2020 08 31

NAUJIENOS MOKINIAMS: nuo jaunųjų tyrėjų idėjų iki virtualios realybės

JAUNŲJŲ TYRĖJŲ IDĖJŲ MUGĖ (3 salė) (lapkričio 23 d).

Puiki galimybė mokiniams susipažinti su bendraamžių atliekamais tyrimais ir kuriamais išradimais, dalytis patirtimi, diskutuoti. Idėjų mugėje savo mokslines idėjas pristatys mokiniai iš visos Lietuvos. O pristatomas idėjas vertins, mokiniams ir jų vadovams patars šalies mokslo centruose ir universitetuose dirbantys mokslininkai.

Šių metų mugėje – netrūks netikėčiausių, originalių, kūrybingų idėjų. Jauniesiems tyrėjams rūpi įvairiausi dalykai – nuo visatos paslapčių ir tolimųjų planetų iki mažulyčių nanodalelių. Mokiniai imasi klimato kaitos tyrimų, bando nustatyti įvairių ligų priežastis, kad būtų galima užkirsti joms kelią, ieško natūralių, žmogui nekenksmingų būdų kovoti su mikroorganizmais, savo tyrimais siekia ilgiau išlaikyti maisto produktų kokybę, gerinti derlių, kuria ekologiškas pakuotes. Vieni karšto vandens gamybai norėtų įdarbinti saulę, kiti – sukurti drabužius su durpėmis, kurie būtų naudingi sveikatos problemų turintiems žmonėms, treti domisi dirbtiniu intelektu. Ir tai tik kelios išradingų vaikų ir jaunimo tiriamųjų darbų idėjos, kurios gali išaugti į ilgalaikius skirtingas problemas sprendžiančius tyrimus ir inovatyvius produktus.

Parodos lankytojai kviečiami susipažinti su jaunųjų tyrėjų projektais, pabendrauti su autoriais, o kol mokslininkų komisija rinks inovatyviausią, aktualiausią ar moksliškiausią idėją, atiduoti savo balsą labiausiai patikusiai. Dalyvavusiųjų balsavime laukia loterija ir prizas! Daugiausiai lankytojų balsų surinkusi idėja taip pat bus apdovanota specialiu publikos simpatijų prizu.

Galbūt bendraamžių idėjos įkvėps ir sudomins tave ir kitų metų parodoje savo sugalvotą idėją Jaunųjų tyrėjų idėjų mugėje pristatysi Tu. Užsuk – viskas prasideda nuo idėjos!

MOBILUSIS PLANETARIUMAS (3 salė)

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro mobiliame planetariume leisimės į gyvybės paieškas Visatoje. Gyvybės ženklų ieškosime tolimiausiose aplink Saulę besisukančiose planetose ir sužinosime, kodėl labiausiai gyvenimui tinkanti planeta yra Žemė.

 

Demonstruojamo filmo „Gyvybės paieška kosmose” seansų pradžia lapkričio 23 ir 24 d.

11.00, 12.00, 13.00, 15.00, 16.00, 17.00

Seanso trukmė 30 min

 

 

N2 MOKSLO ŠTURMAS (Renginių scena, 3 salės fojė)

Šou tipo pasirodymas renginių scenoje, žaismingai ir interaktyviai perteikiantis įspūdingiausius eksperimentus iš viso mokslo pasaulio.

 

Pasirodymai vyks lapkričio 23 ir 24 d. 12.00 ir 14.00

 

 

VR CAFÉ PRISTATOMOS VIRTUALIOS REALYBĖS PATIRTYS (stendas nr. 4.62, 4 salė)

Parodoje bus pristatomos virtualios realybės panaudojimo švietime galimybės, suteikiant parodos lankytojams galimybę atsidurti po vandeniu šalia tikro dydžio banginio,  persikelti į žmogaus kūno vidų, pakeliauti kraujagyslėmis ir net pakovoti su virusais, nusikelti į kosmosą ir atvirą erdvę!

 

PAŽINTIS SU ATEITIES KARJEROS GALIMYBĖMIS

Penktadienį (lapkričio 23 d.) Idėjų klasėje vyks profesiniam orientavimui skirta Lietuvos 100-mečio nacionalinė karjeros savaitės finalinė konferencija. Šioje konferencijoje mokiniai turės galimybę susipažinti su karjeros perspektyvomis, ateities kompetencijomis, profesionalų patirtimi,  galimybėmis kurti Lietuvai ir pasauliui. Organizatorius: Projektas ,,būsiu_”

 

Šeštadienį (lapkričio 24 d.) Renginių scenoje (3 salės fojė) vyks diskusija Kūrybiškumas. Kodėl ateityje jis taps svarbiausia kompetencija? Kūrybiškumas – viena svarbiausių ateities kompetencijų. Ar įmanoma jo išmokti, jį treniruoti ir kur naudojamas kūrybiškumas? Kodėl tai taps viena svarbiausių kompetencijų ateityje? Organizatorius: Projektas ,,būsiu_”

Turite klausimų?

Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

Parašykite mums
×

Turite klausimų?