2022 03 22

Edukacinė priemonė – muitinės tarnybinis šuo ieškantis narkotinių medžiagų

Edukacinė priemonė – muitinės tarnybinis šuo ieškantis narkotinių medžiagų. Slėptuvių pavyzdžiai, kuriose gabenamos narkotinės, psichotropinės medžiagos ir muitinės tarnybinis šuo, ieškantis draudžiamų medžiagų.

Edukacija vyks parodoje MOKYKLA 2022 kovo 30 dieną, nuo 10:00 val. iki 12:00 val., Lietuvos muziejų asociacijos stende.

Edukacija apie kinologiją ir muitinės tarnybinius šunis:

  • Populiarinti Muitinės veiklą ir muitininko profesiją;
  • Edukacijos metu pasakojama „Kas yra kinologija? Kodėl šunys yra puikūs pagalbininkai?“.
    Šunys pranašesni uosle, geresniu matymu naktį bei greitumu, gali aptikti narkotikus, tabaką, sprogmenis, todėl yra naudojami muitinės įstaigų, policijos bei kitų tarnybų.

Kinologas pasakoja ir demonstruoja, kaip šuo mokomas atrasti narkotikus, pinigus, cigaretes. Pasirodo, skirtingi pinigai turi skirtingus kvapus, kuriuos šunys puikiai atskiria. Kinologas paneigia mitus, jog šunys treniruojami šeriant narkotikais, kad juos surastų. Šuo susieja kvapą su rezultatu – už suradimą jis gaus savo kamuoliuką.

Ekskursija po Muitinės muziejų.

Ekskursijos metu pasakojama muitinės istorija Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Rusijos imperijos laikotarpiais bei 1918 m. atkūrus nepriklausomą Lietuvos valstybę. Nuo 1940 m. birželio mėnesio, kai Sovietų valstybės kariuomenė okupavo Lietuvą, muitinės veikla buvo nutraukta. Pasakojama apie Sovietų valstybės okupacinį periodą veikusias sovietines muitines iki 1990 m. Supažindinama su sovietinės kariuomenės omonininkų agresija po atkurtos Lietuvos nepriklausomybės paskelbimo, muitinės postų užpuldinėjimais bei tragiškais 1991 m. liepos 31 d. įvykiais Medininkų pasienio poste. Supažindinama su kontrabandos būdais, slėptuvėmis, demonstruojami  sulaikyti kontrabanda gabenti daiktai.

 

Turite klausimų?

Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

Parašykite mums
×

Turite klausimų?

    Sutinku gauti projekto informaciją ir pasiūlymus, o jų parengimui naudoti aukščiau pateiktus duomenis. Bet kuriuo metu turiu teisę atšaukti savo sutikimą apie tai pranešus el. paštu.