2020 08 31

Lietuvos žirginio sporto federacija kviečia susipažinti su žirginio sporto disciplinomis!

Parodos Žirgai 2019 metu Lietuvos žirginio sporto federacija pristatys penkias oficialiai pripažįstamas Lietuvoje vystomas žirginio sporto disciplinas. Galėsite ne tik įgyti teorinių žinių bei sužinoti įdomių faktų, bet ir gyvai pabendrauti su disciplinų atstovais, kurie pasidalins savo patirtimi. Taip pat išskirtinėje šou programoje su žirgais galėsite išvysti dailiojo jojimo, važiavimo kinkiniais ir konkūrų rungties elementų!

Penkios žirginio sporto disciplinos vystomos Lietuvoje:

Dailusis jojimas – viena geriausiai žinomų žirginio sporto šakų. Dailusis jojimas, kitaip dar vadinamas išjodinėjimu, pagrįstai laikomas meniškiausia jojimo sporto šaka. Varžybose žirgas demonstruojamas trimis aliūrais: žingine, risčia ir šuoliais.

Ištvermės jojimas – pats tikriausias žirgo ir žmogaus santykių išbandymas! Ištvermės jojimas – tai rungtynės prieš laiką, kuriose yra patikrinamas žirgo greitis ir ištvermė, taip pat išbandoma raitelio orientacija bei gebėjimas jausti savo žirgo galimybes.

Važiavimas kinkiniais – trijų dalių varžybos, kuriose varžosi keturratės karietos kinkytos vienu, dviem ar keturiais žirgais. Lietuvoje šios varžybos buvo pradėtos vykdyti vos ne vėliausiai iš visų žirginio sporto šakų.

Konkūrų rungtyje raitelio tikslas – kuo greičiau be klaidų įveikti specialiai kiekvienoms varžyboms pastatytą kliūčių maršrutą. Kliūtys gali būti skirtingų formų, pločio bei aukščio.

Šiuolaikinė trikovė – daug jėgų ir kruopštaus pasiruošimo reikalaujančios trijų dienų varžybos, sudarytos iš dailiojo jojimo, konkūrų bei ištvermės jojimo, arba kitaip vadinamo kroso, rungčių. Trikovės atsiradimas sietinas su testais, naudotais kavalerijos žirgų paruošimui tikrinti.

Daugiau informacijos apie kiekvieną discipliną Lietuvos žirginio sporto federacijos stende Nr. 5.B01A. Susitikime!

Turite klausimų?

Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

Parašykite mums
×

Turite klausimų?

    Sutinku gauti projekto informaciją ir pasiūlymus, o jų parengimui naudoti aukščiau pateiktus duomenis. Bet kuriuo metu turiu teisę atšaukti savo sutikimą apie tai pranešus el. paštu.