) – paroda iš Suomijos „Real Life Playback”, prezentacijos, diskusijos, kavinės zona bei KK360o dirbtuvėlės mažiems parodos lankytojams bei visiems mėgstantiems rankdarbius.
- Antrinio dizaino objektų paroda iš Suomijos „Real Life Playback”.
- „Kūrybos kampas 360o” draugiškų aplinkai ir antrinio dizaino daiktų krautuvėlė. (Krautuvėlėje rasite – Rasma, Second soul, Sentimento, Vaškainis, Swave)
- Kūrybinės dirbtuvės „NEšiukšlės” Vieta, kur daiktai atgyja naujam gyvenimui. Ar galite įsivaizduoti stalinę lempą, padarytą iš konservų dėžutės? Spalvingą pieštukinę iš seno stiklainio? Vizitinių kortelių dėklą iš senų akinių?
ATEIKITE IR TAI PASIDARYSITE PATYS!
Lapkričio 10d. (ketvirtadienis) 11-17 val.
Lapkričio 11d. (penktadienis) 11-17 val.
Lapkričio 12d. (šeštadienis) 11-17 val.
Lapkričio 13d. (sekmadienis) 11-15 val.
- Diskusija „Antrinis dizainas – absurdas ar kelias darnaus vartojimo link?” Diskusija aplinkos apsaugos, ekologijos temomis, dalinsimės darnaus vartojimo ir ekologiško gyvenimo būdo patirtimi. / Pokyčių lyderis Giedrius Bučas, „Kūrybos kampas 360o” įkūrėjas. Lapkričio 12d. (šeštadienis) 12-13 val.
Savaitgalį – paroda ir patarimai siekiantiems darnos su aplinka
Šį savaitgalį, lapkričio 11-12 dienomis, Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO diskusijai apie ekologiją ir sveiką gyvenseną susiburs beveik dvi dešimtys ekologijos ekspertų iš visos Lietuvos.
Parodos EKO LOGIKA 2016 metu organizuojamas atviras forumas „Ateitis mūsų čia“ suburs sveikos gyvensenos, mitybos, aplinkos apsaugos, ekologinių ūkių ir ekologiško būsto ekspertus. Forumu siekiama skatinti sąmoningą visuomenės vartojimą bei atrasti veiksmingiausius būdus, leidžiančius suderinti žmogaus veiklos interesus ir aplinkos gerovę.
Forumo tematiką sudaro keturi elementai, su kuriais kasdieninėje veikloje susiduriame kiekvienas – oras, ugnis, vanduo ir žemė. Tai – stichijos, lemiančios mūsų savijautą. Aplinkos tarša, aktyvi žmogaus ūkinė veikla dažnai lemia nepageidaujamus pokyčius mūsų organizmuose.
Pranešimus apie vyraujančias ekologijos tendencijas, inovacijų taikymą bei ateities perspektyvas skaitys ilgametę patirtį turintys specialistai. Savo sukauptomis žiniomis bei įžvalgomis apie ekologinį ūkininkavimą dalinsis biodinaminio ūkio „Ilzenbergo dvaras“, VšĮ „Ekoagros“, Ekologinių ūkių asociacijos atstovai. Aplinkosaugos ir alternatyvių sprendimų aplinkai bei gyvenimui temas palies Žaliosios politikos instituto, Lietuvos gamtos fondo, Lietuvos vėjo energetikų asociacijos ekspertai. Apie ekologijos sampratą diskutuos Lietuvos žaliųjų judėjimo atstovas bei sveikos gyvensenos specialistė Guoda Azguridienė. Ekspertų būrį papildys ir žiniomis apie sveiką mitybą, sveiką gyvenseną, ekologišką kosmetiką dalinsis sveikos gyvensenos mokytojas Eligijus Valskis, juoko jogos trenerė Kristina Laučienė, „Salvete City“ bei natūralios kosmetikos „Žiedė“ atstovai. O apie sveikatą ir jos priežiūrą pasakos žurnalo „Ko gydytojai tau nepasako“ redaktorė bei leidėja, „Gintarinės vaistinės“ atstovas, gydytoja-homeopatė Aiva Vaivarienė.
Įkvėpė trečius metus vyksianti paroda:
Diskusijų forumas „Ateitis mūsų čia“ vyks jau trečius metus organizuojamos parodos EKO LOGIKA metu. Paroda suteikia galimybę sužinoti apie ekologiškus, kokybiškus ir atsakingą vartojimą skatinančius produktus bei paslaugas.
Paroda EKO LOGIKA yra atvira kiekvienam, manančiam, jog šeimos laimė prasideda nuo sveikų šeimos narių, o sveiki šeimos nariai neturi gyventi nekokybiškų, pavojų keliančių buitinių prietaisų aplinkoje. Terminas „ekologija“, kaip ir patys ekologiški produktai, vis dar yra apipinti daugybe mitų, o žinių iš profesionalų lūpų visuomenei dar vis trūksta. Paroda-forumas EKO LOGIKA griauna mitus, padeda semtis idėjų bei išmokti gyventi kitaip – sąmoningai ir kokybiškai.
Informacijos šaltinis: sveikata.Lrytas.lt
Jaunieji dizaineriai nustebino idėjomis, kaip panaudoti atliekas
Vaikiški žaislai ir gėlių pakuotės iš nebereikalingų kartoninių pakuočių, šlepetės iš panaudotų rankšluosčių, augalų vazonėliai – iš kavos tirščių. Tai – vos kelios jaunųjų Lietuvos dizainerių sugalvotos idėjos, kaip prikelti viešbučių ar kitų įmonių išmetamas atliekas naujam gyvenimui.
Įgyvendinus šias idėjas pasaulis turėtų pasidaryti ne tik įdomesnis ir stilingesnis, bet ir švaresnis. Juk viešbučiai, ypač priklausantys dideliems tinklams, kasdien išmeta labai daug atliekų. Todėl labai prasminga stengtis sumažinti jų kiekį, bent dalį atliekų perdirbant.
Iš atliekų – funkcionalūs objektai
Tad kas paskatino įvairių Vilniaus dailės akademijos (VDA) fakultetų studentus ieškoti būdų, kaip viešbučių atliekas paversti kuo įdomesniais, funkcionalesniais ir stilingesniais daiktais?
Anot Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centro direktoriaus Mariaus Urbanavičiaus, viskas prasidėjo nuo to, kad britų kompanija, vykdanti kūrybinius projektus jaunimui, „ActionDog“ pakvietė VDA tapti projekto „REJuvenate European Design“ (REED) partneriu. Prie šio projekto prisijungė ir Jungtinės Karalystės, Londono įvairių meno projekto namai „Trinity Buoy Wharf“, Ispanijos mokslinių tyrimų centras AIJU bei Čekijos Tomo Batos universitetas. REKLAMA 6 iš 32 nuotr.Spręsdami, kaip panaudoti atliekas, jaunieji dizaineriai projektavo šviestuvus, staliukus, lentynas, vazonus, pakuotes gėlėms, įvairius laikiklius ir kitokius aksesuarus.
REED tikslas yra sukurti platformą, kuri jauniems dizaineriams suteiks galimybių pradėti karjerą, tapti matomais ir skatins jų kūrybiškumą ir verslumą, kartu – naujų verslo modelių taikymą ir rinkos plėtrą. Spręsdami, kaip panaudoti atliekas, jaunieji dizaineriai projektavo šviestuvus, staliukus, lentynas, vazonus, pakuotes gėlėms, įvairius laikiklius ir kitokius aksesuarus.
Taip pat šiuo projektu dizaineriai raginami kurti ekologiškus produktus ir padėti viešbučiams įgyvendinti uždaro ciklo verslo modelį. Tai reiškia, kad kaip įmanoma daugiau atliekų būtų perdirbta, sukuriant kokybiškus, pridėtinę vertę turinčius produktus, kuriuos viešbučiai galėtų ir vėl vartoti.
Įgyvendinant projektą kiekvienoje prie jo prisijungusioje šalyje buvo atrinkta maždaug apie 20 dizaino specialybės studentų. Jie apie 3-6 mėnesius iš savo šalyje veikiančių viešbučių surinktų atliekų kūrė įvairius funkcionalius dizaino objektus.
Vėliau kiekvienoje šalyje buvo atrinkta po tris geriausius darbus, kuriuos ketinama pristatyti tiek nacionalinėse, tiek tarptautinėse parodose.
Daugiausia – kartono atliekų
Mūsų šalyje daiktus iš atliekų kūrė 17 VDA Vilniaus, Kauno ir Telšių fakultetų dizaino, tekstilės ir juvelyrikos specialybių studentų. Jiems teko užduotis sugalvoti, kaip antriniam panaudojimui prikelti tinklo „Best Western“ Vilniaus ir Kauno viešbučių atliekas.Antroji vieta atiteko Dovilei Karvelytei, kuri pasiūlė iš panaudotų frotinių rankšluosčių „Easy“ sukurti šlepetes.
Kaip prisiminė M.Urbanavičius, viešbučių tinklas „Best Western“, su kuriuo teko dirbti Lietuvos studentams, pasižymi labai atsakingu požiūriu į ekologiją ir stengiasi, kad atliekų būtų kaip įmanoma mažiau – viską sunaudoja kone maksimaliai.
Šio tinklo viešbučiai naudoja žaliąją energiją, taupo energinius resursus, rūšiuoja šiukšles, tad atliekų yra palyginti nedaug.
„Didžiausią dalį atliekų sudarė gofrokartonas, tai yra, iš jo pagamintos maisto pakuotės. Tad ir studentai daugiausiai objektų sukūrė būtent iš gofrokartono“, – paaiškino M.Urbanavičius.
Spręsdami, kaip panaudoti atliekas, jaunieji dizaineriai pasitelkė visą savo išmonę. Jie projektavo šviestuvus, staliukus, lentynas, vazonus, pakuotes gėlėms, įvairius laikiklius ir kitokius aksesuarus.
Žaislai išspręs dvi problemas
Iš kitų išsiskyrė ir labiausiai komisiją bei viešbučių atstovus sužavėjo kūrybinio Lauros Kunciūtės bei Guodos Venciūtės dueto, pasivadinusio KUN/VEN, idėja iš neišvaizdžių rudo kartono pakuočių sukurti vaikišką žaislų rinkinį „Rustle“. Šį rinkinį sudaro kompaktiškai supakuotos dėlionės dalys: medis ir gyvūnėliai, kuriuos vaikai galės ne tik dekoruoti, bet ir kurti įvairias jų konstrukcijas.
Ši idėja tapo nugalėtoja dėl dviejų svarbių priežasčių. Visų pirma todėl, kad tai padės panaudoti kartonines maisto pakuotes, sudarančias didžiąją dalį atliekų. Antra priežastis yra ta, kad šis sprendimas yra orientuotas į vaikus.
Kaip yra minėjęs Lietuvoje veikiančio viešbučių tinklo „Best Western“ vadovas Egidijus Dargevičius, šiais laikais daug svečių į viešbučius atvyksta su vaikais, todėl tenka spręsti klausimą, ką būtų galima pasiūlyti mažiesiems svečiams, kad tėvai galėtų ramiai papusryčiauti ir visai šeimai liktų smagūs prisiminimai apie viešnagę.
Studenčių sukurti žaislai išspręs vaikų užimtumo viešbučiuose klausimą. Su žaislais vaikai galės žaisti restorane, parsinešti juos į kambarius ar, jei norės, parsivežti į namus.
Kavos tirščiai virs vazonais
Antroji vieta atiteko Dovilei Karvelytei, kuri pasiūlė iš panaudotų frotinių rankšluosčių „Easy“ sukurti šlepetes. Beje, kaip paaiškėjo, šlepetės nėra privalomos žemesnės nei 4 žvaigždučių klasės viešbučiuose. Be to, svečiai nelabai ir linkę naudoti viešbučių šlepetes – po kambarius dažniausiai vaikšto be jų, įsispiria nebent eidami į SPA ar masažo kabinetą.
Trečioji vieta skirta Justinos Muščinskaitės iš kartono atliekų sukurtoms gėlių pakuotėms „Flora“. 19 iš 32 nuotr.Trečioji vieta skirta Justinos Muščinskaitės iš kartono atliekų sukurtoms gėlių pakuotėms „Flora“.
Papildomu paskatinamuoju prizu nuspręsta įvertinti ir Martiną Mažoną, kuris iš kavos tirščių, pjuvenų, popieriaus ir natūralių augalų sukūrė ir vazonus augalams. Tokiu būdu studentas pasiūlė sprendimą, kaip būtų galima panaudoti kavos tirščius, kurie viešbučiuose taip pat sudaro nemažą kiekį atliekų.
Darbus eksponuos „Litexpo“
Šias studentų pasiūlytas idėjas, kaip vėl panaudoti atliekas, žadama pritaikyti tinklo „Best Western“ viešbučiuose praktiškai.
Be to, šie kūriniai, kartu su kitų šalių laureatų darbais, bus pristatyti kiekvienoje prie projekto prisijungusioje valstybėje.
Lietuvoje studentų sukurti darbai bus pristatyti 17-oje tarptautinėje, specializuotoje parduotuvių, restoranų ir viešbučių įrangos parodoje „BaltShop.BaltHotel.BaltGastro 2016“ Lapkriočio 10-12d.
Skaitykite daugiau: http://gamta.lrytas.lt/eko/jaunieji-dizaineriai-nustebino-idejomis-kaip-panaudoti-atliekas.htm?utm_source=lrExtraLinks&utm_campaign=Copy&utm_medium=Copy
KŪRYBOS KAMPAS 360
STENDE „KŪRYBOS KAMPAS 360” VYKS:
„ANTRINIS DIZAINAS” (angl. Trash desgn) – paroda iš Suomijos „Real Life Playback”, prezentacijos, diskusijos, kavinės zona bei KK360o dirbtuvėlės mažiems parodos lankytojams bei visiems mėgstantiems rankdarbius.
Antrinio dizaino objektų paroda iš Suomijos „Real Life Playback”.
„Kūrybos kampas 360o” draugiškų aplinkai ir antrinio dizaino daiktų krautuvėlė. (Krautuvėlėje rasite – Rasma, Second soul, Sentimento, Vaškainis, Swave)
Kūrybinės dirbtuvės „NEšiukšlės” Vieta, kur daiktai atgyja naujam gyvenimui. Ar galite įsivaizduoti stalinę lempą, padarytą iš konservų dėžutės? Spalvingą pieštukinę iš seno stiklainio? Vizitinių kortelių dėklą iš senų akinių?
ATEIKITE IR TAI PASIDARYSITE PATYS!
Lapkričio 10d. (ketvirtadienis) 11-17 val.
Lapkričio 11d. (penktadienis) 11-17 val.
Lapkričio 12d. (šeštadienis) 11-17 val.
Lapkričio 13d. (sekmadienis) 11-15 val.
Diskusija „Antrinis dizainas – absurdas ar kelias darnaus vartojimo link?” Diskusija aplinkos apsaugos, ekologijos temomis, dalinsimės darnaus vartojimo ir ekologiško gyvenimo būdo patirtimi. / Pokyčių lyderis Giedrius Bučas, „Kūrybos kampas 360o” įkūrėjas. Lapkričio 12d. (šeštadienis) 12-13 val.
FORUMAS „ATEITIS MŪSŲ ČIA”
Lapkričio 11-12 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyks forumas „Ateitis mūsų čia“ – tai bene didžiausia diskusijų platforma apie įvairiapusišką ekologijos suvokimą, žmogaus dermę su gamta bei pilnavertę gyvenseną. Ilgametę patirtį sukaupę pranešėjai pasiruošę atsakyti į visuomenei rūpimus klausimus apie vyraujančias ekologijos tendencijas ir inovacijas, pasidalinti geros savijautos, darnaus gyvenimo receptais. Forumo tikslas – skatinti sąmoningą vartojimą bei kartu atrasti veiksmingiausius būdus, leidžiančius suderinti žmogaus veiklos interesus ir aplinkos gerovę.
Forumo tematiką sudaro keturi elementai, su kuriais kasdieninėje veikloje susiduriame kiekvienas – oras, ugnis, vanduo ir žemė. Tai – stichijos, lemiančios mūsų savijautą. Aplinkos tarša, aktyvi žmogaus ūkinė veikla dažnai lemia nepageidaujamus pokyčius mūsų organizmuose. Atsakingai kurdami darnią ir sveiką gyvenimo aplinką, rūpindamiesi savo bei artimųjų sveikata, prisidedame prie darnios ir sąmoningos visuomenės kūrimo. Forumo metu savo patirtimi ir sėkmės istorijomis dalinsis būrys Lietuvos ekologijos ekspertų.