2020 10 02

INOVACIJŲ ALĖJA

3 salės galerija – aukštojo mokslo ir verslo ekspozicija „Inovacijų alėja“, skirta sudominti jaunimo technologiniais mokslais, pademonstruoti galimybes, paskatinti studijuoti, kelti aukštojo mokslo Lietuvoje vertę, supažindinti jaunimą su įvairiomis naujųjų medijų kultūros formomis, pademonstruoti meno sąsajas su informacijos ir komunikacijos technologijomis, žinių ekonomika, naujųjų medijų įtaką įvairiose visuomenės gyvenimo srityse – miesto erdvėse, versle, kultūroje, e-komercijoje.

LIETUVOS MUZIKOS IR TEATRO AKADEMIJA

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Muzikos inovacijų studijų centras įkurtas 2010 m., reorganizuojant Elektroninės muzikos studiją. Centre telkiamos skaitmeninių muzikos technologijų inovacijos ir sinergijos nacionalinių ir tarptautinių meno, mokslo bei studijų programų vystymui. Stende bus pristatyti inovatyviausi centre vykdyti studentų meniniai projektai, vienijantys muziką ir technologijas.

_________________________________________________________________________________________________

KLAIPĖDOS UNIVERSITETAS

Mokslo inovacijų alėjoje KU mokslininkai iš Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto pademonstruos keletą savo išradimų. Inžinierius docentas Pranas Mažeika pademonstruos antrąjį savo rankomis sukonstruotą suspaustu oru varomą pneumobilį. Dar pirmasis P. Mažeikos ir studentų sukonstruotas pneumobilis „VIII International Aventics Pneumobile Competition“ Vengrijoje praėjusiais metais buvo įvertintas 1-ąja vieta už inovacijas, pagaminimo kokybę ir išradingiausią konstrukciją. Tad šiemet bus pristatytas dar geresnis šio pneumobilio variantas! Jūros mokslų tyrimų centro mokslininkai atskleis inovatyvų kompleksinį požiūrį į Baltijos jūros aplinkos tyrimus – ką naujo galima sužinoti derinant tai, kas nesuderinama: kaip jūros dugno garsai atsispindi molekulėse ir kaip kosmoso agentūrų duomenys gali padėti įkurti „mėlynosios vėliavos“ paplūdimį? Kaip gauti informacijos apie Baltijos jūros bioįvairovę iš vieno vandens lašo ar net neįlipus į vandenį? Taip pat parodos dalyviai SMART Notebook interaktyvaus stalo pagalba bus įtraukti susipažinti su įvairiais akustiniais, molekuliniais, video ir nuotoliniais metodais, o labiausiai ištroškę žinių dalyviai turės galimybę sudalyvauti išmanioje apklausoje apie Baltijos jūrą.

_________________________________________________________________________________________________

VILNIAUS GEDIMINO TECHNIKOS UNIVERSITETAS

Specialus VGTU stendas lauks „Inovacijų alėjoje“. Čia lankytojai galės praktiškai susipažinti su šiuolaikinėmis inžinerinėmis technologijomis – turės progą išbandyti 3D modeliavimą, naudodami 2D lazerinę pjaustyklę bei 3D spausdintuvą sukurti savo gaminio modelį, susipažinti su kompiuterinių žaidimų kūrimu, išsiaiškinti, kaip veikia infraraudonųjų spindulių (IRS) technologijos, išbandyti IRS matavimo prietaisą – termovizorių – bei gauti juo padarytą savo e-nuotrauką. Mobiliųjų įrenginių elektromagnetinės spinduliuotės matuoklis leis visiems norintiems išmatuoti savo telefono spinduliuotės parametrus ir sužinoti, ar saugu jį naudoti.

_________________________________________________________________________________________________

VILNIAUS KOLEGIJA

Elektronikos ir informatikos fakultetas

Robotai, išmanūs įrenginiai, elektronikos prietaisai – neatsiejama mūsų kasdienio gyvenimo dalis. O kiekvienas iš mūsų gali tapti jų kūrėju. Vilniaus kolegijos Elektronikos ir informatikos fakultetas kviečia pamatyti studentų įgyvendintus projektus, gauti patarimų, kaip pačiam sukonstruoti robotą ar kitą elektronikos prietaisą ir tapti robotų kūrėjais.

Menų ir kūrybinių technologijų fakultetas

3D technologijos kloja tiesiausius kelius link Industry 4.0 – ketvirtosios pramonės revoliucijos, paliesiančios visas žmogaus gyvenimo sritis. Mados ir grožio industrijos – ne išimtis. 3D skenavimas perkelia į virtualią erdvę ne tik techniškus dizaino ir gamybos procesus, bet ir įprastus kasdienio gyvenimo momentus – stiliaus formavimą, drabužių paieškas bei varginantį jų matavimąsi ieškant tinkamo dydžio. Šiuos ir kitus 3D skenavimo privalumus bus galima gyvai išbandyti Vilniaus kolegijos stende. Kviečiame apsilankyti!

________________________________________________________________________________________________

KAUNO TECHNOLOGIJOS UNIVERSITETAS

Vasario 2-4 dienomis vyksiančios parodos „Studijos 2017“ metu, Inovacijų alėjos erdvėje, Kauno technologijos universitetas (KTU) renginio dalyviams leis ne tik apžiūrėti, bet ir patiems išbandyti įdomiausius išradimus bei kuriamas technologijas – nuo robotų ir virtualios realybės, iki išmaniuoju telefonu valdomo stilizuoto Mona Lizos piešinio, esančio ant vieno iš KTU bendrabučių sienos.

Renginio dalyviai taip pat sužinos, kaip tapti naujosios KTU talentų akademijos „GIFTed.COMM“ nariais, bus supažindinti su Universitete kuriamomis inovacijomis, startuolių veikla, pirmąja Lietuvoje kompleksine mentorystės programa. KTU atstovai taip pat teiks informaciją ir atsakys į visus klausimus apie gausų laisvalaikio veiklų pasirinkimą.

Turite klausimų?

Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

Parašykite mums
×

Turite klausimų?

    Sutinku gauti projekto informaciją ir pasiūlymus, o jų parengimui naudoti aukščiau pateiktus duomenis. Bet kuriuo metu turiu teisę atšaukti savo sutikimą apie tai pranešus el. paštu.