2020 09 03

„KNYGŲ ŠALIES” KŪRYBINĖS STUDIJOS NAUJIENOS

Tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje jau 16 metų gyvuoja kūrybos oazė, kviečianti lankytojus pažinti knygos paslaptis. Tai – dailininkės Sigutės Chlebinskaitės inicijuota „Knygų šalies“ kūrybinė studija, veikianti tam, kad padėtų pajusti knygos taurumą,  puoselėtų meilę žmogaus rankų ir vaizduotės kūriniams. Kūrybinėje studijoje vieši Hanso Christiano Anderseno premijos laureatai, pasaulyje pripažinti knygų kūrėjai, iliustruotojai, animatoriai, kaligrafai ir kiti knygos istorijos žinovai. Čia vyksta įsimintini susitikimai, meistriškumo valandos, kūrybinės laboratorijos, o veiklas lydi teminės parodos.

Šiemet „Knygų šalyje“ viešės iliustruotoja iš Hamburgo Jutta Bauer – vaikų literatūros Nobeliu vadinamos H. Ch. Anderseno premijos už geriausias knygų iliustracijas laureatė (2010).

Ilgai lauktas išskirtinis šių metų svečias iš Paryžiaus – bibliofilas Jacques’as Desse, ypač besidomintis erdvinėmis (livre animé) ir kolekcinėmis knygomis.

Tradiciškai „Knygų šalis“ kvies į vertingus susitikimus su jaunais pripažintais užsienio iliustruotojais: šiemet čia viešės knygų vaikams kūrėjos Emily Hughes iš Jungtinės Karalystės, Tatia Nadareishvili iš Gruzijos, talentingas čekų iliustruotojas Patrikas Antczakas.

Mugės dienomis kūrybinėje studijoje savo repertuarą pristatys leidyklos viešnios – „Warstwy“(Lenkija) ir „Page Five“ (Čekija), taip pat festivaliai, kuriuose 2017 m. buvo demonstruojami ir Lietuvos iliustruotojų darbai – „Lustr“ (Čekija) ir „Das Düstere und das Heitere“ (Vokietija). Veiks konkurso „Gražiausios Čekijos knygos 2016“ knygų–laureačių ekspozicija.

 

Kūrybinė studija rūpinasi lietuvių knygos meno klasikais ir jų sukurtu knygų vaikams aukso fondu. Šiemet čia atgims bibliografine  retenybe tapusi autorinė Ievos Naginskaitės paveikslėlių knyga „Ką padarė žirklės“ (1961, 2018), kuri sovietmečiu buvo išleista net 25 tūkst. egzempliorių tiražu. Pirmą kartą bus eksponuojami šios unikalios knygelės iliustracijų originalai, lauks ką tik pasirodęs naujas jos leidimas.

„Knygų šalies” kūrybinės studijos erdvėje šiemet atgis unikalus kūrinys – dailininkų Birutės Žilytės ir Algirdo Steponavičiaus 1969–1972 m. sukurta, o šiemet Audriaus Klimo („Vilniaus galerija“) rūpesčiu skaitmeniniu būdu atkurta originalių matmenų Valkininkų sanatorijos „Pušelė“ sienų tapyba.

Bus pristatytas Vilniaus dailės akademijos profesoriaus, grafiko Rimtauto Gibavičiaus lino raižinių ciklas „Vandenų gyventojai“ (1964).

Visame pasaulyje mažųjų skaitytojų mylimas knygų vaikams kūrėjas Kęstutis Kasparavičius kasdien kvies piešti iliustraciją „Dryžuota dryžuota“ – pagal naują autoriaus istoriją, virtusią ir knygele. Dvi dienas „Knygų šalyje“ bus galima sutikti gražiausios 2017 metų knygos „Sibiro haiku“ kūrėjas Jurgą Vilę ir Liną Itagaki. Taip pat vyks teminės dirbtuvės su žinomais mūsų knygų kūrėjais: Ilja Bereznicku, Broniumi Leonavičiumi, Jūrate Račinskaite, Rūta Mozūraite, Jurga Šarmavičiūte, Vanda Padimanskaite, Linu Spurga, Elena Selena ir kitais.

Kūrybinės studijos programa

 

„Knygų šalies” kūrybinės studijos rėmėjai:

Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

„Arctic Paper“

„Bookinn B&B“

 

„Knygų šalies” kūrybinės studijos partneriai:

Atvirosios fotografijos dirbtuvės

Dizaino fondas

Čekijos Respublikos ambasada Vilniuje

Kazio Varnelio namai-muziejus

Knygynas „Mint Vinetu“

Goethe‘s institutas Lietuvoje

Gruzijos ambasada Lietuvoje

Prancūzų institutas Lietuvoje

Lenkijos institutas Vilniuje

Lietuvos IBBY skyrius

Lietuvos aklųjų biblioteka

Lietuvos jūrų muziejus

Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas

Nacionalinis raštijos institutas, Praha, Čekija

Vilniaus dailės akademija

Vilniaus galerija

„Literatūra ir menas“

„LRT“

 

 

knygusalis@gmail.com

https://www.facebook.com/knygusalis/

 

Nuotraukoje:  R.Gibavičiaus iliustracija

Turite klausimų?

Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

Parašykite mums
×

Turite klausimų?

    Sutinku gauti projekto informaciją ir pasiūlymus, o jų parengimui naudoti aukščiau pateiktus duomenis. Bet kuriuo metu turiu teisę atšaukti savo sutikimą apie tai pranešus el. paštu.