2023 03 21

LINPRA Techninių gebėjimų konkursai moksleiviams: LITEXPO paroda Karjera&Studijos 2023

Kovo 30-31 d. Litexpo parodoje KARJERA & STUDIJOS atskirame jungtiniame stende Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės sektoriui atstovaus LINPRA nariai – Alytaus profesinio rengimo centras, Vilniaus technologijų ir inžinerijos mokymo centras TECHIN, Šiaulių valstybinė kolegija, Šiaulių technologijų mokymo centras.

Kviečiame moksleivius sudalyvauti LINPRA stende vyksiančiuose Techninių gebėjimų konkursuose ir išbandyti savo jėgas vienoje iš 4 (arba visose) inžinerinių kompetencijų pasitikrinimo rungtyse. Čia bus galima atskleisti savo technologinius hobius ir talentus – galbūt tai ateities studijų ir mokymosi kryptis!

Konkursas vyks 2 dienas, ir kiekvienoje užduotyje kiekvieną dieną laimės vienas moksleivis, atlikęs ją tiksliausiai, kokybiškiausiai, išmaniausiu būdu! Prizas kiekvienam iš 8 laimėtojų – 100 Eur vertės dovanų čekiai.


Stendo dalyviai – uždavinių koordinatoriai ir uždaviniai: 

Alytaus profesinio rengimo centras

Uždavinys: Nerūdijančio plieninio vamzdžio suvirinimas su orbitinio TIG suvirinimo įrenginiu. Uždavinio trukmė apie 10-15 min. Užduoties tikslas – tiksliai, kokybiškai suvirinti vamzdį, parenkant tinkamus parametrus.

Alytaus profesinio rengimo centras įgyvendina šias inžinerinės srities mokymo programas: kompiuterių tinklų aptarnavimo techniko, suvirintojo, mechanizuoto, orbitinio ir robotizuoto suvirinimo įrenginio operatoriaus, suvirinimo meistro, elektros įrangos surinkėjo, elektriko, atsinaujinančios energetikos įrangos montuotojo, automatinių sistemų mechatroniko, metalo apdirbimo staklių operatoriaus, plastikų liejimo mašinų derintojo.

Vilniaus technologijų ir inžinerijos mokymo centras TECHIN

Uždavinys: Įveiklink robotą. Uždavinio trukmė apie 10-15 min. Mokiniai turės sukurti nesudėtingą roboto valdymo programą pagal pateiktą pavyzdį, atlikti roboto programavimą pagal pateiktą instrukciją bei išbandyti roboto programos veikimą.

Vilniaus technologijų ir inžinerijos mokymo centras TECHIN, pasitelkdamas modernias technologijas ir naujausias verslo praktines žinias, ugdo IT ir inžinerijos specialistus, teikdamas pirminio ir tęstinio profesinio mokymo paslaugas. TECHIN galima mokytis informacinių technologijų, mechatronikos, energetikos, metalo apdirbimo, suvirinimo, ŠVOK ir santechnikos mokymo programų moderniose Mokymo centro dirbtuvėse. Taip pat mokymai vykdomi Verslo administravimo ir kompiuterijos srityse.

Šiaulių valstybinė kolegija

Uždavinys: Sukurk programą Programuojamam loginiam valdikliui (PLV). Užduoties trukmė iki 30 min. Naudojant IEC 61131-3 programavimo kalbą (LD), mokiniai turės sukurti nedidelės apimties programą pagal pateiktą užduotį, įkelti sukurtą programą į stendą su keletu jutiklių ir vykdiklių ir taip ją ištestuoti. Norint kokybiškai įvykdyti užduotį, gali būti reikalingos žinios apie pagrindinius PLV programavimo komponentus, įskaitant diskretinės logikos elementus, laikmačius ir skaitiklius.

Šiaulių valstybinė kolegija vykdo daugiau nei 20 studijų programų ir rengia informatikos, inžinerijos, socialinių, sveikatos bei verslo ir viešosios vadybos specialistus, ją renkasi aukštojo išsilavinimo siekiantys asmenys iš Šiaulių regiono ir visos Lietuvos. Darbo rinkoje, šiuolaikiškose inžinerinės pramonės įmonėse ypač vertinami ir laukiami šios aukštosios mokyklos parengti automatikos ir elektros inžinerijos specialistai, Gamybos inžinerijos ir Informacinių sistemų technologijos programų absolventai (šias ŠVK programas užsienio investicijų plėtros agentūra „Investuok Lietuvoje“ įvertino „Investors‘ Spotlight“ kokybės ženklu).

Šiaulių technologijų mokymo centras

Uždavinys: Rumbelės suvirinimas stimuliatoriumi žemutinėje padėtyje. Užduoties trukmė apie 15 min, jos metu mokiniai turės atlikti suvirinimo užduotį siekiant geriausio rezultato: 1. Suvirinti rumbeles iš kairės į dešinę ir atvirkščiai; 2. Suvirinti rumbeles kvadrato formos; 3. Suvirinti rumbeles apskritimo formos; 4. Suvirinti rumbeles sinusoidės formos.

Šiaulių technologijų mokymo centras – antras pagal dydį profesinių centrų Lietuvoje, jungiantis aštuonis skyrius: Technologijų, Mechanikos, Statybos, Prekybos ir verslo, Menų ir grožio paslaugų, Sveikatos ir profesinės reabilitacijos, Vairuotojų, Kuršėnų, kuriuose vykdoma daugiau nei 100 profesinio mokymo programų, modulių, kursų. Čia veikia trys sektorinio  praktinio mokymo centrai: Statybos, Didmeninės ir mažmeninės prekybos ir Transporto sektoriaus darbuotojų. Šiaulių technologijų mokymo centras siūlo mokytis: Suvirintojo, Suvirinimo meistro, Santechniko, Elektriko, Elektros įrangos surinkėjo, Šaltkalvio, Metalo apdirbimo staklių operatoriaus, Transporto priemonių remontininko, Transporto priemonių elektroniko specialybių. Švietimo ir verslo bendradarbiavimo pavyzdys – vykdoma pameistrystės programa.  Šiais metais jau sudaryta arti šimto pameistrystės sutarčių. Šiaulių TMC misija – stiprinti švietimo ir verslo bendradarbiavimą rengiant aukštos pridėtinės vertės kvalifikacijos specialistus, atitinkančius regiono darbdavių ir visuomenės lūkesčius. 2022 m. iš 855 Šiaulių TMC absolventų įsidarbino 638 (74,6 proc.).

Turite klausimų?

Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

Parašykite mums
×

Turite klausimų?

    Sutinku gauti projekto informaciją ir pasiūlymus, o jų parengimui naudoti aukščiau pateiktus duomenis. Bet kuriuo metu turiu teisę atšaukti savo sutikimą apie tai pranešus el. paštu.