2023 03 28

Parodoje „Karjera ir studijos 2023“ sužinok apie neformalaus mokymosi galimybės stende „Mokykis kitaip“

Žmonėms, pasirengusiems naujam mokymosi ar karjeros etapui, dažnai iškyla klausimas, ką verta rinktis, ar būtinai galima mokytis tik studijuojant, o įgūdžių semtis – tik dirbant? Parodoje „Karjera ir studijos 2023“ Jaunimo reikalų agentūros (JRA) atstovai papasakos, kaip galima mokytis kitaip – tai yra tobulėti, ugdytis, įgyti visoms profesijoms svarbių įgūdžių ne aukštosios mokyklos suole.

JRA atstovai parodos dalyviams papasakos, kaip jie gali prisidėti prie savo asmeninio tobulėjimo. Stende bus suteikiama visa reikiama informacija apie programas, veiklas, kurios gali padėti įgyti daugiau žinių, įgūdžių ir gebėjimų neformaliais ugdymosi būdais. Trokštantieji įsitraukti į sparčiai besikeičiančią visuomenę ir tapti produktyvia jos dalimi galės sužinoti, kaip įgyvendinti savo idėjas, išmokti naujų dalykų, kurie pravers visose srityse, užsiimti bendruomenei prasminga veikla, dalyvauti savanorystėje ir dar daugiau.

„JRA siekia, kad kuo daugiau Lietuvos jaunų žmonių sužinotų apie neformalaus ugdymo būdus ir galėtų pasinaudoti Europos Sąjungos galimybėmis jaunimui mokytis kitaip: savanoriaudami, keliaudami, dalyvaudami jaunimo mainuose ar patys organizuodami bei vykdydami solidarumo projektus“, – sakė JRA Tarptautinės jaunimo politikos skyriaus vedėja Loreta Eimontaitė.

Ieškantieji savęs ar siekiantieji ugdyti savo bendrąsias kompetencijas, susipažins su ES jaunimo rėmimo programos „Europos solidarumo korpusas“ teikiamomis galimybėmis: solidarumo projektais ir savanoryste užsienyje. Taip pat jauni žmonės galės sužinoti apie savanorystės galimybes Lietuvoje per Jaunimo savanorišką tarnybą. Per savanorystę šiose programose įgytos kompetencijos pripažįstamos oficialiai, t.y. suteikiant papildoma 0,25 stojamojo balo į Lietuvos aukštąsias mokyklas.

Be to, parodos lankytojai turės galimybę sužinoti apie garsiausios ES programos „Erasmus+“ jaunimo sritį, kuri suteikia jaunimui galimybę dalyvauti jaunimo mainuose, iniciatyvoje „DiscoverEU“ ir kitose veiklose. Per šias programas Lietuvoje finansuojamos veiklos, kurios suteikia galimybę keliauti jaunimui, plėsti savo akiratį, ugdyti savo įgūdžius ir kompetencijas.

Be žinių apie savanorystę, solidarumo projektus, jaunimo mainus ir „DiscoverEU“, stendo poilsio zonoje pokalbiui apie savo patirtis pakvies jauni žmonės jau pasinaudoję šiomis

galimybėmis. Parodos dalyviai galės pabendrauti su iš svetur grįžusiais „Europos solidarumo korpuso“ lietuviais savanoriais, Jaunimo savanoriškos tarnybos savanoriais bei iš kitų šalių atvykusiais įvairių tautybių savanoriais, dabar dirbančiais ir besiugdančiais Lietuvoje. Taip pat savo patirtimi dalinsis ir „DiscoverEU“ kelionių skonį pajutę bei „Erasmus+“ jaunimo mainuose dalyvavę jauni žmonės. Kava vaišins ir pokalbiui apie barjerų šalinimą pakvies solidarumo projekto „Solidari kava“ atstovės, atvykusios iš Panevėžio.

Taip pat parodos metu galėsite pasidalinti savo jausmais, mintimis ir sužinoti daug naudingos informacijos prie „Pašnekesių lentos“.

JRA siekia užtikrinti, kad kiekvienas jaunuolis turėtų galimybę sužinoti apie savo galimybes dalyvauti JRA administruojamose programose, skatina veikti bendruomenėse, plėsti savo pažinimo ribas, skatina jaunimo dalyvavimą savanoriškoje veikloje ir pilietiniame gyvenime, stiprina jaunimo motyvaciją ir galimybes įsitraukti į aktyvų visuomeninį gyvenimą.

Paroda „Karjera ir studijos 2023“ vyks kovo 30 – 31 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“.

JRA stendo „Mokykis kitaip“ programa:

Kovo 30 d.

10:00 – 12:00 val. Apie patirtį „Erasmus+“ Jaunimo mainų projektuose dalinsis jų organizatorė ir dalyvės

12:00 – 14:00 val. Apie kelionę po Europą traukiniais pasakos „DiscoverEU“ jaunuoliai

14:00 – 18:00 val. Savo patirtimi dalinsis jaunuoliai, savanoriaujantys per Jaunimo savanorišką tarnybą ir iš svetur atvykę ir Lietuvoje per „Europos solidarumo korpuso“ programą savanoriaujantys jauni žmonės

Kovo 31 d.

9:45 – 12:30 val. Apie savanorystę pasakos iš svetur grįžę lietuviai, kurie savanoriavo „Europos solidarumo korpuse“

12:30 – 14:30 val. Ryto kava vaišins ir apie „Europos solidarumo korpuso“ solidarumo projektus pasakos projektų „Solidari kava“ ir „O maš“ organizatorės ir dalyviai

14:30 – 18:00 val. Apie „DiscoverEU“ kelionę traukiniu papasakos jos dalyviai

Turite klausimų?

Konsultuojame visais klausimais, susijusiais su naujų renginių organizavimu, bilietų pirkimu ir pan.

Parašykite mums
×

Turite klausimų?

    Sutinku gauti projekto informaciją ir pasiūlymus, o jų parengimui naudoti aukščiau pateiktus duomenis. Bet kuriuo metu turiu teisę atšaukti savo sutikimą apie tai pranešus el. paštu.