2024 03 21

LINEŠA kviečia susipažinti su jaunųjų mokslininkų tiriamaisiais darbais

Šioje parodoje Lietuvos neformaliojo švietimo agentūra (LINEŠA) pristatys du konkursus: „ES jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinį etapą“ ir nacionalinį konkursą „Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“.

Konkursuose dalyvaus 122 mokiniai iš visos Lietuvos.

Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkursas yra svarbiausia mokinių mokslo mugė Europos Sąjungoje, skaičiuojanti jau 35-us metus, pritraukianti tūkstančius dalyvių. Konkursu siekiama skatinti jaunus žmones siekti karjeros mokslo ir technologijų srityje. Kasmet renginys suburia perspektyviausius, talentingiausius mokinius, o konkurso keliami reikalavimai projektų kokybei atitinka moksliniams tyrimams keliamus reikalavimus. Konkurse dalyvauja visos Europos šalys, taip pat JAV, Izraelis, Turkija, Pietų Korėja ir kt. Nacionalinę šio konkurso atranką Lietuvoje kasmet organizuoja LINEŠA.

Nacionaliniame etape dalyvius vertina iš Lietuvos universitetų ir mokslo institutų mokslininkų sudaryta komisija. ES jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinis etapas atveria kelius į tarptautinį mokslo pasaulį – jo laimėtojai įgyja galimybę atstovauti Lietuvai kasmet Europos Komisijos organizuojamame ES jaunųjų mokslininkų konkurse, Šveicarijos talentų forume ir Tarptautinėje gamtos tyrimų savaitėje, kituose tarptautiniuose renginiuose. Inovatyviausių darbų autoriai apdovanojami ilgamečio konkurso partnerio Lietuvos Respublikos valstybinio patentų biuro nominuojamu specialiuoju pasaulio intelektinės nuosavybės organizacijos (PINO) prizu ir kitais jo įsteigtais prizais. Konkursui priimami visų mokslo sričių darbai. Jame gali dalyvauti 14–20 metų mokiniai.

Į šių metų baigiamąjį etapą atrinkti 26 moksliniai tiriamieji projektai. Juos pristatys autoriai, kurie bendraus su lankytojais visą dieną gyvai ir plačiau papasakos apie savo atliekamus tyrimus.

Konkursas „Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“ – tai renginys 3–8 klasių mokiniams, kuriame mažieji mokslininkai pristatys savo atliktus gamtos, technologijos, medicinos ir sveikatos ar žemės ūkio mokslo sričių tiriamuosius ar inžinerinius darbus.

53 geriausius darbus konkurso baigiamajame etape pristatys 87 mokiniai ir 38 jų mokytojai.

Stendinių pranešimų sesijos vyks parodos 5-oje salėje. Sesijų metu darbų autoriai ir jų darbo vadovai mokytojai su lankytojais bendraus visą dieną gyvai.

Kovo 28 d. nuo 10 iki 17 val. kviečiame ateiti, apžiūrėti, patyrinėti pristatomus darbus, susitikti ir padiskutuoti su jaunaisiais mokslininkais.

Parodos metu Konferencijų salėje 5.3 vyks LINEŠA organizuojami renginiai:

Kovo 28 d. 16:00–17:00 Nacionalinio konkurso „Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“ nugalėtojų apdovanojimų ceremonija

Kovo 29 d. 10:00–12:00 Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinio etapo nugalėtojų apdovanojimo ceremonija

*Nuo 2023 rugsėjo 1 d. LMNŠC (Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro) ieškokite nauju pavadinimu LINEŠA (Lietuvos neformaliojo švietimo agentūra).

 

 

 

Turite klausimų?

Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

Parašykite mums
×

Turite klausimų?

    Sutinku gauti projekto informaciją ir pasiūlymus, o jų parengimui naudoti aukščiau pateiktus duomenis. Bet kuriuo metu turiu teisę atšaukti savo sutikimą apie tai pranešus el. paštu.