2020 10 02

KONFERENCIJOJE | Dovilė Šimonytė-Šturienė „Pėdutės bei jų svarba“

Dovilė Šimonytė-Šturienė

Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro kineziterapeutė, praktikė, jau septynerius metus dirbanti sveikatos stiprinimo srityje, o pastaruosius jų skyrusi plokščiapėdystės ir jos korekcijos galimybių nagrinėjimui. Specialistė paruošė plokščiapėdystės prevencijos metodiką bei akredituotus mokymus skirtus sveikatos priežiūros specialistams, dirbantiems ikimokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigose.

TEMA: „Pėdutės bei jų svarba“

Plokščiapėdystė – tema, kuriai šiuolaikinėje visuomenėje skiriamas nepakankamas dėmesys. Vaikų ir suaugusiųjų, kuriems nustatoma vieno ar kito tipo plokščiapėdystė, skaičius auga o tai lemia, kad vis daugiau žmonių kamuoja varginantys pėdų skausmai ir laikysenos sutrikimai.

95 proc. visų plokščiapėdystės atvejų yra ne įgimti, o įgyti. Tai reiškia, kad šių pėdos deformacijų būtų galima išvengti. Tam, kad galėtume užtikrinti taisyklingą vaikų pėdų formavimąsi, tėvai bei mokyklos bendruomenė privalo turėti pakankamai specifinių žinių ir nedaryti kritinių klaidų.

Pranešimo metu išgirsite kaip užtikrinti optimalų pėdos vystymąsi vaikams nuo gimimo iki 12 metų amžiaus ir kokių priemonių reikėtų imtis pastebėjus vaiko polinkį į plokščiapėdystę, taip pat tėvai turės galimybę išmokti paprastai atlikti pėdų tyrimą vaikams, kurio metu sužinos ar turi polinkį plokščiapėdystės išsivystymui.

Turite klausimų?

Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

Parašykite mums
×

Turite klausimų?

    Sutinku gauti projekto informaciją ir pasiūlymus, o jų parengimui naudoti aukščiau pateiktus duomenis. Bet kuriuo metu turiu teisę atšaukti savo sutikimą apie tai pranešus el. paštu.