2022 03 23

Į mokyklą – vaikai nuo 3 metų? Prancūzijos švietimo sistemos patirtis

Kovo 30 dieną parodoje MOKYKLA 2022 pranešimas Į mokyklą – vaikai nuo 3 metų? Prancūzijos švietimo sistemos patirtis.

Pranešėjos: Eva Chiotis, Vilniaus tarptautinio prancūzų licėjaus ikipradinės mokyklos direktorė ugdymui ir Eglė Belin, Vilniaus tarptautinio prancūzų licėjaus Grande Section (5-6 m.vaikų) klasės mokytoja.

Tyrimai rodo, kad prieinamas ir kokybiškas ankstyvasis ugdymas ir ilgesnis dalyvavimas instituciniame priešmokykliniame ugdyme yra vienas iš stipriausių veiksnių, darančių įtaką geresniems mokinių pasiekimams vyresnėse klasėse. Lietuvoje taip pat pritarta privalomojo vaikų ugdymo ankstinimui, tačiau norint,  kad ankstyvasis ugdymas būtų kokybiškas, svarbu pritaikyti ugdymo programas, metodiką ir aplinką jaunesniems vaikams.

Prancūzijoje visiems vaikams privalomas ugdymas prasideda nuo 3 metų. Trimečiai prancūzai jau lanko ne „darželį“, o „mokyklą“. Baigę ikipradinę mokyklą, būdami 6-erių, jie yra jau pasiruošę be streso pradėti mokytis pirmoje klasėje.

Vilniuje veikiančio Tarptautinio prancūzų licėjaus mokiniams nuo 2 metų kiekvieną dieną tikros pamokos pagal pamokų tvarkaraštį, paruoštą atsižvelgiant į konkrečius pedagoginius tikslus. Kiekviena ikipradinės mokyklos klasė turi konkrečius pedagoginius tikslus, nustatytus pagal amžiaus grupes. Dienos tvarkaraščiai sudaromi taip, kad kasdien būtų kiekvieną iš 5 ugdymo sričių vystančių pamokėlių.

Vilniaus tarptautinio prancūzų licėjaus direktorė ugdymui Eva Chiotis pasidalins prancūziškos švietimo sistemos patirtimi: kas daroma, kad vaikai yra pasiruošę pradėti mokytis jau nuo 3 metų amžiaus, kaip atrodo 3-5 metų mokinių diena, kaip mažiesiems pritaikoma aplinka, dienos režimas ir mokymo programos. Sužinosite, kokias prancūziško švietimo patikrintas rekomendacijas galima pritaikyti lietuviškame ikimokykliniame ugdyme.

Turite klausimų?

Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

Parašykite mums
×

Turite klausimų?

    Sutinku gauti projekto informaciją ir pasiūlymus, o jų parengimui naudoti aukščiau pateiktus duomenis. Bet kuriuo metu turiu teisę atšaukti savo sutikimą apie tai pranešus el. paštu.