2022 01 27

Parodoje „Adventur 2022“ – pasaulio puoduose garuojanti dzūkiška grybienė, virtuali realybė iš Merkinės ir daug kitų staigmenų

Jau sausio 28–30 dienomis Varėnos kraštas kartu su rajono kultūrinio ir kulinarinio paveldo puoselėtojais, Dzūkijos nacionalinio parko specialistais, ornitologinio turizmo entuziastais, turizmo verslo atstovais prisistatys „Litexpo“ rūmuose vyksiančioje tarptautinėje turizmo parodoje „Adventur 2022“. Varėnos stende lankytojų šiemet lauks ne tik daug įdomios informacijos apie Varėnos rajono turizmą, staigmenos, smagūs žaidimai, bet ir pats V. Krėvė-Mickevičius bei tokios įžymybės kaip žurnalistas, keliautojas, „Pasaulio puodų“ įkūrėjas Vytaras Radzevičius bei ornitologas, gamtos gidas Marius Karlonas.

Penktadienį Dargužių amatų centras pristatys edukaciją „Sūrio kelias“, papasakos apie senovinius pieno produktų gaminimo būdus, parodys etnografinius pieno rauginimo, sviesto mušimo ir kitokius indus bei atskleis, kaip ir su kuo valgomi tradiciniai Dzūkijos sūriai.

Varėnos rajono stendo taip pat išgirsite Vinco Krėvės–Mickevičiaus muziejaus atstovų pasakojimus apie garsųjį rašytoją ir jo 140-osioms gimimo metinėms skirtus renginius.

„Ornitostogos“ leis pažvelgti į paslaptingą paukščių gyvenimą. Pamatysite visą būtiniausią gamtos stebėtojo įrangą: žiūronus, monoklius, fotoaparatus, maskuotes, ornitologines knygas ir dar daug visko!

Šeštadienį prie varėniškių komandos prisijungs žymusis keliautojas Vytaras Radzevičius, kuris, neabejojame, sužavės ne tik savo kulinariniais sugebėjimas, bet ir įdomiais pasakojimais apie keliones, nuotykius ir gardumynus, kuriais vasarą vėl vaišins restorane po atviru dangumi Merkinėje. Šioje parodoje turėsite puikią progą pamatyti, kaip dirba tikras virtuvės meistras ir kaip jo puoduose kunkuliuoja dzūkiška grybienė.

Merkinės krašto muziejus kvies susipažinti su naujausiais muziejaus leidiniais „Merkinės miestas ir kraštas istorinėje kartografijoje“, „22-eji nepriklausomybės metai Merkinėje (1918-1940)“. Taip pat bus pristatomas naujausias muziejininkų projektas, skirtas Lietuvos Laisvės kovų istorijai – virtualios realybės žaidimas 1945 metų Merkinės mūšio tema.

Sekmadienį Dzūkijos nacionalinis parko darbuotojos demonstruos vieną iš subtiliausių liaudies menų – šiaudelių rišimą, pristatys lankytinus objektus, pažintinius takus. Jojimo klubas „Juodasis klajūnas“ supažindins su žirgų ir raitelių pasauliu.

 

Turite klausimų?

Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

Parašykite mums
×

Turite klausimų?

    Sutinku gauti projekto informaciją ir pasiūlymus, o jų parengimui naudoti aukščiau pateiktus duomenis. Bet kuriuo metu turiu teisę atšaukti savo sutikimą apie tai pranešus el. paštu.