VAIKŲ ŠALIS 2019

VAIKŲ ŠALIS 2019

 • 2019 lapkričio 22–24 d.
 • Darbo laikas
 • Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO, Laisvės pr. 5, Vilnius.
 • 3880 m2
 • 14700
 • 120

Paroda jau 25 metus auga ir augina meilę, atsakomybę, žmogų ir šeimą!

Tai vienintelė Lietuvoje specializuota paroda būsimiems ir jauniems tėvams apie kūdikių ir ikimokyklinio amžiaus vaikų auginimą, priežiūrą ir ugdymą. Tai didžiausia Baltijos šalyse tokios tematikos paroda, kur po vienu stogu susitinka gamintojai, prekybinių įmonių atstovai, ekspertai ir galutiniai vartotojai.

 

VAIKŲ ŠALIS – tai interaktyvus ir  gyvas renginys apie svarbiausias gyvenimo vertybes – šeimą, vaikus, meilę ir bendravimą. Joje eksponuojamos naujausios produkcijos, skirtos būsimoms mamoms, kūdikiams ir vaikams, taip pat visas parodos dienas vyksta gausybė renginių: seminarų, paskaitų, konsultacijų aktualiomis šeimai temomis, o taip pat koncertų, varžybų, kūrybinių dirbtuvių.

ŠEIMOS SANTYKIAI, PSICHOLOGIJA IR SVEIKATA

VAIKŲ ŠALYJE šiemet kalbėsime apie šeimos santykius, psichologiją, vaikų auginimą ir jų auklėjimą. Parodoje antrus metus vyksiančiame Šeimų forume savo istorijomis apie laimingus ir darnius santykius, jų puoselėjimą dalinsis šeimos,

Parodos akcentu taps jau ketvirtoji Laimingos šeimos akademija, kurioje ekspertai ir specialistai patars, kaip kurti laimingus santykius šeimoje, kaip planuoti šeimą, pasirengti kūdikio atėjimui, kaip auginti ir auklėti laimingus vaikus.

 

Su Laimingos šeimos akademijos programa galite susipažinti čia. 

Registracija baigta!

 

Susitikime VAIKŲ ŠALYJE! Lapkričio  22 -24 dienomis.

Parodų VAIKŲ ŠALIS, MOKYKLA PLANAS_2019

„Meda project“ parodoje Vaikų šalis 2019
Parodoje VAIKŲ ŠALIS 2019 debiutuoja medinių edukacinių žaislų gamintojai „Touch the wood“
Vaikų laisvalaikio ir ugdymo centras „Smaragdo Miestas“
Modelių mokyklos MPODIUMAS vaikams ir paaugliams skirtų kolekcijų pristatymas
Interaktyvus seminaras žaidimas „SANTYKIŲ LABORATORIJA: SEPTYNIOS AUKSINĖS TAISYKLĖS“
Japoko konstravimo kūrybinės dirbtuvės „LaQ kūrėjai“ ir „Mokslo nuotykis su LaQ“
Parodoje VAIKŲ ŠALIS 2019 savo produkciją pristatys 4IQ kompanija
Edukacijų erdvės SANTYKIAI programa
Vaikų sporto centras STRAKALIUKAS parodoje VAIKŲ ŠALIS 2019
KAMŠTELIŲ VAJUS parodoje VAIKŲ ŠALIS 2019
SKINIJA konkurso „NUSIPIEŠK SAU KOJINYTES 2019” nugalėtojų apdovanojimo ceremonija
VĖJŲ TEATRO spektaklis „APIE DRAUGYSTĘ“ ir muzikinio albumo „MAŽOS DAINOS MAŽIEMS“ pristatymas
IŠSKIRTINIS MADOS IR STILIAUS KONKURSAS „MANO STILIUS“
KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS SU „SAKUROS KELIAS“
ROPLIUKŲ TURNYRAS 2019
LAIMINGOS ŠEIMOS AKADEMIJA
TEATRALIZUOTAS KONCERTAS-ŽAIDIMAS „APLINK PASAULĮ 2“
Atgal

„Meda project“ parodoje Vaikų šalis 2019

Mieli tėveliai,

kaip dažnai mes siekiame vidinės pusiausvyros bei kokybiškų, bekonfliktinių santykių su savo artimiaisiais. Ar skirtumėte laiko, vieną kartą per mėnesį, su visa šeima, jei žinotumėte, kad yra programa, kurios patogus užimtumas, konfidensialumas bei veiksmingumas, kuriant kokybiškus santykius šeimoje yra garantuotas?

Tik 11.23 d., nuo 11:00-17:30 val. maloniai kviečiame atvykti iki viešosios įstaigos „Meda project“ stendo gyvai pažinčiai.

Patirtinės praktikos, geriau nei bet kokia tikslingai pateikta rašytinė informacija, tad ieškančius kviečiame atrasti, išmėginant ir – patiriant momentinį personalizuotos prevencinės emocinio intelekto lavinimo programos „EBRU“ – tai Emocijų, Bendravimo, Racionalumo, Ugdymas per šeimos modulį, poveikį jums asmeniškai, ar visai jūsų šeimai.

7(ių) pakopų „EBRU“ programa orientuota į bendrą visos šeimos emocinio raštingumo lavinimą, Lietuvoje įgyvandinama jau 10 m. Vienos pakopos įgyvendinimo trukmė, vieneri mokslo metai, jei pradėjote programą lankyti rugsėjo mėnesį, arba 9 susitikimai trunkantys iki 2020.05.31 d. Kiekviena šeima renkasi kiek pakopų lankyti. Šis klausimas apkalbamas paskutinio susitikimo individualios su šeima / asmeniu refleksijos metu.

Programa yra mobili, tad jei ji jums tiks ir patiks, ji gali būti įgyvendinama ir jūsų mieste, miestelyje. Pati programa, parengta remiantis 30(čia) mokslo sričių, naujausiomis eksperimentinių tyrimų išvadomis, apjungiant senųjų filosofijų išmintį ir dabartinių laikų įvairių mokslo sričių įžvalgas. Programa atnaujinama kiekvienais mokslo metais, remiantis gerųjų praktikų, mokslinių tyrimų išvadomis, bei šeimų dalyvavusių programoje atliepimais.

Šios programos išskirtinė stiprybė, seminaro-praktikumo, vedamų Ebru terapijų, pateikiamų žinių bei refleksijų personalizavimas, t.y. teikiamos informacijos individualus pateikimas asmeniui / šeimai / švietimo įstaigos bendruomenei remiantis šeimos / asmens / švietimo įstaigos bendruomenės poreikiais, esama situacija ir(ar) vidine būsena. SVARBU atvykstantiems, visus šiuos etapus patirsite gyvai, tik minimalizuota forma.

Tyrimais pagrindėme, kad projektas tinka visoms amžiaus grupėms, dėl ko programa dar yra vadinama universaliąja atsisakant segmentavimo į amžiaus grupes. Vedamos prevencijos tikslas – užkirsti kelią galimoms kritinėms situacijoms šeimoje / asmens gyvenime ir(ar) švietimo bendruomenės jautriuose klausimuose, kaip komandos formavimas, motyvavimas ir t.t. Pagrindinis prevencijos tikslas įgalinant žmones girdėti vieniem kitus, taip mažinti gynybinės komunikacijos vartojimą.

Norintieji lankyti „EBRU“ programą turės galimybę pasirašyti sutartis. Grupės renkamos:
– Vilniuje veiklos bus vedamos Vilniaus Emilijos Plieterytės progimnazijoje (Žirmūnų g. 119, Vilnius), Kaune;

– Kauno „Ebru Art“ studijoje (Minties rato g. 10);

-Panevėžyje, Panevėžio miesto bendruomenės šeimų namuose (Marijonų g. 24, Panevėžys);

-Klaipėdoje, Klaipėdos „Švyturio” arenoje, (Dubysos g. 10, Klaipėda);

-Marijampolėje, Pasaka Marijampolės vaikų lopšelyje, darželyje (P. Vaičaičio g. 24, Marijampolė).

-Išorai, „Draugų šilelis”, vaikų žaidimo parke (Išorai, raj, Šilo g. 1, Išorai 55328).

✍️ Norite, kad programa atkeliautų į jūsų švietimo įstaigą? Taip ir bus! Programa atkeliaus į bet kurią Lietuvos mokyklą ar kitą įstaigą susirinkus ne mažiau kaip 25 projekto dalyvių grupei. Į Jūsų švietimo įstaigą atvyksime vieną kartą per mėnesį. Daugiau informacijos: 8 676 88088, projektai@medaproject.com. Daugiau informacijos FB: https://www.facebook.com/ebrumenas.ebruart/

 

M️ieli pedagogai,

tik jūs suprantate ir geriausiai žinote, kaip svarbu švietimo bendruomenėje įdiegti kokybiškai veikiančią prevencinę programą, kuri pataptų realiu krizinių situacijų valdymo bei sprendimo būdu. Programą, kurioje galėtų atsipūsti nuo įtampos patys pedagogai, bei programą, kuri į švietimo įstaigą pritrauktų, net ir užimčiausius tėvelius, kas skamba daugiau, nei fantastiškai.
Jūs esate tarsi kempinės, sugeriančios bei atlaikančios spaudimą iš visų keturių kampų. Tad viešoji įstaiga „Meda project“, tik 11.23 d., nuo 11:00-17:30 val. maloniai kviečia jus apsilankyti stende, kuriame gyvai patirsite momentinį personalizuotos prevencinės emocinio intelekto lavinimo programos „EBRU“ – tai Emocijų, Bendravimo, Racionalumo, Ugdymas per šeimos modulį, poveikį jums asmeniškai, jūsų moksleiviams, ar visai jūsų šeimai.

Norite, kad programa atkeliautų į jūsų švietimo įstaigą? Taip ir bus! Programa atkeliaus į bet kurią Lietuvos mokyklą ar kitą švietimo įstaigą susirinkus ne mažiau kaip 30 projekto dalyvių grupei. Į Jūsų švietimo įstaigą atvyksime vieną kartą per mėnesį. Daugiau informacijos: 8 676 88088, projektai@medaproject.com. FB: https://www.facebook.com/ebrumenas.ebruart/

Atgal

Parodoje VAIKŲ ŠALIS 2019 debiutuoja medinių edukacinių žaislų gamintojai „Touch the wood“

Atgal

Vaikų laisvalaikio ir ugdymo centras „Smaragdo Miestas“

Vaikų laisvalaikio ir ugdymo centras „Smaragdo Miestas“ parodoje VAIKŲ ŠALIS 2019 pristatys įvairiausius žongliravimo instrumentus: diabolo, poi, astrojax, balansavimo lėkštes, kamuoliukus ir kitus įdomius daikčiukus. Bus galima ne tik pamatyti jaunųjų žonglierių pasirodymus, bet ir pačiam išbandyti bei išmokti valdyti pasirinktą instrumentą!

Atgal

Modelių mokyklos MPODIUMAS vaikams ir paaugliams skirtų kolekcijų pristatymas

MPodiumas modeliai parodoje VAIKŲ ŠALIS 2019 pristatys aštuonias vaikams ir paaugliams skirtas kolekcijas:

 • Avangardinė ZIY
 • Kit.ok.is
 • Ro TaRu perliukai
 • SvLines
 • Lape tite Alice
 • Sofa Killer
 • ZiY Pret a Porte
 • Inspired by Eyes

Modelių mokykla MPodiumas, tai puiki pradžia kiekvienam ir kiekvienai svajojančiam apie profesionalią modelio karjerą.

Kviečiame mergaites ir berniukus jau nuo 3 metų ateiti į mūsų pamokas, kurių metu Jūsų vaikas bus mokomas taisyklingos laikysenos, taisyklingos eisenos, etiketo, drąsos, pasitikėjimo savimi, judesio, ritmo ir pozavimo.

Jūsų vaikai ne tik smagiai praleis laiką repeticijų metu, bet ir suteiksime galimybę pasirodyti. Kviesime vaikus dalyvauti madų šou, mados ir grožio konkursuose, Lietuvos dizainerių kolekcijų pristatymuose, dalyvauti reklamų kastinguose ir fotosesijose.

MPodiumas mokyklos įsikūrusios ir Jūsų laukia Vilniuje ir Kaune. Daugiau informacijos: www.mpodiumas.lt

Atgal

Interaktyvus seminaras žaidimas „SANTYKIŲ LABORATORIJA: SEPTYNIOS AUKSINĖS TAISYKLĖS“

Kviečiame į interaktyvų seminarą žaidimą „SANTYKIŲ LABORATORIJA: SEPTYNIOS AUKSINĖS TAISYKLĖS“. Žaidimas seminaras vyks kūrybinėse dirbtuvėse lapkričio 22-23 d.

Žaidimas – labai rimtas užsiėmimas, kurio metu:

– sužinosite septynias auksines santykių poroje taisykles (jos galioja visuose santykiuose – ir su vaikais, ir su tėvais, ir su draugais, ir profesinėje srityje);

– pasitikrinsite ar kai kurias iš jų jau taikote ir kaip tai darote savo asmeniniuose santykiuose;

– išmoksite bent vieną naują būdą elgtis kitaip, patirsite tai realiai, išmėginsite „gyvai“;

– kitų žaidėjų asmenyse aiškiau pamatysite visų septynių taisyklių taikymą;

– įgysite unikalią patirtį dirbdami komandoje;

– galėsite atsakyti į savo atsineštą klausimą kaip išspręsti vieną ar kitą jums iškilusį jūsų asmeninių santykių sunkumą.

Nei vienas iš mūsų nenori sukurti ir gyventi nedarnioje šeimoje. Visi mes norime meilės, visi mes tikime, kad yra laimė ir ieškome jos vienokiais ar kitokiais būdais. Kai susitikome, abu buvome labai geri, laimingi ir planavome toliau tą laimę didinti ir plėsti. Kas mums nutiko? Kaip mes dabar vienas su kitu gyvename? Kaip vienas kitą prižiūrime? Ir kokie to rezultatai? Kaip vienas kitam trukdome ir ką galėtume pakeisti?

Mes nuolat atsiduriame kažkokiose situacijose, kurios mus moko. Moko savęs suvokimo. Kur aš esu, ką aš veikiu? Kas su manim vyksta čia ir dabar? Ko manęs moko viena ar kita situacija.

Prisiimti atsakomybę, už viską ką darau, ką galvoju, kaip jaučiuosi.

Svarbiausia yra nekapstyti savęs, nes taip mes ieškome trūkumų ir tik bloginame situaciją. Savęs pažinimas – tai atvirkščiai – energijos atpalaidavimas ir pasidalinimas su kitu.

APIE AUTORĘ

AURIMA DILIENĖ – gydytoja psichoterapeutė, šeimų konsultantė, lektorė, vaikų ir paauglių psichiatrė, sukaupusi virš dvidešimties metų profesinę patirtį, šiuo metu gyvena ir dirba Prancūzijoje.

Kartu su vyru Vaidotu augina septynis įvairaus amžiaus vaikus ir yra santuokoje jau dvidešimt šešerius metus.

Atgal

Japoko konstravimo kūrybinės dirbtuvės „LaQ kūrėjai“ ir „Mokslo nuotykis su LaQ“

TĖVELIAI!

Kviečiame atvykti į Japoko konstravimo kūrybinės dirbtuvės „LaQ kūrėjai“ parodoje VAIKŲ ŠALIS 2019. Dirbtuvės vyks Japoko stende (stendo numeris B02 A). Čia ne tik susipažinsite su „LaQ“ konstruktoriais, bet ir turėsite galimybę sukonstruoti savo modelį ir jį nufotografavus bei atsiuntus el. paštu konkursas@japoko.lt, sudalyvauti konkurse „LaQ Kūrėjai“, kurio dalyvių darbų nuotraukas bei nugalėtojus kas mėnesį skelbiame Japoko Facebook paskyroje.

Kūrybinėse dirbtuvėse su vaikais išmoksite įvairių konstravimo su „LaQ“ technikų, čia pat galėsite jas išbandyti, kurdami modelius pagal realaus dydžio schemas arba konstruodami savo fantazijos kūrinius.
Japoko kūrybinėse dirbtuvėse taip pat sužinosite, kaip pritaikyti „LaQ“ detales namuose žaidžiant ar mokantis. Nes „LaQ“ – tai daugiau nei žaislas, tai ir puiki ugdymo priemonė. Konstruojant su „LaQ“ lavinamas vaikų kūrybiškumas, matematinis, loginis ir erdvinis mąstymas, smulkioji motorika, ugdomas dėmesio koncentravimas.
Kviečiame atvykti su vaikais ir pasikviesti draugus! Garantuojame jums įdomų, įtraukiantį ir linksmą laiką konstruojant drauge.

Kūrybinės konstravimo dirbtuvės vyks visos parodos metu.

 

AUKLĖTOJAI IR MOKYTOJAI!

Registruokite vaikų grupes į Japoko pamokėles „Mokslo nuotykis su LaQ“ ir patys aplankykite parodą VAIKŲ ŠALIS 2019 nemokamai – Japoko padovanos du pakvietimus į parodą grupę lydintiems asmenims. Vaikams iki 7 metų įėjimas nemokamas.

Vaikų grupes (iki 15 vaikų) iki lapkričio 20 d. 17 val. registruokite el. paštu info@japoko.com. Laiške nurodykite:
• darželio ar mokyklos pavadinimą,
• vaikų skaičių,
• lydinčių auklėtojų ar mokytojų vardus,
• kontaktinį telefono numerį,
• pasirinktą pamokėlės laiką.
Pirmenybė bus teikiama pirmiems užsiregistravusiems. Iš to paties darželio ar mokyklos gali registruotis ne daugiau kaip dvi vaikų grupės. Grupė bus užregistruota, kai gausite patvirtinimą.

Nemokamos pažintinės pamokėlės vyks parodos VAIKŲ ŠALIS 2019 metu (lapkričio 22 d.) – Japoko stende (stendo numeris B02 A). Jose vaikai susipažins su japoniškais edukaciniais „LaQ“ konstruktoriais, konstravimo technikomis, galės praktiškai juos išbandyti. O su jumis mielai pasidalinsime idėjomis ir patarimais, kaip pritaikyti „LaQ“ įvairiose pamokose, kad vaikai greičiau, lengviau ir įdomiau mokytųsi. Kartu su vaikais aplankysite ir didžiausią šalyje parodą apie svarbiausias gyvenimo vertybes – šeimą, vaikus, meilę ir bendravimą. Be to, kiekvienas, sukonstravęs kokį nors modelį, namo parsiveš „LaQ kūrėjo“ diplomą!

Japoko pamokėlių tvarkaraštis:
10.00-10.30
10.40-11.10
11.20-11.50
12.00-12.30
13.00-13.30
13.40-14.10
14.20-14.50
15.00-15.30
16.00-16.30

„LaQ“ – tai daugiau nei žaislas, tai ir puiki ugdymo priemonė. Konstruojant su „LaQ“ lavinamas vaikų kūrybiškumas, matematinis, loginis ir erdvinis mąstymas, smulkioji motorika, ugdomas dėmesio koncentravimas. Konstruktoriai idealiai tinka praturtinti pamokas tiek darželinukams, tiek mokyklinukams. Konstruodami vaikai greičiau ir lengviau įsimena dėstomą medžiagą, noriau mokosi ir įsitraukia į bendrą veiklą.

*Organizatoriai pasilieka teisę keisti renginio programą

Atgal

Parodoje VAIKŲ ŠALIS 2019 savo produkciją pristatys 4IQ kompanija

Įdomus ir naudingas vaikų laisvalaikis – misija įmanoma

Šiais metais parodoje „Vaikų šalis 2019“ savo produkciją pristatys 4IQ kompanija. Turėsite galimybę iš arti susipažinti su mediniais vaikų žaidimų nameliais, žaidimų aikštelėmis, mediniais lėlių nameliais ir daugeliu kitų įdomių bei lavinančių dalykų Jūsų mažiesiems.

Ne paslaptis, jog didelė dalis tėvų pasiduoda lengviausiam būdui užimti savo vaikus – animaciniai filmai televizijos ekrane, kompiuteriniai žaidimai, išmanusis telefonas, planšetė… Šiuolaikinės technologijos akimirksniu įtraukia net suaugusiuosius, padėdamos prarasti laiko bei erdvės nuovoką, o ką jau kalbėti apie vaikus. Taip, kompiuterio pagalba tėvams atsiras šiek tiek daugiau laiko, išgirs šiek tiek mažiau kartais erzinančių klausimų „kas, kur kaip, kam, kodėl“, o ir technologinis išprusimas neabejotinai vaikui pravers gyvenime. Tačiau vertėtų omenyje turėti ir kitą medalio pusę – nesaikingas technologijų naudojimas visų pirma kelia riziką vaiko sveikatai – tiek fizinei, tiek psichologinei. Taip pat ne vienas tyrimas atskleidė tamsiąją technologijų pusę, kai nepaisant visų teikiamų naudų, jos reikšmingai veikia socialinius ryšius – asmenys daug laiko praleidžiantys virtualioje erdvėje tampa uždaresni, mažiau bendrauja su aplinkiniais. Aktyviausiu raidos vystymosi laikotarpiu, kai dauguma vaikų gyvenimo būdo įpročių dar tik formuojasi, gebėjimas kurti ir palaikyti socialinius ryšius, t. y. susipažinti ir  bendrauti, žaisti su kitais vaikais – itin svarbus. Be to, kas žino – galbūt būtent tuo metu, kai Jūsų mažylis perėjo dar vieną „Angry Birds“ lygį, jis galėjo išmokti kažko, kas ateityje būtų visiškai pakeitę jo gyvenimą. Todėl reikėtų neužmerkti akių prieš besaikį technologijų vartojimą ir ieškoti užimtumo alternatyvų, o jų yra pakankamai nemažai.

Ar prisimenate savo vaikystę, kai smagiai vaikų būryje kepdavote smėlio pyragus, šokinėdavote „klases“, žaisdavote slėpynes, „chali chalo“, „aklą vištą“,  „kirstuką“, „kvadratą“,  ir slapčia pagalvodavote apie svajonių namelį medyje? Apie šį svajonių objektą, ir norėtume daugiau pakalbėti. Su žiupsneliu nostalgijos ir vaikiškų svajonių prieskoniu.

Pastaruoju metu itin išpopuliarėję vaikų žaidimų nameliai privertė susimąstyti apie jų naudą vaikų ugdymui, tad išsamiau pasidomėkime šia vaikų užimtumo priemone. Šeimos, kurios jau spėjo įgyvendinti tokį „projektą“ savo kiemuose, atskleidžia, jog iš tikrųjų tai gerokai daugiau nei gražiai tarpusavyje susuktos medinės lentutės – tai erdvė, kurioje ne tik gimsta bet ir pildosi nuostabios vaikų svajonės. Tačiau apie viską iš pradžių.

 

Medinis vaikų žaidimų namelis

Namelis medyje – išties viliojanti idėja, ypatingai mačiusiems filmus apie Robinzoną Kruzą. Visgi reikia turėti omenyje jog namelio gyventojai – vaikai, tad maksimalus saugumas turėtų būti didžiausias prioritetas. Puiki alternatyva nameliui medyje galėtų būti namelis pastatytas ant kojų, o ir namelis ant žemės neturėtų sumažinti įspūdžio mažiesiems. Namelį projektuoti ir pastatyti galima patiems, tai pakankamai įtraukiantis ir įdomus procesas, tačiau vėlgi reikia nepamiršti pagrindinio dalyko – saugumo. Namelį statant savarankiškai, reikėtų prieš tai ne tik devynis kartus pamatuoti bet ir pasikonsultuoti su kompetenciją ar patirtį statybose turinčiais asmenimis, kad namelis būtų tinkamai sutvirtintas ir nevirstų medienos krūva papūtus pirmam stipresniam vėjui. Visgi jei tėveliai neturi daug laiko projektavimui ir statybų darbams, o galutinio rezultato norisi jau po kelių dienų, o ne po poros mėnesių ar metų – yra pakankamai nemažai alternatyvų, pvz. internete galima surasti parduotuvių, siūlančių jau suprojektuotus įvairiausių modelių ir dydžių namelius, kurie netgi turi saugumo sertifikatus, pvz. nemažai namelių galite surasti svetainėje 4iq. Turint omenyje pastaruoju metu vyraujančias vaikų žaislų kainas, laiko sąnaudas projektuojant ir statant namelį savarankiškai ir įvertinus gaunamą rezultatą, kaina išties pakankamai adekvati – nuo kelių šimtų eurų. Verta atkreipti dėmesį, jog siekiant didžiausios naudos mažųjų raidai, medinis vaikų žaidimų namelis turėtų būti tęstinis „projektas“, į kurį kiek įmanoma labiau įsitrauktų visa šeimyna. Kieme pastačius lauko namelį, derėtų kartu su būsimais namelio šeimininkais išrinkti spalvas, kuriomis jį nudažysite – tai neabejotinai paskatins vaikų vaizduotę, o spalvingas namelis taps puikiu kiemo akcentu. Reikėtų nepamiršti tinkamai įrengti bei apstatyti namelio vidų, kad mažajam gyventoju ten būtų jauku ir gera leisti laiką.

 

 

Kodėl verta užsiimti namelio „projektu“?

Verta paminėti keletą priežasčių, kodėl ši vaikų lavinimo ir laisvalaikio praleidimo priemonė yra itin naudinga.

Bendras laikas su šeima. Pastebimai ryškėja tendencija, kai dėl milžiniško gyvenimo ritmo mažėja laikas, kurį šeima praleidžia bendrai, visi kartu. Namelio „projektas“ neabejotinai suartina ir įtraukia visus šeimos narius – nuo namelio pastatymo bendromis jėgomis, nudažymo, įrengimo, iki tradicinės sekmadieninės arbatos valandėlės namelyje ar šalia jo.

Saugi žaidimų erdvė šalia namų. Jūsų vaikui nereikės bėgti žaisti į kitą kiemą ar gatvę, o Jūs visuomet žinosite, jog mažasis yra čia pat, prie namų, savo rezidencijoje.

Daugiau laiko gryname ore. Lauko žaidimų namelis neabejotinai privers mažuosius dažniau atitraukti akis nuo televizijos ekranų bei įvairių kompiuterinių žaidimų ir daugiau laiko leisti lauke, gryname ore. Tai paskatins ir didesnį vaikų fizinį aktyvumą, kuris yra toks svarbus vaikų raidai.

Žaidimai bet kokiu oru. Tikra mažųjų rezidencija turi ir duris, ir langus ir, žinoma, stogą. Taigi joks lietus ar vėjas nėra baisus, o tai itin aktualu gyvenant mūsų klimatinėje zonoje… Mažieji pramogauti savo namelyje gali bet kokiu oru.

Socializacija. Vaikystėje nepaprastai svarbu užtikrinti vaikų socializaciją, bendravimą su vaikais, ryšių kūrimą ir palaikymą. Juk turint tokį namelį, neabejotinai į svečius norės užsukti ir kaimynai, o Jūsų vaikas bus populiariausias tarp draugų!

Kūrybiškumo ugdymas. Viena svarbiausių vaikų žaidimų namelio funkcija – kūrybiškumo lavinimas ir ugdymas. Pačių įvairiausių žaidimų scenarijų pagalba mažieji galės visiškai atsiskleisti ir itin sparčiai tobulėti.

Atsakomybės jausmo ugdymas. Medinis vaikų žaidimų namelis tai ne tik pramogos, tai taip pat ir atsakomybės jausmo kūrimas. Juk namelį reikia prižiūrėti, sutvarkyti, valyti, rūpintis svečių priėmimu. Mažieji susiduria su nedideliais buitiniais iššūkiais, kurie padeda geriau suprasti suaugusiųjų pasaulį.

Ilgalaikė vaikų užimtumo priemonė. Skirtingai nuo daugelio įvairiausių žaislų, žaidimų namelis dėl savo įvairiapusiškumo mažiesiems greitai neatsibos ir bus ilgalaikė investicija į įdomų laisvalaikio praleidimą. Paprastai tokie žaidimų nameliai puikiausiai tinka vaikams nuo poros iki dešimties metų.

Sodo puošmena. Be visų puikių dalykų, Jūsų pačių pasirinktomis spalvomis nudažytas namelis taps tikra kiemo puošmena ir pasididžiavimu prieš kaimynus ir svečius.

 

Ką veikti namelyje?

Pastačius namelį ir pasirūpinus jo išvaizda – pats metas pramogoms, o jų gali būti pačių įvairiausių. Nuo arbatos gėrimo ceremonijos iki pasakų skaitymo valandėlės, nuo piešimo pamokų iki stalo žaidimų vakaronės. Didesniuose ar kelių aukštų nameliuose šiltuoju metų laiku puikiausiai galima miegoti pietų miegą! O kur dar įvairiausi žaidimų scenarijai: inscenizuota parduotuvėlė, pasakų pilis ar nepasiekiama tvirtovė – visiška laisvė vaikų fantazijai ir kūrybiškumui lavinti. Beje, namelis gali būti puikiausiai lankomas visus metus – rudenį namelyje gali šurmuliuoti rudenėlio šventė, o žiemą privalu papuošti eglutę, juk Kalėdų senelis užsuka į visus gerų vaikų namus, tiesa?

Akivaizdu, jog norint, kad vaikai prasmingai ir kūrybiškai praleistų laiką nebūtinai reikia dešimčių ar šimtų brangiai kainuojančių žaislų, kurie greitai atsibosta. Kur kas naudingiau sukurti tinkamą aplinką, pramogų erdvę, kurioje vaikai jaustųsi jaukiai ir galėtų visiškai atsiskleisti. Juk užaugę vaikai vargu ar prisimins vaikystėje žiūrėto eilinio animacinio filmuko siužetą ar keletą kartų laimėtą kompiuterinį žaidimą, o savo svajonių namo, kuriame patirta daugybė puikių įspūdžių, nepamirš niekada!

 

Iki pasimatymo parodoje „Vaikų šalis“!

Atgal

Edukacijų erdvės SANTYKIAI programa

Edukacijų erdvės SANTYKIAI programa

Lapkričio 22 diena, penktadienis 10-18 val.

11.00 Dėk ir stebėk“ – taupyklių gamyba. Finansų anatomija.

12.00 Edukacija „Suplanuok ir paskirstyk“. Finansų anatomija.

12.30 Kalėdinių žaisliukų dirbtuvės. Ekodaiktai.lt

13.00 Viktorina. Finansų anatomija.

14.00 Edukacija „Suplanuok ir paskirstyk“. Finansų anatomija.

14.00 Konkurso „Kamštelių vajus‘2019“ nugalėtojų apdovanojimai (scenoje)

15.00 „Dėk ir stebėk“ – taupyklių gamyba. Finansų anatomija.

15.30 Kalėdininių žaisliukų dirbtuvės. Ekodaiktai.lt

16.00 Edukacija „Suplanuok ir paskirstyk“. Finansų anatomija.

17.00 Viktorina. Finansų anatomija.

Visą dieną vyksiančios veiklos:

 • Piešinių konkursas „Kur panaudotum turimus 10eur.?“. Finansų anatomija.
 • Žaidimai „Gervių lizde“ su kamšteliais ir gervių „kiaušiniais“. Ekodaiktai.lt
 • Suvenyrų turgelis.
 • Respublikinio konkurso „Kamštelių vajus’2019“ meninių darbų paroda.

 

Lapkričio 23 diena, šeštadienis 10–18 val.

10.30 Edukacija „Suplanuok ir paskirstyk“. Finansų anatomija.

11.00 Piniginių dirbtuvės. REPLASTICO2.

12.00 „Dėk ir stebėk“ – taupyklių gamyba. Finansų anatomija.

12.30 Kalėdinių žaisliukų dirbtuvės. Ekodaiktai.lt

13.00 Piniginių dirbtuvės. REPLASTICO2.

14.00 „Dėk ir stebėk“ – taupyklių gamyba. Finansų anatomija.

14.30 Kalėdinių žaisliukų dirbtuvės. Ekodaiktai.lt

15.00 Piniginių dirbtuvės. REPLASTICO2.

16.00 Edukacija „Suplanuok ir paskirstyk“. Finansų anatomija.

17.00 Viktorina. Finansų anatomija.

Visą dieną vyksiančios veiklos:

 • Piešinių konkursas „Kur panaudotum turimus 10eur.?“. Finansų anatomija.
 • Žaidimai „Gervių lizde“ su kamšteliais ir gervių „kiaušiniais“. Ekodaiktai.lt
 • Suvenyrų turgelis.
 • Respublikinio konkurso „Kamštelių vajus’2019“ meninių darbų paroda.

 

Lapkričio 24 diena, sekmadienis 10–17 val.

11.00 „Dėk ir stebėk“ – taupyklių gamyba. Finansų anatomija.

12.00 Edukacija „Suplanuok ir paskirstyk“. Finansų anatomija.

12.30 Kalėdinių žaisliukų dirbtuvės. Ekodaiktai.lt

13.00 Viktorina. Finansų anatomija.

14.00 Edukacija „Suplanuok ir paskirstyk“. Finansų anatomija.

15.00 „Dėk ir stebėk“ – taupyklių gamyba. Finansų anatomija.

15.30 Kalėdinių žaisliukų dirbtuvės. Ekodaiktai.lt

16.00 Edukacija „Suplanuok ir paskirstyk“. Finansų anatomija.

Visą dieną vyksiančios veiklos:

 • Piešinių konkursas „Kur panaudotum turimus 10eur.?“. Finansų anatomija.
 • Žaidimai „Gervių lizde“ su kamšteliais ir gervių „kiaušiniais“. Ekodaiktai.lt
 • Suvenyrų turgelis.
 • Respublikinio konkurso „Kamštelių vajus’2019“ meninių darbų paroda.

 

Edukacijų erdvė „Santykiai“ yra dalis socialinės iniciatyvos „EKODAIKTAI.LT“, kurią organizuoja ne pelno siekianti organizacija VšĮ „Draugiški šeimai“. Iniciatyvos tikslas – šviesti visuomenę, skatinti gyventi ir leisti laisvalaikį sveikai, naudoti ekologiškas priemones, tausoti aplinką ir energijos šaltinius, skleisti žinią apie tokių paslaugų naudą.  Šios iniciatyvos veiklos kryptys yra pažintinio ir eko turizmo skatinimas, sveikos gyvensenos, ugdomųjų/patyriminių renginių, stovyklų vaikams, seminarų organizavimas, ekologiškų priemonių bei žaislų naudojimas, sveiko maisto vartojimas, kūrybingumo ir inovacijų skatinimas versle. Plačiau galite paskaityti www.ekodaiktai.lt, www.jakucionyte.lt

Atgal

Vaikų sporto centras STRAKALIUKAS parodoje VAIKŲ ŠALIS 2019

Parodos metu aktyvioje Strakaliukas zonoje, vaikai galės nevaržomai pajudėti, o tėveliai ramiai pailsėti.Čia profesionalūs treneriai vaikams parengs net dvi skirtingas kliūčių trasas:

 • mažieji galės ropinėti kalnais, strakalioti per kliūtis,
 • vyresnieji turės kabančias ore kliūtis.

Didžiausias vaikų centras Lietuvoje kraustosi savaitgaliu į parodą VAIKŲ ŠALIS 2019!

Ateik, sportuok ir leisk gerai laiką!

Atgal

KAMŠTELIŲ VAJUS parodoje VAIKŲ ŠALIS 2019

Šiemet parodoje VAIKŲ ŠALIS 2019 bus kuriami gervių „lizdai“, iš plastikinių butelių kamštelių „kepami“ indai, o iš plastiko maišelių – piniginės, mokomasi santykių su pinigais, gamta, daiktais ir netgi šiukšlėmis!

Parodoje bus įrengta edukacijų erdvė „Santykiai“, kurioje bus gvildenami patys įvairiausi santykiai: su pinigais, gamta, plastiko maišeliais ir kamšteliais, aplinka ir Žeme:

 1. Socialinis projektas „FINANSŲ AKADEMIJA“ organizuos santykių su pinigais dirbtuves ir jose mokys kaip teisingai su jais elgtis. Mažiesiems dirbtuvių dalyviams pinigus atstos spalvoti plastikiniai kamšteliai, o „pinigus“ bus galima susidėti į čia pat pasigamintą piniginę iš naudotų plastiko maišelių. Piniginių dirbtuves organizuos „REPLASTICO2“ (www.replastico.com) ir į parodą jie kviečia su šūkiu: „Į Vaikų šalį eini – plastiko maišelį neši“.
 2. Edukacijų erdvės kūrėjai, socialinė iniciatyva „EKODAIKTAI.LT“ (www.ekodaiktai.lt) pristatys tvaraus vartojimo principais sukurtą stovyklavietę vaikams „Gervių lizdas“ ir ten esančias edukacines veiklas: vasaros stovyklas, rankdarbių dirbtuves, ąžuolų auginimą iš gilės, plastiko kamštelių perdirbimą. Čia tikrai ras ką veikti kiekvienas parodos lankytojas!
 3. Visos parodos metu veiks konkurso „Kamštelių vajus’2019“ Meninių darbų iš plastikinių butelių kamštelių respublikinė paroda. Bus eksponuojama apie 20 pačių geriausių darbų iš visos Lietuvos.

Lapkričio 22 dieną, penktadienį 14 val. vyks respublikinio konkurso „Kamštelių vajus‘2019“ nugalėtojų apdovanojimai.

Atgal

SKINIJA konkurso „NUSIPIEŠK SAU KOJINYTES 2019” nugalėtojų apdovanojimo ceremonija

Parodoje VAIKŲ ŠALIS 2019 lapkričio 23 d. vyks SKINIJA konkurso „Nusipiešk sau kojinytes 2019” nugalėtojų apdovanojimo ceremonija.

Kasmet SKINIJA organizuoja taikomojo dizaino konkursą vaikams „Nusipiešk sau kojinytes”. Šiais metais kovo – balandžio mėnesiais jaunieji dailininkai atsiuntė beveik 13 000 piešinių. Per vasarą konkurso nugalėtojų piešiniai „pavirto“ pėdkelnėmis, kurias Modeliai.lt pademonstruos Vaikų šalis lankytojams, o jomis galės puoštis visi Lietuvos vaikai. Jaunuosius dizainerius laureatus SKINIJA apdovanos įsteigtais prizais.

Modeliai.lt pristatys OVS, MAYORAL, COCCODRILLO drabužių kolekcijas, kurias papildys SKINIJA gaminamos kojinės ir pėdkelnės.

 

Organizatoriai – UAB „Skinija” ir Modeliai.lt

Atgal

VĖJŲ TEATRO spektaklis „APIE DRAUGYSTĘ“ ir muzikinio albumo „MAŽOS DAINOS MAŽIEMS“ pristatymas

Interaktyvus Vėjų teatro spektaklis „Apie draugystę“

 • Vaikams nuo 4 metų.
 • Trukmė 45min.
 • Režisierė: Eglė Kižaitė
 • Aktoriai: Pijus Narijauskas ir Karolina Elžbieta Mikolajūnaitė

„Kiekviena draugystė yra kitokia, išskirtinė, vienintelė ir nepakartojama.
Kiekviena draugystė turi savo spalvą, skonį ir kvapą.
Niekur nerastum dviejų tokių pačių draugysčių, kaip ir niekur kitur nerasi tokios draugystės kaip dramblio Džeraldo ir pelytės Patricijos.

Spektaklyje, pastatytame pagal Aušros Kiudulaitės ir Mariaus Marcinkevičiaus knygelės „Draugystė ant straublio galo”, vaikai galės išvysti gerai pažįstamus knygos personažus. Kartu su jais sodinti draugystės medį, filosofuoti prie puodelio arbatos ir gelbėtis nuo kylančios audros.

Galime išduoti vieną paslaptį, kurios dar niekas nežinojo – didelis dramblys Džeraldas turi ganėtinai keistą pomėgį – MEGZTI. Ššš… Tik niekam nesakykit. Tai paslaptis.”

 

Vėjų teatro muzikinio albumo „Mažos dainos mažiems“ pristatymas

 • Trukmė 30min.
 • Dainų kūrėjai ir aktoriai: Pijus Narijauskas ir Martyna Gedvilaitė

„Mažos dainos mažiems“ – PIRMASIS Vėjų teatro muzikinis kompaktas!!

Šiame albume rasite dainas gimusias iš vaikų mylimos  Mariaus Marcinkevičiaus ir Rasos Jančiauskaitės knygos „Maži eilėraščiai mažiems“. Dainos kompakte yra įvairių stilių, nuotaikų ir ritmų – jos puikiai tinka įvairaus amžiaus vaikams.

P.S. iš patirties ir atsiliepimų jau žinome – „Mažos dainos mažiems“ ypač gerai klausosi ilgų kelionių automobilyje metu. O dėl jų skirtingumo, kiekvienas šeimos narys gali išsirinkti savo mėgstamiausią!

Atgal

IŠSKIRTINIS MADOS IR STILIAUS KONKURSAS „MANO STILIUS“

2019 m. Lapkričio 24 d. 12.30 – 13.45 val. Litexpo, Vilnius

Išskirtinis mados ir stiliaus konkursas „Mano Stilius“. Konkursas skirtas vaikams ir paaugliams nuo 3 iki 16 m.  Jei mėgsti puoštis, eksperimentuoti ir susikurti savo individualų stilių, nori išsiskirti iš minios… Šis konkursas būtent Tau! Registruokis dabar ir lapkričio 24 d., sudalyvauk išskirtiniame individualiame mados ir stiliaus konkurse „MANO STILIUS“!  Taip pat kviečiame mamas su vaikais, tėčius su vaikais, arba visą šeimą dalyvauti konkurse ir įrodyti kompetetingai komisijai (garsiems Lietuvos stilistams ir dizaineriams), kad yra verti „Stilingiausios Šeimos 2019″ vardo!“.

Organizatorius: www.mazojimis.lt, registracija: info@mazojimis.lt

Atgal

KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS SU „SAKUROS KELIAS“

Atgal

ROPLIUKŲ TURNYRAS 2019

Nors dar tik ropoja, bet jau sunku pagauti?  Mažuosius vikruolius kviečiame sudalyvauti smagiose parodos varžybose – „Ropliukų turnyre 2019“. Čia svarbu ne tik ropojimo greitis, bet ir stipri palaikymo komanda – tėveliai, sesės, broliai ar bičiuliai, kurie originaliausiais būdais gali vilioti „sportininkus“ kuo skubiau priartėti prie finišo linijos.

 

Kas taps greičiausiu mažyliu, sužinosime lapkričio 23 d. Visų dalyvių ir nugalėtojų laukia kalnas prizų, o triukšmingiausios ir išradingiausios palaikymo komandos – staigmena!

Varžybas organizuoja NUKAS.

Kviečiame registruoti savo mažuosius ropliukus iki lapkričio 14 d. čia 

Atgal

LAIMINGOS ŠEIMOS AKADEMIJA

VAIKŲ ŠALIS vėl kviečia tėvelius į ketvirtą kartą organizuojamą Laimingos šeimos akademiją, kurioje vyks profesionalios paskaitos, skirtos būsimiems ir jau mažylius turintiems tėvams. Aktualias temas pristatys ir patarimais dalinsis įvairių sričių ekspertai.

Į Laimingos šeimos akademiją būtina išankstinė registracija. Registracija vyksta iki lapkričio 21 d.,19 val. Registruotis galima vienai arba dviem dienoms.

REGISTRACIJA

AKADEMIJOS PROGRAMA 

RENGINIO DATA IR LAIKAS:
Penktadienis, lapkričio 22 d. 11:00 – 17:00 val.
Šeštadienis, lapkričio 23 d. 10:15 – 16:00 val.

RENGINIO VIETA:
Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO, 5.3 konferencijų salė – parodoje VAIKŲ ŠALIS 2019.

SVARBU! Į LAIMINGOS ŠEIMOS AKADEMIJĄ pateksite su parodos VAIKŲ ŠALIS bilietu.

Atgal

TEATRALIZUOTAS KONCERTAS-ŽAIDIMAS „APLINK PASAULĮ 2“

Lapkričio 24 d. 15 val. parodos Renginių scenoje vyks teatralizuotas koncertas-žaidimas „Aplink pasaulį 2“.

Tai antroji muzikinio spektaklio-žaidimo „Aplink pasaulį“ dalis, kuri buvo sukurta mažųjų žiūrovų pageidavimu. Pirmosios  dalies populiarumas įrodo tą faktą, kad žaidimas turi didžiulę edukacinę, ugdomąją galią, o teatrinis žaidimas puikiai tinka įvairiuose mokymo procesuose.

„Aplink pasaulį 2“- tai improvizuota 55 minučių kelionė aplink pasaulį, kurioje daug muzikos, fantazijos šėlsmo ir žaidimų. Mažieji žiūrovai patys tampa šios kelionės dalyviais –  laivo, lėktuvo kapitonais ir netgi aplankytų šalių gyventojais.

„Aplink pasaulį 2“ tikslas – supažindinti vaikus su kitomis pasaulio šalimis, skatinti vaikų smalsumą geografijai, šalių papročiams, auginti patriotizmą bei meilę gimtinei. Teatralizuoto koncerto-žaidimo metu mažieji keliautojai patirs įvairių nuotykių, susipažins su labai skirtingų kultūrų žmonėmis, išmoks dainų ir žaidimų, bet svarbiausia, kad atras labai seną ir  amžiną tiesą:  visur gerai, bet namuose-geriausia.

Turite klausimų?

Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

Parašykite mums
×

Turite klausimų?

  Sutinku gauti projekto informaciją ir pasiūlymus, o jų parengimui naudoti aukščiau pateiktus duomenis. Bet kuriuo metu turiu teisę atšaukti savo sutikimą apie tai pranešus el. paštu.