2022 03 15

Grožio specialistai : Dirbtinio grožio banga traukiasi, grožis ir sveikata – neatskiriami

Pirmieji šilti saulės spinduliai mus tarsi pažadina iš žiemos miego – puolame tvarkyti spintas, ieškoti šviesių drabužių, stebuklingų dietų ir tikimės, kad šviežio oro gūsiai ištaršys žiemos pabaigos nerimą. Atėjo laikas pasitikti pavasarį, spinduliuoti sveikata ir grožiu!

 

Sveikata ir grožis yra svarbiausia 29-ąjį kartą atgimstančios, grožio industrijos parodos „Pelenė” tema. Balandžio 8 – 10 dienomis į Lietuvos parodų ir kongresų centrą LITEXPO ji sukvies tuos, kam rūpi sveikas, dailus kūnas ir nerimstanti, modernių naujovių ieškanti dvasia.

Grožis ir sveikata – neatskiriami

Tai, kad reikia save tausoti, o kūnu rūpintis ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus, yra seniai žinoma. Tačiau taip dažnai žmonės tikisi, kad visą šį darbą už juos atliks kas nors kitas. „Esame linkę ieškoti auksinių formulių ir receptų, kurie tiesiog neegzistuoja, – sako Kosmetikų ir kosmetologų asociacijos valdybos narė Asta Bagdonaitė. – Žmogus turi prisiimti atsakomybę už savo sveikatą ir grožį. Reikia suprasti, kad svarbu ne kosmetikos kiekis, o kokybė ir tai, ar tinkamai ji parinkta. Labai svarbūs ir patarimai – vienas iš mūsų asociacijos tikslų yra skleisti žinią apie mitybą, psichologiją, fiziologiją, būtinybę į kūną žvelgti kaip į visumą, suvokti jame vykstančius procesus“.

„Kosmetikų ir kosmetologų klasika išlieka svarbiausios manualinės procedūros – veido odos valymai, jauninantys masažai. Turime suprasti, kad veido oda kiekvienais metais vis labiau sensta, taigi, mūsų klientai vis daugiau investuoja į savęs jauninimą. Nuo senų senovės taip – kol žmogus gyvas, tol jis norės kuo ilgiau išlikti jaunas. Nors dirbtinio grožio banga dar nenuslūgusi, pamažu grįžtame atgal ir ieškome sveiko natūralumo. Džiaugiuosi, kad žmonės pradeda suprasti, jog nejudri, pernelyg ištempta oda visiškai nereiškia jaunystės“, – apie naujas tendencijas pasakoja A. Bagdonaitė.

„Pelenės“ parodoje jau dvyliktą kartą vyks Kosmetikų ir kosmetologų asociacijos konkursas. Jame dalyvaus net 18 mokinių ir studenčių iš visos Lietuvos,  kiekviena iš jų gali tapti būsima specialiste, ateities bendradarbe ar verslo partnere. Konkursas vyks balandžio 8 dieną.

Kosmetologijos, dermatologijos, mezoterapijos, estetinės ir plastinės chirurgijos, depiliacijos, SPA procedūrų, masažo, veido bei kūno priežiūros priemonių, sveikatingumo paslaugų, papildų, dantų priežiūros priemonių naujienos parodos lankytojų lauks 3-ioje LITEXPO salėje.

4-oje salėje bus galima susipažinti su parfumerijos, namų kvapų naujienomis, apžiūrėti aksesuarus, bižuteriją, galanteriją, stiliaus detales ir pasivaikščioti juvelyrikos alėjoje.

5-oje salėje bus pristatytos plaukų priežiūros, makiažo, dekoratyvinės kosmetikos priemonės, grožio salonų ir  soliariumų įranga, permanentinio makiažo, mikropigmentacijos paslaugos, blakstienų priauginimo ir antakių priežiūros priemonės, dalyvaus mokymo ir profesinio meistriškumo kėlimo bei įvairius kursus organizuojančios įstaigos.

Grožio profesionalų karalienės rinkimai

„Pelenės“ naujiena – analogų neturintis konkursas šalies grožio profesionalams „Karalienė“. Jo organizatorė Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos prezidentė Jolanta Mačiulienė teigia, kad toks konkursas jos mintyse gimęs jau seniai. Šiais metais netradicinę idėją, kai gyvai scenoje bus atkuriamas pasaulyje žinomų karalienių prototipas, pavyks įgyvendinti. „Tai gali būti šiuolaikinė karalienė, Marija Antuanetė ar numylėta Egipto faraonė“, – sako J. Mačiulienė ir pasakoja, kad pirmą kartą konkurso teisėjai procesą stebės ir vertins gyvai, realiu laiku. Karalienių karalienė, surinkusi daugiausiai vertinimo balų, bus apdovanota tikra rankų darbo karūna. „Ieškosime ir sosto, į kurį ją galėtume pasodinti!”, – planais dalijasi Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos prezidentė.

Kirpėjų ir grožio specialistų asociacija į „Pelenę“ grįžta po metų pertraukos. „Esame darbingai nusiteikę ir sugalvoję įdomių pasirodymų. Juk parodoje profesionalai ir susitinka dėl to, kad sužinotų kažką naujo, o iš parodos grįžtų ne tik pilnomis rankomis prekių bei produktų, bet ir žinių“, – sako J.Mačiulienė. Asociacijos renginių planuose – antakių bei blakstienų priauginimo meistrams skirta konferencija, profesionalų pranešimai ne tik apie grožio industriją, bet ir finansų, mažųjų verslų valdymą, patarimai, kaip save pristatyti ir reklamuoti.

Mados sukasi ratu: plonyčiai antakiai ir cheminis sušukavimas

Į spintas ir aksesuarų stalčius šiandien grįžta 1990-ųjų, 2000-ųjų metų spalvos ir siluetai. Tačiau sunku įsivaizduoti, kad ploni it siūlai antakiai galėtų ir vėl būti populiarūs. „Mada nuolat grįžta, tačiau laikmetis jai prideda savų niuansų. Galbūt performansuose ir pamatysime plonyčius antakius, tačiau kasdieninis antakių dizainas – visai kas kita“ – teigia Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos prezidentė J.Mačiulienė. Ji visiškai tikra: profesiją išmanantis profesionalas suformuos gražiausius antakius net ir jų neturinčiam žmogui.

Mačiulienė pasakoja, kad šiais metais į madą grįžo ir joje įsitvirtino cheminis plaukų šukavimas, ypač populiarios garbanos – stambios, lengvos arba afro. Tokios procedūros pageidauja ne tik moterys, vaikinai taip pat nori garbanotų plaukų. Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos prezidentė pastebi, kad vyrai pradėjo labiau rūpintis savo išvaizdą, jie mielai tvarko ne tik rankų ir kojų nagus, bet ir formuoja antakius, puoselėja plaukus bei barzdas.

„Gyvename labai gražiu laiku, viskas keičiasi. Tikiu, kad sudėtinga ir įtempta situacija greitai baigsis, todėl stengiuosi skleisti pozityvias mintis, to paties prašau ir savo bendruomenės. Šiandien turime būti vieningi kaip kumštis. Viliuosi, kad paroda vyks sklandžiai, o mes patys tapsime šviesos, gėrio ir grožio įkvepėjai“, – sako J. Mačiulienė.

 

Grožio industrijos paroda „Pelenė“ vyks balandžio 8 – 10 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO. Parodos partneriai – KIGSA, Kosmetikų ir kosmetologų asociacija, žurnalas „HB Profesionalams”, Atwins, SLA.

Bilietus platina Kakava.lt, renginio kava – Vero Cafe.

 

Turite klausimų?

Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

Parašykite mums
×

Turite klausimų?

    Sutinku gauti projekto informaciją ir pasiūlymus, o jų parengimui naudoti aukščiau pateiktus duomenis. Bet kuriuo metu turiu teisę atšaukti savo sutikimą apie tai pranešus el. paštu.