2020 09 03

INOVACIJŲ ALĖJA – SUKURTA LIETUVOJE!

Pristatome Būsiu Lietuvai – įkvėpta ketvirtosios pramonės revoliucijos salės erdvę – INOVACIJŲ ALĖJĄ – sukurta Lietuvoje!

 

Tai erdvė, kuri supažindins, kokios inovacijos yra sukuriamos Lietuvos mokymo įstaigose, kaip jos pritaikomos įvairiose mokslo ir verslo srityse, kaip idėjos virsta realiais rinkos produktais.

Ką galėsite pamatyti šių metų parodoje:

 

 

 

VILNIAUS GEDIMINO TECHNIKOS UNIVERSITETAS INOVACIJŲ ALĖJOJE PRISTATYS:

Nano prakartėlė

Nori pamatyti mažiausią pasaulyje prakartėlę ir už žmogaus ląstelę mažesnę kūdikėlio Jėzaus skulptūrėlę? Ateik ir VGTU stende pamatyk tikslią Vilniaus Katedros aikštėje įsikūrusios prakartėlės kopiją, kurios visos figūros yra sumažintos 10 000 kartų. Inovaciją pristato VGTU „LinkMenų fabrikas“. #NanoJesus

 

Skrydžių simuliacija

Tave domina naujausios aviacijos technologijos? O gal norėtum pabūti bepiločio orlaivio operatoriumi? Užsuk į VGTU stendą, tapk orlaivio pilotu ir virtualioje aplinkoje pilotuok ne tik mažą lėktuvą Cessna 172, bet ir didelį keleivinį lainerį Airbus A320 arba bepilotį orlaivį. Skrydžius lydės VGTU Antano Gustaičio aviacijos instituto dėstytojai ir studentai.

 

Virtuali realybė

Kompiuteriniai žaidimai ir 3D vizualizacijos yra neatskiriama mūsų gyvenimo dalis. Aplankyk mus VGTU stende ir išbandyk VGTU Multimedijos ir kompiuterinio dizaino studentų sukurtas virtualios realybės programėles: apgink krivio aukurą ar pasivaikščiok virtualiame muziejuje. Tai padaryti padės VGTU Fundamentinių mokslų fakulteto dėstytojai ir studentai.

___________________________________________________________

 

VILNIAUS GEDIMINO TECHNIKOS UNIVERSITETAS KŪRĖJŲ ERDVĖJE  PRISTATYS:

Blynų spausdintuvas

Blynų spausdintuvas sukurtas taikant CNC (angl. computer numerical control) technologiją, todėl blynai spausdinami pagal kompiuterio ekrane nupieštą vaizdą. Šis spausdintuvas leidžia pajausti kūrybinį džiaugsmą ir, naudojant miltus, vandenį bei kiaušinius, iš labai arti susipažinti su naujausiomis technologijomis. Veiklą organizuoja VGTU „LinkMenų fabrikas“.

 

Social Sequencer

Paversk geometriją muzikos garsais. Interaktyvus pultas, ant kurio sudėliota matematinė geometrija virsta harmoningai skambančia muzika. Netiki? Išbandyk pats! Veiklą organizuoja VGTU „LinkMenų fabrikas“.

___________________________________________________________

 

KLAIPĖDOS VALSTYBINĖ KOLEGIJA INOVACIJŲ ALĖJOJE PRISTATYS: 

Papildyta realybė Klaipėdos valstybinėje kolegijoje!

Papildyta realybė – virtualaus kompiuterio sugeneruoto turinio pateikimas realybėje, naudojant įrenginius turinčius kameras, t. y. išmanieji įrenginiai, nešiojami bei stacionarūs kompiuteriai.

Papildyta realybe bus pristatomos Klaipėdos valstybinės kolegijos studijų programos. Naudojant papildytą realybę pamatysite, kaip vyksta cheminiai bandymai Maisto technologijos studijų programoje ar 3D virtualių pastatų, konstrukcijų peržiūra Statybos studijų programoje bei daugelį kitų smagių dalykų!  Sužinok pirmas, kaip technologijos keičia ateitį!

___________________________________________________________

 

VILNIAUS KOLEGIJA INOVACIJŲ ALĖJOJE PRISTATYS: 

Vilniaus kolegija kviečia pamatyti ir išbandyti Elektronikos ir informatikos fakulteto studentų įgyvendintus projektus: išmaniuosius įrenginius, elektronikos prietaisus, kompiuterinius žaidimus ir gauti patarimų, kaip pačiam sukonstruoti robotą ar elektronikos prietaisą, o gal sukurti kompiuterinį žaidimą.

Menų ir kūrybinių technologijų fakultetas pristato 3D skenavimo galimybes mados industrijoje. 3D technologijos kloja tiesiausius kelius link Industry 4.0 – ketvirtosios pramonės revoliucijos, apimsiančios visas žmogaus gyvenimo sritis. Mados ir grožio industrijos – ne išimtis. 3D skenavimas perkelia į virtualią erdvę ne tik techninius dizaino ir gamybos procesus, bet ir įprastus kasdienio gyvenimo momentus – stiliaus formavimą, drabužių paieškas ir varginantį jų matavimąsi ieškant tinkamo dydžio.

___________________________________________________________

 

KAUNO TECHNIKOS KOLEGIJA INOVACIJŲ ALĖJOJE PRISTATYS:

„Inovacijų alėjoje“ bus pristatomas lenktyninis automobilis, kurį tobulina ir prižiūri Kauno technikos kolegijos Autoklubo studentai.

___________________________________________________________

 

KLAIPĖDOS UNIVERSITETAS INOVACIJŲ ALĖJOJE PRISTATYS:

Klaipėdos universitetas vasario 8–10 dienomis dalyvaus XVI tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2018“! Šiemet parodoje KU prisistatys dviejose erdvėse: studijų ir inovacijų alėjose. Studijų erdvėje KU komanda pristatys visų sričių studijų programas, priėmimo tvarką, darbo ir karjeros perspektyvas baigus studijas. Na, o inovacijų alėjos erdvėje KU atstovai supažindins su Klaipėdos universiteto mokslininkų sukurtomis inovacijomis ir pademonstruos keletą savo išradimų.

Inžinierius docentas Pranas Mažeika pademonstruos antrą savo rankomis sukonstruotą suslėgtu oru varomą pneumobilį. Dar pernai Vengrijoje vykusiose tarptautinėse suslėgtu oru varomų transporto priemonių varžybose tris pirmąsias ir vieną antrąją vietą laimėjusį pneumobilį bus galima gyvai apžiūrėti inovacijų alėjoje.

Be to, turėsite galimybę pamatyti Klaipėdos universiteto žvaigždę – Europos čempioną robotą „Vytis 3“. KU Robotikos klubo vadovas Olegas Lyanas su savo sukurtu robotu dalyvauja robotų sumo varžybose ir skina pergales ne tik Europoje, bet ir pasaulyje. Inovacijų alėjoje galėsite patys išbandyti, kaip robotas valdomas, ir sudalyvauti robotų sumo.

Moksleiviai galės pabandyti „statyti“ išmanųjį namą. Kompiuterinėje programoje bus galima valdyti ir koreguoti išmaniojo namo sistemą.

Klaipėdos universiteto erdvėje visi besidomintieji sveikatos mokslais galės išbandyti širdies ritmo registravimo sistemą, kuri skirta realaus laiko širdies ritmui registruoti ir analizuoti. Ją sudaro elektrokardiografas, jungiamas prie nešiojamojo kompiuterio, ir programinė įranga, kuri skaičiuoja daugelį širdies ritmo dinamikos rodiklių. Be to, funkcinės diagnostikos sistema bus registruojama žmogaus sfigmograma ir su ja susiję fiziologiniai rodikliai. Tai rašiklio dydžio registratorius, dedamas riešo srityje, prie stipininės arterijos. Na, o jėga virtualiu dinamometru bus matuojama žmogaus plaštakos jėga spaudžiant dinamometrą.

Apsilankykite, nes Klaipėdos universitetas – Tavo žinių uostas!

___________________________________________________________

 

VYTAUTO DIDŽIOJO UNIVERSITETAS INOVACIJŲ ALĖJOJE PRISTATYS:

Naujų sąveikos formų konstravimas – gestais valdomi ir interaktyviai bendraujantys kompiuteriai. Pastaruoju metu įprastas klaviatūras ir peles bando „išstumti“ nauji įrenginiai. Gestų skaitytuvai leidžia sukurti virtualias rankas kompiuterio ekrane ir liesti virtualius objektus. Viso žmogaus kūno skaitytuvai padeda perkelti žaidėją į virtualią aplinką, kur natūralūs žmogaus judesiai tampa komandomis programose. Stende supažindinsime su šių prietaisų veikimo principu bei suteiksime galimybę visą tai išbandyti.

3D modeliavimas ir vizualizavimas. 3D modeliavimas, o vėliau ir 3D spausdinimas panaudojami atkurti istorinius, dabar neegzistuojančius pastatus, istorinių vertybių maketus, kartais net neturint brėžinių. Turėsime puikią galimybę praktiškai pamatyti šį procesą ir geriau suprasti 3D technologijų teikiamas galimybes.

Žaidimų programavimas. Stende bus demonstruojamos žaidimų ir interaktyvių aplinkų kūrimo technologijos, panaudojant populiariausius grafinius variklius. Galėsite pamatyti rimtuosius žaidimus, žaidimus pramogoms, žaidimus-simuliatorius ir kt. bei juos išbandyti.

Neurotechnologijos: smegenų pusrutulių funkcinis tyrimas. Demonstracijos metu bus tiriamas smegenų pusrutulių nesimetriškumas. Lankytojai turės galimybę atlikti du eksperimentinius tyrimus. Viename iš jų reikės atlikti logines užduotis, kurias, daugumoje atvejų, geriau apdoroja kairysis pusrutulis. Kitu atveju bus pasiūlyta atlikti erdvines užduotis, kurias, daugumoje atvejų, geriau apdoroja dešinysis pusrutulis. Atliekant tyrimą bus stebimas vieno ar kito pusrutulio elektrinis aktyvumas. Lankytojai taip pat galės išbandyti ir paprasto biogrįžtamojo ryšio realizavimą ar mintimis valdyti pirštų kraujotaką.

Į stendą išbandyti inovacijas kvies virtualus pašnekovas (mikrokontroleriai + dirbtinis intelektas), o technologijas ir kūrybinius projektus demonstruos Informatikos fakulteto bei Gamtos mokslų fakulteto dėstytojai ir studentai.

___________________________________________________________

 

KAUNO KOLEGIJA INOVACIJŲ ALĖJOJE PRISTATYS:

Kolegijos bendruomenė renginio lankytojams pristatys veiklų ir konsultacijų zoną „Technologijos Tau“. Čia bus galima išbandyti naujoves, skirtas asmeniniam žmogaus gyvenimui ir verslui.
Kolegija parodoje pristatys sprendimus, kurie taikomi identifikuojant žmogaus sveikatos, išvaizdos, mitybos būklę. Kolegijos zonoje renginio lankytojai galės testuotis šiuolaikinių technologijų įrenginiais ir gauti aktualią informaciją. Zonoje demonstruojami išmanūs įrenginiai dar ne viskas – Kauno kolegijos Technologijų, Medicinos, Vadybos ir ekonomikos fakultetų ekspertai, naudodami atliktų tyrimų rezultatus, konsultuos lankytojus ir dalins patarimus.

Turite klausimų?

Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

Parašykite mums
×

Turite klausimų?

    Sutinku gauti projekto informaciją ir pasiūlymus, o jų parengimui naudoti aukščiau pateiktus duomenis. Bet kuriuo metu turiu teisę atšaukti savo sutikimą apie tai pranešus el. paštu.