2020 09 02

Ekonominio švietimo organizacija „Lietuvos Junior Achievement“ kviečia apsilankyti renginių cikle „Verslas jauniems“!

Apsilankę „Verslas jauniems“ turėsite galimybę pasiklausyti įkvepiančių verslo atstovų pranešimų, diskutuoti apie Lietuvą ir jaunimą 2030 metais, pasikalbėti apie Lietuvos, kaip globalios valstybės perspektyvas verslui, jaunam verslui ir startuoliams bei sužinoti kaip verslumo ugdymas tiek formaliojo, tiek neformaliojo ugdymo procese gali prisidėti prie mūsų valstybės ateities ir jos lyderių ugdymo. Apie verslumo ugdymo svarbą mokyklos suole pranešimą turėsime ir mokytojams, taip pat visus kviesime pasižvalgyti inovatyvių moksleivių verslo idėjų Sostinės mokinių bendrovių, startuolių mugėje!

 

Programa:

 

VASARIO 7 DIENA, KETVIRTADIENIS

12.45–13.05 Turi pomėgį – turi ir verslą!

Pradedant verslą iš pomėgio yra daug privalumų – žmogus gana gerai išmano atitinkamą rinką, specifinius techninius dalykus, klientų poreikius, žino naujoves ir jomis domisi. Tačiau ką daryti kai hobis tampa gana sudėtingu darbu? O jeigu milžinišku įsipareigojimu tapo atsitiktinai Tavo sugalvota idėja? Juk verslas reikalauja didelio vadybinio darbo, kantrybės ir drausmės, tačiau tuo pačiu tai gali tapti puikia savirealizacijos priemone! Apie tai „Lietuvos Junior Achievement“ renginių cikle „Verslas jauniems“ papasakos ekonomistas, vertikalaus dviračių parkavimo įrenginio „Parkis“ išradėjas Bronius Rauba!

KURIANTI LIETUVA, 1 salės renginių erdvė

 

13.55–14.15 Kaip būti kitokiam tarp kitokių? Apie kūrybiškumą

Pasaulio ekonomikos forumo tyrimai rodo, kad ateityje svarbiausiomis kompetencijomis taps kūrybiškumas, bendradarbiavimas ir kritinis mąstymas. Šią tendenciją galime pastebėti ir šiandien – kalbama apie šių kompetencijų ugdymo atsiradimą formaliajame ugdyme, darbo skelbimuose potencialių darbuotojų neretai reikalaujama ir šių trijų įgūdžių.

Kaip apie kompetenciją pasikalbėkime apie kūrybiškumą: kaip išsiskirti rinkoje, kuri diktuoja būti išskirtiniu? Kas yra kūrybiškumas pasaulyje, kuriame visi yra kūrybiški? Kaip kūrybiškumas gali tapti verslo akseleratoriumi? Apie tai „Lietuvos Junior Achievement“ renginių cikle „Verslas jauniems“ papasakos dainininkė ir reklamos specialistė, rinkodaros ir skaitmeninių sprendimų agentūros „Hook“ vadovė Dovilė Filmanavičiūtė (Miss Sheep).

KURIANTI LIETUVA, 1 salės renginių erdvė

 

 

VASARIO 8 DIENA, PENKTADIENIS

11.00–14.00 Sostinės „Lietuvos Junior Achievement“ mokinių bendrovių, startuolių mugė

2 parodų salė

 

12.45–13.40 Diskusija – Lietuva 2030. Jaunimas

Per tūkstantis Lietuvos žmonių siūlymų, minčių ir idėjų 2012 m. nugulė LR Seimo patvirtintoje Valstybės pažangos strategijoje „Lietuva 2030“, virtusioje šalies raidos dvidešimtmetį apimančiu dokumentu. Koks jauno verslaus žmogaus portretas vizionieriškoje 2030 m. Lietuvoje? Kokių priemonių imsimės ugdydami mūsų šalies ateities lyderius? Tai – „Lietuvos Junior Achievement“ renginių cikle „Verslas jauniems“ organizuojama diskusija apie verslą, jauną žmogų versle, verslumą, jo ugdymą plačiuose valstybės pažangos rėmuose, žinoma, ir europiniame kontekste. Taip pat verslo santykį su valstybe ir lietuvišką verslą bei startuolius kaip valstybės pažangos garantą.

Diskusijos dalyviai: Dalia Lašaitė, lietuviško startuolio „CG Trader“ vadovė; Marius Skuodis, LR ekonomikos ir inovacijų viceministras; Arnoldas Pranckevičius, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas ir Lukas Kaminskis, tarptautinės organizacijos „Turing Society“ bendraįkūrėjas ir „Turing School“ vadovas.

Diskusijos moderatorius – Vaidotas Beniušis, naujienų agentūros BNS Lietuva vyr. redaktorius.

KURIANTI LIETUVA, 1 salės renginių erdvė

 

PRANEŠIMAS MOKYTOJAMS

14.00–14.30 Mokiniai nuobodžiauja pamokoje? Kurkite su jais verslą!

Dažnai mokiniai skundžiasi: pamokoje neįdomu, trūksta praktinio patyrimo. Nesvarbu ar esate lietuvių kalbos, biologijos, ar dailės mokytojas – visada formaliojo ugdymo procese mokiniams dėstomą programą galite papildyti praktiniu verslumo ugdymu dar mokyklos suole. Neturite žinių apie verslą? To visada galite išmokti! O ir verslumo ugdymas daug arčiau Jūsų dėstomo dalyko negu manote.

Tuo leis įsitikinti mokytojas, aktorius, kultūros antrepreneris, vadybininkas, ekonomikos mokytojas, „Lietuvos Junior Achievement“ (LJA) tinklo narys Kristijonas Bartoševičius ir Kauno Veršvų gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, LJA tinklo narė Renata Lincevičienė pranešimo mokytojams metu papasakosiantys apie verslumo ugdymo svarbą mokykloje.

MOKYTOJŲ KAMBARYS, restoranas ADSUM

 

15.00–15.30 Sostinės „Lietuvos Junior Achievement“ mokinių bendrovių, startuolių mugės apdovanojimai

1.1 konferencijų salė, įėjimas iš 1 salės fojė

 

 

VASARIO 9 DIENA, ŠEŠTADIENIS

12.45–13.40 Diskusija: LithuWHAT?

Dažnam mūsų yra tekę atsidurti situacijoje, kai užsieniečiui paklausus iš kur esame kilę, atsakę išgirstame reakciją: „LithuWHAT?“. Tačiau ar tikrai esame tokie maži ir nežinomi? Galbūt dažnai save nuvertiname?

„Lietuvos Junior Achievement“ renginių cikle „Verslas jauniems“ diskusija apie Lietuvos, kaip globalios valstybės perspektyvas verslui, jaunam verslui ir startuoliams. Taip pat ir iš jauno žmogaus pozicijos – ar jam perspektyvu kurti verslą savo šalyje? Kaip verslo kontekste Lietuva atrodo pasaulyje? Ar mes patrauklūs užsienio verslui / investicijoms? Ar lietuvių kuriami produktai / teikiamos paslaugos dažnai pasiekia užsienio / pasaulio rinkas?

Diskusijos dalyviai: Rimvydas Širvinskas-Makalius, kelionių agentūros „Makalius“ įkūrėjas; Mantas Katinas, „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius; Roberta Rudokienė, „Startup Lithuania“ vadovė ir Algirdas Stonys, tarptautinės išmaniųjų ir inovatyvių IT paslaugų kompanijos „Telesoftas“ vadovas.

Diskusijos moderatorė – Živilė Baubonienė, bznstart.lt vyr. redaktorė.

KURIANTI LIETUVA, 1 salės renginių erdvė

 

Pilną parodos STUDIJOS 2019 programą galite rasti ČIA.

 

 

Nekantraudami laukiame Jūsų „Verslas jauniems“ renginiuose ir Sostinės mokinių bendrovių, startuolių mugėje! Iki susimojavimo!

Turite klausimų?

Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

Parašykite mums
×

Turite klausimų?

    Sutinku gauti projekto informaciją ir pasiūlymus, o jų parengimui naudoti aukščiau pateiktus duomenis. Bet kuriuo metu turiu teisę atšaukti savo sutikimą apie tai pranešus el. paštu.