2022 10 17

Augalinio maisto festivalio „Vegfest LT“ zona parodoje TASTE VILNIUS HORECA 2022

Renginyje „Taste Vilnius HORECA“ pagrindinėje salėje įsikurs augalinio maisto festivalio „Vegfest LT“ zona. Jame Lietuvos ir kaimyninių šalių įmonės pristatys mėgstamiausius veganų bei žaliavalgių produktus, Lietuvoje sukurtus mėsos ir pieno produktų pakaitalus, be gyvūninės kilmės ingredientų pagamintus tortus, pyragaičius bei kitus saldumynus ir didelį asortimentą sveiko bei supermaisto.

Festivalis „Vegfest LT“ į Lietuvą atkeliavo iš Jungtinės Karalystės ir yra organizuojamas nuo 2016 m. Šiuo metu „Vegfest LT“ rengiamas Vilniuje, Kaune bei Šiauliuose, o nuo kitų metų planuojamas ir Klaipėdoje. Tai – renginys, skirtas veganams, žaliavalgiams, t.p. visiems, kas domisi sveika mityba ir gyvensena ar tiesiog nori paįvairinti savo stalą naujais produktais.

Paskaitų programa:

2023 m. lapkričio 3 d.

15:00 Asta Keturkienė (gydytoja) „Mityba, padedanti išvengti organizmo taršos”

Asta Keturkienė – šeimos gydytoja, ajurvedos žinovė, sveikos mitybos ir gyvensenos specialistė. Paskaitoje „Mityba, padedanti išvengti organizmo taršos” ji kalbės apie pagrindines mitybos klaidas, papasakos apie žmogui kenksmingiausius ir sveikiausius maisto produktus, t.p. patars kada ir ką geriausia valgyti, kaip derinti maisto produktus tarpusavyje bei pasidalins savo pačios patirtimi, kaip nesunkiai atsisakyti žalingų mitybos įpročių. Gydytoja taip pat pasidalins mintimis apie maisto papildus – ar tai panacėja, ar tik reklaminis triukas.

16:00 Ignas Bakėjus (sporto treneris, sveikos mitybos specialistas) „Sveikos mitybos paslaptys, apie kurias nesate girdėję”

Ignas Bakėjus – sporto treneris, sveikos mitybos specialistas, lavybininkas, televizijos laidų vedėjas. Yra subūręs keletą sveikuolių bendruomenių, parašęs knygą sveikatingumo tema „Mano herojus”. Savo paskaitoje „Sveikos mitybos paslaptys, apie kurias nesate girdėję” lektorius dalinsis per daug metų sukauptomis mitybos žiniomis, kuriomis vadovaujasi ir pats, ir jo šeima, taip pat kurios davė geriausių rezultatų jo klientams. Specialistas t.p. duos konkrečių patarimų kaip sudaryti valgiaraštį, kurio patiekalai būtų ir skanūs, ir vertingi.

17:00 Aiva Vaivarienė (gydytoja) „Kaip nepasiklysti dietų gausoje”

Aiva Vaivarienė – gydytoja homeopatė, turinti daugiau nei 20 m. darbo su suaugusiaisiais ir vaikais patirtį. Anot gydytojos, mityba – vienas iš svarbiausių sveikatos faktorių. Visgi, kaip sveikai maitintis žino ir to laikosi tik maža visuomenės dalis, o puolę laikytis įvairių dietų žmonės dažnai tik dar labiau pablogina situaciją. Paskaitoje „Kaip nepasiklysti dietų gausoje” gydytoja pasakos kaip pasirinkti tinkamą dietą ir kiek laiko galima jos laikytis, be to pateiks sąrašą dietų, kurių iš viso derėtų vengti.\

2023 m. lapkričio 5 d.

15:00 Giedrius Lipinskas (kombučeris) Kombučios gaminimo dirbtuvės

Giedrius Lipinskas – profesionalus barmenas, beveik dešimtį metų dirbęs garsiuose Londono baruose, ir nuo paauglystės svajojęs turėti savo bravorą. Prieš keletą metų vyras nustojo vartoti alkoholį, tačiau savo svajonės neatsisakė – neseniai grįžęs į Lietuvą, įkūrė bravorą, tik jame gamina ne alkoholį, o visame pasaulyje sparčiai populiarėjantį fermentuotą gėrimą kombučią. Šį itin daug gerų savybių turintį gėrimą gali kiekvienas nesunkiai pasigaminti ir namuose – tereikia turėti arbatos „grybo”, juodosios arba žaliosios arbatos, vandens ir cukraus arba medaus bei norimų priedų. Įmonės „Kambo Kombucha” įkūrėjas su lankytojais pasidalins kaip patiems pasigaminti kombučios, papasakos apie pirmąją ir antrąją fermentaciją, patars, kaip tinkamai parinkti papildomus priedus, be to norintiems padovanos ir paties arbatos „grybo” – taigi, suteiks visus įrankius, kad galėtumėte jau tą patį vakarą įsirengti minikombučeriją namuose.

Turite klausimų?

Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

Parašykite mums
×

Turite klausimų?

    Sutinku gauti projekto informaciją ir pasiūlymus, o jų parengimui naudoti aukščiau pateiktus duomenis. Bet kuriuo metu turiu teisę atšaukti savo sutikimą apie tai pranešus el. paštu.