2022 11 28

Kviečiame keliauti į Kauno rajono kurortinę teritoriją!

Kurortinę teritoriją Kauno rajone sudarantys trys Nemuno skalaujami miesteliai – Kulautuva, dalis Zapyškio ir Kačerginė – dar tarpukario Lietuvoje garsėjo tyru gamtos grožiu ir sveikatos šaltinių galiomis. Šiandien tai – išskirtinė ramybės, tylos ir jaukumo oazė, kviečianti pabėgti nuo miesto šurmulio ir atsikvėpti. Kurortinėje teritorijoje ir apylinkėse įrengta puiki infrastruktūra turistams  –  pažintiniai pėsčiųjų keliai, prieplaukos pramoginiams laivams, abiejose Nemuno pusėse driekiasi dviračių takas – mažasis Pakaunės turizmo žiedas.

Nuo gegužės iki rugsėjo mėnesio veikia keltas „Nevėžis“ suteikiantis galimybę pėstiesiems ir dviratininkams persikelti iš Zapyškio į Kulautuvą ir atgal. Laivybos sezono metu veiklą vykdo laivas „Zapyškis“ suteikiantis galimybę pažinti Kauno rajono kurortinę teritoriją plaukiant Nemunu. Organizuojami 45 min. trukmės apžvalginiai turai, išvykos su gidais į Kačerginę, Kulautuvą. Išvykimo vieta – Zapyškio prieplauka.

Kačerginę puošia Šv. Onos koplyčia, liepų parkas, restauruotos generolo P. Vaičiuškos ir inžinieriaus V. Rėklaičio vilos, rekonstruota Šaltinio aikštė. Miestelyje veikia viešbutis ir trys kavinės, galima užsisakyti teatralizuotą ekskursiją su gidu.

Zapyškis žavi viena seniausių mūrinių bažnyčių Lietuvoje – Senąja Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia bei vieno žymiausio Lietuvos fotografo Antano Sutkaus galerija, įkurta po atviru dangumi. Zapyškyje kasmet vyksta Respublikinis Aitvarų festivalis „Tarp žemės ir dangaus“, kai šimtai aitvarų vienu metu pakyla į dangų nuspalvindami jį įvairiomis spalvomis. Šalia Senosios Zapyškio bažnyčios įsikūręs restoranas „Scena“ gurmanams siūlo paragauti išskirtinių patiekalų. Zapyškyje ir jo apylinkėse rasite jaukių kaimo turizmo sodybų bei stovykloms pritaikyta poilsiavietę.

Kulautuva  –  turtinga sveikatingumo takais, dievų ir deivių slėniu, moderniu vandenlenčių parku, įspūdinga mineralinio vandens biuvete, naujai pastatyta Švč. Mergelės Marijos vardo bažnyčia bei garsiąją Akacijų alėja. Čia kasmet vyksta bardų festivalis „Akacijų alėja“ kasmet sutraukiantis tūkstančius žiūrovų. Kulautuva pasiruošusi apnakvindinti turistus jaukiuose apartamentuose ir kaimo turizmo sodybose.

Turite klausimų?

Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

Parašykite mums
×

Turite klausimų?

    Sutinku gauti projekto informaciją ir pasiūlymus, o jų parengimui naudoti aukščiau pateiktus duomenis. Bet kuriuo metu turiu teisę atšaukti savo sutikimą apie tai pranešus el. paštu.