PASAULINĖ ANTIKORUPCIJOS KONFERENCIJA

PASAULINĖ ANTIKORUPCIJOS KONFERENCIJA

  • 2024 m. Birželio 18 - 21 d.
  • Darbo laikas
  • Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO, Laisvės pr. 5, Vilnius.

2024 m. birželio 18–21 d. Vilniuje Litexpo parodų ir kongresų centre vyks didžiausia pasaulinė antikorupcijos konferencija (International Anti-Corruption Conference, IACC), kuri kas dvejus metus vis kitame pasaulio regione organizuojama nuo 1983 m. ir sėkmingai daro įtaką pasaulinei politinei ir ekonominei darbotvarkei.

IACC pagrindiniai organizatoriai yra IACC Taryba, pasaulinė Transparency International organizacija ir Transparency International Lietuvos skyrius bei renginio šeimininkė – Lietuvos Respublikos Vyriausybė, kuri pavedė Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybai būti renginio koordinatoriumi Lietuvoje ir suplanavo skirti lėšų renginio organizavimui Lietuvoje.

Šios konferencijos organizavimas Lietuvoje yra ne tik didžiulė garbė ir atsakomybė suburti su korupcija kovojančias šalis prasmingoms diskusijoms, kurios skatina teigiamus pokyčius ateityje, bet ir galimybė mums patiems kelti klausimus apie skaidrumo sampratą, priminti stiprios antikorupcinės aplinkos šalyje svarbą, didinti informuotumą apie korupcijos keliamas grėsmes ir inicijuoti diskusijas tarp viešojo ir privataus sektorių. Taip pat tokio lygio konferencijos organizavimas Lietuvoje parodo ir mūsų šalies lyderystę, yra didelis Lietuvos kovos su korupcija pažangos įvertinimas.

Vilniuje organizuojamos 21-osios tarptautinės konferencijos tema – akistata su globaliomis grėsmėmis išsaugant skaidrumą (angl. Confronting Global Threats: Standing up for Integrity). Diskutuoti bus kviečiama apie iššūkius skaidrumui dėl klimato kaitos, nepasitikėjimo viešuoju sektoriumi, populistinių ir kleptokratinių rėžimų plitimo ir pan.

Tikimasi, kad 2024 m. IACC į Lietuvą pritrauks valstybių lyderius, pilietinės visuomenės ir privataus sektoriaus atstovus iš daugiau nei 140 pasaulio valstybių. Laukiama iki 2000 dalyvių.

Praėjusių metų konferencijoje, vykusioje Vašingtone, dalyvavo JAV valstybės sekretorius Anthony Blinken, Moldovos prezidentė Maia Sandu, daugelis kitų garbių atstovų, o ankstesnėse konferencijose yra kalbėję tokie lyderiai kaip Nelson Mandela, Hillary Clinton, Kofi Annan, Al Gore, George Soros, Angel Gurria ir kiti.

 

Daugiau informacijos: https://iaccseries.org/

Turite klausimų?

Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

Parašykite mums
×

Turite klausimų?

    Sutinku gauti projekto informaciją ir pasiūlymus, o jų parengimui naudoti aukščiau pateiktus duomenis. Bet kuriuo metu turiu teisę atšaukti savo sutikimą apie tai pranešus el. paštu.