2023 04 24

Eigirdo Scinsko abstrakčios tapybos ekspozicija

Pirmąją meno parodą surengęs prieš dešimt metų, meninkas Eigirdas Scinskas sako, kad jam kūryba yra tarsi duoklė pasauliui. Gera matyti, kad žmonės vis dažniau prisijaukina meną savo namų erdvėse. Tai menininkui tampa svariu įvertinimu tolimesnei kūrybai. Kaip menininkas sako, – abstrakčius potėpius gali būti sunku suprasti iš pirmo žvilgsnio, nes kiekvieno žmogus kitoks suvokimas, ir kartais tik pavadinimas gali sufleruoti paveikslo temą, tačiau mintys ir vaizduotė padeda įžvelgti dar ir dar kažką, kas ankščiau gal ir nebuvo pastebėta.

Manęs dažnai klausia, kokia vieno ar kito paveikslo istorija. Mano atsakymas paprastas, vienos istorijos nėra. Yra emocija, o emociją kiekvienas suvokia taip, kaip šiuo metu žmogus pats jaučiasi. Taip vienas paveikslas įgauna daug skirtingų matymo kampų. Tuomet ir prasideda paveikslo gyvenimas, pulsuojant ir atsiskleidžiant po tiek, kiek tam momentui reikia. Tuo ir žavi abstrakti tapyba.Drobė man – iššūkis, naujų pojūčių ieškojimas savyje. Kūrinio neįtakoja jokie išoriniai faktoriai: mane žavi, kad čia esu tik aš, tikra drobė ir pasirinktos aliejinių dažų spalvos. O svarbiausia tai, kad tapyboje tobulėjimui ribų nėra.” – sako E.Scinskas

Kelionės ir nauji potyriai įkrauna įspūdžiais, kurie vėliau virsta formomis ir linijomis, potėpiais ir spalvomis drobėse. Gali pamatyti ir pajusti skirtingas kultūras bei tradicijas, praplėsti pasaulio matymo ribas, pažinti kosmopolitiško mastymo asmenybes, aplankyti galybę didžiausių šiuolaikinio meno muziejų bei parodų visame pasaulyje. Kaip E. Scinskas sako, – Nuostabus jausmas stovėti prie šedevro ir bandyti jį išties suprasti. Būni tiesiog pritrenktas jo energijos, grožio ir emocijų. To siekiu, ir savo tapyba, paliesti ir sukelti teigiamas pasaulio patirtis ir emocijas žiūrinčiajam. Gera pastebėti, kad žmonės plečia savo akiratį suvokdami meną ir vis daugiau jų nori turėti paveikslą ar kitokį meno kūrinį savo namuose. Kaip Eigirdas Scinskas teigia, jo paveikslais domisi panašūs, kosmopolitiški, daug keliaujantys ir pasaulį matantys žmonės. Paveikslų daugiasluoksniškumas taip pat sukuria atskirą istoriją savyje. Kaip menininkas sako, paveikslų ir meno nereikia suprast, bet būtina pajausti.

Šioje parodoje ir ekspozicijoje kviesiu pasivaikščioti, pamatyti, patikusius ir įsigyti ne tik galbūt jau matytus paveikslus, bet ir pamatyti keletą naujausių iš Medūza’ serijos, įkvėptos vandenyno galios, ramybės ir lengvumo pojūčio.

Taip pat šiuo metu vykstantis didžiausias kadanors buvęs tiesiai, iš namų studijos, – Studio Sale persikels į šią erdvę, tereikės išsirinkti savuosius favoritus.

Turite klausimų?

Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

Parašykite mums
×

Turite klausimų?

    Sutinku gauti projekto informaciją ir pasiūlymus, o jų parengimui naudoti aukščiau pateiktus duomenis. Bet kuriuo metu turiu teisę atšaukti savo sutikimą apie tai pranešus el. paštu.