2021 12 28

Didžioji pertrauka baigėsi – turizmo paroda ADVENTUR kviečia keliauti vėl

Pertrauka baigėsi. Ir nors pandeminių kelionių pamokos vis dar ruošiamos, pagyvėjimas turizmo rinkoje tikrai jaučiamas. Visa tai neabejotinai atspindės tarptautinė turizmo paroda ADVENTUR 2022. Keliautojus, kelionių organizatorius ir specialistus į Lietuvos parodų ir kongresų centrą LITEXPO ji kvies sausio 28-30 dienomis. Turizmo mugės kryptis – tvaraus, atsakingo ir prieinamo turizmo vystymas.

 „Keliaukime vėl!” – ragina nuotykių išsiilgusius keliautojus ir kelionių organizatorius parodos rengėjai. LITEXPO kviečia susitikti gyvai, kartu atgaivinti kelionių verslą, pasitikti keliautojus, sužinoti jų pasikeitusius poreikius bei kurti saugesnį, tvaresnį turizmą. „Keliaukime kitaip, keliaukime įdomiai, keliaukime saugiai“, – tokią žinią turizmo rinkai siunčia parodos organizatoriai, o taip pat ir jos ambasadorius – keliautojas Orijus Gasanovas.

Lietuvos turizmo asociacijos vykdančioji direktorė Milda Plepytė-Rainienė kalba apie tai, kad Lietuvos turizmo sektoriui nuo pirmosios krizės dienos teko ieškoti sprendimų, kurie užtikrintų šio verslo likvidumą bei tęstinumą, sklandų atsiskaitymą su vartotojais, proaktyvią komunikaciją. „Turizmo verslui per pandemiją teko mokytis prisitaikyti prie nuolat besikeičiančių rekomendacijų, skirtingų ribojimų, kuriuos taiko valstybės, saviizoliacijos reikalavimų ir daugybės kitų reguliavimų. Taip pat – pakitusios vartotojų elgsenos, kai kelionės įsigyjamos tik artimiausiam periodui. Pandemijos metu išryškėjo „darbostogų“ modelis, kai išvykstama ilgesniam laikotarpiui, o kelionėje derinamas darbas bei poilsis“, – pasakoja M.Plepytė-Rainienė.

Parodos organizatorių – Lietuvos parodų ir konferencijų centro LITEXPO direktorius Justinas Bortkevičius neabejoja, kad grįžtanti ADVENTUR paroda yra svarbi žinia visiems pandemijos nualintos turizmo rinkos žaidėjams. „Net ir pasikeitus sąlygoms keliauti galima, tačiau, kad tai vyktų sklandžiai, turime ne tik pakeisti požiūrį, bet ir tarpusavyje dalintis gerosiomis patirtimis, keistis aktualia informacija, susipažinti su naujomis bei saugiomis kelionių kryptimis, pristatyti ir dar kartą atrasti vietos turizmą, čia, Lietuvoje, megzti tarpusavio kontaktus ir kurti turizmo verslo bendrystę”, – teigia J. Bortkevičius ir priduria, kad prie turizmo renesanso bei parodos koncepcijos stiprinimo aktyviai prisijungė Lietuvos turizmo ir Nacionalinė turizmo verslo asociacijos, Lietuvos turizmo rūmų nariai.

Išsiilgusiems poilsio užsienyje ADVENTUR pasiūlys naujų krypčių. Parodoje daug dėmesio bus skiriama per pandemijos metus suklestėjusiam vietos turizmui. Lietuvos miestų ekspozicijoms, pažintinėms ir edukacinėms kelionėms, apgyvendinimo, SPA paslaugų ir pramogų tiekėjams, o taip pat lietuviškų produktų, suvenyrų kūrėjams bei meno dirbtuvėms bus skirta 3-oji parodos salė. „Tikimės, kad į vieną vietą susirinkę Lietuvos turizmo organizatoriai ir paslaugų tiekėjai pasiūlys įdomių minčių, naujų keliavimo ir pramogavimo Lietuvoje būdų“, – neabejoja parodos projekto vadovė Dovilė Balčiauskienė.

 

Didžiulis dėmesys parodoje bus skiriamas 2022 metų Lietuvos Kultūros sostinei Alytui ir Kaunui –  2022-ųjų metų Europos Kultūros sostinei. Parodos partneriu tapęs „Kaunas 2022” parodos lankytojams pristatys visą Kultūros sostinės programą, kurioje – daugiau nei 40 festivalių, per 60 parodų, daugiau kaip 250 scenos meno renginių ir apie 250 koncertų.

 

„Kaunas 2022“ programoje žiba tokie pasaulinio garso vardai kaip Williamas Kentridge’as, Marina Abramović, Yoko Ono, Robertas Wilsonas, Mirga Gražinytė-Tyla, Modestas Pitrėnas, Edgaras Montvidas, Oskaras Koršunovas, Janet Cardiff ir George’as Bures Milleris, Jonas Mekas, prof. Antonis Polonskis, Borisas Gibé, Olivjė Grossetête‘as  ir daugelis kitų.  Žiūrovų lauks ir unikalūs festivaliai – „ConTempo“, „Audra“, „Kauno literatūros savaitė“, „Istorijų festivalis“, „Laimės diena“ bei daugybė kitų renginių.

 

„Norime, kad apie Kauną kaip Europos kultūros sostinę sužinotų ir tie, kurie to dar nežino, o žinantys išgirstų dar kartą ir įsitikintų, jog kitais metais Kaunas taps karščiausia turizmo vieta. 2022-ųjų metų programa bus įgyvendinama įprastose ir netikėčiausiose Kauno bei Kauno rajono erdvėse, pristatysime įvairiausius renginius: nuo jaukių kamerinių pasisėdėjimų iki malonius šiurpuliukus keliančių masinių renginių, nuo instaliacijų iki pasaulinio lygio performansų, nuo teatralizuotų ekskursijų iki dizaino dirbtuvių – į kuriuos kviečiame įsitraukti ir Lietuvos bei užsienio keliautojus“, – teigia „Kaunas 2022” komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vadovas Mindaugas Reinikis.

Parodos ADVENTUR organizatoriai šiais metais ne tik kviečia naujai pažvelgti į keliavimo Lietuvoje bei užsienio šalyse galimybes, bet ir žada parodos lankytojus supažindinti su Lietuvoje įsikūrusių ambasadų atstovais, užsienio turizmo agentais, o taip pat kulinarinio turizmo atstovais. Planuojamos naujos erdvės, kuriose bus galima įsigyti turizmui, keliavimui ir aktyviam laisvalaikiui reikalingos įrangos.

 

Jau daug metų turizmo paroda dalijasi keliavimo ir kelionių patirtimis, kviečia į diskusijas ir pokalbius su žinomais keliautojais ir žmonėmis, kuriems kelionės yra tapusios gyvenimo būdu. Parodos scenoje jau planuojami renginiai, koncertai, pranešimai ir susitikimai. Parodos tradicija išlieka Lietuvos geografijos mokytojų asociacijos organizuojamas Nacionalinis geografijos žinių konkursas, dinamišku, struktūrizuotu turiniu garsėjantys Gidų dienos seminarai ir diskusijos, o taip pat ADVENTUR forumas. Negalintys atvykti į parodą, galės stebėti tiesiogines renginių transliacijas internetu.

Artėjanti paroda skleidžia ypatingai aktualią žinią, kuri atspindi ir Lietuvos turizmo asociacijos poziciją – keliaukime saugiai. Asociacija keliautojus kvies į LTA akademijos susitikimus. Juose ekspertai primins keliautojų teises bei pareigas, dalinsis žiniomis bei patarimais, į ką būtina atkreipti dėmesį ruošiantis kelionei, kaip pasitikrinti valstybių keliamus reikalavimus.

„Esame optimistai ir tikime, kad ADVENTUR paroda taps visos turizmo rinkos perkrovimo simboliu. Nauji metai žada naują pradžią ir kelionėse: išmokome ne tik gyventi, bet ir keliauti, prisitaikydami prie naujų aplinkybių bei reikalavimų. Labai tikimės, kad naujų idėjų, krypčių ir naudingų patarimų kelionėms ieškantys lankytojai visa tai atras parodoje. Turizmo paslaugų tiekėjai čia galės pasisemti naujų verslo idėjų, atgaivinti nutrūkusius verslo kontaktus ar užmegzti naujų”, – teigia viena iš parodos organizatorių LITEXPO parodų organizavimo skyriaus vadovė Jolanta Beniulienė.

Tarptautinė turizmo paroda ADVENTUR vyks 2022 metų sausio 28-30 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“. Parodos organizatoriai – Lietuvos parodų ir konferencijų centras „Litexpo“. Parodos partneriai: Lietuvos Turizmo asociacija, Nacionalinė turizmo verslo asociacija, Turizmo rinkodaros asociacija, Turizmo rūmai, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija bei VŠĮ Keliauk Lietuvoje.

Turite klausimų?

Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

Parašykite mums
×

Turite klausimų?

    Sutinku gauti projekto informaciją ir pasiūlymus, o jų parengimui naudoti aukščiau pateiktus duomenis. Bet kuriuo metu turiu teisę atšaukti savo sutikimą apie tai pranešus el. paštu.