2024 03 25

Konferencija „Ar pastatų dekarbonizacija – bendras siekis?“

Nekilnojamojo turto ir statybos sektorių atstovai supranta savo atsakomybę, nes šie verslai ženkliai prisideda prie pasaulinės klimato kaitos: statybų ir kiti pastatų tvarkymo procesai sukuria apie 21 proc. šiltnamio efektą sukeliančių dujų. Pastatų CO2 emisijos problema, galimi jos sprendimo būdai, politikos gairės bei geroji ir blogoji patirtys balandžio 25 d. bus aptariamos Lietuvos žaliųjų pastatų tarybos rengiamoje konferencijoje „Ar pastatų dekarbonizacija – bendras siekis?“, kuri vyks parodos RESTA 2024 metu Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO.

 

Prof. Gintaras Stauskis, architektas urbanistas, menotyros daktaras, VILNIUS TECH Architektūros fakulteto profesorius, pristatys temą „CO2 pėdsako mažinimas statiniuose: kelias į ateitį ar į praeitį?“. Liudas Galdikas, BE LIVE Skaitmeninio ir tvaraus projektavimo grupės vadovas, pateiks konkrečius duomenis: „Tvarūs sertifikuoti pastatai: kiek jų yra?“. Jorūnė Juodžbalytė, Eika grupės Tvarumo ir inovacijų vadovė, papasakos apie FLOW projektą – trečią pastatą Lietuvoje, kuris siekia BREEAM Outstanding New construction sertifikato, ir pasidalins patirtimi, kas lėmė šią Eika ambiciją ir kodėl tai pavyko. Artūras Banuškevičius, Samsung šildymo produktų specialistas, pasakos apie tvaraus, komfortiško ir išmanaus gyvenamųjų pastatų mikroklimato kūrimą.

 

Renginį reziumuos diskusija, moderuojama Remigijaus Simanavičiaus, EE Plius direktoriaus ir Lietuvos žaliųjų pastatų tarybos prezidento. Diskusijos svečiai: Lukas Rekevičius, Lietuvos architektų rūmų pirmininkas (2019-2023 reikia patikslinti metus) ir Artūras Sakalauskas, Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos Architektūros ir inovacijų politikos grupės vyresnysis patarėjas.

 

Konferencija vyks pirmąją RESTA 2024 parodos dieną – balandžio 25-ąją LITEXPO 3-os salės prezentacijų erdvėje. Pradžia – 13.00 val.

 

Išsamią renginio programą galite rasti čia.

Turite klausimų?

Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

Parašykite mums
×

Turite klausimų?

    Sutinku gauti projekto informaciją ir pasiūlymus, o jų parengimui naudoti aukščiau pateiktus duomenis. Bet kuriuo metu turiu teisę atšaukti savo sutikimą apie tai pranešus el. paštu.