2020 09 01

„Nuo lauko iki stalo – tvarus maistas sveikam gyvenimo būdui“

„Nuo lauko iki stalo – tvarus maistas sveikam gyvenimo būdui“

 

Dauguma mūsų vartojamų maisto produktų atkeliauja iš ūkių – pienas, duona, medus, mėsa, vaisiai, daržovės ar jūros gėrybės. 22 mln. Europos ūkininkų ir žemės ūkio darbininkų visuomenėje atlieka unikalų vaidmenį – jie 500 mln. Europos Sąjungos piliečių aprūpina sveikais, kokybiškais maisto produktais ir tuo pačiu metu rūpinasi maisto saugumu, gyvūnų gerove, aplinka, klimato kaita ir kaimo vietovių plėtra. Be to, šiuo metu ūkininkavimo ir žemės ūkio produktų sektoriuose yra sukurta 44 mln. darbo vietų. Šie sektoriai sukuria 6 % Europos bendrojo vidaus produkto (BVP). Todėl ūkininkai atlieka labai svarbų ekonominį ir visuomeninį vaidmenį – jie yra šiuolaikiniai verslininkai, naudojantys modernius ūkininkavimo metodus ir įvairinantys savo veiklą.

Dėl šių priežasčių Europos bendroji žemės ūkio politika remia ūkininkus ir padeda jiems vykdyti šias svarbias užduotis.

Europos Sąjunga skatina žemės ūkio ir kaimo vietovių skaitmenines naujoves ir investuoja į modernias technologijas, skirtas kovai su klimato kaita ūkių ir kaimo bendruomenių lygmenyje.

Europos Sąjunga taip pat užtikrina, kad galėtumėme mėgautis visame pasaulyje saugiausiais, tvariai pagamintais maisto produktais.

Sveikas maistas yra sveikos gyvensenos dalis. Kiekviename maisto gamybos grandinės etape – nuo lauko iki stalo – ES saugo mūsų sveikatą šiais būdais:

  • užtikrina, kad maisto produktai ir gyvūnų pašaras būtų saugus ir maistingas;
  • užkerta kelią maisto produktų taršai;
  • užtikrina aukštą gyvūnų sveikatos, gyvūnų gerovės ir augalų apsaugos lygį;
  • skatina maisto saugą visuose gamybos grandinės etapuose;
  • teikia tinkamą ir skaidrią informaciją apie maisto produktų kilmę, sudėtį / žymėjimą ir vartojimą.

ES taip pat investuoja į maisto mokslinius tyrimus ir imasi priemonių maisto atliekų kiekiui mažinti.

Norėdami sužinoti daugiau, aplankykite Europos komisijos stendą (stendo Nr. 5.C05) ir paragaukite kokybiškų ir ekologiškų europietiškų produktų, išbandykite savo jėgas viktorinoje ir apžiūrėkite mūsų interaktyvų maisto grandinės modelį!

Turite klausimų?

Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

Parašykite mums
×

Turite klausimų?

    Sutinku gauti projekto informaciją ir pasiūlymus, o jų parengimui naudoti aukščiau pateiktus duomenis. Bet kuriuo metu turiu teisę atšaukti savo sutikimą apie tai pranešus el. paštu.