2022 12 16

Alytaus kraštas 2023-iais kviečia kartu keliauti į Dzūkijos regiono metus

Alytaus turizmo informacijos centras šiemetėje ADVENTUR  parodoje stende Nr. 3.24  pristatys Alytaus miesto ir rajono turizmo naujoves. Lankytojai galės sužinoti, ką galima pamatyti, ką paragauti, kur pramogauti, kur poilsiauti ir kaip smagiai bei turiningai praleisti laiką. 2023-iais Alytaus kraštas keliautojus pasitiks ne tik minėdamas Dzūkijos (Dainavos) krašto metus, tačiau ir pasiūlydamas naujus maršrutus, edukacijas, pramogas, šventes bei lankytinus objektus, kurie maloniai nustebins.

Prasidėję 2023 metai kiekvieną save gerbiantį keliautoją truputį įpareigoja daugiau dėmesio skirti Dzūkijos (Dainavos) kraštui – šie metai, Dzūkijos regiono metai. Atvykus į Alytų net neišvažiuojant iš miesto galima susipažinti su visa Dzūkija. Alytaus kraštotyros muziejuje įrengta sodyba „Sodzius Dzūkijon“: pasisvečiuosite XX a. pr. dzūko kieme – užsuksite į pirkią, tvartą, užmesite akį klėtin, pasiklausysite dzūkiškos šnektos ir – kas retai muziejuose būna – paliesite eksponatus. 3D akinių pagalba pakilsite virš sodybos ir ją nužvelgsite iš paukščio skrydžio. Čia veiklos ras ir dideli, ir maži.

Istorijos mylėtojai kviečiami pažinti dingusį Alytų, kurį pasiglemžė laikas ir kurio jau nėra, su asmeniniu gidu – mobiliąja programėle „Dingęs Alytus“. Ją parsisiuntę galės savarankiškai keliauti po senąjį Alytų, atgimstantį senosiose fotografijose ir intriguojančiuose pasakojimuose.

Masinių žygių mėgėjus kovo mėnesį į savo renginį Alytuje pakvies „Trenk Turas“. Birželio viduryje visų mielai lauks Alytaus miesto šventė.

Dviračių ir pėsčiųjų kelionių entuziastai galės įvertinti Alytaus dviračių ir pėsčiųjų takus. Jie miestą išvagoję beveik 40 km ir driekiasi pačiose gražiausiose vietose: prie Nemuno, Dailidžių ežerų, ant buvusio geležinkelio pylimo, parkuose ir skveruose. Šiais takais galima keliauti savarankiškai arba su bendraminčiais: asociacijos „Olita_Orany“ organizuojamuose žygiuose, Alytaus miesto dienų proga kasmet rengiamame dviračių žygyje, Alytaus pusmaratonio bei kituose bėgimuose. Keliaujant buvusiu pylimu link aukščiausio Lietuvoje pėsčiųjų ir dviračių tilto, turistų lauks staigmena – du buvusio traukinio vagonai „M 23“. Viename – jauki kavinukė, su ypatingu tarpukario Alytaus kurorto desertu, kurio skanauti atvykdavo net Kauno ponios. Kitame – buvusio Alytaus krašto geležinkelio istorijos muziejus.

Šiltuoju metų laiku turistai su mažais vaikais puikiai leis laiką ne tik žvalgydamiesi po Alytaus kraštą, tačiau ir miesto Jaunimo parke – čia įrengta viena moderniausių vaikų žaidimų aikštelių Lietuvoje, valiūkiškai įsiterpusi tarp originalių metalo plastikos skulptūrų. Neteks nuobodžiauti ir nuotykių parke „Tarzanija“. Kol tėveliai bandys naujai atidarytą 18 duobučių mini golfo lauką, mažieji pabirs įvairiose pramogų zonose.

Visus metus smalsūs keliautojai galės leistis į kelionę po Nemunaičio apylinkes, aplankydami Didžiausią Dzūkijos akmenį, A. Ramanausko-Vanago partizanų priesaikos davimo vietą, vieną gražiausių Lietuvoje Lurdo grotą bei atsigerti Nemunaičio šaltinio vandens. Nebijantys gamtos iššūkių grožėsis vienintele Pietų Lietuvoje klintinių tufų atodanga. Kad keliautojai pamatytų dar daugiau įdomių vietų – Alytaus turizmo informacijos centras parengė specialų maršrutą po pačias įdomiausias miestelio ir jo apylinkių vietas.

Nenustygstantys vien ant žemės – kviečiami su Dariumi Glušausku (kelionesupe.lt) leistis į kelionę baidarėmis Nemunu, o vakare vaišintis „Kazanas ant ratų“ paruoštais valgiai.

Sūrių mėgėjai ir gurmanai nenusivils apsilankę „Karališkųjų sūrių“ degustacijoje Alvydo Pauliukėno ūkyje, kur gaminama 70 skirtingų rūšių originalios receptūros sūrių.

Jei gamta nepagailės lietaus, keliautojus sužavės Kumečių krioklys, prie kurio apsilankymą primins įspūdingos asmenukės, ypač žiemą, kai krioklys apledėja ir pasipuošia neįtikėtino grožio ir dydžio varvekliais. Ne vienas naujai atras ir vieną žymiausių, gražiausių bei didžiausių Lietuvos piliakalnių – Punios piliakalnį, kuris neatpažįstamai pasikeitė po sutvarkymo darbų: įrengta apžvalgos aikštelė, poilsio vietos, terasiniais laiptais galima apeiti visą piliakalnį, o jo papėdėje pasigrožėti laiptuotu Nečiuikų šaltinėliu.

Visų įspūdžių, kaip ir burnoje tirpstančio deserto skonio ar originalaus sūrio, kutenančio visus skonio receptorius,  neįmanoma nupasakoti, kad tai patirtumėte – kviečiame atvykti į Alytaus kraštą ir išbandyti!

Turite klausimų?

Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

Parašykite mums
×

Turite klausimų?

    Sutinku gauti projekto informaciją ir pasiūlymus, o jų parengimui naudoti aukščiau pateiktus duomenis. Bet kuriuo metu turiu teisę atšaukti savo sutikimą apie tai pranešus el. paštu.